Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.02.2017., 19:43   #301
Quote:
sivko5 kaže: Pogledaj post
Ljudi, pričate pizdarije.

Prije 2 tjedna je policija pokupila i strpala u buksu jednog našeg novopridošlog susjeda zbog izbjegavanja plaćanja alimentacije za dijete.
Obaveze prema djeci ne prestaju nečijom željom da im izađe iz života.
Neka osoba ne mora ako neće viđati djecu, niti mora održavati s njima ikakav kontakt, ali jeste dužna pripomagati (plaćati alimentaciju) njihovom uzdržavanju.
Da, ako je zaposlena. Ova očito nije. Ako je u drugoj zemlji, mogu joj staviti samo soli na rep.
Ti si baš zapeo da nam dokažeš da bi autor trebao krenuti u potragu za ženom. Bio bi lud da ju ide tražiti kad zna da ne želi više kontaktirati s njima. Zar da se spušta na dno dna. Da sam ja na njegovom mjestu, više joj ne bi dozvolila ni da vidi djecu i njima bi kasnije rekla da je umrla. Takva žena ne zaslužuje ništa drugo.
__________________
Najveća od svih sloboda je kad si možeš dopustiti biti ono što uistinu jesi
My time is offline  
Old 14.02.2017., 19:46   #302
Djecu možeš ostaviti, možeš ih dati na posvojenje. U nekim zemljama čak postoje ''prozori'' na kojima možeš ostaviti anonimno bebu.

Znam nekoliko slučajeva da su majke ostavile djecu, imam ih u daljnoj obitelji i s moje i muževe strane. Neke od njih nisu nikad davale ništa za djecu i žive odvojene živote.
Lutkina kuća is offline  
Old 14.02.2017., 23:52   #303
Quote:
My time kaže: Pogledaj post
Koji dio ti ne razumiješ?
ŽENA NE ŽELI VIŠE S NIKIM OD NJIH KONTAKTIRATI
Kakve jebene obaveze? Ona NE ŽELI obaveze oko djece

Btw, jesi li ti ikad čuo za izraz 'dom za napuštenu djecu'. Jel znaš što je to ili da ti objasnim?
Sva sreća da ova djeca imaju normalnog tatu, pa neće tamo završiti s obzirom da im je mama pobjegla za novom kitom.
A kako ti znaš da ona neće s nikim kontaktirati?
Da li je to rekla mužu?Djeci?Roditeljima??
Pa to je bilo prije 7 mjeseci.Kako znaš da ju taj novi partner nije prisilio da to možda kaže?
Kako ti to možeš tako tvrditi?
Kad nitko od obitelji nije ni vidio,ni čuo da to govori.
Ko zna kak je taj razgovor sa policijom uopće izgledao.
Ali ti si ziher.

A slažem se sa Sivkom u potpunosti.
I meni je bio sumnjiv autor,samo niš nisam htjela pisat.

Treba provjerit jel kaj friško betonirano u kući...
Neki lijepi novi zid.Taman pofarban.
I tak to.
starakrpa is offline  
Old 15.02.2017., 08:32   #304
Quote:
starakrpa kaže: Pogledaj post
A kako ti znaš da ona neće s nikim kontaktirati?
Da li je to rekla mužu?Djeci?Roditeljima??
Pa to je bilo prije 7 mjeseci.Kako znaš da ju taj novi partner nije prisilio da to možda kaže?
Kako ti to možeš tako tvrditi?
Kad nitko od obitelji nije ni vidio,ni čuo da to govori.
Ko zna kak je taj razgovor sa policijom uopće izgledao.
Ali ti si ziher.

A slažem se sa Sivkom u potpunosti.
I meni je bio sumnjiv autor,samo niš nisam htjela pisat.

Treba provjerit jel kaj friško betonirano u kući...
Neki lijepi novi zid.Taman pofarban.
I tak to.
Svaki covjek ima pravo na svoje misljenje i vidjenje neke situacije, e sad dali je u pravu to je vec druga prica...

Dali je ona svojevoljno otisla? Da.
Da ona zeli kontaktirati djecu vec bi to ucinila. Nije zaboravila gdje smo zivjeli. Ako ima neki strah zato postoji policija da dodje pod njihovom pratnjom vidjeti djecu. Medjutim za to nema apsolutno nikakve potrebe jer ne da bi joj ja branio da vidi djecu, vec bi mi cak bilo i drago da ih pozeli vidjeti, zasigurno bi bili jako sretni da si vide mamu.

A sta je sad kasnije bilo sa njom i u kakvoj je ona situaciji to ja neznam.
Ona je svojevoljno donijela takvu odluku.
salevart is offline  
Old 15.02.2017., 10:56   #305
Quote:
sivko5 kaže: Pogledaj post
Ma kako da ne..i zaboli i roditelje a i ovog za majku njegove djece pa da ne pokušavaju prevrnuti nebo i zemlju jer dotična uopće još živa...oni svi kuliraju, "ako se vrati dobro, ako se ne vrati opet dobro".

Ma koje su to spike??
Da normalnom čovjeku nestane pas ili mačka, ide tražiti, lijepi plakate, obećava nagrade..a oni hladni ko špricer.

Ako meni osobno ne bi stalo do takve osobe, stalo bi mi barem radi djece...pa to je njihova majka!.Heeeeejjj
Ona je njihova majka?
Sto ona o tome ne promislja a ne on..
On to nije zaboravio,ona to stalno trenutno cini:zaboravlja da je nekome majka i da je ostavila djecu..
Ma daj..
A on da polomi ruke i noge trazeci je,mokeci,vukuci za rukav?
Covjek nastavlja zivjeti kako i treba,za svoju djecu i zbog njih a i sebe
__________________
"Gledam te kako stojiš,ljubiš me i zvijezde brojiš,kako kažeš da su naše sve.."
plavi-safir is offline  
Old 15.02.2017., 11:52   #306
Neki su ovdje malo previše gledali krim serije na tv-u i čitali 24 sata
Lutkina kuća is offline  
Old 15.02.2017., 13:28   #307
Quote:
Lutkina kuća kaže: Pogledaj post
Neki su ovdje malo previše gledali krim serije na tv-u i čitali 24 sata

Itekako izgleda..
I sve trpaju pod "on mora".
Bome ne mora..
__________________
"Gledam te kako stojiš,ljubiš me i zvijezde brojiš,kako kažeš da su naše sve.."
plavi-safir is offline  
Old 15.02.2017., 20:03   #308
Ne mora autor ništa. Žena je svojevoljno otišla.
Čovjek brine o svojoj djeci i sretno mu bilo.
__________________
Najveća od svih sloboda je kad si možeš dopustiti biti ono što uistinu jesi
My time is offline  
Old 15.02.2017., 20:09   #309
Slažem se s tim da su neki pogledali previše kriminalističkih serija (iako sam i ja ozbiljno zabrinuta kako to da se o toj ženi ništa ne zna i baš me na ovoj temi hvata nekakva panika).

Nitko od nas ne zna njezinu stranu priče, a svi brzi na zaključcima.

Ali s druge strane, mnogi su na temi zapeli gledajući iz kuta vlastite neriješene traume uz djetinjstva (ostavljeni), pa se onda jako žeste i već imaju gotovo mišljenje. Donijeli presudu nestaloj ženi. Ne ide to tako.
Ne liječe se vlastite frustracije kamenovanjem "sumnjivih" ljudi.

Svaka je situacija priča za sebe.

Ni jedan ni drugi stav ne drže vodu.
Etta is offline  
Old 15.02.2017., 21:40   #310
Quote:
Etta kaže: Pogledaj post
Slažem se s tim da su neki pogledali previše kriminalističkih serija (iako sam i ja ozbiljno zabrinuta kako to da se o toj ženi ništa ne zna i baš me na ovoj temi hvata nekakva panika).

Nitko od nas ne zna njezinu stranu priče, a svi brzi na zaključcima.

Ali s druge strane, mnogi su na temi zapeli gledajući iz kuta vlastite neriješene traume uz djetinjstva (ostavljeni), pa se onda jako žeste i već imaju gotovo mišljenje. Donijeli presudu nestaloj ženi. Ne ide to tako.
Ne liječe se vlastite frustracije kamenovanjem "sumnjivih" ljudi.

Svaka je situacija priča za sebe.

Ni jedan ni drugi stav ne drže vodu.
Oprosti,ali nemam sta lijeciti frustracije na ovoj ili bilo kojoj temi.
Svaka prica je individualna no neke stvari vrlo su slicne..
Kao npr kada majka ostavi djete.
A sto je ovo bilo nego ostavljanje muza,djece?
Nije je nitko oteo direkt od njih,iz njihovog doma..
Svojevoljno je otisla..
Sasvim drugo je sta se dalje dogadjalo s njom,dal joj se sta ruzno desilo,dal s nekim razlogim se ne javlja dal je u opasnosti..
Takvo besto naravno da stvara paniku i naravno da se roje najcrnje misli..svakome bi pobogu,nekad kad nekog tvog nema koji sat jer kasni,svejedno se zabrines i bojis..
I inace kad vec navodis neki,nemoras tako na finjaka,u rukavicama,vec napises konkretno ime forumasa..
Ko da je tesko skuzit na kog aludiras..
Takodjer kako bi i znali njenu verziju,pa nije dosla ona i otvorila temu.
Smjesno je kako se cesto forumasi vade na to,ko da je to nesto novo,svaka tema ikad pokrenuta je postavljena da autor dobije odgovore a ne ostali sudionici..
__________________
"Gledam te kako stojiš,ljubiš me i zvijezde brojiš,kako kažeš da su naše sve.."
plavi-safir is offline  
Old 15.02.2017., 21:50   #311
Ma nema se tu kaj tražiti?! To je tako i treba sa tim živjeti. Fokusirat se na sebe i tu dečicu da im se pomogne koliko je moguće da prebrode ovu traumu,a onda sa vremenom jednoga dana će se sigurno razbistriti kaj se dogodilo. Pa postoje i ljudi koji jednostavno nestanu i nikad ih nitko ne pronađe. Treba se i na te opcije pripremit.
Joshua is offline  
Old 15.02.2017., 22:07   #312
@ Plavi safir

Molim te, nemoj shvaćati osobno, mnogi su u svojim postovima naveli da su doživjeli da ih roditelj napusti i u startu bili bijesni na tu ženu.

Ne želim pričati svoju priču jer joj nije ni mjesto tu.
Ja sam isto to doživjela, ali nakon što sam preboljela tu situaciju, uspjela sam i oprostiti i zaboraviti te na neki način - čak i razumjeti ponašanje koje nije roditeljsko.
I to je meni donijelo mir. A to je najvažnije od svega, da možeš u miru živjeti sa svojom obitelji, bez gorčine zbog nekih prošlih vremena, i da se obrasci NE ponavljaju.
Da se zatvori krug.
Mnogi su ovdje i o tom začaranom krugu pisali.

Uglavnom, ne odnosi se na tebe, nego općenito, na tabore.
A mislim kako ni jedan nije u pravu, jer nitko ne zna...
Etta is offline  
Old 15.02.2017., 22:22   #313
Quote:
Etta kaže: Pogledaj post
@ Plavi safir

Molim te, nemoj shvaćati osobno, mnogi su u svojim postovima naveli da su doživjeli da ih roditelj napusti i u startu bili bijesni na tu ženu.

Ne želim pričati svoju priču jer joj nije ni mjesto tu.
Ja sam isto to doživjela, ali nakon što sam preboljela tu situaciju, uspjela sam i oprostiti i zaboraviti te na neki način - čak i razumjeti ponašanje koje nije roditeljsko.
I to je meni donijelo mir. A to je najvažnije od svega, da možeš u miru živjeti sa svojom obitelji, bez gorčine zbog nekih prošlih vremena, i da se obrasci NE ponavljaju.
Da se zatvori krug.
Mnogi su ovdje i o tom začaranom krugu pisali.

Uglavnom, ne odnosi se na tebe, nego općenito, na tabore.
A mislim kako ni jedan nije u pravu, jer nitko ne zna...
Sada bolje kuzim sta zelis reci..
I slazem se potpuno ovo sta navodis-o postizanju mira.
I divim ti se sto si uspjela jer to je doista iznimno vazno i potrebno za buducnost..koracati bez osvrtanja,bez hranjenja tog ruznog u sadasnjosti..
Kao i tebi tako i meni je trebalo vremena,takodjer mogu reci da sam uspjela donekle..
Rjetko o tome pricam rjetko razmisljam..
Ali nazalost moram priznati da ovako teske bolne teme,o djeci i roditeljima,podsjete me povuku i ustvari mi bolno i tesko padnu
To je valjda i suosjecanje,empatija,pomisao kako im je tesko,kao sto je nekad meni bilo..
No u vezi ove price,mislim da puno znaci sto.autor je stabilan razuman,oslonac svojoj djeci.
Sto god da se rjesilo u vezi njegove zene,s dobrim ili losim ishodom,ici te djece bit ce uprte u njega..
On ce imati tu veliku odgovornost, da kao sto kazes,ne ponovi se obrazac i da djeca imaju sto manje posljedice na svojoj psihi odrastanju i izgradnji vlastitih karaktera..
__________________
"Gledam te kako stojiš,ljubiš me i zvijezde brojiš,kako kažeš da su naše sve.."
plavi-safir is offline  
Old 15.02.2017., 22:29   #314
@ Safirna
Drago mi je da smo se sada razumjele.
Nije lako to prevladati.
Meni nije pomogao razgovor s drugima, nego knjige. Uvijek i samo knjige.

U jednom mi se trenu upalila žaruljica i kao da mi se rasvijetlila situacija.
Teške misli, bol i gorčina narušavaju nam mir i sreću, a i naši najdraži to onda osjećaju.
Svojom tugom kvarimo im dan i to je jako važno prekinuti jednom zauvijek.
I znati da zaslužujemo svoj komadić sreće i da onome što je prošlo nećemo više dati da utječe na nas.
Etta is offline  
Old 15.02.2017., 22:33   #315
Jednostavno postoje ljudi koji nisu stvoreni da budu roditelji. Nemaju te kapacitete. Mislim to ovak zvuči malo pojednostavljeno i ajde ti sad to objasni detetu od par godina ali mislim da svaki čovjek koji prođe nekaj takvoga kasnije kada odraste dođe do te spoznaje i na kraju oprosti. To mi je rekel jedan kompić kaj ga je majka ostavila ko bebicu.
Joshua is offline  
Old 15.02.2017., 23:25   #316
Evo da jos jednom opisem situaciju od pocetka, jer vidim da vecini nije jos uvijek bas najjasnija...

Znaci kad je zavrsila skola, bivsa zena je sa nase dvoje djece otisla kod svojih na praznike, tako je imala obicaj skoro svako ljeto, posto je skoro cijelo vrijeme bila nezaposlena.
Ja sam za to vrijeme ostao raditi u nasem gradu.
I tako jedno popodne ja doma farbam sobu i pita ona mene hocu li doci taj vikend kod njih, ja joj kazem da necu moci jer radim u subotu a i jos dovrsavam farbanje sobe, to smo se dogovorili da cu pofarbat dok njih nema doma da se moze sve razmaknuti.
I tako ona meni odjednom posalje poruku da se zeli rastat i da vise nije sretna, na sto nije nista upucivalo kad smo se zadnji puta vidjeli, odnosno kad sam ih odvezao na praznike, tjedan ranije.
U medjuvremenu kad je bila na praznicima govorila je svojima da mora ici radit, da su je sa burze zvali i to u drugu zupaniju, to mi je odma bilo malo sumnjivo, jer obicno ne salju u drugu zupaniju za posao, eventualno sezonski na more, dobro to nije toliki bitno.
I tako je ona odlazila dvije ili tri subote kao radit, a ustvari kasnije se uspostavilo da nije isla raditi vec se nalazila sa ljubavnikom mogu slobodno reci posto je bila u braku samnom, nasli su se preko mobitela, neke stranice za spajanje.
Da se vratim sad gore znaci na onaj dio kad mi je poslala poruku da se zeli rastati, znaci ja sam uzeo slobodan dan na poslu i odma otisao da vidim jel ona misli ozbiljno ili sta.
Tamo su me docekali njen otac i brat koji je dosao isto izvan sebe.
I ona je jasno dala doznanja da se zeli rastati pred svima jer da nije sretna.
Svi smo plakali i bili izvan sebe naravno iz razloga sta se znalo da djeca vise nece zivjet oba roditelja zajedno.

Znaci to je proslo i sve znalo, ja plakao svaki dan, nisam mogao doci k sebi jer se nije cinilo da ce do toga doci.
Kasnije smo se poceli dogovarati kaki cemo sa djecom, starije dijete je trebalo ostat samnom posto je vec zavrsilo prvi razred pa da mu ne selimo skolu i to, a mladje dijete je trebalo ostat sa njom.
Naravno nitko bas nije bio presretan time jer razdvajat bracu i jos tako malu nebi bilo dobro, djeca bi sigurno i tu dozivjela jedan sok kad nebi svakodnevno bila zajedno.

I tako je proslo jos oko 2 tjedna, bivsa supruga je dosla sa ocem podnijet zahtjev za obvezno savjetovanje prije rastave i odnijela svoje stvari kod roditelja.
Otprilike tjedan dana nakon toga je uslijedila ta svadja izmedju nje i oca iz razloga sta je pocela cijelo vrijeme biti zakljucana u sobu razgovarajuci sa tim ljubavnikom dok su djeca bila kod prabake u blizini.
Sin mi je isto rekao da je cijelo vrijeme bila na mobitelu, pa da su se oni otisli igrati kod prabake.
Medjutim posto se to ponavljalo svaki dan prabaka je isto vec izgubila zivce i rekla svom sinu da sta mu kcer misli da ona stara nemoze cuvat djecu po cjele dane.
Nakon toga je valjda uslijedila ta svadja nakon koje joj je otac iscupao mobitel iz ruke i bacio ga na pod.
Iste veceri i noci je razmjenila oko 100 poruka sa tim ljubavnikom, to se kasnije saznalo kad su policajci trazili broj od tog ljubavnika, pretpostavka je da je to bio dogovor za iduci dan i njen bijeg i nestanak.

Znaci sta se iz svega da zakljuciti.
Da nije imala podrsku od nikoga, izgubila je i podrsku od roditelja.

Ono sta mogu rec iz svega da je u redu da je trazila vlastitu srecu negdje drugdje ako je vise nije imala samnom ali potpuno napustanje djece daje dojam da je ona vrlo sebicna osoba koja gleda samo na vlastitu srecu.

Dal je kasnije nakon sta se to sve stisalo mozda pozeljela vidjet djecu ali mozda iz nekog straha pa cak i srama nije, to neznamo, ali tako smo ja i njena majka pricale da ju je sad mozda strah zbog svega, a da bi mozda cak i zeljela vidjeti djecu.
Svi mozemo samo nagadjati u kakvom je ona stanju i gdje se uopce nalazi, pa cak dolazi i u pitanje dali je uopce ziva bez obzira sta su je bili pronasli zivu tjedan dana nakon nestanka.
salevart is offline  
Old 16.02.2017., 09:35   #317
I onda se cude ljudi tu kad osudjujemo njene postupke.
Ti si sada sada dodao jos jasnije..
Ona jednostavno za djecu nije bila zainteresirana.
Kuzim kad se netko ide razvest,ima nekog..
Ali pobogu nisu djeca prefmeti u kuci kraj kojih se prolazi.
Ona je visila na tim mobu a za djecu ko ih sisa,nije bas obracala paznju..
Ja se ne cudim njenim roditeljima, primili su je u kucu i podrzali bi ju ali njeno ponasanje ih je izbacilo iz takta.
Pa ponasala se ko da je cura,nema obaveza sve ce netko drugi..
I slazem se sto kazes:bila je sebicna mislila samo na svoju srecu i da njoj bude dobro..
Da je mislila i na njih ostala bi i zavrsila vasu pricu do kraja ostala kod roditelja dok se ne snadje i prilagodi..
Ocito svi zaboravljaju ono vec napisano:zena je ostavila djecu kod roditelja i zbrisnula od svega..
__________________
"Gledam te kako stojiš,ljubiš me i zvijezde brojiš,kako kažeš da su naše sve.."
plavi-safir is offline  
Old 27.05.2017., 08:03   #318
Evo da se javim na ovu svoju temu i nadodam da je nedavno zavrsila rastava braka na sudu.
Znaci i sluzbeno vise nismo zajedno.

Sta se bivse zene tice, ona se i dalje nikom nije javila ni od svoje rodbine. Bar su takva saznanja, ako netko eventualno ne laze.

Kod mene je situacija kakva je. Djeca su hvala Bogu dobro. Normalno funkcioniraju, igraju se sa vrsnjacima.
Na mene je to izgledalo ostavilo teze posljedice, jer sam tek kasnije pao u neku depresiju i bezvoljnost.
Valjda ce se situacija s godinama normalizirati.
Eto.
salevart is offline  
Old 27.05.2017., 08:51   #319
Tesko je to sve. Je li icim pokazivala kakva je do samog odlaska odnosno izjave da želi rastavu? Obično budu neki znakovi (nisam čitala cijelu temu pa ako si vec to rekao)... Drži se, bit će sve ok. Stvari se događaju s razlogom. Olakšaj malo djeci, a onda sebi.

Sent from my E560 using Tapatalk
Teeja is offline  
Old 27.05.2017., 08:55   #320
Salevart,hvala sto si javio. Obicno nitko ne javi kako su se stvari rijesile.
Neki dan sam bas razmisljala o tvom slucaju.uglavnom, svaka cast ako mozes ostati sabran. Povremene depresije su normalne samo nemoj da te uvuce. Ali koliko vidim drzis to pod kontrolom. Kao majka dvoje djece nikako ne mogu shvatiti kako majka moze otici da nikada vise ne vidi djecu. Ali, svakakvih nas ima.
Drz se!
Cepin40 is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:45.