Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Svijet

Svijet Zbivanja u svijetu

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.06.2010., 07:35   #241
Quote:
Grom kaže: Pogledaj post
a tko nadgleda izbore u SAD-u ili bilo kojoj drugoj pro. zapadnoj zemlji,
ovako se mozemo nadjebavat u nedogled, zar ne ?

kao sto je u nedogled lista ubijenih ljudi, svrgnutih i okupiranih zemalja od strane SAD, [B]a ti navedi koga je Iran ikad napao
Pročitaj si malo povijest tih krajeva. Iran je napao Irak.

Zadnje uređivanje Mossadxl : 24.06.2010. at 08:42.
Mossadxl is offline  
Old 24.06.2010., 07:51   #242
Quote:
Mossadxl kaže: Pogledaj post
A ti izvrćeš . Objasni smrt studenata u Teheranu. Strani plaćenici? Teško.
legalni izbori u Teheranu. Tko ih je organizirao,nadgledao i brojio glasove. Počni od tuda.
Nisam pristalica Irana i njihovog rezima, zapravo, otvoreni sam protivnik, iako neki misle zbog mog nickname-a i turske zastave da to tako nije, no, najmanje ko ima pravo da govori o nekakvom nasilju, zlocinima, genocidu, agresiji, namjestajkama i slicno, jesu upravo oni koji podrzavaju genocidnu tvorevinu napravljenu na zemlji Palestini, a da ne pisem sad osobno o njima koji zive na okupiranoj zemlji.
Turkey is offline  
Old 24.06.2010., 08:41   #243
Quote:
Turkey kaže: Pogledaj post
Nisam pristalica Irana i njihovog rezima, zapravo, otvoreni sam protivnik, iako neki misle zbog mog nickname-a i turske zastave da to tako nije, no, najmanje ko ima pravo da govori o nekakvom nasilju, zlocinima, genocidu, agresiji, namjestajkama i slicno, jesu upravo oni koji podrzavaju genocidnu tvorevinu napravljenu na zemlji Palestini, a da ne pisem sad osobno o njima koji zive na okupiranoj zemlji.
Tema nije palestina,nego Iran. A kad govorimo o gencidnim tvorevinama,pogledaj prvo kod sebe i obrati pozornost na genocid koji Turska radi nad Kurdskim narodom.
Mossadxl is offline  
Old 24.06.2010., 11:17   #244
Quote:
Michael Collins kaže: Pogledaj post
Ideja nije ni bila da SAD napadne Iran,nego Izrael,i to samo nuklearna postrojenja...
nije drek nego se pas posrao,
ilitiga koja je razlika kad SAD pumpa Izraelsku vojsku sa dolarima,
a zidovi kormilare SAD-om

uostalom Izrael si vise ne moze vojno dozvolit ni da napadne Hamas prciju.
a kamoli Iran
Grom is offline  
Old 24.06.2010., 11:21   #245
Quote:
Mossadxl kaže: Pogledaj post
Pročitaj si malo povijest tih krajeva. Iran je napao Irak.
Mossad i izvrtavanje cinjenica na djelu
Grom is offline  
Old 24.06.2010., 11:36   #246
Quote:
Grom kaže: Pogledaj post

uostalom Izrael si vise ne moze vojno dozvolit ni da napadne Hamas prciju.
a kamoli Iran
A kako to?
__________________
.
Michael Collins is offline  
Old 24.06.2010., 11:45   #247
Quote:
Michael Collins kaže: Pogledaj post
A kako to?
pa pogledaj malo sta za Izraelsku ekonomiju znaci staviti
10-20% radnog stanovnistva pod uniformu

ipak su oni sitna i organizirana zemlja,
svaki zaposleni im vrijedi kao zlato

nemaju par milja. papana viska kao u Iranu da sjede, puse i cesu jaja
Grom is offline  
Old 24.06.2010., 14:57   #248
Šanse da Izrael napadne Iran su gotovo nepostojeće. Radi se o tipičnom Izraelskom 'psihološkom ratovanju'. No jedan pogled na kartu otrijezni i najhrabrije... Iran je cca 1.600.000 km2 naspram Izraelu od 22.000 km2. Iran ima cca 75 miliona stanovnika a Izrael jedva 7 i pol, od čega su 20% arapi, što znači da je židova svega 6 miliona. Taman da Iranci imaju samo praćke - Izrael bi nestao preko noći.
__________________
Mind Over Matter WikiLeaks Operation Payback
If being sarcastic means you're rude .. does being obvious mean you're stupid?
shamantrixx is offline  
Old 24.06.2010., 17:03   #249
Quote:
shamantrixx kaže: Pogledaj post
Šanse da Izrael napadne Iran su gotovo nepostojeće. Radi se o tipičnom Izraelskom 'psihološkom ratovanju'. No jedan pogled na kartu otrijezni i najhrabrije... Iran je cca 1.600.000 km2 naspram Izraelu od 22.000 km2. Iran ima cca 75 miliona stanovnika a Izrael jedva 7 i pol, od čega su 20% arapi, što znači da je židova svega 6 miliona. Taman da Iranci imaju samo praćke - Izrael bi nestao preko noći.
Malo si ponovi povijest Izraelsko-Arapskih ratova, pa ćeš vidjeti da su velike koalicijske arapske snage pretrpjele velike poraze od malog Izraela.
To da bi Izrael nestao preko nosi sanjaju Arapi od 1948. I???
Osim toga nakon krvoprolića režimskih snaga nad narodom na teheranskim ulicama, mislim da bi bilo koja vojska koja napadne Iran bila doživljena kao oslobodilačka. Imali bi posla samo sa elitnim Iranskim gardijskim postrojbama, kojih je malo.
Mossadxl is offline  
Old 24.06.2010., 23:25   #250
Quote:
Mossadxl kaže: Pogledaj post
Malo si ponovi povijest Izraelsko-Arapskih ratova, pa ćeš vidjeti da su velike koalicijske arapske snage pretrpjele velike poraze od malog Izraela.
Pa evo gledam i vidim da je mali Izrael dva puta bježao iz još manjeg Libanona

Jebi ga... Rim je nekad bio najveća vojna sila na svijetu a danas je tek posljednje utočište pedofila i kamatara. Od stare slave se teško živi

Quote:
...mislim da bi bilo koja vojska koja napadne Iran bila doživljena kao oslobodilačka.
Zajebani deja vu... iste gluposti smo slušali od 'stručnjaka' koi su zagovarali invaziju Iraka na temelju identično lažne tvrdnje o 'weapon of mass destruction'.

Pa nit su ih dočekali kao oslobodioce, niti su dobili rat u mjesec dana, niti je nafta platila troškove invazije, niti je Irak imao oružje masovnog uništenja.

Samo kompletan idiot može ponovo nasjest na istu glupost

Quote:
Imali bi posla samo sa elitnim Iranskim gardijskim postrojbama, kojih je malo.
Da... ima ih 'samo' 150.000

A ostatak iranaca bi sjedio skrštenih ruku - NOT
__________________
Mind Over Matter WikiLeaks Operation Payback
If being sarcastic means you're rude .. does being obvious mean you're stupid?
shamantrixx is offline  
Old 24.06.2010., 23:41   #251
Po meni je vjerojatnije da Iran, kako kažu, preventivno udari na Izrael.

Zna li netko kakve bi posljedice toga bila, jel mi može netko objasnit...ne kužim se baš u te paktove i dogovore, tko gdje ima koristi...

Recimo, Izrael napadne Iran. Vjerujem da bi Turska odmah stala na stranu Irana? Bi li intervenirali Ameri, Rusi...? Možda Kinezi? Oni u Iranu vuku naftu koliko znam, a vjerojatno je Americi u cilju to isto, zato malo zajebavaju Iran u zadnje vrijeme.
rskywalke is offline  
Old 25.06.2010., 00:15   #252
Neće Iran napast Izrael, nema šanse. To su gluposti na kubnu, kakvi koristi Iran ima od napada na Izrael? Nikakve.
Čive is offline  
Old 25.06.2010., 00:18   #253
I meni je to logično.
> Ali eto, vidjeh to ovdje.

http://www.dw-world.com/dw/article/0,,3731859,00.html
rskywalke is offline  
Old 25.06.2010., 00:43   #254
To je 2008.g. a i stvarno ne vidim tu mogućnost, jedino da Izrael napadne nukl. postrojenja al onda će najebat ako im Ameri neće čuvat leđa. Iran je velika i jaka bliskoistočna zemlja, taj napad bi zapalia cili bliski istok, bilo bi svega i svačega, možda čak i uvertira u 3.svj. iako ne znam kome bi to koristilo.
Čive is offline  
Old 25.06.2010., 00:53   #255
Quote:
rskywalke kaže: Pogledaj post
I meni je to logično.
> Ali eto, vidjeh to ovdje.

http://www.dw-world.com/dw/article/0,,3731859,00.html
ako to pisu Izraelci onda mora da je istina
Grom is offline  
Old 25.06.2010., 01:02   #256
Ne mislim da bi bilo trećeg svjetskog baš, jer bi se rat vodio na teritorijima oko par zemalja, što nije dovoljno za totalni kaos kao 40-ih. Ljude više i ne pokreće neka toliko snažna ideologija i ne bi se borilo građanstvo, nego vojne jedinice sa teškim naoružanjima i sve bi se završilo brzo zbog novog oružja. Ne vjerujem nit da bi se Europa taknula u tom periodu. Jedino bi došlo do takvog nečega ako bi se uvukle u rat Rusija i Kina, onda bi bilo paktova i sa Europom i nekakvih obrata i sl. Mi bi naravno išli ratovati negdje za Izrael ili Ameriku kao član NATO saveza.
rskywalke is offline  
Old 25.06.2010., 01:05   #257
Quote:
Grom kaže: Pogledaj post
ako to pisu Izraelci onda mora da je istina
da, a ja kao ful čitam izraelsku propagandu u slobodno vrijeme
netko je na drugom forumu linkao članak sa dw, pa sam čitao dalje vijesti i došao do toga (i zaboravio vidjeti datum - dveiosma)
rskywalke is offline  
Old 30.06.2010., 19:27   #258

SAD i Izrael se "okupljaju u Azerbajdžanu"



Iran je proglasio ratno stanje na svojoj sjeverozapadnoj granici, prenosi DEBKAfile iz svojih iranskih izvora. Iranska vojska sa opremom se okuplja u regiji Kaspijskog mora protiv činjenice, kako Teheran tvrdi, da se američke i izraelske snage koncentriraju svoje vojske i zrakoplovne baze u Azerbejdžanu, spremni za napad na iranska nuklearna postrojenja.

To je već u utorak priopćio general Iranske revolucionarne garde (IRGC) Mehdi Moini, zapovjednik snaga čiji je zadatak 'odbijanje' američko-izraelske ofenzive. Rekao je : "Mobilizacija je pokrenuta zbog prisutnosti američkih i izraelskih snaga na zapadnoj granici," dodajući, "Pojačanja su poslana u provinciju zapadnog Azerbajdžana, jer su neke zapadne zemlje namjerno izazivale etničke sukobe da bi destabilizirali stanje u toj regiji.'

U prošlosti su iranski dužnosnici govorili o napadu SADa i Izrael napada u općem smislu. DEBKAfile navodi da je ovo prvi put, kako njihovi iranski izvori govore da se iranska vojska okuplja na jednom mjestu kako bi odgovorili i na konkretan prijeteći napad.

Drugi iranski izvori izvještavaju da je u posljednjih nekoliko dana, Izrael potajno prenio veliki broj letećih bombardera preko Gruzije na baze u Azerbajdžanu te da se američke specijalne snage također koncentriraju u Azerbejdžanu, spremne za napad.

Iz Azerbejdžana nije stigao ni jedan komentar, o bilo kojem od tih izvješća. Azerbejdžan graniči s Turskom, Irakom i Armenijom. Svjedoci kažu kako su vidjeli duge kolone iranske vojske IRGC uz tenkove, topništva, protuzrakoplovnih jedinica i pješaštvo putujući svim glavnim cestama prometnicama prema Azerbejdžanu, a zatim dalje sjeverno do Kaspijskog mora.

U utorak, 22. lipnja dr. Uzi Arad, šef izraelskog Nacionalnog vijeća za sigurnosti i najbliži savjetnik izraelskog premijera Benjamin Netanyahua, rekao je 'novi krug sankcija Vijeća sigurnosti UN za Iran je neadekvatan za zaustavljanje nuklearnog napretke Irana. Preventivni vojni udarac bio bi eventualno potreban.'
permanent300 is offline  
Old 30.06.2010., 19:30   #259
ISRAEL 'PLOTS TEHRAN RAID'

G-8 ‘fully believes’ Israel will attack Iran, says Italy PM
permanent300 is offline  
Old 30.06.2010., 19:48   #260
Quote:
Michael Collins kaže: Pogledaj post
Ali on on želi u najmanju ruku iseljenje Židova, dok ja želim da Perijanci ostanu na svojoj zemlji,ali da imaju demokratsko a ne teokratsko uređenje...
A tko si TI da ti odlučuješ kakvo će uređenje imati Perzijci? Jesi možda Perzijac osobno i imaš pravog glasa u Iranu?

Quote:
Mossadxl kaže: Pogledaj post
Pročitaj si malo povijest tih krajeva. Iran je napao Irak.
Čisto da ovakvo smeće od poruke ne bi ostalo u bazi bez pravog odgovora:

The war began when Iraq invaded Iran, launching a simultaneous invasion by air and land into Iranian territory on 22 September 1980

http://en.wikipedia.org/wiki/Iran%E2%80%93Iraq_War
__________________
"Nije mazohizam, nego autoagresija, sa razlogom, jel'da..."
Shine on Rick.
Vinkovci Staljingrad flickr
Anton is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:27.