Natrag   Forum.hr > Razno > Baš razno

Baš razno Teme za koje još nije otvoren specijalizirani podforum.
Podforumi: Kolekcionarstvo, Quizorama.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.03.2017., 19:55   #1
Odlazak iz grada i zivot na selu u kuci

Da li je neko od ljudi koje poznajete ili mozda neko od vas otisao iz grada na selo da zivi?

Ne mora biti razlog ekonomski samo nego interesuje me ima li ljudi kojima je vise preko glave zivota u gradovima i odlucili otici u prirodu sa zivotinjama?
Ljudi koji ne zele da s uklapaju ni u kakve krugove drustva,trcati za poslom,parama itd.

kakav bi to zivot bio? neka iskustva? preporuke ?
hideous is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2017., 00:05   #2
Quote:
hideous kaže: Pogledaj post
Da li je neko od ljudi koje poznajete ili mozda neko od vas otisao iz grada na selo da zivi?

Ne mora biti razlog ekonomski samo nego interesuje me ima li ljudi kojima je vise preko glave zivota u gradovima i odlucili otici u prirodu sa zivotinjama?
Ljudi koji ne zele da s uklapaju ni u kakve krugove drustva,trcati za poslom,parama itd.

kakav bi to zivot bio? neka iskustva? preporuke ?
Ne znam nikoga ali mastam o tome od pocetka tridesetih. Bice bice jednog dana, i vjerujem da ce biti dobro. Nece mi trebati internet, telefon a ni tv, samo ja i odabrano, zivotinjsko drustvo.
Wogy is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2017., 00:42   #3
Quote:
hideous kaže: Pogledaj post
Ljudi koji ne zele da s uklapaju ni u kakve krugove drustva,trcati za poslom,parama itd.
A od čega živjeti, solarne joge?
VDCOTO is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2017., 07:59   #4
U mnogim selima ima praznih kuća koje mogu biti date na korištenje samo da se održavaju i plaćaju režije. Uz kuće dolaze i okućnice - voćnjak, zemlja, štala....ali nema baš zainteresiranih.
__________________
Ja govorim ono što kažem!
Lee Champa is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2017., 17:58   #5
Quote:
VDCOTO kaže: Pogledaj post
A od čega živjeti, solarne joge?
stocarstvo,poljoprivreda ?

suho meso proizvodis,mlijeko,sir domaci i prodajes, to se prodaje ko ludo, narod hoce domace a ne uvozno prskano smece
hideous is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2017., 09:16   #6
Quote:
hideous kaže: Pogledaj post
stocarstvo,poljoprivreda ?

suho meso proizvodis,mlijeko,sir domaci i prodajes, to se prodaje ko ludo, narod hoce domace a ne uvozno prskano smece
Dođi u moj kraj pa da ti pokažem kako se prodaje ko ludo. Jedinu tržnicu u gradu je gradsko poglavarstvo uništilo premještanjem iz centra odmah do gradskog trga na lokaciju jedno 100-tinjak metara dalje u stambenu zonu iza kuća. Bez ikakve oznake, putokaza, nijedan posjetitelj, turist nema pojma da u gradu postoji tržnica, dok su lokalci malo-pomalo prestali dolaziti jer im se neda hodati iz centra do tržnice.
Druga stvar je ta da su zabranili prodaju stoke i peradi na stočnom sajmu koji se održava jednom tjedno. Sada imate samo štandove sa odjećom, obućom, alatom... kamiondžije pretrgovce sa kukuruzom, pšenicom, zobi... trgovce sa voćem i povrćem i u proljeće cvjećare i prodavaće sadnica. Lokalne seljake koji prodaju nešto domaće možete izbrojiti na prste jedne ruke. Uz to su najavili i zatvaranje i te lokacije uz glavnu prometnicu i gradnju škole.
Najžalosnije je što se nitko ne buni, starci čekaju smrt a mladi odlaze u Zagreb i Karlovac tražiti posao jer ga ovdje u Jaski nema.
Što će nam tržnica kad imamo SuperKonzum, Plodine, Lidl... sve domaće, nema veze što meso malo smrdi, jaja su vodena, povrće i voće je malo uvelo... barem je jeftino!
__________________
Zabavna činjenica: Ljudska kost je jaka kao granit. Blok kosti veličine kutije šibica može podnijeti težinu od 9 tona – to jest, četiri puta više od betona.
veneriraosam is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2017., 12:54   #7
jah,.,.....ne isplati se valjda vise ni to
hideous is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2017., 14:07   #8
Da je život na selu toliko "savršen" ne bi se ljudi toliko selili iz sela.

Nekom gradskom čeljadetu koji želi bijeg iz gradske vreve preporučljivo je imat vikendicu, ali ne predaleko. Beš ti to da svaki put kad ideš na nju spremaš se na put.
__________________
PPAF Foto VK Flickr
pobosutljanin is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2017., 14:12   #9
Život na selu je savršen. al samo za određeni tip ljudi.
ako ti je najbitnije u životu špica na Cvijetnom, da ti je kiosk sa pljugama pod nosom plus da si bar unutar dva km od pet šest šoping centara, onda je grad mjesto za tebe.

ako ti je najbitnije u životu mir, relaksacija, priroda, tišina..... e onda je selo
istina je da se sve više ljudi seli na selo.pogotovo ljudi sa djecom.
__________________
Tempus fugit!
Lepricorn is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2017., 18:14   #10
Quote:
Lepricorn kaže: Pogledaj post
ako ti je najbitnije u životu mir, relaksacija, priroda, tišina..... e onda je selo istina je da se sve više ljudi seli na selo.pogotovo ljudi sa djecom.
Živim na selu.
A djeca (dio života su proveli u gradu radi blizine škole) su znala odlutati ..tamo negdje..uz potok, šumu u polje, dok nije bilo zasijano. Jesti kiselicu i zečju djetelinu. Došla kući, mokra, blatnjava, gladna, žedna, ogrebana.....
__________________
Ja govorim ono što kažem!
Lee Champa is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2017., 11:24   #11
Poznajem jedan bračni par s dvoje djece. Preselili iz grada na selo (to je čak selo bez puno stalnih stanovnika).
Dok su djeca bila predškolskog uzrasta, stalno su bili na selu. Sad kad djeca idu u osnovnu školu, školski dio godine unajme stan u gradu pa jedan od roditelja bude s njima.
Tijekom godine odu na par putovanja po Europi.
Ima tu improvizacije, ali dobro žive.
miroslav kadlec is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2017., 14:12   #12
Nekako bi se osjećao izoliran na selu, tj. ako bi živio tamo cijelo vrijeme. Mislim da ne bih mogao to.
Jollman is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2017., 13:21   #13
ja sam sela, cura sa sela s drugog kraja države, zadnjih par godina smo u ZG al ja se uskoro vraćam.. s njom ili s nekom drugom.
Radit ću u Zg, nije mi daleko... a nakon posla imam vremena za vrt, voćnjak, bicikl ili brdarenje...
PS nije oglas al primam ponude
DonDuck is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2017., 17:58   #14
Meni kao freelanceru savršeno odgovara život na selu- koje je uz to na Unskoj granici sa BiH.
A sa druge strane, za par sati sam i u Beogradu, i u Zagrebu, ili na moru.
Metal is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2017., 19:17   #15
Quote:
hideous kaže: Pogledaj post
stocarstvo,poljoprivreda ?

suho meso proizvodis,mlijeko,sir domaci i prodajes, to se prodaje ko ludo, narod hoce domace a ne uvozno prskano smece
Quote:
veneriraosam kaže: Pogledaj post
Dođi u moj kraj pa da ti pokažem kako se prodaje ko ludo. Jedinu tržnicu u gradu je gradsko poglavarstvo uništilo ...
Da, ali ako je on do sad živio u gradu, onda vjerojatno zna nekoliko ljudi u tom gradu koji žele kupovati takve domaće stvari (a nemaju gdje) pa bi mogao njima prodavati (i drugima u gradu kojima ti postojeći kupci preporuče njegove proizvode)
Lleena is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:37.