Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Ostali oblici investiranja

Ostali oblici investiranja Ja ne radim za novac. Novac radi za mene.

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.05.2017., 11:57   #10501
Quote:
Silver Argentum kaže: Pogledaj post
...
Mislim da je ovo već četvrti put u isto toliko godina da vodimo istu prepisku i sa sigurnošću možemo zaključiti slijedeće:

a) nafta je i dalje nezamjenjiva
b) za uncu zlata i dalje ne možeš kupiti kuću

Sve ostalo su pretpostavke.
__________________
Odnia đava prišu
SmartFart is offline  
Old 02.05.2017., 13:16   #10502
Quote:
Silver Argentum kaže: Pogledaj post
Noup. Najoptimističnija procjena je 60:1, realno je 20-30:1
http://www.theoildrum.com/node/3877
Možda po naftaškim istraživanjima.
Po onima koji se bave nukleranom energijom najoptimističnija idu na 105
http://www.world-nuclear.org/informa...nvestment.aspx vidi tablicu 2
sick.am is offline  
Old 02.05.2017., 14:32   #10503
Da, ali realno puno manje
Silver Argentum is offline  
Old 02.05.2017., 15:39   #10504
Quote:
SmartFart kaže: Pogledaj post
Mislim da je ovo već četvrti put u isto toliko godina da vodimo istu prepisku i sa sigurnošću možemo zaključiti slijedeće:

a) nafta je i dalje nezamjenjiva
b) za uncu zlata i dalje ne možeš kupiti kuću

Sve ostalo su pretpostavke.
Možda da s uncom zlata kupiš naftu

Šalu na stranu ali nisam siguran da je itko ovdje ikad napisao da se s uncom zlata jednog dana može kupiti kuća.

Ova slika dočarava svu bit. Jedino po meni fuzija može spasiti stvar. Ja čak i vjerujem u nju jednog dana. Ja sam dijete s one gornje slike moga posta bez obzira na vjeru u metale

post imgcertificity.com
__________________
" I only know of two men who really understand the value of gold - an obscure clerk in the basement vault of the Banque De Paris and one of the directors of the Bank of England. Unfortunately, they disagree".
mkovac67 is offline  
Old 02.05.2017., 16:16   #10505
Quote:
mkovac67 kaže: Pogledaj post
Šalu na stranu ali nisam siguran da je itko ovdje ikad napisao da se s uncom zlata jednog dana može kupiti kuća.
Nije
Malo sam karikirao, ali sjećam se nekih prognoza samo mi se neda tražit.
Jedna od recentnih bila je da će se za uncu moć kupit puno više od automobila i to ne polovnog.

OT
Nego kad će odbijanac? Već dugo krivulja piči prema dolje.
__________________
Odnia đava prišu
SmartFart is offline  
Old 03.05.2017., 07:52   #10506
Htio bih dodat nešto na temu energije i dobavljivosti iste.

1. Postoje li ikakavi konkretni dokazi da nafta nije obnovljivi izvor energije? Teorija o dinosaurima je super dok malo čovjek ne razmisli o tome. Ne sugeriram da nafta JE obnovljiv izvor energije nego da nije poznato je li ovako ili onako. Onim koji to prodaju priča o nestašici itekako ide u prilog tako da se od dotičnih ne može očekivati ni grain istine.

2. Iskorištenost goriva standardnog nuklearnog reaktora kakvi se danas koriste je manje od 1%. Pitanje postizanja više efikasnosti nije toliko tehničko koliko političko. Ako se kompaniji dopusti da kontrolira tehnološki napredak te ako isti nije u funkciji stjecanja kapitala napretka neće biti.

3. "Priča" o LFTR nije priča. Pozivam svakoga da sam istraži pozadinu tog reaktora i što on predstavlja. Kako u tehnološkom, tako i gepolitičkom smislu. Za mene osobno to je jedna od najvažnijih tema današnjive o kojoj raja pojma nema a ako se tema slučajno načne ono uz kavu bleje ko telad. Bez uvrede raji i teladi.
mkey is offline  
Old 03.05.2017., 09:31   #10507
obnovljivi izvori ne postoje....ustvari izvori energije bilo kakve vrste ne postoje....postoje samo transformatori...pretvaraci koji jednu energiju pritvaraju u drugu....na k...c mi ide zelena demagogija....ni solarna energija nije "obnovljiva"....
__________________
SLOBODNI LJUDI SLOBODNI SAMO AKO SMIJU IMATI ORUŽJE DA BI ZAŠTITILI SVOJ ŽIVOT,
IMOVINU, SVOJE SUGRAĐANE I OBITELJI OD DRUGIH NASILNIH GRAĐANA
KAO I OD NEPOŠTENE VLASTI I DA SE OBRANE OD TIRANIJE VLADARA.
JAWS is offline  
Old 03.05.2017., 13:49   #10508
S aspekta ograničenog trajanja života, je.
rocker1987 is offline  
Old 03.05.2017., 16:55   #10509
Quote:
JAWS kaže: Pogledaj post
obnovljivi izvori ne postoje....ustvari izvori energije bilo kakve vrste ne postoje....postoje samo transformatori...pretvaraci koji jednu energiju pritvaraju u drugu....na k...c mi ide zelena demagogija....ni solarna energija nije "obnovljiva"....
Smatram da nepotrebno cjepidlačiš.

Svi aspekti našeg razumijevanja višedimenzionalnog prostora u kojem postojimo su ništa nego dvodimenzionalna reprezentacija (mogli bi reći i poseban slučaj) nekog puno složenijeg procesa ili svojstva.

Ako učitelj ima za objasniti neki "izvor" energije nacrtat ce pravokutnik ili krug i par simbola. Neće zalaziti u bit postojanja zbog takvog nečeg jer je to nepotrebno.

U blok dijagramu, barel nafte je izvor energije i raznih kemijskih spojeva.

Sent from my X17 using Tapatalk
mkey is offline  
Old 04.05.2017., 08:29   #10510
Quote:
mkovac67 kaže: Pogledaj post
Jedino po meni fuzija može spasiti stvar. Ja čak i vjerujem u nju jednog dana. Ja sam dijete s one gornje slike moga posta bez obzira na vjeru u metale
ma jok, sve je spremno samo zli bankari i rosčildi i šoroši i ovi što skupljaju tozla za doomsday nedaju da koristimo https://www.youtube.com/watch?v=mYSFTtMX2Nk&t=24s
sick.am is offline  
Old 04.05.2017., 10:39   #10511
Quote:
3. "Priča" o LFTR nije priča. Pozivam svakoga da sam istraži pozadinu tog reaktora i što on predstavlja. Kako u tehnološkom, tako i gepolitičkom smislu. Za mene osobno to je jedna od najvažnijih tema današnjive o kojoj raja pojma nema a ako se tema slučajno načne ono uz kavu bleje ko telad. Bez uvrede raji i teladi.
Kinezi su ponovno pokrenuli tu ideju i moguće je da će to ipak zaživjeti.
__________________
Песков: «Смена власти в Киеве не является целью спецоперации»
Правильно. Цель - смена власти в Москве.
Deere is offline  
Old 04.05.2017., 10:56   #10512
Quote:
Deere kaže: Pogledaj post
Kinezi su ponovno pokrenuli tu ideju i moguće je da će to ipak zaživjeti.
Tko uleti u to prvi ima dobre šanse preuzeti titulu "vođe sobodnog svijeta" za narednih 50-100 što se dobro uklapa u priču o "rastućoj Kini".

Sent from my X17 using Tapatalk
mkey is offline  
Old 04.05.2017., 11:15   #10513
Quote:
SmartFart kaže: Pogledaj post
Već je rama6 pisao da je 15k limit za cash, ali moglo se dogovorit do 40k.
Sad više ne može i jbg.
Da quotam malo sam sebe...
I dalje se može kupiti za cash u SMH-u do 40k, a kod prodaje je limit 15k.
U https://www.sparkasse.at/steiermaerkische/muenzshop nema limita za kupnju ni prodaju, ali je spread 15-ak EUR viši nego kod SMH-a.

To su današnje informacije jer u ponedjeljak mislim ići gore.
Ne bude li nekog ekstremnog skoka.
__________________
Odnia đava prišu
SmartFart is offline  
Old 04.05.2017., 21:08   #10514
Quote:
mkey kaže: Pogledaj post
Tko uleti u to prvi ima dobre šanse preuzeti titulu "vođe sobodnog svijeta" za narednih 50-100 što se dobro uklapa u priču o "rastućoj Kini".

Sent from my X17 using Tapatalk
Kinezi će (ponovno) izgraditi tehnologiju, a onda će to preuzeti i drugi. Teško mi je vjerovati da bi razvijene države kupovale nuklearnu elektranu u Kini, ali one siromašnije države bi mogle ili bi one bogtije mogli kupiti patente (ako ih bude bilo). Možda samo pokupe patentna parava, kao što ih kinezi kupe po svijetu. Kinezima će trebati dosta vremena da to razviju, jer je kod njih administracija ubitačna. Konačno da se nešto i od Kineza može prekopirati.
__________________
Песков: «Смена власти в Киеве не является целью спецоперации»
Правильно. Цель - смена власти в Москве.
Deere is offline  
Old 05.05.2017., 21:24   #10515
Quote:
SmartFart kaže: Pogledaj post
Mislim da je ovo već četvrti put u isto toliko godina da vodimo istu prepisku i sa sigurnošću možemo zaključiti slijedeće:

a) nafta je i dalje nezamjenjiva
b) za uncu zlata i dalje ne možeš kupiti kuću

Sve ostalo su pretpostavke.

Kakvi naftaši i haračlije...
Pravna država će uz totalan gušt ipak u suštini bit izmoljena i ispoštovana.
S obzirom na ukupnu konstataciju zakonduktirat žestoko i s guštom uz skidanje većine gaća svom osoblju osim milorda er... butlera......
Bit će preslatko...Srce za plemenitaše...
Whatever...
Nema pameti na globalnoj razini već samo stagnacija i ratovi..Već 15 godina bez nekih konkretnijih pomaka uz čuvanje stečenih pozicija.Gdje je tu pamet pa i naznaka iste?
Ali na stranu sve čovjek se pita kako maksimalizirat stečenu energiju i pohranit je dugoročno pa i u nekretnine.Poveče mito?
Odgovor na svim jezicima daje S R E B R O.
Još spustite,još posolite,zagolicajte pa i udrite...
Proicirano prije babljeg ljeta:

"pokazat kartu kondukteru,pomalo počet s jednom nogom prelazit u hladovinu jer blizu je dan..."
mizuzul is offline  
Old 08.05.2017., 23:54   #10516
Tjerajući iz uma cilja se zaborav,odmak,odsustvo veselja kod upućenih...
Konstatiraju,ustvari nekako slično razmatraju Eric Sprott i John Rubino:

https://youtu.be/t9bmBBGL29U

"podebljat bilancu"
mizuzul is offline  
Old 22.05.2017., 13:04   #10517
Još jedna domino sličica nikog drugog do Reaganovog "sekretara" Davida Stockmana:

http://www.silverdoctors.com/headlin...-and-november/

Sliči na puzzle u kretnji.

"a što će biti..."
mizuzul is offline  
Old 06.06.2017., 09:13   #10518
Da malo dignem temu...
(nado)kupio nešto MUX-a jučer.
__________________
It's a basic fact of life that many things 'everybody knows' turn out to be wrong.
zabotinski is offline  
Old 06.06.2017., 10:44   #10519
Nakon mjesec dana ravne crte na grafu, evo konačno malo rasta.

Prije 10-ak dana sam otvorio račun u Admiral Marketsu i odlučio se malo zezat sa digitalnim zlatom.
Malo me zbunjuje porez na kapitalnu dobit.
Ženska na njihovom chatu mi reče da se na kraju godine prijavi dobit i plati 12% poreza.
Da li porezna računa kao dobit samo ono kaj si u plusu ili svaki withdrawal?
Tj. jel plaćam porez na ulog od 10.000, ako ga sad prebacim na račun i nastavim se igrati samo s profitom?
__________________
Odnia đava prišu
SmartFart is offline  
Old 06.06.2017., 17:00   #10520
Quote:
zabotinski kaže: Pogledaj post
Da malo dignem temu...
(nado)kupio nešto MUX-a jučer.
https://www.thefelderreport.com/2017...-of-greatness/

__________________
My satisfaction always came from beating the market, solving the puzzle, the money was the reward, but it wasn't main reason I loved the market............
KuciloOro is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:54.