Natrag   Forum.hr > Društvo > Duhovnost

Duhovnost Slobodnim stilom...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.04.2017., 16:13   #81
Quote:
kokicha kaže: Pogledaj post
U našoj kulturi da. Ali ako pogledamo kroz ne tako daleku prošlost, ljudi su ze grozili i na kremiranje. Sad je to normalno iako kod nekih i dalje izaziva groženje. Prije je bilo i određeno koliko se vremenski nosi crnina za određenim članom obitelji (udovica cijeli život npr.). I tu su se sad dogodile promjene.
Postavlja se pitanje koliko su ti običaji nešto što zbilja pokazuje nečiju tugu, žalost, a koliko narodni običaji, nepisane norme kojih se moramo pridržavati jer inače nismo baš svoji (čitaj normalni).
Možda zato što ljudi sad više gledaju na ispunjenje vlastitih potreba i želja (ponovna udaja/ženidba) nego na mišljenje okoline.

Pa da...
Meni se čini da su to prije neki narodni običaji, koji su se iz određenih razloga održavali. Nošenje određene odjeće ne mora nužno odražavati unutarnje stanje osobe koja tuguje. Netko može tugovati i da se oblači kao i prije gubitka voljene osobe ili biti pomalo ravnodušan a nositi crninu da selo vidi kako je netko tužan i jadan...
__________________
Svaka vodoravna površina ubrzo postaje prenatrpana.
paulownia is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2024., 23:37   #82
Zamislite da vam se u životu dogodi nepravda toliko užasna i nezamisliva koju ne možete i ne želite da zaboravite. Sve što vam se dogodilo pre toga ne može da se poredi sa tim. Sa svakom nesrećom zlom i nepravdom ste uspeli da se pomirite, i da ih prihvatite kao... sticanje iskustva i mudrosti, ali ova nepravda o kojoj govorim nije vam donela ni mudrost, ni duhovni rast, ali vam je oduzela sve, uključujući i teško zasluženi unutrašnji mir. Uz sve nabrojano znate i tačno ko su odgovorni krivci.
Moje pitanje je... ako možemo sve jednom kada napustimo telo (kako sam negde na forumu pročitala da je neko napisao), možemo li i da utičemo na nešto što nam se dogodilo u životu na način na koji želimo? Da li i posle smrti možemo ako tako želimo (jer možemo sve navodno) da imamo uticaja na događaje iz života? Na jedan određeni događaj koji ne možemo da pustimo? Postoji li duhovna pravda?
Euphrosine is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2024., 13:17   #83
Quote:
Euphrosine kaže: Pogledaj post
Zamislite da vam se u životu dogodi nepravda toliko užasna i nezamisliva koju ne možete i ne želite da zaboravite. Sve što vam se dogodilo pre toga ne može da se poredi sa tim. Sa svakom nesrećom zlom i nepravdom ste uspeli da se pomirite, i da ih prihvatite kao... sticanje iskustva i mudrosti, ali ova nepravda o kojoj govorim nije vam donela ni mudrost, ni duhovni rast, ali vam je oduzela sve, uključujući i teško zasluženi unutrašnji mir. Uz sve nabrojano znate i tačno ko su odgovorni krivci.
Moje pitanje je... ako možemo sve jednom kada napustimo telo (kako sam negde na forumu pročitala da je neko napisao), možemo li i da utičemo na nešto što nam se dogodilo u životu na način na koji želimo? Da li i posle smrti možemo ako tako želimo (jer možemo sve navodno) da imamo uticaja na događaje iz života? Na jedan određeni događaj koji ne možemo da pustimo? Postoji li duhovna pravda?
ne postoji duhovna pravda u ovom životu.
život i jest duhovni, i smrt to čini. da se vratimo svojoj pravoj domovini. riješavamo se fizičkog tijela i sve tjelesnosti i materijalnosti u užem smislu.
kada umremo nemamo više ženu/muža, djecu, posao, najdraže hobije. smrt je prijekid sa svime time. osim što se riječimo tijela, svijest nam se drastično mijenja. preplavljeni smo sviješću, koju ne možemo podnijeti, i ona se stišava onoliko koliko možemo podnijeti.
kao što se rođenjem privikavamo na ovaj živor, puzemo, krečimo, nismo svjesni sebe, tako i na onom svijetu, moramo se odviknuti od od ovoga života. u tom smislu sve fizičko za nas ne postoji. i na drugom svijetu postoje babice.

svu nepravdu koju spominje proizročio je fizički život, koji sada više ne postoji. i da, u tome smo veoma različiti. život je zapravo škola, i najveće nepoštovanje života i smrti je ne uzeti život ozbiljno, u višem smislu.
ibm444 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2024., 18:24   #84
Quote:
Euphrosine kaže: Pogledaj post
Zamislite da vam se u životu dogodi nepravda toliko užasna i nezamisliva koju ne možete i ne želite da zaboravite. Sve što vam se dogodilo pre toga ne može da se poredi sa tim.
Takva nepravda stvarno ne može postojati, ali postoje niža stanja svijesti koja mogu dati takav privid.
Quote:
ova nepravda o kojoj govorim nije vam donela ni mudrost, ni duhovni rast,
To ovisi o trenutnim stanjima svijesti, makar korist zbog iskustva je uvijek prisutna, i onda kada trenutna svijest ne vidi korist.
Quote:
... ako možemo sve jednom kada napustimo telo... možemo li i da utičemo na nešto što nam se dogodilo u životu na način na koji želimo? Da li i posle smrti možemo ako tako želimo (jer možemo sve navodno) da imamo uticaja na događaje iz života? ... Postoji li duhovna pravda?
Da, možemo sve kada napustimo tijelo, a možemo i sada u ovim tijelima.
Duhovna pravda uvijek postoji i kada su u pitanju drugi koji su nam nešto loše učinili, to ne mora biti naša briga. Svi imaju savjest, i onda kada se čini da je totalno potisnuta, zato jer svi imaju višu svijest koja će se pobrinuti da dotični bolje nauči. Viša svijest i drugi pomagači će osigurati "karmu", to jest situacije koje će dotična svijest prolaziti da iskusi drugu stranu u takvim situacijama i shvati i nauči bolje reagirati.
Naš je posao pobrinuti se za najveći vlastiti razvoj koji uspijemo postići u situacijama s kojima se suočavamo, da uvijek gledamo kako postići i održati višu razinu svijesti. Da u svakom trenutku budemo najbolji što možemo biti.
Traženje krivca i osjećaj vlastite krivnje ili krivnje drugih nas u tome sprečava, spušta nas na nižu razinu svijesti. Dovoljno takvih iskustava će nas naučiti da shvatimo da je bolje pažnju posvetiti temama, događajima, prizorima, situacijama, osjećajima, koji nam podižu svijest. Sve drugo je nestvarno (sve osim ljubavi i radosti), ali služi kao pomoć u učenju.
LLSkylights is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2024., 18:59   #85
Quote:
ibm444 kaže: Pogledaj post
kao što se rođenjem privikavamo na ovaj živor, puzemo, krečimo, nismo svjesni sebe, tako i na onom svijetu, moramo se odviknuti od od ovoga života. u tom smislu sve fizičko za nas ne postoji. i na drugom svijetu postoje babice.

svu nepravdu koju spominje proizročio je fizički život, koji sada više ne postoji. i da, u tome smo veoma različiti. život je zapravo škola, i najveće nepoštovanje života i smrti je ne uzeti život ozbiljno, u višem smislu.
To o čemu ti pišeš naziva se normalnim ljudskim iskustvom i ja to potpuno razumem. Ono o čemu ja govorim je nemogućnost da ikada više imam normalno ljudsko iskustvo, ili bolje rečeno (pošto me "normalno ljudsko" previše i ne zanima) nemogućnost da ikada više imam život. Život u punom smislu te reče, da živim. Onako kako sam želela da živim. Zbog potpuno nenormalnog iskustva koje mi se dogodilo i koje i dalje traje.

Quote:
LLSkylights kaže: Pogledaj post
Takva nepravda stvarno ne može postojati, ali postoje niža stanja svijesti koja mogu dati takav privid.
Takva nepravda stvarno postoji, a ja nisam na nižim stanjima svesti.

Quote:
LLSkylights kaže: Pogledaj post
To ovisi o trenutnim stanjima svijesti, makar korist zbog iskustva je uvijek prisutna, i onda kada trenutna svijest ne vidi korist.
Ne slažem se sa tim da je svako iskustvo korisno. Ne ne i ne. Apsolutno ne.
Traumatična iskustva na primer uopšte nisu korisna. Kada neki nasilno narušavaju naše lične granice, silovanje, fizička sakaćenja, sve što nam je učinjeno protiv naše volje, pritom ako je ta osoba vrlo samosvesna i duhovno zrela - kako to može da bude korisno?

Quote:
LLSkylights kaže: Pogledaj post
Da, možemo sve kada napustimo tijelo, a možemo i sada u ovim tijelima.
Sada moram da te pitam zašto si tako siguran da možemo sve kada napustimo telo? Kako to znaš? Invalidi ne mogu sve u njihovim telima. Zapravo u telima i sa ovim ljudskim mozgovima jako smo ograničeni u pogledu toga šta možemo...

Quote:
LLSkylights kaže: Pogledaj post
Duhovna pravda uvijek postoji i kada su u pitanju drugi koji su nam nešto loše učinili, to ne mora biti naša briga. Svi imaju savjest, i onda kada se čini da je totalno potisnuta, zato jer svi imaju višu svijest koja će se pobrinuti da dotični bolje nauči. Viša svijest i drugi pomagači će osigurati "karmu", to jest situacije koje će dotična svijest prolaziti da iskusi drugu stranu u takvim situacijama i shvati i nauči bolje reagirati.
Ti imaš previše pobožne i miroljubive poglede, kao da živiš u Raju a ne na Zemlji. Ne znam kako je to do sada upalilo za tebe u tvom životu (tolika pasivnost i pomirenost). Možda si prosto bio pošteđen stvarno užasnih životnih iskustava.

Quote:
LLSkylights kaže: Pogledaj post
Naš je posao pobrinuti se za najveći vlastiti razvoj koji uspijemo postići u situacijama s kojima se suočavamo, da uvijek gledamo kako postići i održati višu razinu svijesti.
Sa ovim se slažem.
Euphrosine is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2024., 19:46   #86
Quote:
To o čemu ti pišeš naziva se normalnim ljudskim iskustvom i ja to potpuno razumem. Ono o čemu ja govorim je nemogućnost da ikada više imam normalno ljudsko iskustvo, ili bolje rečeno (pošto me "normalno ljudsko" previše i ne zanima) nemogućnost da ikada više imam život. Život u punom smislu te reče, da živim. Onako kako sam želela da živim. Zbog potpuno nenormalnog iskustva koje mi se dogodilo i koje i dalje traje.
to uopće nije normalno iskustvo. to je logički zaključak, da, i vrlo je logičan. imat iskustvo toga je nešto sasvim drugo. i kada se ima to iskustvo, onda se opet opisuje riječima koje se mogu shvatiti. koje tebi izgledaju obične. jer si pod dojmom da ti se dogodila nepravda. po tebi.

a šta bi te zanimalo, 'normalno neljudsko'?
život nije pravedan. to i vrapci znaju. oni koji malo prodornije promatraju život, vide da se on ne odvija 'po zaslugama'. oni za koje bi rekli da su loši i da rade zla djela, u životu dobro 'prođu'. nije to ništa nenormalno. jer to je zemaljska logika, i zemaljsko rezoniranje.
ibm444 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2024., 20:44   #87
Quote:
Euphrosine kaže: Pogledaj post
Zamislite da vam se u životu dogodi nepravda toliko užasna i nezamisliva koju ne možete i ne želite da zaboravite. Sve što vam se dogodilo pre toga ne može da se poredi sa tim. Sa svakom nesrećom zlom i nepravdom ste uspeli da se pomirite, i da ih prihvatite kao... sticanje iskustva i mudrosti, ali ova nepravda o kojoj govorim nije vam donela ni mudrost, ni duhovni rast, ali vam je oduzela sve, uključujući i teško zasluženi unutrašnji mir. Uz sve nabrojano znate i tačno ko su odgovorni krivci.
Moje pitanje je... ako možemo sve jednom kada napustimo telo (kako sam negde na forumu pročitala da je neko napisao), možemo li i da utičemo na nešto što nam se dogodilo u životu na način na koji želimo? Da li i posle smrti možemo ako tako želimo (jer možemo sve navodno) da imamo uticaja na događaje iz života? Na jedan određeni događaj koji ne možemo da pustimo? Postoji li duhovna pravda?
Žao mi je zbog tvog iskustva. Ne znam koje je, ali vidim da te izjeda.
Bijes, mržnja i želja za osvetom su preteške vezanosti koje nas sprečavaju da se pomaknemo, ne samo duhovno.
U mojim iskustima dobivamo jako puno prilika da ispravimo svoj put, ali ovi osjećaji koje sam spomenula samo nas vraćaju unatrag.
Ono što je divno u današnja vremena jest da možemo tražiti pomoć. Psihološku. Jesi li probala?
Vidim da ti je teško i možda dopisivanje s nepoznatim ljudima kratkotrajno i pomogne, ali dugoročno mislim da ti zaista treba pomoć da bi se mogla pomaknuti s te mrtve točke jer mučiš najviše sebe.
pronađena is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2024., 20:47   #88
Quote:
LLSkylights kaže: Pogledaj post
Traženje krivca i osjećaj vlastite krivnje ili krivnje drugih nas u tome sprečava, spušta nas na nižu razinu svijesti. Dovoljno takvih iskustava će nas naučiti da shvatimo da je bolje pažnju posvetiti temama, događajima, prizorima, situacijama, osjećajima, koji nam podižu svijest. Sve drugo je nestvarno (sve osim ljubavi i radosti), ali služi kao pomoć u učenju.
Imaš pravo.
pronađena is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2024., 12:34   #89
Quote:
pronađena kaže: Pogledaj post
Žao mi je zbog tvog iskustva. Ne znam koje je, ali vidim da te izjeda.
Saosećanje drugih prema našim nedaćama je zapravo ređe nego što mislimo. Tek kada se nađeš u jako teškoj situaciji to shvatiš. Uglavnom od drugih dobijaš osude i pogrde, čak i napade, a saosećanje i razumevanje je dosta ređe. Tako da znaš, spadaš u retke.

Quote:
pronađena kaže: Pogledaj post
Ono što je divno u današnja vremena jest da možemo tražiti pomoć. Psihološku. Jesi li probala?
Razgovor sa psihologom mi uopšte ne bi pomogao. To bi bilo kao kada bi Neo potražio pomoć od advokata nakon što je agent Smith učinio da mu usta nestanu.
Euphrosine is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2024., 20:12   #90
Quote:
Euphrosine kaže: Pogledaj post
Razgovor sa psihologom mi uopšte ne bi pomogao. To bi bilo kao kada bi Neo potražio pomoć od advokata nakon što je agent Smith učinio da mu usta nestanu.
A imaš li ti ikoga s kim bi mogla pričati o svojim problemima?
pronađena is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2024., 07:39   #91
Quote:
Euphrosine kaže: Pogledaj post
Zamislite da vam se u životu dogodi nepravda toliko užasna i nezamisliva koju ne možete i ne želite da zaboravite. Sve što vam se dogodilo pre toga ne može da se poredi sa tim. Sa svakom nesrećom zlom i nepravdom ste uspeli da se pomirite, i da ih prihvatite kao... sticanje iskustva i mudrosti, ali ova nepravda o kojoj govorim nije vam donela ni mudrost, ni duhovni rast, ali vam je oduzela sve, uključujući i teško zasluženi unutrašnji mir. Uz sve nabrojano znate i tačno ko su odgovorni krivci.
Moje pitanje je... ako možemo sve jednom kada napustimo telo (kako sam negde na forumu pročitala da je neko napisao), možemo li i da utičemo na nešto što nam se dogodilo u životu na način na koji želimo? Da li i posle smrti možemo ako tako želimo (jer možemo sve navodno) da imamo uticaja na događaje iz života? Na jedan određeni događaj koji ne možemo da pustimo? Postoji li duhovna pravda?
Možemo, ali samo dok smo živi. Poslije smrti nema ni problema ni rješenja. Nema ničega, i to je dobro.
Leteća is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2024., 17:51   #92
Sudeći po količini debila i idiota na planeti, drago mi je da svi umru. Gdje ćeš bolje utjehe od toga.

Pjesmica: Billie Eilish - Everybody Dies
https://www.youtube.com/watch?v=FpeZsTo5hZw
Loreainte is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2024., 18:02   #93
Quote:
Leteća kaže: Pogledaj post
Možemo, ali samo dok smo živi. Poslije smrti nema ni problema ni rješenja. Nema ničega, i to je dobro.
Ima.
__________________
Tko će ako nećeš ti, kada ćeš ako nećeš sada?
The Pwnage is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2024., 06:11   #94
Quote:
Euphrosine kaže: Pogledaj post
Zamislite da vam se u životu dogodi nepravda toliko užasna i nezamisliva koju ne možete i ne želite da zaboravite. Sve što vam se dogodilo pre toga ne može da se poredi sa tim. Sa svakom nesrećom zlom i nepravdom ste uspeli da se pomirite, i da ih prihvatite kao... sticanje iskustva i mudrosti, ali ova nepravda o kojoj govorim nije vam donela ni mudrost, ni duhovni rast, ali vam je oduzela sve, uključujući i teško zasluženi unutrašnji mir. Uz sve nabrojano znate i tačno ko su odgovorni krivci.
Moje pitanje je... ako možemo sve jednom kada napustimo telo (kako sam negde na forumu pročitala da je neko napisao), možemo li i da utičemo na nešto što nam se dogodilo u životu na način na koji želimo? Da li i posle smrti možemo ako tako želimo (jer možemo sve navodno) da imamo uticaja na događaje iz života? Na jedan određeni događaj koji ne možemo da pustimo? Postoji li duhovna pravda?
Izgleda da bi si probleme i pakao mogla produžiti i na period nakon života.
Eventualnu osvetu, zadovoljenje pravde prepusti višoj sili/Bogu.

Vjerovatno je duhovna pravda upravo to što ti se izdogađalo, ili lekcija uz pomoć koje si dobila priliku dosta duhovno napredovati ako ju znaš/želiš prihvatiti.
__________________
Gdje smo na vremenskoj crti: https://www.youtube.com/watch?v=B-PXZz0ArXQ
2016. San kraja svijeta, inekcija: https://www.youtube.com/watch?v=FOWGrt-8vzg
Iskustvo blisko smrti: https://www.youtube.com/watch?v=Tv97jdoQKZ0
sanzibar is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2024., 12:33   #95
Quote:
The Pwnage kaže: Pogledaj post
__________________
#HoldMyRakija
Leteća is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2024., 08:39   #96
Quote:
Euphrosine kaže: Pogledaj post
Ne slažem se sa tim da je svako iskustvo korisno. Ne ne i ne. Apsolutno ne.
Traumatična iskustva na primer uopšte nisu korisna. Kada neki nasilno narušavaju naše lične granice, silovanje, fizička sakaćenja, sve što nam je učinjeno protiv naše volje, pritom ako je ta osoba vrlo samosvesna i duhovno zrela - kako to može da bude korisno? ...
"Samosvjesna i duhovno zrela" - u tome je ključ razine tvojih problema. Samosvjesnoj i duhovno zreloj osobi lakši problemi u životu su od slabe koristi. Oni koji su više napredovali trebaju teže izazove i ispite.
Tvoja viša svijest koja ti je organizirala takve situacije, može se reći da ih je savršeno prilagodila tvojoj trenutnoj razini svijesti i potrebama za daljnji razvoj.
Takva razina problema je iz više perspektive dobra vijest, jer ti pokazuje koliko si već do sada napredovala i za kakvu razinu te pripremaju. Najteže izazove dobivaju oni koji su najviše napredovali, vrlo precizno nivelirani da ti budu dovoljan izazov i poticaj blizu tvojih trenutno najviših mogućnosti, a ne iznad toga. Unutar granica tvojih mogućnosti, na razini koju sigurno možeš riješiti. Ne lagano, ali možeš. Veliki izazov za visoku razinu koja ti je sada potrebna i za koju te pripremaju. To ti je pokazatelj da te izvan ove simulacije s više razine znaju kao puno važniju osobu na puno višoj razini, i da te pripremaju za važnu visoku ulogu koja te čeka kasnije, vjerojatno u ovom životu kada ti više toga bude otkriveno.
LLSkylights is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2024., 17:24   #97
Quote:
sanzibar kaže: Pogledaj post
Izgleda da bi si probleme i pakao mogla produžiti i na period nakon života.
Eventualnu osvetu, zadovoljenje pravde prepusti višoj sili/Bogu.

Vjerovatno je duhovna pravda upravo to što ti se izdogađalo, ili lekcija uz pomoć koje si dobila priliku dosta duhovno napredovati ako ju znaš/želiš prihvatiti.
Umirujuće djeluje
sanimarine is online now  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2024., 10:08   #98
Quote:
LLSkylights kaže: Pogledaj post
"Samosvjesna i duhovno zrela" - u tome je ključ razine tvojih problema. Samosvjesnoj i duhovno zreloj osobi lakši problemi u životu su od slabe koristi. Oni koji su više napredovali trebaju teže izazove i ispite.
Tvoja viša svijest koja ti je organizirala takve situacije, može se reći da ih je savršeno prilagodila tvojoj trenutnoj razini svijesti i potrebama za daljnji razvoj.
Takva razina problema je iz više perspektive dobra vijest, jer ti pokazuje koliko si već do sada napredovala i za kakvu razinu te pripremaju. Najteže izazove dobivaju oni koji su najviše napredovali, vrlo precizno nivelirani da ti budu dovoljan izazov i poticaj blizu tvojih trenutno najviših mogućnosti, a ne iznad toga. Unutar granica tvojih mogućnosti, na razini koju sigurno možeš riješiti. Ne lagano, ali možeš. Veliki izazov za visoku razinu koja ti je sada potrebna i za koju te pripremaju. To ti je pokazatelj da te izvan ove simulacije s više razine znaju kao puno važniju osobu na puno višoj razini, i da te pripremaju za važnu visoku ulogu koja te čeka kasnije, vjerojatno u ovom životu kada ti više toga bude otkriveno.
Još na samom početku razmotrila sam mogućnost da mi je moja viša svest organizovala tu situacija, ali to ipak nije slučaj. Moje Više Ja ne bi mi ovo udesilo.
Euphrosine is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2024., 21:48   #99
Quote:
Euphrosine kaže: Pogledaj post
Još na samom početku razmotrila sam mogućnost da mi je moja viša svest organizovala tu situacija, ali to ipak nije slučaj. Moje Više Ja ne bi mi ovo udesilo.
psihočoške pomoći si se već odrekla, a odričeš se i duhovnih alatki.
Tako ćeš izgubiti kontrolu u potpunosti.
Nemoj si to raditi.
pronađena is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:55.