Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Dionice

Dionice Ne zaboravi na stop-loss

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.08.2011., 14:57   #41
Lijep pozdrav i postovanje.

Moje ime je XY, JMBG: Z

Javljam Vam se ovim putem kako bi kao manjinski dionicar tvrtke Franck d.d. prijavio potencialno ilegalne radnje.

Tvrtka IVERO KONZALTING d.o.o. je od tvrtke Franck d.d. pozajmila oko 400 miliuna kuna. Tvrtka Ivero posjeduje oko 77% dionica tvrtke Franck, sto je cini najvecim dionicarem, i vecinskim vlasnikom.
Zanimljiva je cinjenica da Franck d.d. za kredite koje je isplatio tvrtci Ivero od 2010 godine naplacivao 0% kamate.

Dakle tvrtka Franck d.d. ciji je najveci vlasnik tvrtka Ivero Konzalting d.o.o. daje milione kuna godisnje tvrtci Ivero kao kredit s 0% kamata bez obaveze vracanja cime direktno ostecuje Drzavu zbog neisplacivanja poreza na izvlacenje dobiti,
i male dionicare koji posjeduju oko 25% dionica.

Zahvaljujem se na Vasem trudu ukoliko stignete pogledati u ovaj problem. Sve podatke sam pronasao u financijskim izvjescima tvrtke Franck d.d. i tvrtke Ivero Konzalting d.o.o.

Jos jednom hvala!
S postovanjem,
XY, dipl. ing.

evo, ja poslao, posaljite i vi ako vam se da, pa neka uskok pogleda u to.
__________________
bok
markotros is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2011., 16:06   #42
ak sutra ispred vrata nađeš frankovu ciglicu iz koje vire dve žice i čuje se tik tak tik tak nemoj dirat i javi u centar 112

al da si zaslužil pjesmu jesi
__________________
tajni agent
Vidoviti_Milan is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2011., 16:31   #43
ma nemogu mene dirat. mislim mogu, ali napravit ce si jos vece probleme jer ne bi proslo nezapazeno. a IED su mi struka. rijesim to prije nego nazoves 112.
__________________
bok
markotros is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2011., 16:52   #44
Quote:
markotros kaže: Pogledaj post
ma nemogu mene dirat. mislim mogu, ali napravit ce si jos vece probleme jer ne bi proslo nezapazeno. a IED su mi struka. rijesim to prije nego nazoves 112.
U svakom slučaju, ne uzimaj čips od nepoznatih osoba.
__________________
dr. Lebowski
walter is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2011., 20:21   #45
Shefe, daj komentar na ovo:
http://www.zse.hr/userdocsimages/nov...N2hZSwIA==.pdf
http://zse.hr/userdocsimages/novosti...pdqOQSHw==.pdf
__________________
"Ovo je mišljenje, a ne savje(s)t" ®Zaf
G. House is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2011., 21:02   #46
He he...

U teoriji bi to trebalo biti dobro za cijelu priču (koju svi znamo).
Ali uvijek tu ima onaj ALI...

Kao prvo, već sam zaboravio na ovo na vrhu stranice.
Ako je kolega markotros doista napravio to što je napisao (svaka čast! ), onda je ovo - mogu vjerovati - i rezultat toga.
Dapače, ako je to doista posljedica toga, onda to potiče druge stvari o kojima ne bih, ali probajte si sami zamisliti (ako se ovo sad događa, a zakonska problematika nikad ne izađe na svjetlo dana).

No, ako idemo samo čisto analizirati:
Kao prvo, gaf samo takav je navod udjelničara Ivero Konzaltinga:
Ivero trgovina 93%
Jurković
Zajec
Grubelić
Mikulić

Naime, trenutno u sudskom registru je sastav udjelničara Ivero konzaltinga ponešto drukčiji:

Quote:
SUBJEKT
Ivero konzalting d.o.o.Osnivači/članovi društva

Marija Avdejev, OIB: 24333735117
Ivo Mikulić, OIB: 29546757061
Marica Jurković, OIB: 86044569512
Josip Zajec, OIB: 76369045947
Ivan Kamber, OIB: 53101666879
Mirjana Grubelić, OIB: 48788007753
Milenko Džajkić, OIB: 99455116436
Željko Katavić, OIB: 66499926387
Marijan Fotivec, OIB: 08705265980
Slavko Galić, OIB: 66675077268
Zdravko Domjanić, OIB: 44335819420
Davorin Konecki, OIB: 38569540191

Temeljni kapital
175.547.200,00 kuna
To bi značilo da su ovi ostali prodali udjele Artukoviću koji je sve to prebacio na Ivero trgovinu.
Da je to tako, potvrđuje i upis za Ivero trgovinu:

Quote:
SUBJEKT
Ivero trgovina d.o.o.Osnivači/članovi društva
Milan Artuković, OIB: 86029611902
Funkcija - jedini osnivač d. o. o.

Temeljni kapital
20.000,00 kuna
E sad, ako uzmemo u obzir tu činjenicu, ostaje da će Ivero trgovina imati otprilike 307.859 dionica FRNK iliti 72,07%.

Nadalje, kako će sad izgledati bilanca FRNK ostaje da vidimo tek u godišnjem izvješću. Ako neki dobar knjigovođa ima ideju - s obzirom na sve ono što znamo, zajmove povezanim poduzetnicima i slično - primamo sugestije

Koji je stvari razlog ovome, ostaje da vidimo.

Uzgred, FRNK je danas kupio 6 dionica za trezor. Zajedno s onih 45 prošle godine to je čak 51 dionica u ovim recesijskim vremenima - nakon kupnje cca 1.600 dionica po cca 1.550 kuna u 4/5. 2008. godine

E sad, ako razlog ovome nije pritisak zbog mutnih poslova, postavlja se pitanje koji je stvarni razlog tome...
__________________
Bottom/top is the place where you change your mind only to find you were right before.

Zadnje uređivanje shef Sale : 18.11.2011. at 21:12.
shef Sale is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2011., 21:08   #47
Na onom drugom forumu spominju i da bi iz ovog uslijedila i javna ponuda, moram to proučiti u ZPDD da li je doista tako (ne bi bilo nemoguće).

Ako jest, onda je to vjerojatno jedan od razloga ovog (dvije muhe jednim udarcem ).

U svakom slučaju, Franck i dalje ima dobre proizvode (vidim upravo oglas za nove čajeve - Komorač, lipa, kopriva, majčina dušica - odlično! ), ali dionica FRNK je nešto sasvim drugo...
__________________
Bottom/top is the place where you change your mind only to find you were right before.
shef Sale is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2011., 21:40   #48
jesam, normalno da sam poslao di je sad walter da mi se smije sto imam franck. pa neka oni kupuju gjuru.
__________________
bok
markotros is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2011., 00:39   #49
Vrijeme će najbolje pokazati.
Moje dionice neće dobiti osim uz pravu cijenu koja je xxxx kn.
Čini mi se da su se malo uplašili Ante jer im je možda i usmeno rekao da to riješe ili će ih on....

naravno, kao da mene netko ima što pitati po tom pitanju?
__________________
brošić što se teško pribada... da me može oduvati najblaži nemirac... moj je šešir šatra pomična.. da je nebo moja livada...
Toma Sawyer is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2011., 10:07   #50
marko, svaka čast, to je pravi primjer

meni sad frnk i ne izgleda loše, bez obzira na sve ...

dante-1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2011., 13:48   #51
Zna li se kolika je Iverova imovina i obveze bez Francka?
__________________
"Ovo je mišljenje, a ne savje(s)t" ®Zaf
G. House is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2011., 14:31   #52
IVERO KONZALTING d.o.o.

DUGOTRAJNA FINANCIJSKA IMOVINA (u €) - 105.690.922

POTRAŽIVANJA (u €) - 4.244.787
KRATKOTRAJNA FINANCIJSKA IMOVINA (u €) - 4.244.787
KRATKOTRAJNA FINANCIJSKA IMOVINA (u €) - 2.337.619

UKUPNO AKTIVA (u €) - 112.643.845

KRATKOROČNE OBVEZE (u €) - 62.245.745
DUGOROČNE OBVEZE (u €) - 368.732

ostalo su temeljni kapital i rezerve

1 zaposlen

Osoba Funkcije Dob Veze
Milan Artuković, dipl.oec. član društva od 2010, direktor od 2002 (zastupa društvo pojedinačno i samostalno) 77 povezan s 7 subjekata
Josip Zajec, dipl.oec. član društva od 2010 66 povezan s 2 subjekta
Ivan Kamber član društva od 2010 69 povezan s 2 subjekta
Ivo Mikulić član društva od 2010 - povezan s 3 subjekta
Zdravko Domjanić, dipl.ing. član društva od 2010 - povezan s 1 subjektom
Davorin Konecki, dipl.ing.teh. član društva od 2010 - povezan s 1 subjektom
Marija Avdejev članica društva od 2010 - -
Milenko Džajkić član društva od 2010 - -
Marijan Fotivec član društva od 2010 - -
Slavko Galić član društva od 2010 - -
Mirjana Grubelić članica društva od 2010 - -
Marica Jurković članica društva od 2010 - -
Željko Katavić član društva od 2010
dante-1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2011., 16:11   #53
Ima toga još:

Victoria d.o.o. je 19. listopada 2011. (dakle pred mjesec dana ) imala izmjene u sudskom registru.
Sad se zove:

VICTORIA USLUGE d.o.o. za preradu kave, trgovinu i usluge
a Sjedište je prebačeno u : Zagreb, Vodovodna 20 (nekad je bilo: Ulica Petra Kružića 51, Solin):

Osnivači/članovi društva
Ivero konzalting društvo s ograničenom odgovornošću za konzalting i razvoj, pod MBS: 080435423, upisan kod: Trgovački sud u Zagrebu, OIB: 93448348221
Funkcija - jedini član d.o.o.

Osobe ovlaštene za zastupanje
Josip Budimir
Funkcija - član uprave
Ovlaštenje - zastupa Društvo samostalno i pojedinačno

Promjene temeljnog kapitala:
Odlukom člana društva od 19. listopada 2011. godine, povećava se temeljni kapital društva sa iznosa 18.900,00 kn, uplatom u novcu iznosa od 1.100,00 kn, na iznos 20.000,00 kn, stvaranjem novog poslovnog udjela. Temeljni kapital je u cijelosti uplaćen u novcu.


Tombia d.o.o. je također imala neke izmjene 18. listopada 2011. a ni ona više nema sjedište u Splitu (nekoć: KOPILICA 62
21000 Split):

TOMBIA, društvo za trgovinu i usluge, d.o.o.
Sjedište
Zagreb, Vodovodna 20

Osnivači/članovi društva
Ivero konzalting društvo s ograničenom odgovornošću za konzalting i razvoj, pod MBS: 080435423, upisan kod: Trgovački sud u Zagrebu, OIB: 93448348221
Funkcija - jedini član d.o.o.

Osobe ovlaštene za zastupanje
Krešimir Grančić
Funkcija - član uprave
Ovlaštenje - zastupa Društvo pojedinačno i samostalno

PRAVNI ODNOSI
...
Odlukom člana društva od 18.10.2011. godine mijenja se Izjava o usklađenju od 15.05.2009. godine na način da se u cijelosti zamjenjuje novom Izjavom koja se dostavlja sudu u zbirku isprava.
__________________
Bottom/top is the place where you change your mind only to find you were right before.
shef Sale is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2011., 20:57   #54
Ništa ja to ne kužim (tko je što dobio/će dobiti ovim spajanjem).
__________________
"Ovo je mišljenje, a ne savje(s)t" ®Zaf
G. House is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2011., 21:56   #55
Ni ja nisam ništa skužio.Pročitao sam dva puta tekst i odustao....

P.S. Ah,sad sam pročitao do dna... ništa spektakularno,ivero trgovina uzima sebi većinski paket u postupku pripajanja. Izgleda kao da će se ovim "oprati" ugovori između FRNK i "Ivero konzaltinga",štogod da su sklopili u prošlosti. Rekao bih da će X milijuna ispariti u pripajanju,a FRNk je ko fol preuzeo firmu jer mu nisu mogli vraćati dug. FRNK će vjerujem u bilanci godišnjeg FI otpisati iznos koji je izgubio posuđivanjem love Ivero konzaltingu.
__________________
Vidi Avatar u punoj veličini

Zadnje uređivanje glembaj : 19.11.2011. at 22:30.
glembaj is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2011., 22:48   #56
Slažem se

U top10 će - kako rekoh - Ivero trgovina zamijeniti Ivero konzalting i smanjiti udio sa 77 na 72% (s tim da je Ivero trgovina = M. Artuković).
A u bilancama će, reklo bi se, biti tako kako je glembaj i rekao.
Ovdje bi dobro došao - kako rekoh - dobar knjigovođa da nam veli koliko točno će toga ispariti u cijeloj priči...

Dobra stvar će biti ta da će s krajem godine bilanca Francka konačno biti - vjerojatno - čista.***
No kakve će sve ovo imati reperkusije na male dioničare, iskreno ne znam.
S obzirom na dosadašnja iskustva ovdje, nisam siguran da treba očekivati što dobro.

BTW, zar vam nije zanimljivo da SNHO završava priču s Pectinatusima, Luxima i inima na GS 2.12., a FRNK je sad napravio ovo?
Kao slučajno, pred izbore 4.12.

P.S. Bez obzira na ovo - SAD je jedinstvena prilika za male dioničare nešto napraviti po ovom pitanju. S obzirom da je Budimir predizborno aktivan u HSLSu kao glavni gospodarski strateg (ajme, koji gaf) trebalo bi iskoristiti priliku po tom pitanju i tražiti kakvo očitovanje. "Internacionalizacija" ovog pitanja teško da će imati bolju priliku.


*** - što će biti s Victoriom i Tombiom? S obzirom da su one trenutno vlasništvo Ivero Konzaltinga? Umjesto da su i njih ugasili i spojili s I.K.
Ne znam da li se sjećate, ali pred par mjeseci jedna od njih (pisao sam o tome, mislim, ovdje, ili ev. na drugom forumu) bila je u vlasništvu Francka a sad je opet, vidim, na Iveru...
__________________
Bottom/top is the place where you change your mind only to find you were right before.
shef Sale is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2011., 23:31   #57
pa, kako se meni čini, očito so pokrali lovu, pa sad na zakonit način žele to riješiti da ne ispadnu previše pohlepni, kao ovi u podravci. nije isto, ali slično i manje, pa se nadaju da će proči...
dante-1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2011., 11:37   #58
Jel se meni samo čini ili Ivero konzalnting od imovine ima dionice FRNK, a od obveza dugovanja prema FRNK-u?

Prema ugovoru, dionice prelaze u vlasništvo vlasnika Ivera kao nagrada za to što će FRNK preuzeti njihova dugovanja?

Dragi mali dioničari, nadam se da će vas Artuković barem primiti za sise...
__________________
dr. Lebowski
walter is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2011., 13:25   #59
Quote:
dante-1 kaže: Pogledaj post
pa, kako se meni čini, očito so pokrali lovu, pa sad na zakonit način žele to riješiti da ne ispadnu previše pohlepni, kao ovi u podravci. nije isto, ali slično i manje, pa se nadaju da će proči...
Nije isto, slično je i više...

Pogledo sam malo stavke pod KFI (bajdvej,knjigovođa im nije genijalac,vrludao je s ovim zajmovima kroz 2011.,prebacivao iz 2. u 6.,valjda nije znao gdje će s tolkom lovom...)

3Q 2011. - 2. Dani zajmovi povezanim poduzetnicima = 291.861.916.00
3Q 2011. - 6. Dani zajmovi, depoziti i slično = 81.371.423.00
__________________________________________________ ______________

Zajmovi zbirno u 2011. cca 373 mil. Kn.

2010. godine (1Y konsolidirano) imali su 256,8 mil. zajmova (porast od 116 mil.)

Sreća je što FRNK ima 600 milja zadržane dobiti,ali će ovih 370 milja morat proknjižit,pretpostavljam da će stradati kratkotrajna imovina. Ima još jedna zanmiljivost,keš u blagajni se uvijek vrti od 10-13 Kn po dionici.Ak se mene pita čista štela.
Situacija nije alarmantna,ali je za očekivat da dividenda ni dogodine neće bit veća od iznosa keša u blagajni.
__________________
Vidi Avatar u punoj veličini
glembaj is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2011., 17:11   #60
Oh mislim da ovom nije kraj, kako se zove ona tvrtka Tombla ili tako nekako, koju je kao Ivero osnovao. Mislim da to bude slijeći Ivero.
__________________
"When investing", "Timing" is everything. - Fred McAllen
ceha is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:45.