Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Zdravlje kućnih ljubimaca

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.03.2017., 00:58   #621
Da mog psa netko otruje digla bi na noge sve moguce sluzbe dok se ne nadje... I nase I strane I trazila bih da mi se kupi novi pas pa makar trovacu to bio zadnji novac za hranu.
__________________
~The world is big and I want to have a good look before it gets dark. ~
Chem is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2017., 14:43   #622
Pas pojeo tablete - HITNO!!

Dakle, nije me bilo kod kuće 2 sata i za to mi je vrijeme Leo (maltezer, 6 mjeseci) rastrgao torbu i novčanik i iz njega uzeo Nalgesin tablete. U tabli ih je 6, a dvije sam našla raskomadane na podu. Ostatka nema.

Sad smo zvali veterinara i rekao je da ako je pojeo te tablete, da više nema pomoći i da mu dam dvije tablete aktivnog ugljena i da se javim ako primijetim da pije puno vode i urinira više nego inače.

Moje pitanje je, mogu li mu još kako pomoći i kako da prepoznam da li mu nešto je? On je trenutno normalan, zaigran, razveselio mi se kad sam došla doma, nešto se manje veselio aktivnom ugljenu i sad povrijeđeno leži ispod kreveta.
littleangel1411 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2017., 15:52   #623
http://www.vetstreet.com/care/ibupro...roxen-toxicity

Na brzinu izguglano. Ti guglaj dalje za neke karakteristične (loše) simptome i prati. Ja bih njega pažljivo i konstantno pratio/nadgledao za bilo koji od simptoma.
Ukoliko vidiš neke zabrinjavajuće simptome, ja bih ga odveo na veterinarski faks ili dežurnom veterinaru od povjerenja u hitnoći.

Ukoliko sve prođe OK, a nadam se da hoće, nakon nekog vremena obaviti pregled, KKS za svaki slučaj zbog jetre i bubrega.

Sretno!
frenchman is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2017., 15:54   #624
Quote:
littleangel1411 kaže: Pogledaj post
Sad smo zvali veterinara i rekao je da ako je pojeo te tablete, da više nema pomoći i da mu dam dvije tablete aktivnog ugljena i da se javim ako primijetim da pije puno vode i urinira više nego inače.
Svakako otići sa psom nekom sposobnijem i zainteresiranijem veterinaru, ŠTO PRIJE!!!!!!!


EDIT: Iako, da, toksična doza naproksena kod pasa je negdje oko 20 mg/kg, a tvoje je siroče pojelo daleko, daleko više od toga
__________________
Freedom is just another word for nothing left to lose
kemik is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2017., 17:06   #625
Upravo je 2 puta povraćao crnu tekućinu (vjerojatno ugljen, ali ipak jurim na hitnu.. kod drugog veterinara).
littleangel1411 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2017., 17:57   #626
Odi cim prije vetu da mu daju peroksid ili ispumpaju zeludac
__________________
Pas je jedino biće na svijetu koje te voli više od samoga sebe
OOOOOOO is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2017., 18:32   #627
Držim fige da stigneš na vrijeme do veta, kao i da su se ostale tablete možda negdje zametnule. Ako si našla dvije razdrobljene, nadajmo se da ostale nije ni progutao.

Dobro je što je povratio, pa makar i zbog ugljena.

Obavještavaj nas.
Didi is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2017., 20:25   #628
Došli smo od veta, dobro je. Našla sam još dvije tablete na dnu torbe iz koje ih je iskopao tako da je u najgorem slučaju pojeo samo dvije tablete. Vet je rekao da ga što manje diramo, pratimo kakav je i ako se išta dogodi, odmah ujutro na infuziju. Za sada nije htio ništa raditi jer nakon ona dva puta nije više povraćao.
littleangel1411 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2017., 21:16   #629
Sretno mrvici, nadam se da nece biti posljedica!

Poslano sa mog LG-H815 koristeći Tapatalk
__________________
U mojim venama davni sever samuje i ja ponekad ne znam šta mu je, što luduje, od sreće tugu tka moja prosta duša slovenska.
Angelsss is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2017., 00:03   #630
Kako je maleni?
__________________
Pas je jedino biće na svijetu koje te voli više od samoga sebe
OOOOOOO is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2017., 09:42   #631
Puno bolje, danas ujutro je bio onaj stari. Sad smo opet na kontroli za svaki slučaj, ali nebi trebalo biti većih posljedica. Rekao je vet da će možda jedino imati problema sa želucem ako mu ga je oštetilo pa ćemo morati malo više paziti na prehranu. Ali život više nije u opasnosti, to je važno.
littleangel1411 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2017., 09:43   #632
Puno bolje, danas ujutro je bio onaj stari. Sad smo opet na kontroli za svaki slučaj, ali nebi trebalo biti većih posljedica. Rekao je vet da će možda jedino imati problema sa želucem ako mu ga je oštetilo pa ćemo morati malo više paziti na prehranu. Ali život više nije u opasnosti, to je važno.
littleangel1411 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2017., 11:40   #633
Piški normalno?
__________________
Freedom is just another word for nothing left to lose
kemik is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2017., 11:47   #634
Quote:
kemik kaže: Pogledaj post
Piški normalno?
Da
Izdržao je cijelu noć bez da mu pobjegne i ujutro je u šetnji dva puta piškio (uvijek tako). Rekao je vet da sada samo moramo na jetru paziti jer su bubrezi trenutno izvan opasnosti (prošlo je više od 24h od kada je pojeo tablete pa bi se simptomi otkazivanja bubrega već vidjeli).
littleangel1411 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2017., 19:10   #635
Ajde super
__________________
Pas je jedino biće na svijetu koje te voli više od samoga sebe
OOOOOOO is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2019., 11:04   #636
Otrov za mačke?

Pozdrav,
Ne znam kome bih se obratila za savjet, pa pišem ovdje. Imamo trovača mačaka u zgradi. Niti jedna maca ne opstane duže od mjesec dana. Pokušavam mu ući u trag, ali bezuspješno.
Danas sam svjedočila neobičnom prizoru- šetala sam s djetetom oko zgrade, i vidjela susjeda (koji mi je inače malo čudan) kako hrani 2 mace. Ono što me začudilo bio je izgled hrane kojom je hranio mačke- nekakve prozirnkaste kocke svijetlo roze boje, izgledaju kao neka želatina, ili kristali, simetrično kockastog oblika. Nikad nisam vidjela tako nešto, i ne znam koja bi to hrana mogla biti. Je li moguće da se radi o otrovu? Nisam nikad čula da otrov dolazi u tom obliku (kocke veličine cca 1.5 cm)
Ima netko neku ideju? Možda sam paranoična, ali ne mogu baš nikako skužiti što je to bilo.
padme0 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2019., 11:25   #637
Otrov se može pomiješati s bilo čime tako da izgled ne mora značiti ništa.
-Uzmite malo i odnesite na analizu. Nemojte sumnjati unaprijed, možda čovjek fakat voli pa i hrani mačke

Nadam se da će to vaše dno života biti uhvaćeno. Sretno
__________________
"You're a trophy wife? What contest in hell did I win?" -Frank Barone
Majk is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2019., 11:37   #638
Moram priznati da po opisu ovakvu macju hranu nisam vidila, a moji su zbilja jeli gro vrsta macjih hrana.

Ima otrova i u kockama, za stakore, najcesce su plave ili crvene boje. Ovo mi je prvo palo napamet https://www.google.com/search?q=rati...w=360&bih=5126, al vjerujem da ih ima i drugacijih (kod nas nabavljaju u Bisni i Srbijii, bas neke u kockama i onda to bacaju okolo da pobiju stakore)
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2019., 11:03   #639
Pozdrav, pitam preventivno...u dvorištu imamo njemackog ovcara, malo dijete te hrpetinu cvijeća, dolaze putevi golaci. Baka je posipala cvijeće s puzomorom...da li psu moze sto biti ako to proguta...kako da to sprijecim ili mu pomognem ako proguta ... zapravo zanima me u kojoj je mjeri puzomor stetan za peseke...zabrinuta sam i ljubazno zahvaljujem na odgovoru
irmichka is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2019., 11:13   #640
U vrloj mjeri je stetan, ne daj mu blizu
Ako pojede odmah odi veterinaru
Corduroy is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:00.