Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Rekreacija

Rekreacija Trčanje, teretana, plivanje, bicikl, joga, planinarenje, oprema, ostali načini dangubljenja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.04.2003., 15:56   #1
Konji, konjaništvo i škole jahanja

Jel' netko zna kak' se krecu cijene?
I gdi mi preporucate da se upisem, mislim u koji klub a da je u Zagrebu ili jaaaako blizu Zagreba?
__________________
Comic Sans
buhica is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2003., 16:26   #2
Imas hipodrom (kod Velesajma), odes tam i pitas. Zvat ih telefonom je besmisleno jer se nikad niko ne javlja. Ja sam prosle zime htjela ic na par sati jahanja dok sam bila u Zagrebu, jer nisam htjela gubit praksu dok sam na godisnjem i nikako se nitko nije javljao na telefon i to danima.

Imas jos jedan klub negdje kod Zooloskog vrta u Zagrebu. Nemrem se sjetit kak se zove (mozda Eperon, al fakat nisam ziher), al znam da ak si totalni pocetnik mozes odmah "kupit" 20 sati jahanja i mislim 5 sati teorije i mislim da mi je zenska rekla da taj "paket" kosta oko 1200 Kn. Nisam nikad bila u tom klubu i neznam kakav je jer me nije zanimalo pocetnicko jahanje, a kolko sam skuzila od njih - oni nemaju privatne satove - sto je i nisam dobila neki utisak da mogu kod njih doc i jahat ak nisam pocetnik i (nazalost) su mi se cinili malo unfriendly na telefon.

Jesi se ti kad prije vec bavila time? Ja jasim vec godinama i super je! Osim kad padnes, onda je
Indi is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2003., 16:58   #3
Jednom davno sam zavrsila skolu jahanja na Hipodromu, ali mi je to bilo totalno bez veze, jer sam su ti rekli: ovo je konj, ovo je sedlo, ovak se osedla konj, ovak se popnete na njega i ajde sad vi fino jedan iza drugoga i probajte
Katastrofa!
I tako smo mi klinci ko siroceki kaskali tri mjeseca a da zena nije ni znala kak' se zovemo
Sad bih zeljela ipak stvarno nauciti neke osnove pa se poslije rekreativno malo cesce baviti jahanjem
Inace sam bila jednom u Istri na jahanju i bilo je prekrasno. Rekao je covjek da se vidi da sam nekad jahala ali mi ipak fali prakse a i malo teorije ne bi skodilo
__________________
Comic Sans
buhica is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2003., 17:08   #4
Pa u prinicpu kad si klinac, onda po pravilima i samo kaskas jedno 2-3 mjeseca prije neg kaj te uce kak se galopira (i ostalo) jer moze bit potencijalno opasno, kao sto to vec i sama znas. Kaj si jahala ponije il konje? Si kad pala sa konja?

Probaj onda taj Eperon, ili odi na hipodrom i "spijuniraj" jednu od tih grupnih ili kakve vec jahace satove tam imaju i vidi jel se kaj promjenilo od davnih dana kad si ti tam isla.

Ja sam presretna sa svojim jahacim klubom i mislim da nije vrlo lako nac dobar jahaci kljub, gdje se i prema konjima i prema ljudima ponasaju super.

Good luck i javi mi kak ti ide
Indi is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2003., 20:21   #5
Preporučujem zagrebački hipodrom tamo sam ja jedno vrijeme išla u školu jahanja i fakat mi je super bilo.
__________________
Ko ne voli životinje ne voli ni ljude!
strijelčic@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2003., 02:33   #6
afaik, udruga "krila" koja se bavi terapijskim jahanjem za volontere organizira besplatnu školu jahanja
ja sam baš razmišljala o tome..
326 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2003., 08:52   #7
Quote:
326 kaže:
afaik, udruga "krila" koja se bavi terapijskim jahanjem za volontere organizira besplatnu školu jahanja
ja sam baš razmišljala o tome..
Mislim da tam nebute bas nekaj previse naucili o pravom klasicnom jahanju, no ovisi sta tko zeli od jahanja...
Indi is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2003., 11:38   #8
Nisam nikad pala s konja, a jahala sam na konjima.
Thanks svima na prijedlozima, javit cu kad pronadjem odgovarajuci klub i opisati dojmove.
A u kojem si ti clubu Indi? Vidim da se bavis aktivno jahanjem pa me zanima jel' se mozda time bavis profesionalno ili samo rekreativno.

Razmisljala sam i ja o Krilima, ali nekako mi je taj volonterski posao prevelika obaveza jer radim i uz to i studiram tak da nemam previse slobodnog vremena. Tj. jahanje bih trebala prilagoditi svom slobodnom vremenu, a kod volonterstva se ipak ti moras prilagodjavati njima. A to mi je trenutno malo neizvedivo.
__________________
Comic Sans
buhica is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2003., 12:10   #9
Ja zivim u Svicarskoj i tu i jasim. Ima ovdje dosta klubova tak da se moze ic pogledat prije neg se covjek odluci u koji ce klub ic.

Nemogu rec da se bavim profesionalno, a niti rekreativno jahanjem. Negdje sam tu zmedju. Jasim vec dugo i mogu ic na takmicenja. Jasim svaki tjedan po 2-3 puta i obavezno svaki vikend. Znam dosta toga i o konjima i o jahanju.

Ja ti preporucujem da definitivno obidjes klubove kandidate prije nego odlucis u koji ces - nemoj samo otic pogledat konje, neg idealno bi bilo da vidis kako ucitelji vode tecajeve jahanja i kako se odnose prema konjima! Vazno ti je da vidis kako tretiraju konje, jer ti o tom i ovisi kakvi su konji i dal su sigurni il potencijalno problematicni.

Svi koji lupaju konje u trbuh - BJEZ od tog kluba i PRIJAVI IH drustvu za zastitu zivotinja - ima tu milijon stvari na koji nacin ljudi zlostavljaju konje, a da tog nisu ni svjesni, pa sve kaj ti je onak sumnjivo u nekom klubu - odi radje nadji drugi neki klub.

Good luck i nemoj se predat kad (a jednom budes ) pala sa konja. Puno ljudi obicno odustanu od jahanja kad prvi put padnu...
Indi is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2003., 16:51   #10
Thanks Indi na savjetima
Imat cu ih sve u vidu
__________________
Comic Sans
buhica is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2003., 17:06   #11
I javi kad nadjes dobar klub, jer kad slijedeci put dodjem u Zagreb, htjela bi probaj jahat da vidim kak je.

I ak ce ti trebat kakvi savjeti, sam se javi.

Indi is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2003., 19:05   #12
Evo ja ću ti pokušati pomoći. Jašem već 5 godina i obišla sam dosta klubova u Zg. i okolici pa ću ti probati dati što više informacija.
1. Hipodrom (Kajzerica)
Hala za jahanje,2 velika vanjska manježa.Puno klubova i škola jahanja-dosta kaotično.Zbog velikog broja jahača postoji fiksni raspored korištenja prostora kojeg se klubovi pridržavaju (svaki dan imaju par sati na raspolaganju). Što se tiče škole plaća se za određeni period unaprijed, jaše se 2/3 puta tjedno mislim, uvijek u istom terminu.Povremeno odlaze na terene uz Savu. To je sve što znam.
2. Hiperion (Maksimir)
Vanjski manjež, povremeno odlaze na terene u okolnu šumu.Sat jahanja je oko 70 kn, jaše se uglavnom popodne, samo ponekad ujutro, po dogovoru. Iskreno ne bi ti ih preporučila za početak jer su im konji jako, jako živahni i često skloni ritanju, grbljenju itd. Nije baš opuštajuće (bar meni).Indi ima pravo-atmosfera nije baš neka.
3. Almina potkovica (Maksimir)
Nije baš nešto-uglavnom tereni po okolnoj šumi.Za školu ne znam.
4.Jagodno (kraj Velike Gorice)
Manji vanjski manjež, zgodni tereni, ugodna atmosfera. Termini po dogovoru, imaju i školu koliko znam.
5.Trajbar team (kraj Zaprešića)
Hala, veliki vanjski manjež, povremeni tereni. Škola ut-sub od 16-19 a ned 9-12. Termini po dogovoru. Konji ok, trenerica super. 45 min. jahanja 80 kn, ako kupiš blok od 10 sati 70 kn. Možeš pogledati na www.kk-trajbar-team.hr/ .Broj tel. 3310836, trenerica Ivančica Horvat.
6. Krila ( Gornji Bukovac)
Vanjski manjež. Nude besplatnu školu nakon određenog broja sati volontiranja. Trenerice mislim da su položile neke ispite u Engleskoj. Konji mirni. Provjeri još na njihovoj stranici ako već nisi.

Ima još nešto manjih klubova (oko Samobora i Velike Gorice npr.) ali za te ne znam ništa. I naravno Mokrice u Slo. ako ti nije predaleko. Zgodni tereni a mislim da imaju i školu. Nazoveš ih pa se dogovoriš.
Eto, kraj eseja. Ako imaš još pitanja reci a ja ću se potruditi odgovoriti. Nadam se da sam pomogla i tebi i kolegici jahačici Indi.

Zadnje uređivanje Mya : 10.04.2003. at 10:15.
Mya is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2003., 09:06   #13
Mya - super, hvala na informacijama!

Da Hiperion se zove taj klub kod Maksimira. Prvo mi je zena rekla da oni imaju samo sportske konje - a ja si milsim, e zeno da bi ti znala na sta sam se ja sve popela od konja, suitla bi vjecno. I jos kad mi je rekla; pa neznam bas da mozete doci na par jahanja jer kod nas kad su dolazili kao veliki jahaci, padali su u pokretanju u galop - mislim pa ko koga tu zeza! Dakle mora bit da imaju "vruce" konje kako ih mi tu nazivamo u CH, sto ce rec, vecini takvih konja nemres bas previse vjerovat (jer su cesto puknuti u mozak i preporucuju se boljim jahacima), a i cinjenica sto kazes Mya da su im konji zivahni, potvrdjuje moju sumnju. Jos mi je cudno da ak imaju tak jako zivahne konje, da ih nazivaju sportskima jer ce ljudi koji znaju o tom sportu i takmicenjima znat kakav tip konja treba za takmicenja.

Dal je to istina da nema jahanja preko zime na Hipodromu? Negdje sam to cula, al nisam sigurna.

Kad dodjem iduci puta u Zagreb, probati cu ici jahati negdje da vidim kako je.

Sto ako imas svog konja i imas ga na Hipodromu - jel mozes onda ic jahat kad i gdje hoces?
Indi is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2003., 10:32   #14
Koliko ja znam na Hipodromu se normalno jase kroz cijelu godinu - po zimi ili groznom vremenu u hali. Vjerojatno im je dosta tijesno ali se snalaze. Ako imas svog konja i pripadas nekom klubu mislim da ga jases u terminu koji je jahacima tog kluba dodijeljen a ako nisi u nekom klubu cini mi se postoji termin za privatne konje i jahace navecer. Makar nisam sto posto sigurna jer nikad nisam jahala tamo.
Osim toga zaboravila sam spomenuti buhici da na Hipodromu postoji i skola skakanja i dresure za naprednije.
Mya is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2003., 11:31   #15
Malo mi je nejasan koncept konjickih klubova i hipodroma Ja sam mislila da je hipodrom konjicki klub.
Po ovom kaj si napisala hipodrom mi djelouje neprivlacan. Kakvi su tamo ucitelji jahanja, jel znas?
Indi is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2003., 15:39   #16
Hvala na iscrpnim informacijama Mya
Cula sam jos da ima neki klub kod dvorca Brezovice pa cu otici jedan dan tamo malo se raspitati. To mi je nekako jos najblize, mogu tamo i biciklom pa ono, drzite fige da su ljudi tamo ok

Indy, neki dan je na tv-u bila neka reportaža o hipodromu i mislim da su spomenuli da tamo postoji 13 konjickih klubova! S time da neki od njih broje samo po jednog clana

Javit cu vam rezultate potrage i dojmove
__________________
Comic Sans
buhica is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2003., 16:37   #17
Quote:
Indy, neki dan je na tv-u bila neka reportaža o hipodromu i mislim da su spomenuli da tamo postoji 13 konjickih klubova! S time da neki od njih broje samo po jednog clana
Pa kak to funkcionira? Ciji su konji onda? Ko ima glavnu odgovornost o konjima? Hipodrom? Svaki klub za svog (jednog ) konja? Cudan koncept.

Klub u koji ja idem je super organiziran.
Indi is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2003., 18:54   #18
Question

Koliko kosta jedan konj? Ima li iko predstavu? Ne pricam o onom koji je u punoj snazi ali ni kljuse. Nesto izmedju. Naravno pitanje se odnosi na jahace konje.
el_mariachi is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2003., 20:53   #19
Dakle ja nisam baš neki stručnjak za Hipodrom ali koliko znam tamo ima hrpa klubova ( KK As, Zagreb, Purgerski, Pony express su nešto veći i poznatiji ). Postoji i oko pet različitih štala. Konji su čini mi se sad svi privatni (prije je bilo drugačije). Budući da svi koriste iste prostore za jahanje moraju imati raspored jer inače ne bi išlo. Valjda svaki klub ima svoju upravu a postoji i uprava Hipodroma. Kako to točno funkcionira ne znam ali čini mi se dosta kaotično sve skupa. Sad bi se trebalo nešto mijenjati pa će navodno smanjiti broj klubova.
Osim toga Indi provjerila sam kod upućenijih kako stoje stvari s ljudima koji drže konje tamo i ispada da moraš biti član nekog kluba ili ništa. Znači provjeriš u kojem klubu ima slobodnog mjesta za konja i kad se doseliš automatski postaješ njihov član. Valjda onda jašeš kad tvoj klub ima termin. O učiteljima jahanja nisam baš informirana a osim toga ima ih dosta.
Meni se Hipodrom ne čini toliko neprivlačan koliko kaotičan. Osim toga već se godinama govori da bi trebalo uložiti nešto novca u to i srediti sve malo. Sam prostor je super - velik, u blizini je Sava za terene, nije daleko od centra itd.

Što se tiče cijene konja to strašno varira ali ako nemaš prevelike zahtjeve negdje oko 2-3 tisuće maraka. Ali onda imaš daljnje troškove koji su problem - oprema, pansion koji košta 300-400 maraka mjesečno, veterinar, potkivanje (svaki mjesec - mjesec i pol). A tek ako se razboli. Sve u svemu skupi sport (na moju veliku žalost).

Zadnje uređivanje Mya : 11.04.2003. at 12:00.
Mya is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2003., 09:01   #20
Quote:
el_mariachi kaže:
Koliko kosta jedan konj? Ima li iko predstavu? Ne pricam o onom koji je u punoj snazi ali ni kljuse. Nesto izmedju. Naravno pitanje se odnosi na jahace konje.
U Svicarskoj mozes kupit konja vec za nekih CHF 2,000 al ako hoces konja koji je relativno okej skolovan u dresuri i nekom donekle okej nivou skakanja prepona, onda racunas oko CHF 10,000.

Imam dosta prilika jahat super trenirane konje bogatog porijekla kojima se cijena krece izmedju CHF 50,000 i CHF 70,000 al je onda uvijek frka kad takve konje pustimo van da se protrce i razvjezbaju jer se onda molis Bogu da ne izvine neki zglob ili tetive il ko zna kaj drugo. Nas konjicki klub je dost poznat i stalno su neka takmicenja.

Mozes kupiti i mladog konja koji je obecavajuceg porjekla i platit ga donekle normalne cijene, al ga onda moras skolovat - sto trazi puno strpljenja, truda i ljubavi.

Sedla isto jako puno kostaju, a i ovisi kakvo ti treba - al to kupis jednom za konja tak da se kroz vrijeme "samo otplati". Pansijon i ostale stvari (veterinar, potkovar svakih 6 do 8 tjedana, itd.)su skupe, al uzde, cetke, i ostali pribor je jako jeftin (bar u CH). Imat konja je ko da imas malu bebu koja je jako osjetljiva. Al ko fucka djecu kad postoje konji

Ima u Zagrebu ducan koji prodaje konjicku opremu il moras ic u Graz ko prije?
Indi is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:53.