Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Zdravlje kućnih ljubimaca

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.03.2017., 11:37   #61
Je, ide s trackingom......

Ali Thnx AndrejX, nisam uopće razmišljala o mogućnosti povrata.

Okidok, onda još jedan plus više.....
__________________
"pa koju picku materinu hoces nesto cega se bojis? ucini sebi uslugu i ostalima, makni se od pasa" by typhoid_mary
ja u kutu is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2017., 08:54   #62
Za sve korisnike Incurina. Ljekarna na Dolcu povećala cijene - i cijenu lijeka i cijenu "obrade", pa ma što to značilo. Tako da jedna kutija sada košta 214 slavuja - 184 lijek plus 30.
Didi is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2017., 08:27   #63
Alaaaaaa. Sada ću svakako naručivati iz vana.

Uf kaj je to skupo, pasmater.
__________________
"pa koju picku materinu hoces nesto cega se bojis? ucini sebi uslugu i ostalima, makni se od pasa" by typhoid_mary
ja u kutu is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2017., 22:01   #64
Upravo sam izračunala da mi se svakako isplati naručiti Incurin s one stranice koju je linkala Kutuša. Ako još netko svojoj pesici daje Incurin, a iz Zagreba je, neka se pridruži - isplatit će nam se još više. Molim poruke u inboks u roku od 24 sata.
Didi is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2017., 08:33   #65
Da, dajte se javite ako vas ima.......
__________________
"pa koju picku materinu hoces nesto cega se bojis? ucini sebi uslugu i ostalima, makni se od pasa" by typhoid_mary
ja u kutu is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2017., 08:22   #66
Jutro, pitanje za Didi, ali i za sve vas ostale koji imate inkontinentne kujice. AST curka 13mj., sterilizirana prije prvog tjeranja, proslu zimu kao mala curka prebolila 3 teske upale mjehura. Navodno to + sterilizacija su uzrokovali inkontinenciju koja je prisutna dva mjeseca. Pocelo je odmah brutalno, dakle nije bilo povremenog prokapavanja vec doslovno curenje, tanki mlaz. Dobili smo Propalin, primjena 2x po 7 jedinica na dan, teska je 21kg. Funkcioniralo je neko vrijeme, cca 3 tjedna, i onda smo opet poceli curit. Ustimavala sam dozu i tako danas funkcioniramo na 3x po 5 jedinica. Ali svaki put kad se spustamo iz stana vani da se popiski doslovno jurimo niz portun. Sve skupa idemo 5 do 6 puta van. Od cega su dvije duge setnje od po 2h, drugi izlasci su cca polusatne setnje u okolici zgrade da se na miru izmokri da ne trpi. Iz ovih razloga imam osjecaj da joj ova terapija ne godi, iako mi vet govori da se strpim dok je ne ustimam, dok tijelo ne odreagira. Zanimaju me iskustva s Incurinom u smislu kako se vase kujice ponasaju na njemu, su u stanju mirno istrpit i sic do mjesta gdje obave nuzdu, kako inace reagiraju na njega obzirom da je sintetski estrogen u pitanju? Osim toga zanimaju me iskustva kupnje preko Viovet-a, kako ide to s receptom i koliko im treba da shippaju? Puno hvala svima na odgovorima!
TheRebel is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2017., 10:18   #67
Kad kažeš 7 jedinica, pod tim misliš sedam crtica? Nadam se da će Fotokanta propustiti ovu sliku, to mi je jedina koju imam iz vremena kad je Sitko počela s Propalinom. Ako ne, skidam je i ponovo dižem nekamo drugamo.


Čini se da prolazi.

Uglavnom, ta jedna crtica označava 0,1 ml - Propalin je u tekućem stanju (sirup). Meni je vetica rekla da je Sitko subdozirana: konačna doza ipak je ispala 35-36 kg i 0,4 + 0,5 ml (ujutro i navečer), a prije je, dok je bila mlađa i lakša, bilo mrvicu manje.

Da ne reklamiram ovdje forum koji je već odavno zamro, a na kojem sam pisala baš kad je Sitko počela uzimati Propalin, poslat ću ti link u PP.

Uglavnom, što se tiče simptoma, ni ona nije počela pomalo curkati, nego se vlažila pa je dobila prištiće po vulvi, a onda je jednoga dana samo ustala s mjesta gdje je spavala i za sobom ostavila lokvu. Nisam nikada kod nje primijetila da je inkontinencija tjera na češće mokrenje, ali to možda ovisi od psa do psa: Sita je u stanju cijeli dan ne piškiti ako joj nešto ne paše ili je boli, samo pod uvjetom da je budna.

Osobno sam dugo bila uvjerena da je Propalin dobro rješenje, a onda sam promijenila mišljenje. Duga priča.

Uglavnom, Incurin se prva dva tjedna svim kujama daje u jednakoj količini - 2 mg dnevno (dvije tbl od 1 mg), bez obzira na tjelesnu težinu, a onda se doza počinje titrati kako je ovdje opisano. Ne sjećam se točno kako sam ja to izvela, ali nije bilo baš po pe-esu, nešto sam kemijala, no na kraju je Sitko završila na 1 mg svaki drugi dan, ponekad i svaki treći kad bih ja zaboravila.

Otkako dobiva Incurin nijednom se nije ni navlažila, a kamoli popiškila po noći. Trebala bih dodati "ni po danu" jer spava kao top. Kao drugo, smršavila je uz istu količinu i vrstu hrane, a prije sam je praktično izgladnjivala i stalno izmišljala neka nova rješenja.

Incurin je kod VioVeta, čak i sa šipingom za dvije kutije, koliko nama treba za cca četiri mjeseca, jeftiniji od Dolca (negdje sam prije napisala cijenu) - hoće li ta cijena ostati ili ne, ne znam, treba iskoristiti dok se može. Neka ti vet na recept za svaki slučaj napiše 2 tbl dnevno tako da možeš naručiti više kutija ako misliš da će ti trebati. Ja sam imala recept na dvije kutije, ali bez doze pa su mi počeli držati predavanja o mjesečnoj količini. Poslala sam im skenirani recept, pretpostavljam da im je i fotka okej, platila PayPalom, odabrala najjeftiniju verziju (bez linka) i dobila pošiljku otprilike za tjedan dana.

Uglavnom, kad počinješ terapiju Incurinom, ne možeš unaprijed znati kolika će doza na kraju ispasti, baš kao ni s Propalinom - morat ćeš pratiti opće ponašanje i mokrenje pa prema tome dozirati.

Sretno! Šaljem PP.
Didi is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2017., 15:42   #68
Da, pod jedinice mislim na crtice.
Tvoja curka je na svoju kilazu bila na osjetno nizem unosu u odnosu na moju koja je puno laksa i koja vec sada sa svojih 21kg uzima 0,5 ujutro, 0,5 prije rucka i 0,5 nakon vecere. Sve skupa 1.5ml. I vidim da to nije to. Jer ukoliko popije dosta vode,vani je milijun stupnjeva i stalno pije, pocinje nekontrolirano curenje. Izvedem je van i mokri u kratkim intervalima vise puta, a izmedju mokrenja joj urin nekontrolirano kapa. Setamo toliko dugo dok se situacija ne smiri, nekih 20 do 30 minuta. Kad se to dogadja jako je potistena, stalno se osvrce, pogledava put mene. Strasno mi je da joj se to dogodilo. Imamo jos jednu curku koja osim jajnika nema ni maternicu i s njom je sve super. Sve je napravljeno navodno po p.s.-u. Sto se Incurina tice proucila sam preporuke o doziranju, i odmah sam htjela trazit da mi ispise recept na 2tbl/dne i narucila bih 2 kutije. Kamo se salje scan/foto recepta? Mi cemo startat s tim cim zavrsimo sirup.
Zna li netko mozda kakvu informaciju o operativnom zahvatu podizanja mjehura kod kujica kojim se uklanja nezeljeno medicinsko stanje?
TheRebel is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2017., 17:13   #69
Quote:
TheRebel kaže: Pogledaj post
Kamo se salje scan/foto recepta? Mi cemo startat s tim cim zavrsimo sirup.
Ovdje imaš upute. Ja sam se s njima najprije dopisivala pa se nismo sporazumjeli tako da su najprije dobili sken recepta, a tek onda nadrudžbu, ali je sve isto prošlo okej.

Quote:
Zna li netko mozda kakvu informaciju o operativnom zahvatu podizanja mjehura kod kujica kojim se uklanja nezeljeno medicinsko stanje?
Ja ne znam. Čula sam da postoje korektivni zahvati, ali Sitko će uskoro navršiti devet godina, a zasad smo zadovoljne terapijom pa neću tražiti kruha preko pogače.

Osim sterilizacije, uzrok inkontinenciji mogu biti i problemi s kralježnicom. Kod mladog psa ne mora biti vidljivo prostim okom, ali ako Incurin ne da željeni rezultat, svakako to provjeri.
Didi is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2017., 17:38   #70
Puno ti hvala, mi smo jos uvijek u fazi prikupljanja informacija o Incurinu, njegovim plusevima i minusima, jer ni jedan lijek nije bezazlen. U pitanju je estrogen koji ukoliko se doza ne ustima kako treba moze dugorocnom primjenom izazvati tumor mamarnog kompleksa...sto je bio jedan od glavnih light motiva za sterilizaciju obzirom da mi je jedna kujica uspavana zbog izrazito agresivnog oblika tumora na mljecnim zljezdama. Osim ove problematike dobili smo i info koliko bi nas dosla jedna kutija tbl u HR i to je u najmanju ruku uzas. Cca 530kn sa izdavanjem recepta i dostavom iz Zg(nas vet naplacije 30kn izdavanje recepta), pa smo odmah poceli kopati od kud bi ih mogli, ukoliko se odlucimo za ovaj vid terapije, povoljnije nabavit. Sto se tice kraljeznice bili smo u Sloveniji u Klinici za zivali Postojna na CT cijelog tijela jer nam je vet stavio bubu u uho da postoji mogucnost genetske anomalije usljed koje se kontinuirano javljaju upale mjehura. Prof.Butinar nam je otklonio te sumnje i rekao da je nasa curka anatomski savrsena.
TheRebel is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2017., 11:58   #71
Codie je 13 g star jorki inace prilicno vitalan i aktivan i osim lagane nagluhosti i zamucenosti okica te klasicno losih zubiju, nema drugih problema.
Uglavnom unatrag par dana poceo je po noci piskiti u snu. Pije uzasno puno vode unatrag isto toliko dana i setamo do 4 pa i vise puta dnevno. Ne vidim da ima krvi kad piski, po noci stavim pelenu pa bi valjda vidila da ima, no cini mi se da mu je prostata uvecana jer je onaj prostor izmedju jajceka i rektuma nekako jace izbocen i zadebljan. Popodne ga vodim kod veta al ovako na prvu nikako ne mogu povezat o cemu se radi jel starost i/ili neka upala, jer osim tog pisanja nikakve promjene u ponasanju nema.

Poslano sa mog SM-J510FN koristeći Tapatalk
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2017., 12:11   #72
Ako govorimo o mogućoj upali mjehura, najvjerojatnije nije: u tom se slučaju piški često i pomalo. Ovo jest inkontinencija - nevoljno mokrenje u snu, a je li izazvana samo starošću ili uvećanjem prostate, vidjet ćeš kod veta.
Didi is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2017., 13:12   #73
Pojačano pijenje vode i mokrenje može upućivati na probleme s bubrezima ili dijabetes. Prostata je možda uvećana, no ovo što opisuješ nisu simptomi problema s prostatom (iako može biti sve skupa povezano ili pas imati više problema). Idi vetu i traži pretrage na navedeno (iako iole normalan vet će to i sam predložiti)
Smartie is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2017., 16:45   #74
Quote:
Smartie kaže: Pogledaj post
Pojačano pijenje vode i mokrenje može upućivati na probleme s bubrezima ili dijabetes. Prostata je možda uvećana, no ovo što opisuješ nisu simptomi problema s prostatom (iako može biti sve skupa povezano ili pas imati više problema). Idi vetu i traži pretrage na navedeno (iako iole normalan vet će to i sam predložiti)
Dakle obavili smo sve nalaze i ispada da mi je pas iz unutra star 2 godine. Svi nalazi uredni. A bila sam 99% uvjerena da je insuficijencija neka po srijedi. Sto se inkontinencije radi moguce je malo senilan + tjeranje kuja
Dao nam je vet.recept za efedrin 1% da mu kapamo u vodu i trebalo bi mu sfinkter pojacat.


Poslano sa mog SM-J510FN koristeći Tapatalk
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2017., 08:05   #75
Dan, prodajemo 4 kutije Incurina, cijena po kutiji 10£.
TheRebel is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2017., 08:08   #76
Jutro, ponavljam oglas prodaje Incurina. Postarina je moja a cijena po kutiji je 75kn.
Nama je krivo dijagnosticirana inkontinencija i lijekovi nam ne trebaju.
TheRebel is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2017., 14:07   #77
TheRebel; jako mi je drago poradi toga!!!

Želim da je pesica bez ikakve dijagnoze na kraju završila!

I da se nađe potrebiti da kupi Incurin!!!
__________________
"pa koju picku materinu hoces nesto cega se bojis? ucini sebi uslugu i ostalima, makni se od pasa" by typhoid_mary
ja u kutu is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2017., 16:31   #78
Da i ja se nadam da ce biti tako...ali opet s druge strane nasa malena je bila skoro cetiri mjeseca na terapiji za inkontinentne kujice, a izgleda da to uopce nije bilo potrebno. Ili se inkontinencija moze povremeno javljat. Nazalost nemam gdje trazit drugo misljenje jer za svakog veta u okolici cujemo negativne komentare, tj. dobri dok se radi godisnja revakcinacija. Cim je nesto kompleksnije pocinju problemi. Samoincijativno sam je skinila s terapije nakon sto sam joj zaboravila dati lijek. I nista se nije dogodilo. Onda sam danima svijesno ne davala terapiju i nijednom nije procurila. Po meni vec je trebala imati ponovne simptome, zna izdrzat i po 12h i nema nereda po stanu.
TheRebel is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2017., 16:45   #79
Buntovnice, koliko je prošlo otkako si je skinula s terapije?
Didi is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2017., 09:15   #80
Jutro, oprosti sto tek sad odgovaram, nisam isla na forum. Dva tjedna je vec bez uzimanja terapije, uzimali smo 3x po 5 jedinica Propalina dnevno. Bas smo trebali krenit s Incurinom kad sam slucajno zaboravila dat terapiju pred spavanje. Kako nije bilo nikakvog nereda u toku noci, obe curke spavaju s nama u krevetu pa bih odmah vidila nakon budjenja da je negdje mokrina, vlazno, miris urina. I to mi je bilo cudno, ipak je u pitanju nekih cca 9h provedenih spavajuci. Odmah sam odlucila da joj necu davat terapiju do daljnjeg, tj.pocet s njom ukoliko pocne kapat i/ili mokrit pod sebe. Nikakvih simptoma otkako sam je skinula, ali bas nikakvih. Nema otpustanja urina za vrijeme spavanja, nema kapanja po stanu u toku dana po stanu ili za vrijeme setnje, nema nervoze i lickanja spolovila. Nista.
TheRebel is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:24.