Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja

Putovanja Gdje ljetujete, zimujete, idete na izlete? I kako vam je bilo?
Podforum: Hrvatska i turizam, Destinacije i putopisi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.06.2014., 10:28   #1
Osijek - Split preko BIH

Ekipa, planiram po prvi put za Split preko Bosne pa bih molio neku dobru dušu da mi složi najbolju rutu fala
=DJ= is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2014., 12:44   #2
Ja sam iz Vinkovaca i idem to rutom par puta godišnje.
Znači ovako, Babina Greda - GP Šamac - Modirća - Doboj - Zenica - Bugojno - Kupres - Livno i onda pored Buškog jezera na GP Kamensko.
nikola-hr is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2014., 12:49   #3
Da se nadovežem za neke sitnice, poslije Zenice ti ide Vitez na ulazu u grad s lijeve strane imaš ogroman shopping centar FIS. Možeš uzet burek a možeš i sjest na čevape.
Također možeš uštedit 20-ak kilometara, ako poslije Viteza skreneš za Novi Travnik i tako dođeš do Bugojna.
nikola-hr is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2014., 14:22   #4
http://www.viamichelin.com/web/Route...routeConso=5.6
goldietrickz is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2014., 13:27   #5
Ljudi hvala vam
=DJ= is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2014., 14:16   #6
Evo da ti ja odgovorim, jer sam cesto na toj ruti. Idem Split - Dugopolje na autocestu do Kamenskog - Tomislavgrad - Kupres - Jajce - Banja Luka - Gradiška - pa se penjem na autocestu do Osijeka.
Cesta je super, priroda predivna, drzi te jako budim. Sa granicom mi treba ~7h (bez nekih duljih stanki i cekanja). Put ispada 55 EUR, ali ako tocis u bosni, mozes ustedit nesto

Preko Zenice ti je put dulji cca 1ipo sat, a i cesta je losija, te ima vise pandurije.
__________________
Ladies and gents, I won’t pretend
I think I forgot my medicine

Just search T for Texarkana!
aircanada is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2014., 13:36   #7
I ja glasam za aircanadinu rutu, jer isto odem 1x godisnje iz slavonije do juga kroz BIH i ova ruta mi je draza. Bolja je cesta, a i vozi se kroz jako lijepi krajolik a i znatno manje prometa nego ova kroz Zenicu itd.
__________________
"Bog je s tugom znao reći: anđeli oko nogu imaju kuglu, đavli krila na leđima." (Alexandre Romanes)
"Ako vam je težak stijeg čestitosti, utaknite ga u zemlju gdje počivaju naše kosti - mi ćemo ga držati."
"Bolje zapaliti i najmanju šibicu u mraku, nego se pjeniti i/ili piskarati o tami."
nasmijanonebo is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2014., 17:42   #8
ja sam na liniji ST-OS-ST mjesečno jednom i tako već 7 godina.
Autocesta mi malo skuplja. Koliko je autocesta do OS toliko je skuplje.
Jedina autocesta koju koristim je Dugopolje-Kamensko.
Preporuka: probajte u Livnu preko Mrkonjić grada ako nikad niste. Vrijedi otići. Nigdje nikog do Banja Luke.
Osobno idem uvijek: ST-Dugopolje-Kamensko-Livno-Bugojno-Novi Travnik (može i preko starog pa na travničku tvrđavu)-Vitez-Zenica-Šamac-Đakovo-OS.
__________________
brošić što se teško pribada... da me može oduvati najblaži nemirac... moj je šešir šatra pomična.. da je nebo moja livada...
Toma Sawyer is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2014., 11:42   #9
Je li neko bio u eko selu Grabovica kod Tomislavgrada? Isplati li se svartiti na doručak i tako to, je li daleko od glavne ceste?
minci is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2014., 10:57   #10
Quote:
minci kaže: Pogledaj post
Je li neko bio u eko selu Grabovica kod Tomislavgrada? Isplati li se svartiti na doručak i tako to, je li daleko od glavne ceste?
Mene isto zanima kako je tamo... Iduće godine idem tamo na jednu svadbu, pa me također zanima i kako bi mi najjednostavnije bilo doć do tamo iz Splita? Može i na pp.
__________________
Difficile est longum subito deponere amorem. Ideo fide, sed cui, vide.
totallyconfused is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2014., 13:24   #11
Super je tamo. Idi AC do Trilja, Kamensko pa na Tomislavgrad.
__________________
brošić što se teško pribada... da me može oduvati najblaži nemirac... moj je šešir šatra pomična.. da je nebo moja livada...
Toma Sawyer is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2014., 15:14   #12
Toma, bio si bas u Grabovici? Mi ljetos krenuli tamo na izlet jednodnevni kao, ali vidjeli da ce kisa pa odustali.
__________________
"Bog je s tugom znao reći: anđeli oko nogu imaju kuglu, đavli krila na leđima." (Alexandre Romanes)
"Ako vam je težak stijeg čestitosti, utaknite ga u zemlju gdje počivaju naše kosti - mi ćemo ga držati."
"Bolje zapaliti i najmanju šibicu u mraku, nego se pjeniti i/ili piskarati o tami."
nasmijanonebo is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2014., 17:21   #13
Ovo je najkraći put i iša san s njim negdi 20-ak puta, samo ja radin dvi manje iznimke koje još malo skrate put.

1) U Bugojnu skrenit za Novi Travnik, izbjegnu se oni pusti zavoji iza Vakufa i Turbi, i onaj jedan uspon. Također je i dosta bolja cesta, puno manje prometa i nema policije nigdi.

2) Kad se ide iz Splita malo iza Viteza ima skretanje za Vjetrenicu, to je skraćeni put za Zenicu. Kad se dolazi iz smjera Osijeka na zeničkoj obilaznici je tabla Vitez (via Vjetrenica) pa ne moš falit.

Autoceston iden samo onaj djelić Dugopolje - Bisko, pa onda do Kamenskog.
labello red is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2014., 17:31   #14
Točka 1. uvijek.
Točka 2. nikad, a bio me strah da se ne zagubim i zaglavim u gradu.
Kakva je tamo cesta?
__________________
brošić što se teško pribada... da me može oduvati najblaži nemirac... moj je šešir šatra pomična.. da je nebo moja livada...
Toma Sawyer is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2014., 17:42   #15
Podnošljiva.
labello red is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2016., 19:21   #16
Savjetujem svima koji planiraju putovati kroz BiH da prvo pročitaju post OSm-a
na ovom linku:
http://www.osijek031.com/viewtopic.php?p=468031#468031
m48 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2017., 18:36   #17
Svatko ima neka svoja iskustva, ja sam planirao putem http://www.kartabih.com/auto-karta-bih/ i mogu reći da su ceste ugodne za voziti, možda malo zahtjevne, ali tko voli putovati svakako bolje no jednolično autoputom...
__________________
Zadnja posjeta: 8-12-2006 u 22:42 | Osvojih miliun!?
MALI-miki is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2019., 13:17   #18
Quote:
aircanada kaže: Pogledaj post
Evo da ti ja odgovorim, jer sam cesto na toj ruti. Idem Split - Dugopolje na autocestu do Kamenskog - Tomislavgrad - Kupres - Jajce - Banja Luka - Gradiška - pa se penjem na autocestu do Osijeka.
Cesta je super, priroda predivna, drzi te jako budim. Sa granicom mi treba ~7h (bez nekih duljih stanki i cekanja). Put ispada 55 EUR, ali ako tocis u bosni, mozes ustedit nesto

Preko Zenice ti je put dulji cca 1ipo sat, a i cesta je losija, te ima vise pandurije.



Kuda od Jajca prema Banja Luci ides?Preko Mrkonjic Grada ili?
zunjinjo is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2019., 08:27   #19
Ako si već u Jajcu, onda u Banja Luku nastavljaš kanjonom Vrbasa, ne ideš preko Mrkonjića...
miroslav kadlec is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2019., 07:22   #20
Cesta tuzla sarajevo preko karaule....molim isustva.zenica nije opcije zbog vranduka
murof7 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:22.