Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.11.2017., 18:38   #2981
Quote:
Arienrhod kaže: Pogledaj post
Ma ni mene, samo sam aludirala na tri stana iz primjera I njihove cijene a svi su blizu prometnice.
Heh, ali Gredice su gotovo Jarun, nemre to bit' isto!
saurus is offline  
Old 19.11.2017., 19:16   #2982
Quote:
saurus kaže: Pogledaj post
A toplana je nešto najbolje što postoji, toplo kao u perju i jeftino, ako nema ugrađenih razdjelnika!
Ja nikad necu razumjeti da su ljudi opljackani razdjeljnicima, da im je kvaliteta zivota osjetno pala, da su stanovi poceli navlaciti vlagu jer nitko ne grije i da i dalje sve to prolazi normalno.

Razdjeljnici su meni najveca mana starogradnje. Kvalitetne starogradnje.
Zli Mali Medo is offline  
Old 19.11.2017., 19:28   #2983
Sad da je jeftino.. nama su oko 1300kn bile zimi rezije (al bio je i onaj jedan paket za net u tome ukljucen) prije jedno 7-8 godina, stan oko 60ak kvadrata. Ne znam kakva je situacija sad sa grijanjem s ukljucenim razdjeljnicima, koliko sam procitala ljudi se smrzavaju, uglavnom nista pozitivno.
Arienrhod is offline  
Old 19.11.2017., 19:31   #2984
Quote:
Arienrhod kaže: Pogledaj post
Sad da je jeftino.. nama su oko 1300kn bile zimi rezije (al bio je i onaj jedan paket za net u tome ukljucen) prije jedno 7-8 godina, stan oko 60ak kvadrata. Ne znam kakva je situacija sad sa grijanjem s ukljucenim razdjeljnicima, koliko sam procitala ljudi se smrzavaju, uglavnom nista pozitivno.
Ne znam kako je kod svih, ali mogu dati primjer svoje frendice u Dugavama. Ona ima racune vece nego prije, a doslovno se smrzava. Plus sto grije samo navecer dok je doma. Konstantno je pokrivena dekom u dnevnom.

Pratim na fejsbuku i onu grupu s razjedljnicima, tamo su cesto neki prilozi i u njima ljudi imaju probleme s vlagom.

1300 mjesecno? To je zbilja dosta novaca.
Zli Mali Medo is offline  
Old 19.11.2017., 19:37   #2985
Quote:
Zli Mali Medo kaže: Pogledaj post
Ne znam kako je kod svih, ali mogu dati primjer svoje frendice u Dugavama. Ona ima racune vece nego prije, a doslovno se smrzava. Plus sto grije samo navecer dok je doma. Konstantno je pokrivena dekom u dnevnom.

Pratim na fejsbuku i onu grupu s razjedljnicima, tamo su cesto neki prilozi i u njima ljudi imaju probleme s vlagom.

1300 mjesecno? To je zbilja dosta novaca.
Da, to su bili Srednjaci, al bas u najhladnijem periodu, ne kazem za cijenu grijanja nego nase ukupne rezije su toliko bile, meni, sestri i bratu dok smo studirali, da ne bi bilo krivo shvaceno, al opet... Zato i kazem da nekad treba dobro razluciti sto se isplati, starogradnja vs. novogradnja, gledano na isti kvart, da prodavaci stana i pokazu svoje racune kroz zimski period i to isto ukljuciti u cjenkanje, da ne bi u konacnici kroz rezije stan bio jednak cijeni, jer ne bi trebao.
Arienrhod is offline  
Old 19.11.2017., 19:55   #2986
Ufff, koje su to cifre. Ja sam u novogradnji, tj bila je novogradnja tad kad sam uselila, sad je zgrada 10ak godina. I nikad račun za grijanje u najhladnijim mjesecima (a zbilja ne štedim, raspalim na 24, cijelu noc) nije bio preko 250 kn. I dobra izolacija, ako ugasim grijanje, otvorim balkon na kip, spusti se temperatura za max 2-3 stupnja.

A prije toga jedna starogradnja, račun bio oko 800 kn.

To je prednost novogradnje.
__________________
toliko puno reflektirajucih povrsina, a toliko malo vremena by Barca
Scissors. is offline  
Old 19.11.2017., 19:59   #2987
Quote:
Scissors. kaže: Pogledaj post
(a zbilja ne štedim, raspalim na 24, cijelu noc)
Jebo te led, 24 stupnja. Pa ne stedis bas planetu, a
Zli Mali Medo is offline  
Old 19.11.2017., 20:03   #2988
Quote:
Zli Mali Medo kaže: Pogledaj post
Jebo te led, 24 stupnja. Pa ne stedis bas planetu, a
ne. još i otvorim prozor da uđe svježeg zraka dok je grijanje upaljeno
__________________
toliko puno reflektirajucih povrsina, a toliko malo vremena by Barca
Scissors. is offline  
Old 19.11.2017., 20:23   #2989
Evo primjer bisera . Starogradnja, sve iscupat van iz stana. Toplana, ugradjeni razdjelnici (kao to je pozitivno), 4. kat, bez lifta. Cijena prava sitnica 1700+E/M2. Jos ce na kraju ispast da nije Jarun nego Precko.
http://www.njuskalo.hr/nekretnine/pr...oglas-23862046

Nisam previse analizirala ali sigurno ima cijene novogradje za 1900e po metru? S liftom naravno. Jel se placa porez za starogradnju i novogradnju isti?
Arienrhod is offline  
Old 19.11.2017., 20:41   #2990
Moje iskustvo s toplanom je bilo za stan od 60m2 usred zime max grijanje 400kn a temperatura u stanu 26-28. Za razliku od novogradnji gdje ljudi gotovo uvijek stede pa im se smrznem u trenu na 21. Sad nemam pojma koliko ce me kostati grijanje jer smo tek doselili ali je ovih dana temperatura oko 26-27
proab is offline  
Old 19.11.2017., 21:30   #2991
toplana najbolje i najjeftinije grijanje u novogradnji.
Toplana u starogradnji vs plinsko etažno se može diskutirati, uglavnom ja bih rekao realno isto sranje, jednako košta.
_Mystical_ is offline  
Old 19.11.2017., 22:17   #2992
Mi smo proslu zimu prvi put bili sa razdjelnicima i isti su nam racuni samo malo vise pazimo

No, nas je stan izuzetno topao, na zapad, ogromni prozori i cim je imalo suncan dan grijanje ne treba
Spavacu oduvijek ne grijemo, u hodniku nam je radijator zagraden u ormaru pa smo ga iskljucili, u kupaoni je takoder zatvoren, dakle grijemo dnevni-blagovaonu- kuhinju sto je sve jedna prostorija i tu su 2 radijatora, i od maloga sobu - to je sve skuap 45 m2

No susjedi na najgorenjim, najdonjim i vanjskim stanovima su skroz u banani
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Old 19.11.2017., 22:28   #2993
Koliko se sjećam, HEP toplinarstvo u Zg nije povećavalo cijene grijanja otkako su se ugrađivali razdjelnici (pretprošle zime jel? ), pa prema tome, ako se netko sad sa razdjelnicima smrzava a plaća veći račun nego ranije kad mu je bilo toplo, to može značiti jedino da se ranije grijao djelomično na račun ostalih u zgradi. Dakle, da je trošio mnogo više energije nego što je plaćao.

Kod starogradnje koja u pravilu nema dobro izoliranu fasadu je puno veći utjecaj položaja stana u zgradi, orijentacije, stanja stolarije i slično na grijanje nego kod novogradnje. A velike su i razlike u navikama i željama ljudi. Recimo neovisno o razdjelnicima i toplani, meni nikad nisu bili jasni ljudi koji griju na 27-28 (a ima ih!) pa dok je vani ciča zima, oni po stanu hodaju u gaćama i potkošulji. Al eto, nekima je to normalno, a sve manje od toga im je smrzavanje. Samo se bune kad trebaju to i platiti
clouseau is offline  
Old 19.11.2017., 22:57   #2994
Quote:
clouseau kaže: Pogledaj post
Koliko se sjećam, HEP toplinarstvo u Zg nije povećavalo cijene grijanja otkako su se ugrađivali razdjelnici (pretprošle zime jel? ), pa prema tome, ako se netko sad sa razdjelnicima smrzava a plaća veći račun nego ranije kad mu je bilo toplo, to može značiti jedino da se ranije grijao djelomično na račun ostalih u zgradi. Dakle, da je trošio mnogo više energije nego što je plaćao.
Nemoj nam sada kvariti gušt i stvarati grižnju savjesti! Kako bilo da bilo, činjenica je da zimi nigdje nije toplije i jeftinije nego u stanovima bez razdjelnika (izuzimam stanove sa naprednim sustavima grijanja/hlađenja u novogradnjama A certifikata). Trenutno je tako, a kako će biti, nitko ne zna!

Quote:
Kod starogradnje koja u pravilu nema dobro izoliranu fasadu je puno veći utjecaj položaja stana u zgradi, orijentacije, stanja stolarije i slično na grijanje nego kod novogradnje. A velike su i razlike u navikama i željama ljudi. Recimo neovisno o razdjelnicima i toplani, meni nikad nisu bili jasni ljudi koji griju na 27-28 (a ima ih!) pa dok je vani ciča zima, oni po stanu hodaju u gaćama i potkošulji. Al eto, nekima je to normalno, a sve manje od toga im je smrzavanje. Samo se bune kad trebaju to i platiti
Da, zato treba izbjegavati sjever, sjeverozapad i sjeveroistok, gdje sunca ili nema, ili ima samo sat-dva rano ujutro odnosno kasno poslijepodne. Također stanove sa malim prozorima (a takvih u zgradama iza '90.-te koliko hoćeš!). To su stvari na koje ne možeš utjecati. Dok stolariju uvijek možeš zamijeniti kvalitetnijom, pa čak i dodatno izolirati najizloženije vanjske zidove u stanu.

Ali kada sve to tražiš od svog budućeg stana, pa još otvoreni pogled, najmanje dvostranu orijentaciju (ali ne sjever!), udaljenost od većih prometnica, pa još kakvu takvu lokaciju, nema šanse pronaći dobar stariji stan srednje veličine ispod 130.000 Eur!
saurus is offline  
Old 23.11.2017., 21:03   #2995
Pozdrav dobri ljudi.
Po prvi put u životu planiram kupovati nekretnuinu tj stan.
E sad, naišao sam na stan koji mi paše tehničkim detaljima.
Al naravno postoji neka kvaka

U oglasu je pisalo 60m2. Kad sam ga išao razgledati, izmjerio sam sve prostorije i dobio 53m2 + 3m2 lođe.
A u ZK izvatku piše
"Stan broj 4 - trosobni stan s nusprostorijama uporabive površine sa zidovima od 59,06 m2 u četvrtom (IV)
katu,"

Zgrada je iz početka 60tih i zidovi su debeli 45cm.
S obzirom da ne kupujem debeli zid nego korisnu površinu, kako se postaviti u vezi tog problema.
Cijena nije po m2, ali naravno da mi je cilj nešto spustiti.

KAko se računaju šupe u podrumu, po kojem koeficijentu?
ursuss is offline  
Old 23.11.2017., 21:17   #2996
Quote:
ursuss kaže: Pogledaj post
Pozdrav dobri ljudi.
Po prvi put u životu planiram kupovati nekretnuinu tj stan.
E sad, naišao sam na stan koji mi paše tehničkim detaljima.
Al naravno postoji neka kvaka

U oglasu je pisalo 60m2. Kad sam ga išao razgledati, izmjerio sam sve prostorije i dobio 53m2 + 3m2 lođe.
A u ZK izvatku piše
"Stan broj 4 - trosobni stan s nusprostorijama uporabive površine sa zidovima od 59,06 m2 u četvrtom (IV)
katu,"

Zgrada je iz početka 60tih i zidovi su debeli 45cm.
S obzirom da ne kupujem debeli zid nego korisnu površinu, kako se postaviti u vezi tog problema.
Cijena nije po m2, ali naravno da mi je cilj nešto spustiti.

KAko se računaju šupe u podrumu, po kojem koeficijentu?
da li je taj podrum upisan u zk?
__________________
toliko puno reflektirajucih povrsina, a toliko malo vremena by Barca
Scissors. is offline  
Old 23.11.2017., 21:28   #2997
lođa je koeficijent 0,75.

spremište ovisi o vrsti pregrada i dimenzijama:

Odnosi se na čvrsto zidane pregrade između spremišta (beton, opeka, siporex, gipskartonski zid i dr.)

SPREMIŠTA (zidani zidovi - pregrade) koeficijent

visina >2,2 m, <4,0 m ---- 0,50

visina >1,0 m < 2,2 m --- 0,35

visina >0,30 m <1,0 m --- 0,15

visina >4,0 m --- 0,75

--------------------------------------------------------------------
Odnosi se na prozračne i prozirne pregrade između spremišta (drvene letve, metalno pletivo, jednostruki lim i dr.)

SPREMIŠTA (prozračne pregrade - drvo i metal) koeficijent

visina >2,2 m, <4,0 m --- 0,35

visina >1,0 m < 2,2 m --- 0,20

visina >0,30 m <1,0 m --- 0,10

visina >4,0 m --- 0,50

vidi str. 10
http://www.sudski-vjestaci.hr/fdsak3...4-ver_1_02.pdf
uzadnjicas is offline  
Old 24.11.2017., 15:07   #2998
Quote:
Arienrhod kaže: Pogledaj post
Evo primjer bisera . Starogradnja, sve iscupat van iz stana. Toplana, ugradjeni razdjelnici (kao to je pozitivno), 4. kat, bez lifta. Cijena prava sitnica 1700+E/M2. Jos ce na kraju ispast da nije Jarun nego Precko.
http://www.njuskalo.hr/nekretnine/pr...oglas-23862046

Nisam previse analizirala ali sigurno ima cijene novogradje za 1900e po metru? S liftom naravno. Jel se placa porez za starogradnju i novogradnju isti?
Jako često prodaju stanove pod Jarun, a nije taj kvart. Ili je Staglišće, Gajevo, okolni kvartovi. A stave cijenu kao da je prvi red do jezera.
Nisam sigurna za ovaj oglas, ali obično ako je stvarno naselje Jarun stave označenu lokaciju ili napomenu ulicu. Ovako mi se čini da je neki okolni kvart ipak u pitanju.
afra is offline  
Old 24.11.2017., 16:04   #2999
još mi je i jasno kada netko mulja kvart da ne stavi točnu lokaciju.

ali ono što mi nije jasno, jest kada netko označi KRIVU lokaciju. dakle maši ceo fudbal. npr u naslovu i opisu nekretnine piše Lašćina, a oglašivač pukne na karti lokaciju kod Borovje. i još se ne radi o sirotom dedeku koji prodaje stan i ne zna se baš koristiti netom, nego oglas od agencije. i oni očekuju novac za svoj super odrađeni posao?
__________________
toliko puno reflektirajucih povrsina, a toliko malo vremena by Barca
Scissors. is offline  
Old 25.11.2017., 20:01   #3000
Quote:
Scissors. kaže: Pogledaj post
da li je taj podrum upisan u zk?
Pozdrav
Evo kopi-pejst vlasničkog kojeg sam dobio :


IZVADAK IZ ZEMLJIŠNE KNJIGE
POSEBNI IZVADAK: SUVLASNIČKI UDIO REDNI BROJ: 19 (OSTALO KAO NEPOTREBNO
IZOSTAVLJENO)

A
PRVI ODJELJAK
Posjedovnica

ČETVEROKATNA STAMBENA ZGRADA POPISNI BROJ 15083 451,2 1623
U ZAGREBU, Kxxxxx ULICA BROJ 105-117 SA ZEMLJIŠTEM

UKUPNO: 451,2čhv, 1623m2

B
Vlastovnica

Suvlasnički dio s neodređenim omjerom ETAŽNO VLASNIŠTVO (E-19)
1. Stan broj 4 - trosobni stan s nusprostorijama uporabive površine sa zidovima od 59,06 m2 u četvrtom (IV)
katu, Kxxxx ul. br. 109

C
Teretovnica
Tereta nema!

Znači ne spominje se šupa u podrumu.
ursuss is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:40.