Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kozmetika > Kosa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.02.2010., 13:09   #2201
Posalji molim te, jos uvijek trazim drugog endokrinologa jer starim nisam zadovoljna.
patientia is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2010., 18:29   #2202
kako se zove onaj pregled sto mi iscupaju kosu? i može jos koja inf u vezi toga-gdje obavim to?uz uputnicu?koliko dugo cekam na red?kad nalazi budu? to je valjd sve sto bi me trebalo zanimat
djevojka-broj-8 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2010., 20:16   #2203
Quote:
hela84 kaže: Pogledaj post
ja sam cure za opadanje kose pocela koristiti vichy, onaj crveni sampon.. i mogu reci samo pohvale.. htjela sam ga samo koristit mjesec dana jer ipak sveki mjesec 90kn za sampon na kraju frizerka mi je rekla da mjesec dana nije dovoljno.. moram si sama odabrat odreden period tj. barem 6mj da bi sampon imao ucinka.. i evo koristim ga vec 3 mj. i duplo manje kose mi opada nego prije.. stvarno sam zadovoljna! preorucujem svima, ako vam nije tesko davat svaki mjesec 90kn..
Taj sampon sam i ja koristila nakon sta mi je poslije prestanka koristenja pilula dosta opadala kosa. Same pohvale za njega.. a bocica mi je trajala do 2mj
__________________
~ ~ Bubsi's nails
Bubsi is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2010., 13:49   #2204
Quote:
djevojka-broj-8 kaže: Pogledaj post
kako se zove onaj pregled sto mi iscupaju kosu? i može jos koja inf u vezi toga-gdje obavim to?uz uputnicu?koliko dugo cekam na red?kad nalazi budu? to je valjd sve sto bi me trebalo zanimat
Ja sam ti još prije 7 godina išla na to. Mislim da se zove trihoskopija, i možeš to obavit u KBC-u Zagreb, na Šalati u trihološkoj ambulanti. Ali meni su onda preporučili za njegu nešto što je koštalo 700 KN, a nije ništa pomoglo.
__________________
Zrinka
zrinkazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2010., 15:31   #2205
Quote:
zrinkazg kaže: Pogledaj post
Ja nisam nikad imala problem sa šećerom niti itko u mojoj obitelji (nitko koliko se zna nije bio šećeraš). Metformin mi je dao jedan endokrinolog koji mi ga je dao da poboljša funkciju mojih jajnika jer navodno taj lijek dobro utječe na jajnike. Ali mi je prvo pogledao trbuh, i kad je vidio da sam malo deblja (prije sam bila ful mršava), mi je to dao. Ali ja ti pijem i tonu drugih ljekova, i imala sam problema s menstruacijom (imala sam mengu svakih 6 mjeseci). Poslije sam na kontrolu otišla drugom endokrinologu, i on mi je nastavio s metforminom i rekao mi je da se treba piti Diane 35 (ili u mom slučaju Bellune 35) najmanje 2 godine da se izliječe policistični jajnici. Ako hoćeš, ja ti na privat pošaljem ime endokrinologa koji mi je prvi dao metformin.
sorry na OT-u, ali ja imam cistu na jajniku, i kad sam pitala endokrinologa kod kojeg idem zbog problema sa štitnjačom da li to možda povezano, on je rekao da nije. A ginička kaže da cista se ne može liječiti (a ne zna ni kakva je to cista), već treba izvaditi jajnik. Znači, ipak možda postoji lijek za to?
Begemotica is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2010., 20:02   #2206
Quote:
Begemotica kaže: Pogledaj post
sorry na OT-u, ali ja imam cistu na jajniku, i kad sam pitala endokrinologa kod kojeg idem zbog problema sa štitnjačom da li to možda povezano, on je rekao da nije. A ginička kaže da cista se ne može liječiti (a ne zna ni kakva je to cista), već treba izvaditi jajnik. Znači, ipak možda postoji lijek za to?
Ja imam policistične jajnike, a to znači puno manjih cistica. Ti vjerojatno imaš jednu veću cistu. Za to se treba na operaciju, ali ne izvade ti jajnik (bar nisu jednoj curi koju ja znam). Javi se boljem ginekologu. I, štitnjača ti vjerojatno s takvom cistom nema veze.
__________________
Zrinka
zrinkazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2010., 23:01   #2207
pozdrav.i ja sam jedna od onih koje su do prije 5 mjeseci imale gustu i jaku kosu , moji problemi su s opadanjem kose su čini mi se vezani s bolešću štitnjače,za sad ne pomaže ni vischy šampon ni one ampule ,samo su vraški skupe.ako ima netko s problemom kao moj nek mi se javi,ako išta pomaže nek mi kaže,moji liječnici samo kažu da je to normalno.ja ne mislim da je tako,neznam što učiniti ,ali nešto mora pomoći
Katica12 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2010., 16:40   #2208
Katice12, predlažem masažu tjemena sa čičkovim i ricinusovim uljem.
Masaža je dobra za poticanje cirkulacije.

Problemi su Ti ipak vjerojatno uzrokovani štitnjačom, a posredno i stresom.
Ako si već na hormonskoj terapiji, uskoro bi se stanje ipak trebalo poboljšati.

Samo polako, jer ako nije nasreću neki teži poremećaj u pitanju, kosica će se oporaviti.

Od jeftinijih, a dosta dobrih šampona imaš Fitoval (35kn) ili Olivalov od čička (23kn).
Svakako Ti preporučam da počneš uzimati (ako već nisi) vitamine za kosu (npr. Fitovalove 65kn, ili
Natural Welth 100kn) u recimo duploj dozi od preporučene.

Kosa raste 4-6 godina, pa je moguće da Ti je većina vlasi došla u telogenu fazu izmjene, tako da ako malo bolje pogledaš vlasište - možda imaš i puno nove, mlade baby kosice.

Drži se, pusa!
deya is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2010., 11:38   #2209
fitoval je mrak šampon. dobar mi je i od subrine protiv ispadanja, ali kao blagi svakodnevni-nema neki "zaljepljujućekosni" učinak, ali im je zato losion protiv ispadanja super (subrinin, jel).
al najbolja stva protiv svih zala vlasišta i za super rast kose je tinktura koprive! podmladak samo trči van, bar meni..
Vorkosiganova is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2010., 14:17   #2210
Quote:
Vorkosiganova kaže: Pogledaj post
fitoval je mrak šampon. dobar mi je i od subrine protiv ispadanja, ali kao blagi svakodnevni-nema neki "zaljepljujućekosni" učinak, ali im je zato losion protiv ispadanja super (subrinin, jel).
al najbolja stva protiv svih zala vlasišta i za super rast kose je tinktura koprive! podmladak samo trči van, bar meni..
Gdje nabavis tu tinkturu ? Samo nemoj rec da je doma radis
SekaSis is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2010., 11:31   #2211
Da li možda netko zna gdje se u Rijeci mogu kupiti uljane AD kapi i pantenol rastvor???? Bila u desetak ljekarni i kažu da AD kapi nemaju već godinama!!! A ni pantenol, ni tekući ni u prahu!
victory is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2010., 15:58   #2212
jel ijedna od vas s ovog topica uzima kontracepciju??? ja da, već 5 god i ne znam jel povezano s tim, pa bi htjela usporedit...
__________________
potpis.
kika123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2010., 16:08   #2213
Quote:
zrinkazg kaže: Pogledaj post
Ja sam ti još prije 7 godina išla na to. Mislim da se zove trihoskopija, i možeš to obavit u KBC-u Zagreb, na Šalati u trihološkoj ambulanti. Ali meni su onda preporučili za njegu nešto što je koštalo 700 KN, a nije ništa pomoglo.
ja sam išla na to, trihogram na šalati u 3mj. lani...al ne znam kolko to ima učinka...lik iščupa pramen s jednog dijela glave i onda pogleda pod mikroskopom i procjeni koji postotak dlake je u kojem stadiju..meni je bilo 90% zdravih po tome, na šta mi je dermatologica rekla da mi je vlasište zdravo i nema razloga opadanju, pa mi je svejedno baš nakon par mjeseci dosta palo, a nemam osjecaj da nove vlasi popunjavaju tjeme...
sad se smirilo opadanje kad koristim subrinu šampon i losion , i mažem svim živim- ricinus, pantenol, jednu bočicu marbo aktivatora potrošila...sad samo čekam da mi nikne kopriva u dvorištu pa ču nju uposliti..
najgore što prije uopće nisam morala brinut o kosi, samo oprat i to je to...a sad me jedino ona muči
__________________
potpis.
kika123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2010., 18:56   #2214
Pozdrav! Napisat ću vam svoje iskustvo, možda nekome pomogne. Zadnje 3 godine imala sam jako velikih problema s kosom. Kosa se izrazito prorijedila, a na mjestima je bila toliko rijetka da je to bilo grozno za vidjeti. Da skratim priču, probala sam sve i svašta, Fitoval, Vichy, čičkovo ulje, razne šampone i kreme....... i definitivno dva najbolja proizvoda 1. Losion za jačanje korijena kose (ili se zove još losion protiv opadanja kose) iz aromateke. To je isključivo prirodan preparat koji je dobio nagradu na nekom europskom sajmu i stvarno je super. 2. schwarzkopf aktiv f šampon i losion
Ja sam vecinom koristila ovaj prirodni losion, onda sam potrošila 2-3 schw šampona i 1-2 losiona (traje nekoliko mjeseci), namjerno prekinula i nastavila dalje sa prirodnim losionom.
Pričala sam puno sa svojom frizerkom o tome i stvar je sa svim ovim industrijskim preparatima (Vichy i sl.) da su jednostavno prejaki i za našu oslabljenu kosu previše agresivni, tako da pazite koji vam preparati odgovaraju, a koji ne! Ponekad je prirodno najbolje i zato vam preporučam losion iz aromateke! Meni se kosa jako dobro oporavila i više se ništa ne primjeti, ja sam stvarno zadovoljna!! Budite strpljive, treba vremena da se kosa oporavi i ne mijenjate često preparate!!!

Zadnje uređivanje Allie888 : 28.02.2010. at 19:23.
Allie888 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2010., 18:51   #2215
a jel ti od toga prestala ispadati ili je počela i rasti?? meni se sad unormaliziralo opadanje, sad treba popravit stanje
__________________
potpis.
kika123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2010., 19:08   #2216
Počela je sve više i više rasti. Baš primjetiš da ti mlada kosa raste
Allie888 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2010., 21:15   #2217
jeste li probale ampule protiv opadanja od vichija? htjela bi si kupiti..
hela84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2010., 22:17   #2218
Pa ovi losioni i šamponi iz aromateke stvarno nisu skupi...nisam se nadala iskreno..
__________________
Moj pas nije Haski, moji pas je Aljaški malamut :)
Hoya is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2010., 16:12   #2219
Quote:
kika123 kaže: Pogledaj post
ja sam išla na to, trihogram na šalati u 3mj. lani...al ne znam kolko to ima učinka...lik iščupa pramen s jednog dijela glave i onda pogleda pod mikroskopom i procjeni koji postotak dlake je u kojem stadiju..meni je bilo 90% zdravih po tome, na šta mi je dermatologica rekla da mi je vlasište zdravo i nema razloga opadanju, pa mi je svejedno baš nakon par mjeseci dosta palo, a nemam osjecaj da nove vlasi popunjavaju tjeme...
sad se smirilo opadanje kad koristim subrinu šampon i losion , i mažem svim živim- ricinus, pantenol, jednu bočicu marbo aktivatora potrošila...sad samo čekam da mi nikne kopriva u dvorištu pa ču nju uposliti..
najgore što prije uopće nisam morala brinut o kosi, samo oprat i to je to...a sad me jedino ona muči
Ja sam skužila sama da meni zapravo pretjerana masnoća vlasišta guši korijen kose. Sad ti koristim od Phyta šampon (phytocedrat), od Phyta neki losion koji se koristi jednom tjedno mislim 4 mjeseca (phytopolleine), Phytove vitamine koji se koriste po 4 mjeseca i Phytov regenerator (phytobaume, stavljam samo na vrhove). Malo jesu skuplji, ali zbilja se isplati, i meni ti ovaj šampon traje već jako dugo (kupila sam ga negdje sredinom 12. mjeseca, a još ga imam pola). I, npr. prije mi se mastila kosa jako brzo, tipa navečer bih je prala, a ujutro bi bila odmah masna. Sad mi i nakon 2 dana izgleda dobro. Imaš inače po raznim ljekarnama da dolaze predstavnice od Phyta i kamerom ti gledaju vlasište i preporučuju proizvode. Ali pazi dobro kod koje ženske ideš (raspitaj se), jer neke žele samo prodat, a druge su super (ako si iz Zagreba, pošalji mi na pm da bi htjela ići kamo ja idem - zbilja super ženska, normalno ako želiš).
__________________
Zrinka
zrinkazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2010., 20:23   #2220
Quote:
hela84 kaže: Pogledaj post
jeste li probale ampule protiv opadanja od vichija? htjela bi si kupiti..
da...niš koristi ušparaj si nofčeke i ne kupuj

probaj npr. s olivalovim šamponom od čička ili fitoval šamponom, ricinusovim i/li čičkovim uljem i možda nekim vitaminskim kompleksom za kosu: merz, kal...kupi dobru četku i ne četkaj mokru ili vlažnu kosu - znam da to neće izravno utjecati na ispadanje ili neispadanje kose, ali neće pucati, lomiti se, dodatno oštećivati... i što manje tretiraj agresivnim sredstvima, lakovima, pjenama...vrućim zrakom, fenom, peglom..
__________________
Prosječan pas je bolja osoba nego prosječna osoba.
lee.loo. is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:31.