Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Televizija

Televizija Sve što trebam jest komad kruha i TV
Podforumi: Serije, Sapunice, Turske serije, Reality TV, Eurosong, Igre & ostalo (Eurosong)

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.12.2015., 01:12   #21
Quote:
dplazin2 kaže: Pogledaj post
kad igraš, brže prođe

plus, na svim pub kvizovima je glazba u pozadini, a ode to nije slučaj

inače, najbolja epizoda je Vidim ose-Tronoga stonoga-Svi nas se boje i lakovi, to će biti spektakl

Nije, spektakl će biti u 15. epizodi
Doctor Sammy is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2015., 08:01   #22
Nažalost, nikad me nisu oduševljavali pub kvizovi, a još manje Mario Kovač. Ovo dvoje u kombinaciji i to kao spora TV emisija. Ne, hvala!

Stil sastavljanja pitanja za pubove je općenito na rubu katastrofe. Lazo Goluža style mi je daleko bliskiji, inteligentniji, topliji...

Ali, ne sumnjam da i ovo ima publiku, u nemaloj pub-kviz sceni Hrvatske i regije.
__________________
That gum you like is going to come back in style...
lizard is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2015., 10:31   #23
Kao dugogodišnji pratitelj tv-kvizova koji nije nikada bio u prilici posjetiti neki pub-kviz nakon sinoćnje emisije postao sam zaintrigiran za taj format.
neoliberalist is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2015., 11:17   #24
Nije loše za 1. epizodu.

Napokon kviz bez ponuđenih A-B-C odgovora pa se snađi druže.
Pitanja od jako laganih do jako teških.

Napeto do zadnjeg pitanja, navijao sam za one prezgodne Garešničanke

Jedino nisam ubrao koliko su osvojili pobjednici, koliko 2. a koliko 3.?
__________________
if you fall i'll be there...
- floor -
Euklid is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2015., 12:16   #25
Quote:
Euklid kaže: Pogledaj post
Jedino nisam ubrao koliko su osvojili pobjednici, koliko 2. a koliko 3.?
Misliš koliko love je tko osvojio? Nije nitko osvojio ništa, osim dnevnica i putnih troškova

Pobjednici cijelog kviza osvajaju 20 tisuća kuna.

ovo je pub kviz, u kojem nema ni inače velikih nagrada. A to je i HRT 3 sa svojim skromnim budžetom.
Doctor Sammy is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2015., 14:14   #26
Meni je bilo fora. Kao osobi koja inače sudjeluje na pub kvizu, svidjelo mi se. S druge strane, mojim ukućanima kojima kvizovi nisu baš bliski je emisija bila prespora, a pitanja preteška.

Netko je pitao jesu li inače pub kvizovi spori. Rekao bih - da, ali to se uopće ne osjeti kad igraš, tada je doživljaj puno drugačiji nego kad samo gledaš. Tad nakon postavljenog pitanja to prokomentiraš sa suigračima, pa onda popričate o nečem drugom do slijedećeg pitanja, popiješ pivu, u pozadini svira muzika, tak da vrijeme jako brzo prođe. Ja recimo ako ne znam točan odgovor pokušavam smislit što urnebesniji odgovor da nasmijem prisutne .

Nadam se da će ovo ipak privući ljude koji ne idu na pub kvizove da krenu. Ako vam se ovo svidi, uživo može biti samo bolje, nikako lošije.
Chuky1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2015., 14:44   #27
Quote:
Chuky1 kaže: Pogledaj post
Netko je pitao jesu li inače pub kvizovi spori. Rekao bih - da, ali to se uopće ne osjeti kad igraš, tada je doživljaj puno drugačiji nego kad samo gledaš.
Slažem se. Nekome ko nije nikad bio na pub kvizu to izgleda sporo ili netelevizično. ALi meni je recimo super što se čuje ekipe dok se dogovaraju. Upravo to i je draž pub kviza. Nekad nisi sto posto siguran u točni odgovor, ali do njega dođeš suradnjom članova ekipe.
Doctor Sammy is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2015., 15:29   #28
Meni je ovaj kviz totalno neglededljiv, nekako mi je tempo pre spor u jednom satu tek 20 pitanja, ok, ne mora ih biti 100 da se vrte na štanci kao na potjeri, ali ono brate mili. Na projektoru se prikaže pitanje, i onda oni imaju 60 sec, i tako 20 puta Pa kome, osim samim pub kvizašima je to zanimljivo. Ova emisija će prema tome imati i toliku gledanost, jer možeš mislit što će sada tamo neki prosječni gledatelj koji nije okorjeli kvizaš to gledat 60 minuta, tu monotomiju, bez obzira na monologe Maria Kovača, koji mi je jedina svjetla točka u ovome kvizu. Znači trebalo bi poraditi na dinamici igre, dodati neke sadržaje, ili puno zabavnije ekipe, što ne znači da će te zabavne ekipe nužno imati dobro znanje. osim toga imam nekolio zamjerki, članovi timova prilikom pisanja odgovora šapuću, ono, čuje se to na mikrofonu, ali to mi je ono isto nezanimljivo, mikrofon je na jaču osjetljivost postavljen upravo kako bi se njihov šaput ili smanjeni ton razgovora snimio, a to ima onda nuspojavu da se hvata zvuk flomastera što postaje iritantno. Druga stvar su pitanja previše inzistiranja na književnosti, filmu, jako malo pitanja iz drugih sfera tipa geografija, povijest...

Ukatko sam koncept oponašanja pub kviza nije loš, ali da će imati neku očekivanu gledanost neće. Bit će zanimnljiv tisuću pripadnika kviz subkulture i to je plafon, a svi ostali će mjenjati program na rtl2, hrt1, nova tv. A mislim da je upravi HRT-a itekako cilj da sama gledanost bude velika.
greengold is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2015., 15:35   #29
Nažalost nisam uspio odgledati prvu epizodu ali mi izgleda kao nešto jako zanimljivo.Jednom sam i bio na pub-kvizu i jako mi se dopalo Na HRTu izgleda pušu neki novi vjetrovi što se programa tiče!

Poslano sa mog SM-A300FU koristeći Tapatalk
Ingvar25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2015., 15:57   #30
Očekivao sam nešto možda malo manje monotono i više prilagođeno TV-u, ali u poplavi trasha na TV-u u vidu raznih BB-a, Farmi, Zvijezdica i slično, valja poduprijeti ideju i izvedbu. Osobno bi volio da su pitanja i stanje bodova u obliku neke grafike na ekranu, nije da se nešto najbolje vidi pročitati ono s ekrana (barem meni polućoravom ne)

Pratit će se, ionako četvrtkom u 20 nema nikakve bolje alternative na TV-u.
__________________
Ako se osjećate glupo, sjetite se da postoje odrasli ljudi koji vjeruju da su dva pigvina došetala s Južnog pola kako bi se ukrcali na brod te izbjegli poplavu.

Tekućine se NE sipaju!!!
Moonraker is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2015., 16:15   #31
Quote:
OnajKojiJeDošao kaže: Pogledaj post
Zamjerka ide na račun oba voditelja, malo su mi loši, a fali mi i glazba.
Ko je ovaj drugi anonimus?

Quote:
dplazin2 kaže: Pogledaj post
plus, na svim pub kvizovima je glazba u pozadini, a ode to nije slučaj
Kako na kojem.
Ali definitivno fali neka pozadinska buka, publika, ili barem više ekipa. Neki žamor, a ne da slušamo njihovo došaptavanje kroz mikrofon u studiju koji loše fejka kafić. Bilo bi bolje da snimaju u pravom kafiću :-D

Sve u svemu, dosadnjikavo. Ne može se mjeriti s pravim pub kvizom.

Quote:
greengold kaže: Pogledaj post
osim toga imam nekolio zamjerki, članovi timova prilikom pisanja odgovora šapuću, ono, čuje se to na mikrofonu, ali to mi je ono isto nezanimljivo
Pa da su glasniji, čule bi ih druge ekipe.

Quote:
A mislim da je upravi HRT-a itekako cilj da sama gledanost bude velika.
Teško, s obzirom na kanal na kojem ga prikazuju. Trojka nema reklama, i ne rade ga zbog njih. Mislim da su bili svjesni da neće biti gledano.
slinava smrt is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2015., 17:28   #32
Quote:
Doctor Sammy kaže: Pogledaj post
Slažem se. Nekome ko nije nikad bio na pub kvizu to izgleda sporo ili netelevizično. ALi meni je recimo super što se čuje ekipe dok se dogovaraju. Upravo to i je draž pub kviza. Nekad nisi sto posto siguran u točni odgovor, ali do njega dođeš suradnjom članova ekipe.
Nekome su nordijsko skijanje i biatlon napeti do ludila, velikoj većini nisu. Ovo mi izgleda kao da gledam Pod lipom a umjesto osrednjih viceva slušam pitanja i odgovore.

Od pub kviza bi tek vrhunska produkcija mogla doista napraviti zanimljivu TV predstavu. Puki copy-paste iz kafića pred kamere će vrlo brzo publiku svesti na sudionike i njihove pub kviz prijatelje.


Quote:
greengold kaže: Pogledaj post
Znači trebalo bi poraditi na dinamici igre, dodati neke sadržaje, ili puno zabavnije ekipe, što ne znači da će te zabavne ekipe nužno imati dobro znanje.
Pa zar nije već sve snimljeno?

Quote:
greengold kaže: Pogledaj post
Ukatko sam koncept oponašanja pub kviza nije loš, ali da će imati neku očekivanu gledanost neće. Bit će zanimnljiv tisuću pripadnika kviz subkulture i to je plafon, a svi ostali će mjenjati program na rtl2, hrt1, nova tv. A mislim da je upravi HRT-a itekako cilj da sama gledanost bude velika.
S ovim se slažem. Ne možeš jednu neatraktivnu supkulturu pretvoriti u medijski događaj zanimljiv prosječnom TV gledatelju.
Ma koliko se dizala fama o pub kvizu i njegovoj rastućoj popularnosti, to je tek školski kviz sa nešto težim pitanjima gdje se, umjesto mlijeka ili sokića, pije pivo i ostali 18+ napitci.

Zadnje uređivanje fgzcvijetic : 18.12.2015. at 17:42.
fgzcvijetic is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2015., 18:09   #33
Quote:
fgzcvijetic kaže: Pogledaj post
Ma koliko se dizala fama o pub kvizu i njegovoj rastućoj popularnosti, to je tek školski kviz sa nešto težim pitanjima gdje se, umjesto mlijeka ili sokića, pije pivo i ostali 18+ napitci.
Oni su prilika za druženje i izlazak s prijateljima, pogotovo onima koje koncerti ili klubovi ne zanimaju, i zaslužuju odobravanje. A fama o popularnosti nije fama, jer su stvarno na svakom koraku.

Šta je to školski kviz?
slinava smrt is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2015., 20:14   #34
je, snimljena je cijela sezona
Da_killah is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2015., 00:56   #35
Je li ima igdje snimka emisije pa da bacim pogled?
Imran is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2015., 01:13   #36
Quote:
slinava smrt kaže: Pogledaj post
Kako na kojem.
.
ne znan, dosad bijah na desetak različitih lokacija i svugdi je bila muzika u pozadini

Quote:
lizard kaže: Pogledaj post

Stil sastavljanja pitanja za pubove je općenito na rubu katastrofe. Lazo Goluža style mi je daleko bliskiji, inteligentniji, topliji...
ovo ne znan ni što bi tribalo značiti?
__________________
Altairfan - A što je tek sa onima koji su došli na OI hodat. Pa trči, šta hodaš.
dplazin2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2015., 04:46   #37
Quote:
dplazin2 kaže: Pogledaj post
ne znan, dosad bijah na desetak različitih lokacija i svugdi je bila muzika u pozadini
I ja na pet - na četiri je bila tišina.
slinava smrt is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2015., 08:16   #38
Treba napomenuti (za mene) perfektan nastup kapetanice ekipe 'Nemoralni pobjednici' ..
Ima 'ono nešto' .. posebno, luckasto, opušteno .. vidi se 'srce u igri' .. zaigrano srce ..
Kad to imaš onda ti je i onih nekoliko sekundi po kadru dovoljno da pokažeš da si .. posebno posebna ..
Moji iskreni komplimenti .. kad bih nastupao na tom kvizu .. to bih htio postići ..
Bravo
GustavSE is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2015., 11:36   #39
Ovo je sranje, ja očekivao nešto a kad tamo teški proljev.
Sve je loše, osim natjecatelja jedino su oni donekle simpatični sa smiješnim imenima grupa i slično.
Scenografija, pitanja koja se sastoje od ćitabe u lošem (retro!) fontu koja se uopće ne daju čitati pa ako pitanje niste iz prve čuli uz sve progutane samoglasnike i profufljane suglasnike, možete se lagano kopulirati... jer se pitanje ne može pročitati na ekranu manjem od 23 inča

Dakle, mutavi i valjda pijani voditelji koji fulavaju, zatim Mario Kovač kojeg sam inače cijenio ali nakon onog prekenjavanja ja stvarno mislim da treba uvesti alko-test na televiziju. Dakle bilo je pitanje o Tony Harding i Kovač je za onih 60 sekundi vremena dok se čekao odgovor na pitanje uspio u "ćakuli" sa pijanim i mutavim Fošnerom izreći jedno 6 potpuno krivih izmišljotina i to se lako provjeri u wikipediji. Znači čovječe ako ne znaš - a ne znaš - onda ŠUTI JEBOTE ili pjevaj ili nešto treće ne znam. Ja sam morao odmah promijeniti kanal jer mi je pozlilo od toga!
Događaj se dogodio prije 20 godina ali svejedno mi je ostalo u sjećanju da nije bilo onako kao što je Kovač "ležerno" prokomentirao, dakle napad na Kerrigan

1. nije izveo muž tonye harding (nego neki plaćenik)
2. Kerrigan nije slomljeno koljeno (ni blizu)
3. Tonya Harding JEST bila uključena u napad
4. Njoj nakon toga JEST bilo zabranjeno natjecanje (suspendirana)

A ništa od Kovačevih sranja naravno nije točno, a najmanje nevjerojatna glupost, da su Hardingovu suci (!!!) kažnjavali lošim ocjenama poslije ....
https://en.wikipedia.org/wiki/Tonya_..._1994_incident

Quote:
Harding avoided further prosecution and a possible jail sentence by pleading guilty on March 16 to conspiring to hinder prosecution of the attackers.[20] She received three years probation, 500 hours of community service, and a $160,000 fine. As part of the plea bargain, she was also forced to withdraw from the 1994 World Figure Skating Championships and resign from the USFSA.[21] On June 30, 1994, after conducting its own investigation of the attack, the USFSA stripped her of her 1994 U.S. Championships title and banned her for life from participating in USFSA-run events as either a skater or a coach.
I sada naravno Kovač bi svoja govna trebao pojesti ali to se neće dogoditi, no ja ta sranja ne mislim gledati niti ikome preporučiti.

Zadnje uređivanje Klibicl : 19.12.2015. at 11:48.
Klibicl is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2015., 17:07   #40
Quote:
fgzcvijetic kaže: Pogledaj post
S ovim se slažem. Ne možeš jednu neatraktivnu supkulturu pretvoriti u medijski događaj zanimljiv prosječnom TV gledatelju.
Ma koliko se dizala fama o pub kvizu i njegovoj rastućoj popularnosti, to je tek školski kviz sa nešto težim pitanjima gdje se, umjesto mlijeka ili sokića, pije pivo i ostali 18+ napitci.
Osobno mi je pub kviz nezanimljiv i nikad mi nije palo na pamet odšetati do nekog kafića gdje se održava. Isto vrijedi i za tv ekran. Međutim, poklonika pub kviza ima pa neka uživaju. Koliko će to potrajati, e to mi je već zanimljivo, ali iz nekih posve drukčijih razloga.
funes is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:14.