Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci

Kućni ljubimci Za vlasnike pasa, mačaka i ostalih životinjica dragih
Podforumi: Zdravlje kućnih ljubimaca, Psi, Mačke, Udomljavanje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.02.2017., 00:17   #761
Trebalo bi vrijediti da vet isprinta karton s primljenim cjepivima, pecatira i potpise...svakome se moze dogoditi da izgubi putovnicu...a bas zato se kod veta sve to i upisuje, kao dokaz da je ispunjena redovna godisnja obveza cjepljenja...ali ne bi ne cudilo da u ovom apsurdistanu to ne vrijedi
__________________
Success is getting what you want. Happiness is wanting what you get.
Allexis is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2017., 15:09   #762
Quote:
DinOsOur kaže: Pogledaj post
Pozdrav,

planiran uvest pasa iz francuske, pa imam par nedoumica...
Znaci koliko san skonta pas se more uvest nakon šta prođe 21 dan od cijepljenja protiv bjesnoće, a more s cijepit s 12 tjedana, tj. sve skupa 15?
Jos me interesira da li predstavlja problem šta pasmina nije fci priznata, je li to uopće gledaju. Inače pas ima rodovnik i nije pitbull.

I najvažnije more li se taj proces ikako ubrzat jer mi 15 tjedana pari puno, i je li gledaju to bas sve strogo na granici ili? mislin ic auton.

Unaprid fala


Sent from my iPad using Tapatalk

Za Hrvatsku , još, ne postoji odredba za uvoz neke pasmine, naši , još, nisu zabranili ni jednu pasminu.

Uvoziš što, kakvog psa ( boerboela možda )? Pasmina koja nije priznata po FCIu niti nema klasični FCI rodovnik, tj rodovnik koji je priznat od FCIa.

To što ide uz psa, ne znam ni kako da se izrazim, je rodovnik koji su uzgajivači oformili.

E sada, ako ideš autom sam po psa, mooožda su moguće neke cake da ga uzmeš prije, neka ti se to raspitaju sve ljudi od kojih psa kupuješ. Oni su u Francuskoj, valjda bi trebali znati bolje.
__________________
"pa koju picku materinu hoces nesto cega se bojis? ucini sebi uslugu i ostalima, makni se od pasa" by typhoid_mary
ja u kutu is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2017., 18:04   #763
Quote:
ja u kutu kaže: Pogledaj post
Za Hrvatsku , još, ne postoji odredba za uvoz neke pasmine, naši , još, nisu zabranili ni jednu pasminu.



Uvoziš što, kakvog psa ( boerboela možda )? Pasmina koja nije priznata po FCIu niti nema klasični FCI rodovnik, tj rodovnik koji je priznat od FCIa.



To što ide uz psa, ne znam ni kako da se izrazim, je rodovnik koji su uzgajivači oformili.



E sada, ako ideš autom sam po psa, mooožda su moguće neke cake da ga uzmeš prije, neka ti se to raspitaju sve ljudi od kojih psa kupuješ. Oni su u Francuskoj, valjda bi trebali znati bolje.


Pita san ih već, ali kaže da neznaju može li ga se uvest prije jer su ljudi izvan francuske dolazili avionom po pase. Inače radi se o leavitt bulldogu.


Sent from my iPad using Tapatalk
DinOsOur is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2017., 18:50   #764
Jebate, kakav je to buldog, sada ću morati ići googlati.

Ništa, i ti se moraš ići raspitati; možda da kreneš od naše carine, špedicije.....

Izguglala sam tog leavitt ( liv It = ostavi ) bulldoga.... pa majkumustaru, uz sve pse, buldoge vake i nake ti baš zapeo za nekog bastarda što su namješali. tko drugi nego, Merikanci.

Njah, ne volim ja njihove čušpajze i njihov uzgoj , baštardno je ko i oni sami.
__________________
"pa koju picku materinu hoces nesto cega se bojis? ucini sebi uslugu i ostalima, makni se od pasa" by typhoid_mary
ja u kutu is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2017., 20:47   #765
A neznan sta ce mi oni pametno rec... Nego nisan nikad prilazija granicu sa pason, jeli oni to uopće strogo gledaju tipa kad je oštenjen, cjepljen i kliko je od toga prošlo dana.

Inace san tija engleskoga, ali bi tija da je aktivniji, pa san tako dosa do ovoga. A i izgledon mi se sviđa. Ako imaš za preporucit nesto slicno slobodno


Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk
DinOsOur is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2017., 22:47   #766
Nisam ti nešto od bulldoga, no evo, ono kako sam napisala; pored tolikih pasmina i tolikog broja mješanaca/križanaca smatram da nema potrebe izmišljati novotarije poput ove.

što se tice pravila; osobno sam za to, i nadam se,da se gleda ama baš sve. Imaj na pameti da planiraš uvesti psa iz jedne uređene države.....gdje pravila vrijede i potšuju se.

Ne znam šta će ti špedicija i carina reći ali moguće više nego što smo mi tu nadrobili i opet ništa ne znamo. Nemaš šta biti ljenguza već pitaj na sve strane, tako ćeš i doći do pravih informacija. Od nagađanja ništa.
__________________
"pa koju picku materinu hoces nesto cega se bojis? ucini sebi uslugu i ostalima, makni se od pasa" by typhoid_mary
ja u kutu is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2017., 22:54   #767
Quote:
ja u kutu kaže: Pogledaj post
Nemaš šta biti ljenguza već pitaj na sve strane, tako ćeš i doći do pravih informacija. Od nagađanja ništa.
ako smijem dodati...

"Na sve strane" značilo bi od Hrvatkog kinološkog saveza jer ćeš kod njih ionako morati tražiti ovjeru stranoga rodovnika pa do carine i Ministarstva poljoprivrede. Svi imaju mejlove na netu.

Učini to što prije.
Didi is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2017., 22:59   #768
Kakve veze ima carina, s obzirom da je pas iz francuske

U 12. mj. sam isla po mačku u sloveniju i na granici me nisu nista pitali, iako mi je sjedila u krilu....a imala sam sve papire...

Ista stvar u 10. mj. kad sam s psom isla u slo na 1 dan...nitko nista ni tamo ni nazad...
__________________
Success is getting what you want. Happiness is wanting what you get.
Allexis is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2017., 23:03   #769
Raspitat cu se ja svakako, ali mislija san ako ko ima kakvi savjet iz prve ruke.

@allexis
Ja san tako i mislija proc na blef ili ga cak sakrit

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk
DinOsOur is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2017., 08:32   #770
Sakrivat ćeš psa.....

aman brale, ja ću se prva sada potruditi da javim svim službama da u skorije vrijeme iz Francuske netko misli psa zamuljati.....

Daj se uozbiljite ljudi. Štaje, oćemo li da bude bolje ? Moramo svi onda raditi ispravno/ije.

Eto, zovi HKS kako ti je predložila Didi, to ti je početak.
__________________
"pa koju picku materinu hoces nesto cega se bojis? ucini sebi uslugu i ostalima, makni se od pasa" by typhoid_mary
ja u kutu is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2017., 19:17   #771
Posla san danas par e-mailova, pa ću vidit šta kažu. Inače maloprije san naletija da na granici triba pasa prijavit da naprave pregled i još platit porez... neznan jeli to istina.
I u hrvatsku se može uvest štene mlađe od 12 tjedana i da nije cijepljeno od bjesnoće.


Sent from my iPad using Tapatalk
DinOsOur is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2017., 01:23   #772
Otkud tebi te info....kakve carine i porezi kad je rijec o transferu unutar europske unije...zovi savez, najbolje ce znati, a ne citati svasta po netu...
__________________
Success is getting what you want. Happiness is wanting what you get.
Allexis is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2017., 16:09   #773
ljudi pomagajte, zbunjena sam i imam glupo pitanje. moram odnijeti mačka kod veza obaviti sve što je potrebno za prelazak preko granice. idemo u italiju, zaustave nas u sloveniji. jesi pravila za obe zemlje eu ista?zna li itko što TOČNO treba?pitala sam vet kliniku i ni oni izgleda ne znaju nego meni kažu da se raspitam...
Dotty is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2017., 18:58   #774
Treba biti cipirana, cijepljena protiv bjesnoce i imati putovnicu u kojoj ce sve to biti navedeno...
__________________
Success is getting what you want. Happiness is wanting what you get.
Allexis is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2017., 19:25   #775
Quote:
Dotty kaže: Pogledaj post
ljudi pomagajte, zbunjena sam i imam glupo pitanje. moram odnijeti mačka kod veza obaviti sve što je potrebno za prelazak preko granice. idemo u italiju, zaustave nas u sloveniji. jesi pravila za obe zemlje eu ista?zna li itko što TOČNO treba?pitala sam vet kliniku i ni oni izgleda ne znaju nego meni kažu da se raspitam...
Quote:
Allexis kaže: Pogledaj post
Treba biti cipirana, cijepljena protiv bjesnoce i imati putovnicu u kojoj ce sve to biti navedeno...
Pravila su ista. Ovome što je napisala Allexis dodala bih da od cijepljenja treba proći 21 dan. Guglaj malo.
Didi is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2017., 17:51   #776
Quote:
Didi kaže: Pogledaj post
Pravila su ista. Ovome što je napisala Allexis dodala bih da od cijepljenja treba proći 21 dan. Guglaj malo.
guglala sam sve, onda je to to. navedene su mačje bolesti protiv kojih se treba cjepiti. hvala.
Dotty is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2017., 12:23   #777
Da pas može ici preko granice, titar test mora biti napravljen. Znaci cjepivo protiv bjesnoce moze dobiti sa 3 mjeseca i jedan dan. 21 dan nakon cjepiva vadi se krv i salje na vet. institut, onda slijedi cekanje dok rezultat ne dođe (ovisi koliko su brzi). Meni novo štene bude došlo tek sa 4,5 mjeseci zbog papirologije i testova.
__________________
Everyone thinks they have the best dog. And none of them are wrong.
Chilling is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2017., 12:39   #778
Quote:
Chilling kaže: Pogledaj post
Da pas može ici preko granice, titar test mora biti napravljen. Znaci cjepivo protiv bjesnoce moze dobiti sa 3 mjeseca i jedan dan. 21 dan nakon cjepiva vadi se krv i salje na vet. institut, onda slijedi cekanje dok rezultat ne dođe (ovisi koliko su brzi). Meni novo štene bude došlo tek sa 4,5 mjeseci zbog papirologije i testova.
Ovo vrijedi samo ako ti pas dolazi iz Srbije, zbog visoke stope bjesnoce dok za ostale zemlje ne treba titar.

Poslano sa mog LG-H815 koristeći Tapatalk
__________________
U mojim venama davni sever samuje i ja ponekad ne znam šta mu je, što luduje, od sreće tugu tka moja prosta duša slovenska.
Angelsss is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2017., 13:06   #779
Quote:
Angelsss kaže: Pogledaj post
Ovo vrijedi samo ako ti pas dolazi iz Srbije, zbog visoke stope bjesnoce dok za ostale zemlje ne treba titar.

Poslano sa mog LG-H815 koristeći Tapatalk
Zasto onda hrv uzgajivaci trube da treba za sve granice
__________________
Everyone thinks they have the best dog. And none of them are wrong.
Chilling is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2017., 13:51   #780
Ne znam koji to uzgajivaci tvrde jer je opce poznato da je za ostale granice dovoljna knjizica i redovita cijepljenja.

Poslano sa mog LG-H815 koristeći Tapatalk
__________________
U mojim venama davni sever samuje i ja ponekad ne znam šta mu je, što luduje, od sreće tugu tka moja prosta duša slovenska.
Angelsss is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:59.