Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Ostali mediji > Internet

Internet Forum.hr i svi ostali

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.09.2013., 18:33   #1
Youtube i copyright

Pozdrav,

Evo ovako, ja sam zapoceo youtube channel s nekakvim tjednim komentarima i cisto me zanima postoji li neko mjesto gdje bih ukratko mogao procitati pravila vezana uz sto mogu a sto ne mogu staviti na youtube video, kada je ok iskoristiti clip od 10 sekunda od neke popularne pjesme ili pokazati neki video isjecak iz nekog filma.

Ne planiram postat multinacionalna kompanija, ali onako 2-3 recenice o osnovama samo da se ne trebam brinuti da ce mi Youtube nesto skinit ako dobije vise od 100 viewsa

Eto unaprijed hvala pametni forumasi
Lion King Split is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2013., 20:19   #2
uf zaguljeno pitanje...ko i svako u vezi copyrighta
dosta toga ovisi i o državi u kojoj se nalazi nositelj copyrighta, tako da nema univerzalnog odgovora...ali eto budući da je dobar dio glazbene i filmske industrije u nadležnosti američkih sudova možda bi ti dobar početak bio da baciš oko na Fair Use zakon koji kaže:
the fair use of a copyrighted work, including such use by reproduction in copies or phonorecords or by any other means specified by that section, for purposes such as criticism, comment, news reporting, teaching (including multiple copies for classroom use), scholarship, or research, is not an infringement of copyright.
i dalje, par načela po kojima se određuje je li tvoje korištenje zaštićenih materijala u okvirima fair use:
In determining whether the use made of a work in any particular case is a fair use the factors to be considered shall include—
(1) the purpose and character of the use, including whether such use is of a commercial nature or is for nonprofit educational purposes;
(2) the nature of the copyrighted work;
(3) the amount and substantiality of the portion used in relation to the copyrighted work as a whole; and
(4) the effect of the use upon the potential market for or value of the copyrighted work.
dakle po ovome što pišeš, ne bi trebao očekivati neke ozbiljnije probleme. to ne znači da te nositelj copyrighta ne može pravno goniti zbog kršenja njegovog copyrighta, ali je vjerojatnost da će do toga doći gotovo nepostojeća.

najsigurniji si (i najmoralniji ) ako kontaktiraš vlasnika copyrighta i zamoliš za dozvolu za korištenje sadržaja. kod svakog djela bi trebalo biti jasno istaknutno tko je vlasnik copyrighta i zatim na njegovom sajtu tražiš neki kontakt mail za rights & permissions, ili neki generalni info ili support mail ako to ne nađeš.

zatim u mailu što preciznije napišeš što želiš iskoristiti (npr. želim u svoj video ukomponirati dio iz filma tog i tog, izdanog tad i tad; dio traje od te i te minute: sekunde do te i te minute: sekunde i prikazuje kratki dijalog junaka blabla itd., znači što više detalja) i u kakve svrhe (komercijalne/nekomercijalne) i pitaš za dopuštenje za to.

i niš onda čekaš odgovor

to je onako konzervativno ako ćeš sve po pravilima, ali generalno za tako neke kratke isječke nećeš naići na veće probleme ni ako ih bez pitanja staviš na youtube. na kraju krajeva, na youtubeu je gomila filmova i muzike za čiju reprodukciju nije osigurana dozvola pa nema govora o nekim masovnim tužbama, tako da te ne treba biti strah.

al opet, kažem, sve ovisi o tome tko je vlasnik copyrighta. npr. ako ćeš stavljati neke neobjavljene Princeove stvari ili tako neke stvari, onda možeš očekivati da će ti se Time Warner relativno brzo javiti, youtube će maknuti sadržaj i bit ćeš im pod povećalom neko vrijeme, a čak ti mogu i limitirati broj i učestalost uploada sadržaja itd.

I TAK...svašta je moguće, al generalno, ako ne vrtiš neku ozbiljniju lovu na tome, najveća frka koju možeš imat je upravo to da ti youtube skine neki sadržaj i pošalje upozorenje. više od toga - teško
canex is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2013., 21:20   #3
Hmm
Antigona Aesop is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2016., 11:50   #4
velike promjene

ne znam sad vidim da je stari post, ali sve jedno cu odgovoriti, mozda si se snasao vec, ali danas youtube ima prevedena pravila na svim jezicima te naravno, omogucuju novim korisnicima youtuba i tvorcima videa da naprave sve po ''pravilima'' daju ti muziku za skinit na samom youtubeu koja ti omogucuje da sve sto objavis bude legalno. Također, sav sadrzaj koji je sa video spotova i video sadržaj kao i zvuk iz raznih filmova, u roku od mjesec dana, moze biti ''mutiran''.. tocnije nece ti ga povuci, nego ce ti samo ubiti zvuk. Tako da je moj savjet da se skine muzika sa youtube koji sam daje sve kaj treba. Evo ti moj youtube kanal i koristim svu njihovu muziku i cijeli koncept dobro zvuci... ne dobro, izvrsno pase

https://www.youtube.com/channel/UCJ-...iCB7NzuhSk8DdQ
__________________
Ako radiš ono što voliš, onda se igraš, ne radiš...
Miledodo is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2016., 14:30   #5
YouTube i snimanje ekrana ?

Slučajno sam pronašao ovaj sajt i to je baš ono šta bi mi trebalo.
Sve sam radio po uputama ali ne ide.
Kad kliknem na "započmite stream uživo" piše "izvan mreže - status streama offline"
Ima li ko da zna šta o tome
palenta is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2016., 10:10   #6
Ooo shit, šta nije niko probao tu mogućnost.
palenta is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2017., 00:51   #7
a msm stavis autora pjesme, videa koji si stavio u klip i tjt nece te niko vuc za rukav
ivanx is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2023., 18:05   #8
Question Kako povezati?

Ovako, imam optički priključak u kući sa paketom Internet-TV-fiksni telefon.

Imam novi stan u dvorištu udaljen cca 25 m od priključka optike.
Podzemno imam uveden kanal sa 2 UTP kabla sa po 4 parice koji je ranije služio kao LAN i Telefon priključak na ADSL.
Također imam LAN ormar u jednoj prostoriji sa 24 linije koje spajaju sve prostore.
E, sada.
Dali je moguće UTP kablom sa optičkog rutera spojiti drugi ruter koji sam kupio, 500 Mbit/sec za 3G i 4G mrežu.

Kolika je propusnost UTP kabla, dali će on moći propustiti tu brzinu (ISP daje 400/250 brzinu.
Laik sam za te poslove, pa molim objašnjenje za postupak.
ISP mi ja objasnio da je moja stvar kako ću ja od njihovog routera dalje spajati i što spajati.
Hvala
__________________
Ako se mora, nije teško, dakle, ako je teško, ne mora se!
mike06 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2023., 19:09   #9
Pokrenuti vlastiti Youtube kanal? How-to, tips&tricks i druge tričarije

Pozdrav! Ne znam di početi, di smjestiti temu, a zanima me malo pomoći.

Znači, htio bi besplatno bez koristi, napraviti neku vrstu "glazbenog radija" na youtube kanalu, gdje bi jedan dio dana, sat-dva, emitirao uživo glazbu po svom ukusu, bez zarade naravno.
Možda spoj i glazbe i nečeg kreativnog na tom kanalu, poput čitanja nečeg ili govorenja o nekim temama.

Može malo pomoći, laik sam potpuni.
Hvala!
__________________
Over and in, last call for sin.
PinkastiFlojd is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2023., 01:29   #10
Quote:
PinkastiFlojd kaže: Pogledaj post
Pozdrav! Ne znam di početi, di smjestiti temu, a zanima me malo pomoći.

Znači, htio bi besplatno bez koristi, napraviti neku vrstu "glazbenog radija" na youtube kanalu, gdje bi jedan dio dana, sat-dva, emitirao uživo glazbu po svom ukusu, bez zarade naravno.
Možda spoj i glazbe i nečeg kreativnog na tom kanalu, poput čitanja nečeg ili govorenja o nekim temama.

Može malo pomoći, laik sam potpuni.
Hvala!
Mnogi streameri pogrešno misle da ako su kupili pjesmu ili joj imaju pristup putem usluge pretplate na streaming, imaju je pravo reproducirati na svojim streamovima. Kupnjom pjesme dobivate licencu za osobnu upotrebu; Reproduciranje pjesme na prijenosu uživo smatra se javnom upotrebom. Stoga, čak i ako ste platili pjesmu, još uvijek trebate dopuštenje diskografa da je pustite na svom prijenosu uživo.

Kada želite dodati glazbu u svoj live stream, imate tri mogućnosti:

- Glazba u javnoj domeni
- Glazba koja je besplatna
- Izvorna glazba

Ukoliko koristite glazbu koja je zaštićena kroz diskografa/publishera glazbenog djela vaš kanal će biti vrlo brzo blokiran.
unkle is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2023., 10:50   #11
Quote:
unkle kaže: Pogledaj post
Mnogi streameri pogrešno misle da ako su kupili pjesmu ili joj imaju pristup putem usluge pretplate na streaming, imaju je pravo reproducirati na svojim streamovima. Kupnjom pjesme dobivate licencu za osobnu upotrebu; Reproduciranje pjesme na prijenosu uživo smatra se javnom upotrebom. Stoga, čak i ako ste platili pjesmu, još uvijek trebate dopuštenje diskografa da je pustite na svom prijenosu uživo.

Kada želite dodati glazbu u svoj live stream, imate tri mogućnosti:

- Glazba u javnoj domeni
- Glazba koja je besplatna
- Izvorna glazba

Ukoliko koristite glazbu koja je zaštićena kroz diskografa/publishera glazbenog djela vaš kanal će biti vrlo brzo blokiran.

razumijem.
kako onda otvoriti youtube kanal, za napraviti kanal poput "radio stanice", a da pritom ne koristim u profitabilne svrhe glazbu sa svog računala?

znači, nikakve koristi ne bi imao osim satisfaktorne.
praktički online dj-in, uživo.

koja je procedura za otvaranje sličnog kanala za puštanje glazbe?
__________________
Over and in, last call for sin.
PinkastiFlojd is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2023., 18:40   #12
Quote:
PinkastiFlojd kaže: Pogledaj post
razumijem.
kako onda otvoriti youtube kanal, za napraviti kanal poput "radio stanice", a da pritom ne koristim u profitabilne svrhe glazbu sa svog računala?

znači, nikakve koristi ne bi imao osim satisfaktorne.
praktički online dj-in, uživo.

koja je procedura za otvaranje sličnog kanala za puštanje glazbe?
Youtube nije mjesto za to što ti želiš, ima milijun mogućnosti, google ti je prijatelj, recimo https://www.radioking.com
unkle is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2023., 18:09   #13
Kako napraviti

Pozdrav svima. U vrijeme korone vodio sam jedan podcast na YouTube, odradio sam jedno četri pet epizoda i sa završetkom onih izolacija prekinuo sam sa snimanjem. Podcast je doslovno bio videopoziv preko instagrama , Google Meeta, messengera, gdje sam ja snimao preko xrecodera , stavljao na yt i to je većinom bilo to. Ovaj novi bi bio uređeniji , da liči na nešto , ali u sličnom formatu , video poziv/skype ,pa ako ima netko neki dobar savjet u smislu programa aplikacije, i sl. ne mora to biti ništa specijalno, nego možda najbolji primjer podcasta "Ofenziva " sa ubacivanjem intra i outra. Za vrijeme tog podcasta, koristio sam mobitel Huawei , verzija android 8 , pa je znalo biti problema sa zvukom gosta pa je i to bio jedan od razloga prekida podcasta.Za vrijeme faxa koristio sam Obs studio , pa sam znao gubiti živaca s njim , tako da on otpada. Unaprijed zahvaljujem svima.
himalaja is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2024., 16:33   #14
Ja sam snimao ankete po gradu, sa osobama koje su pristale biti snimane (mislim da je ključno njihovo odobrenje ) i to sam objavio na vlastitom kanalu koji sam otvorio.
To je naravno bio blijedi pokušaj da pokrenem politički živi kanal, možda sa idejom referenduma.
Onda sam planirao otvorio podcast ;Referendum, ali to iziskuje novčana sredstva, ulaganje, organizaciju i logistiku.
Nisam odustao, tražim investitora.
Vlada.Umoljenih is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:14.