Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo

Pravo Pravna pitanja. Podforumi: Nasljeđivanje, Prekršajno i kazneno pravo, Radno, socijalno i obiteljsko pravo, Nekretnine

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.02.2009., 10:30   #201
HELOOOOOU!!! Pa dišeš zrak kroz koji oni šalju svoj signal.
__________________
"And that is the most important topic on earth: peace. What kind of peace do I mean and what kind of a peace do we seek? Not a Pax Americana enforced on the world by American weapons of war. Not the peace of the grave or the security of the slave. I am talking about genuine peace, the kind of peace that makes life on earth worth living, ..."
slafko is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2009., 11:01   #202
Quote:
slafko kaže: Pogledaj post
HELOOOOOU!!! Pa dišeš zrak kroz koji oni šalju svoj signal.
Odlično...
Smotani2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2009., 15:15   #203
Quote:
nobie kaže: Pogledaj post
Da... ali kak ne kužis da ako vozis auto koristis državne ceste... pa onda državi placas porez da bi drzava iste te ceste koje koristis mogla obnavljati i graditi nove.... a u slucaju HRt-a... kaj ja tu koristim njihovo pa da bi ih trebao financirati???
po tome, HRT bi trebao svake godine imati sve jači signal i bolji program...

mi plačamo porez na auto, oni donekle obnavljaju ceste, dok hrt ne čini ništa...

uostalom,za auto ne možeš reći¸da ga nemaš, svaku automobil se registrira u policiji i ima svog vlasnika..

jedino neka uvedu za televizor isto papire kao za automobil..hehe...

p.s. znači oni mogu meni i roknuti pretplati ako imam mobitel? na mobitelu imam radio, znači po nekoj logici mogu..
CottonEyeJoe is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2009., 15:36   #204
Quote:
CottonEyeJoe kaže: Pogledaj post
po tome, HRT bi trebao svake godine imati sve jači signal i bolji program...

mi plačamo porez na auto, oni donekle obnavljaju ceste, dok hrt ne čini ništa...
Ako ti ne primjecujes nista to ne znaci da se nista ne zbiva. Od pretplate se recimo financira i OiV. Ti si vjerojatno jos na analognom signalu, mi koji smo presli na DVB-T recimo itekako primjecujemo razliku.

Quote:
uostalom,za auto ne možeš reći¸da ga nemaš, svaku automobil se registrira u policiji i ima svog vlasnika..

jedino neka uvedu za televizor isto papire kao za automobil..hehe...

p.s. znači oni mogu meni i roknuti pretplati ako imam mobitel? na mobitelu imam radio, znači po nekoj logici mogu..
Nema potrebe toliko filozofoirat.
Koji je tocno tvoj prijedlog? ocito ti ovaj europski model financiranja ne valja (slicno imaju skoro sve usporedive drzave), pa nam reci sto bi ti to tocno zelio. Zelio bi da ukinemo nacionanu televiziju (buduci joj vec zelis ukinut financiranje). Ili samo zelis da se ukine financirae pretplate te da se financira iz proracuna (onda nam objasni u cemu je tocno razlika)?.
PetBorut is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2009., 17:01   #205
Neka se financiraju na isti nacin kao i RTL televizija..... ili ako zele pretplatu onda pretplata treba biti na program a ne na tv uređaj neka kodiraju program i oni koji ih gledaju i kome trebaju oni ce im placati pretplatu za njihov program a oni koji ih ne gledaju i kome ne trebaju im nece placati pretplatu i sve ce biti ok...
nobie is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2009., 17:06   #206
RTV pristojba nije naknada za gledanje programa, nego - kako propisuje Zakon o HRT-u - naknada vlasnika radijskoga i/ili televizijskog prijamnika. Ako imate radijski ili televizijski prijamnik, Zakon vas obvezuje da solidarno sa svim drugim vlasnicima prijamnika sudjelujete u financiranju hrvatskoga javnog RTV servisa, to jest Hrvatske radiotelevizije, kao opće društvene potrebe. Primjerice, ceste su isto tako opća društvena potreba: svaki vlasnik registriranog automobila solidarno kod registracije plaća Naknadu za ceste, bez obzira na to koliko se tim cestama vozi. Ni porezna stopa ne određuje se prema tome koliko tko treba neku državnu službu koja se financira iz poreza. Razlika između poreza i RTV pristojbe jest u tome da se RTV pristojba plaća direktno HRT-u: to je jedan od elemenata osiguranja financijske neovisnosti javnog RTV servisa, iz koje tek onda može slijediti i svaka druga neovisnost - nužna za ispunjavanje obveza koje javni servis ima prema javnosti.

HRT-ovi programi su javni i ne plaća se za njihovo gledanje. RTV pristojba je nešto drugo, nevezano za Vašu omiljenu seriju ili način na koji televizijska slika i radijski ili televizijski zvuk dolaze do Vas: ona je zakonom propisana naknada kojom kao vlasnik prijamnika, solidarno s drugim vlasnicima, sudjelujete u financiranju HRT-ovog javnog djelovanja.


RTV pristojba je, prema Zakonu o HRT-u, naknada za posjedovanje radijskog i/ili televizijskog prijamnika. Tom naknadom (shvatimo je kao neku vrstu poreza) svaki vlasnik prijamnika solidarno s ostalim vlasnicima prijamnika u Hrvatskoj financira javni radiotelevizijski servis kao opću društvenu potrebu. Kao što su, na primjer, ceste opća društvena potreba, pa svaki vlasnik registriranog automobila solidarno plaća Naknadu za ceste, bez obzira na to koliko se tim cestama vozi ili može voziti, tako niti Zakon naknadu za financiranje javnoga RTV servisa ne povezuje s programom.

bte. Zakon je donio Sabor. Žalite se Saboru
agent is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2009., 17:24   #207
Quote:
nobie kaže: Pogledaj post
Neka se financiraju na isti nacin kao i RTL televizija.....
Dakle smatras da bi HRT trebala prestat bit "nacionalna" televizija, dakle da mora emitirat sve te edukativne, kulturne, informativne... stvari koje su stvari od drzavnog interesa? Hm, legitiman prijedlog, iako ne vjerujem da bi hrvatski gradjani zeljeli imat samo komercijalne televizije.

Quote:
ili ako zele pretplatu onda pretplata treba biti na program a ne na tv uređaj neka kodiraju program i oni koji ih gledaju i kome trebaju oni ce im placati pretplatu za njihov program a oni koji ih ne gledaju i kome ne trebaju im nece placati pretplatu i sve ce biti ok...
Pa fora i jeste u tome da ove nekomercijalne programe nitko ne bi placao, oni bi dakle nestali, dakle i drugi prijedlog ti vodi k tome da od HRTa ucinis RTL. Ne znam dragi nobie, prijedlog ti jeste legitiman ali nekako ne vjerujem da si se bas sjetio necega cega se jos prakticki nitko u Europi nije sjetio. Koliko znam svaka drzava ima svoju nacionalnu TV kucu koju drzava pomaze zakonima/novcem i svugdje to uredno koegzistira s komercijalnim televizijama. Razumijem da nekog to mozda smeta, ali ne vjerujem da je realno da se ista promjeni po tom pitanju. Ja HRT svejedno smatram nacionalnin interesom. Ako posalju ekipu da naprave dokumentarac o hrvatskom podmorju i ako ce nasa djeca to za 20 godina moc gledat u skoli, to je za mene doprinos vrijedan subvencije. Bojim se i pomislit sto bi bilo kad bi imali samo RTL programe.
PetBorut is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2009., 23:42   #208
Dakle, scenarij je slijedeći:

Danas štekao net. I Max tv. Na tv - u se smrzla slika, ni a ni b. Naravno, psujem t - comovce naveliko.

Zvoni netko na vratima. Otvorim u letu misleći da je došao buraz koji se najavio svaki čas na kavu doć. A kad ono nepoznati striček...

Priča:
STRIČEK: Ja sam taj i taj, kontrolor (pokazao iskaznicu), jel plaćate tv pretplatu?
JA: Ne, nemamo tv.
STRIČEK: Znate, mi smo dobili dojavu da vi imate tv.
JA: Ne, nemamo tv, podstanari smo, striček koji je živio tu prije nas je tv davno odjavio.
STRIČEK: A vi ste znači podstanari?
JA: Da.
STRIČEK: I nemate tv?
JA: Ne.
STRIČEK: Dobro, onda ćemo doći s nalogom, nećete znati kada, () ali ćemo doći s nalogom.
JA: Dobro, dođite, mi nemamo tv.
STRIČEK: Jeste vi X (prezime vlasnika stana) ili Y (moje prezime)?
JA: Y.
STRIČEK: Dobro, doći ćemo s nalogom.
JA: Dođite, mi nemamo tv. Doviđenja.

Situacija je bila prejeziva. Imam osjećaj kao da me je htio buljenjem natjerat da se slomim i priznam buhuhu daaaa, imaaaam tvvvv, zločesta saaaammm... Ja sam se cijelo vrijeme smješkala i tako strpljivo i ljubazno ponavljala Mi nemamo tv.

Stvar je u tome da sam ja htjela prijavit, al me gazde i muž odbrkali, da šta ćemo to bezveze plaćat.
Ništ nisam potpisala, ima samo moje prezime, nema čak ni ime.

Hoće doć s tim nalogom (neću znat kad al će doć s nalogom )? Ak bi i došao s nalogom a bez policije, jel bi ga pustila u stan?

Hvala T - comu na današnjem štekanju!!!
__________________
Stjepan 10. 01. 10. :)
blossom1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2009., 01:00   #209
Quote:
blossom1 kaže: Pogledaj post
Stvar je u tome da sam ja htjela prijavit, al me gazde i muž odbrkali, da šta ćemo to bezveze plaćat.
Ništ nisam potpisala, ima samo moje prezime, nema čak ni ime.

Hoće doć s tim nalogom (neću znat kad al će doć s nalogom )? Ak bi i došao s nalogom a bez policije, jel bi ga pustila u stan?

Hvala T - comu na današnjem štekanju!!!
Ma kakav nalog??? Pa nemaju oni pravo ulaziti nasilu u neciji stan....(to pravo nema cak niti policija bez naloga od suda) neka me netko ispravi ako grijesim...

Slusaj muža kaj se ovoga tice... kaj cete placati pretplatu na svoj vlastiti tv bezveze....

btw kad je meni dosao dva puta sam mu doslovno zalupio vratima pred nosom cim se je predstavio a treci put kad je dosao sam se tolko derao da me je cula cijela zgrada i stjerao sam ga i zaprijetio da neka mi samo jos proba doci.... i od tad ga nema... to je bilo prije par godina...
Makavelii is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2009., 01:09   #210
Quote:
Makavelii kaže: Pogledaj post
Ma kakav nalog??? Pa nemaju oni pravo ulaziti nasilu u neciji stan....(to pravo nema cak niti policija bez naloga od suda) neka me netko ispravi ako grijesim...

Slusaj muža kaj se ovoga tice... kaj cete placati pretplatu na svoj vlastiti tv bezveze....

btw kad je meni dosao dva puta sam mu doslovno zalupio vratima pred nosom cim se je predstavio a treci put kad je dosao sam se tolko derao da me je cula cijela zgrada i stjerao sam ga i zaprijetio da neka mi samo jos proba doci.... i od tad ga nema... to je bilo prije par godina...
U pravu si, ako nema sudski nalog onda ni policajac ne smije uc.

Sto se izivljavanja nad inkasatorima tice, mislim da je to nepotrebno. I ti ljudi bi vjerojatno radije obavljali neki drugi posao a priroda tog posla je da se mora bit uporan, ako vec ne zelis placat plretplatu aludiram na tebe da sljedeci puta jednsotavno kazes inkasatoru da ga ne zelis pustit unutra i tocka. Deranje, ponizavanje i slicno ne koristi ni tebi ni njemu.
PetBorut is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2009., 01:10   #211
Quote:
blossom1 kaže: Pogledaj post
Hoće doć s tim nalogom (neću znat kad al će doć s nalogom )? Ak bi i došao s nalogom a bez policije, jel bi ga pustila u stan?
Nalog mora potpisati sudac, a policija ga "samo provodi". E sad, da bi sudac potpisao naloga za premetačinu zbog utvrđivanja ima li netko tv, taj sudac bi (bez uvrede) morao biti ili psihički bolesnik ili alkoholičar u delirium tremensu. Stoga nemaš brige.
Neuson is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2009., 01:20   #212
Quote:
PetBorut kaže: Pogledaj post
U pravu si, ako nema sudski nalog onda ni policajac ne smije uc.

Sto se izivljavanja nad inkasatorima tice, mislim da je to nepotrebno. I ti ljudi bi vjerojatno radije obavljali neki drugi posao a priroda tog posla je da se mora bit uporan, ako vec ne zelis placat plretplatu aludiram na tebe da sljedeci puta jednsotavno kazes inkasatoru da ga ne zelis pustit unutra i tocka. Deranje, ponizavanje i slicno ne koristi ni tebi ni njemu.
Pa dobro možda jesam pretjerao... Ali mislim da je to trebao shvatiti onda u prva dva puta kad je dosao...
Makavelii is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2009., 01:26   #213
Quote:
Makavelii kaže: Pogledaj post
Pa dobro možda jesam pretjerao... Ali mislim da je to trebao shvatiti onda u prva dva puta kad je dosao...
On dolazi jer mu je to posao, on od toga zivi. On zivi od toga da ljudima dosadjuje dok ne plate pretplatu ili dok im vrata ne otvori netko tko ce bit naivan. Vjeruj mi da bi i ti koristio istu tu metodu da te kojim slucajem zivotna sudbina odvela u taj posao. Posao je odvratan i zaista ne vjerujem da ga itko radi tko ima nekakvu alternativu i zato nije korektno osudjivat te ljude. Jeste, ima ih svakakvih. Ima i onih koji idu toliko daleko da stavljaju nogu pred prag, koji lazu, prijete i krse kazneni zakon. Takve treba prijavit jer kriminal ne treba tolerirat. No moje je iskustvo da ljudi inkasatore zaista cesto koriste za izivljavanje i praznjenje nekih vlastitih frustracija (vjerojatno prema drzavi) a za to inkasatori zaista nisu niti malo krivi. Ucini i sebi i tom jadnom inkasatoru uslugu i ako ti sljedeci put dodje, zamoli ga da ode. Mene jehovini svjedoci puno vise dosadjuju nego tebe inkasatori i nikad mi nije palo na pamet raditi neki show iz toga.
PetBorut is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2009., 02:13   #214
Quote:
PetBorut kaže: Pogledaj post
On dolazi jer mu je to posao, on od toga zivi. On zivi od toga da ljudima dosadjuje dok ne plate pretplatu ili dok im vrata ne otvori netko tko ce bit naivan. Vjeruj mi da bi i ti koristio istu tu metodu da te kojim slucajem zivotna sudbina odvela u taj posao. Posao je odvratan i zaista ne vjerujem da ga itko radi tko ima nekakvu alternativu i zato nije korektno osudjivat te ljude. Jeste, ima ih svakakvih. Ima i onih koji idu toliko daleko da stavljaju nogu pred prag, koji lazu, prijete i krse kazneni zakon. Takve treba prijavit jer kriminal ne treba tolerirat. No moje je iskustvo da ljudi inkasatore zaista cesto koriste za izivljavanje i praznjenje nekih vlastitih frustracija (vjerojatno prema drzavi) a za to inkasatori zaista nisu niti malo krivi. Ucini i sebi i tom jadnom inkasatoru uslugu i ako ti sljedeci put dodje, zamoli ga da ode. Mene jehovini svjedoci puno vise dosadjuju nego tebe inkasatori i nikad mi nije palo na pamet raditi neki show iz toga.
Joj... mene je prosli tjedan kod zubara uhvatila neka jehovka dok sam cekao svoj red i bilo je jos ljudi aona bas odabere mene... tak se je stisnula uz mene da samo kaj mi nije sjela u krilo... i nis pustio sam ju nek prica ona svoje.... i na kraju ustanovio da poznajem Bibliju bolje nego ona... no nisam nis rekao samo sam ju pustio nek prica kad ju to tak veseli...

Zadnje uređivanje Makavelii : 11.02.2009. at 03:34.
Makavelii is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2009., 06:30   #215
Meni dode taj stricek na vrata...da? izvolite?" Televizija!" Pravim se da ne razumijem pa ponovim pitanje..."pa televizija" veli,"pretplata"...ah!odmahujem rukom govoreci kako imam petero djece i nikakvu televiziju vec samo mikrovalnu pecnicu
__________________
broj jedan na top ljestvici
zero_one is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2009., 10:32   #216
Hvala na odgovorima, sam sam malo mirnija!

Ma stvar je u tome da je meni bilo neugodno do bola, nije mi ni palo na pamet ić još galamit na čovjeka.
Nedo Bog da uskoro opet dođe, neće mi se trpjet neugodnosti.

E, pitanje. Jel može bit, s obzirom da imamo max tv, da su nekako preko njih došli do toga da se tv koristi? Nije me ni pokušao dić na foru da su uhvatili signal, pa si nekako mislim da bi moglo biti to.
Ili blefira tako dobro da bi mogao milijune na pokeru zaradit!
__________________
Stjepan 10. 01. 10. :)
blossom1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2009., 11:04   #217
Jedino ako T-com daje HRT-u podatke svojih korisnika.
__________________
"And that is the most important topic on earth: peace. What kind of peace do I mean and what kind of a peace do we seek? Not a Pax Americana enforced on the world by American weapons of war. Not the peace of the grave or the security of the slave. I am talking about genuine peace, the kind of peace that makes life on earth worth living, ..."
slafko is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2009., 13:47   #218
Quote:
blossom1 kaže: Pogledaj post
Hvala na odgovorima, sam sam malo mirnija!

Ma stvar je u tome da je meni bilo neugodno do bola, nije mi ni palo na pamet ić još galamit na čovjeka.
Nedo Bog da uskoro opet dođe, neće mi se trpjet neugodnosti.

E, pitanje. Jel može bit, s obzirom da imamo max tv, da su nekako preko njih došli do toga da se tv koristi? Nije me ni pokušao dić na foru da su uhvatili signal, pa si nekako mislim da bi moglo biti to.
Ili blefira tako dobro da bi mogao milijune na pokeru zaradit!
Nema nikakve veze MaxTv... Jednostavno kazes da gledas MaxTv preko racunala....
Makavelii is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2009., 14:16   #219
Quote:
Makavelii kaže: Pogledaj post
Nema nikakve veze MaxTv... Jednostavno kazes da gledas MaxTv preko racunala....
Upravo tako...

Monitor računala ne smatra se tv prijemnikom.
Smotani2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2009., 21:04   #220
mene zanima kaj spikaju o tome da će se dobiti besplatno receiver digitalni za zemaljske kanale.
nije mi ništa ni došlo, kad to misle poslati? i dali je to uopće u tijeku ili su to samo lovačke priče?
bond007 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:21.