Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Kupovanje na internetu

Kupovanje na internetu Shopping iz fotelje

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.03.2017., 11:13   #8981
Quote:
19ivan50 kaže: Pogledaj post
U banci su mi rekli kod i kad san ga upisa pisalo je da ce refund doc za 1-2 dana
Ako ti nisu vratili 1.95, ne znam kako su ti u banci mogli dati kod, jer upravo u toj transakciji od paypala dobiš i kod.
avogadro44 is offline  
Old 18.03.2017., 11:39   #8982
Dobiješ prilikom zaduženja.
Mephisto is offline  
Old 18.03.2017., 17:59   #8983
Pozdrav.

Imam par pitanja vezanih za PayPal i devizni racun.
Ovde pisem zato sto u banci nemaju rjesenje za ovaj moj problem.
Dakle, imam otvoren devizni racun u Erste banci, za koji imam visa karticu koju sam povezao sa PayPal. Devizni racun sam otvorio iz razloga da bi prilikom isplate sa PP na racun, novac ostao u istoj valuti, u dolarima. Medjutim, kad sam prije par dana isplatio novac vidio sam da mi je iznos umanjen za 5%.
Otkrio sam i u cemu je problem. PayPal moj devizni racun vidi u kunama i tako me isplacuje, znaci konvertuje USD u HRK pa potom banka po prispjecu novca konvertuje iz HRK u USD, naravno posto mi je racun devizni.

Zna li iko rjesenje za ovo?

Hvala unaprijed.
anri1 is offline  
Old 18.03.2017., 21:08   #8984
Quote:
anri1 kaže: Pogledaj post
Pozdrav.

Imam par pitanja vezanih za PayPal i devizni racun.
Ovde pisem zato sto u banci nemaju rjesenje za ovaj moj problem.
Dakle, imam otvoren devizni racun u Erste banci, za koji imam visa karticu koju sam povezao sa PayPal. Devizni racun sam otvorio iz razloga da bi prilikom isplate sa PP na racun, novac ostao u istoj valuti, u dolarima. Medjutim, kad sam prije par dana isplatio novac vidio sam da mi je iznos umanjen za 5%.
Otkrio sam i u cemu je problem. PayPal moj devizni racun vidi u kunama i tako me isplacuje, znaci konvertuje USD u HRK pa potom banka po prispjecu novca konvertuje iz HRK u USD, naravno posto mi je racun devizni.

Zna li iko rjesenje za ovo?

Hvala unaprijed.
Na ovo se pitanje odgovori jednom tjedno.

Javi se Paypalu da ne zelis da ti rade transakciju nego zelis da ti salju u dolarima. Dobit ces nekakav automatski odgovor. Odgovori na to i javit ce ti se njihov agent kojem kazes da ti namjesti isplatu u dolarima bez konverzije.
I to je to. Prica zavrsena.

Poslano sa mog X5 koristeći Tapatalk
__________________
Omnia mutantia semper est!
Rodiak is offline  
Old 18.03.2017., 23:44   #8985
Probacu tako. Hvala.
anri1 is offline  
Old 19.03.2017., 23:55   #8986
Quote:
avogadro44 kaže: Pogledaj post
Ako ti nisu vratili 1.95, ne znam kako su ti u banci mogli dati kod, jer upravo u toj transakciji od paypala dobiš i kod.
Kad se dobije taj kod u banci i isti se unese te potvrdi kartica,tad piše da će vratit 1.95$
19ivan50 is offline  
Old 23.03.2017., 10:43   #8987
Zanima me za uklanjanje jedne kartice sa paypala i stavljanje druge kao sredstva plaćanja
Jel samo kod postojeće kartice remove card i onda normalno dodan novu ili je proces nešto kompliciraniji?
Postoje li kakva ograničenja nakon šta se to napravi?
19ivan50 is offline  
Old 23.03.2017., 11:31   #8988
Quote:
19ivan50 kaže: Pogledaj post
Zanima me za uklanjanje jedne kartice sa paypala i stavljanje druge kao sredstva plaćanja
Jel samo kod postojeće kartice remove card i onda normalno dodan novu ili je proces nešto kompliciraniji?
Postoje li kakva ograničenja nakon šta se to napravi?
Ovo i mene zanima. Pliz ako neko zna. Vec je bilo postavljeno pitanje al bez odgovora. Thnx. :-)

Poslano sa mog GT-I9060 koristeći Tapatalk
freddie"s queen is offline  
Old 27.03.2017., 23:04   #8989
Samo se doda nova kartica i onda se stara makne,jutros napravljeno
19ivan50 is offline  
Old 30.03.2017., 12:34   #8990
Pozdrav.Kolko dana treba da se refundirani novac od kupnje preko ebaya proknjiži i uplati na moj bankovni račun.Prodavatelj je jučer napravio refund.Dal će mi se to automatski proknjižiti na račun čak i akomi debitna kartica kojom sa mplatio (Visa) ističe sutra? naime od prekosutra moram početi koristiti novu.
lexluthor84 is offline  
Old 10.04.2017., 13:38   #8991
Sori ako je vec 100x pitano no datum rodjenja mi ne zeli upisati.
Vidim u kojem formatu moram upisivati no nece i nece
andyca is offline  
Old 14.04.2017., 21:16   #8992
Poz. Nisam nešto pre upoznat s paypalom ali sam ga pred par dana napravio i verificirao karticu. Zanima me kako ide konverzija love, dali normalno kupujem te mi banka po dafaultu radi konverziju u valutu plaćanja(kartica je žiro račun) ili moram negdje na paypalu navesti da želim da mi se tako obračunava? Fakat mi se ne doživljavaju neki šokovi da mi se uzme više neg kaj treba.

Hvala!
MaxinQuaye is offline  
Old 15.04.2017., 10:03   #8993
Quote:
MaxinQuaye kaže: Pogledaj post
Poz. Nisam nešto pre upoznat s paypalom ali sam ga pred par dana napravio i verificirao karticu. Zanima me kako ide konverzija love, dali normalno kupujem te mi banka po dafaultu radi konverziju u valutu plaćanja(kartica je žiro račun) ili moram negdje na paypalu navesti da želim da mi se tako obračunava? Fakat mi se ne doživljavaju neki šokovi da mi se uzme više neg kaj treba.

Hvala!
Pretpostavka: na racunu u banci su kune, na Paypal balance-u nemas nista, a valuta prodavaca nisu kune.

U tom slucaju Paypal radi konverziju. Pretvori drugu valutu u kune i toliko kuna ti povuce sa racuna. Tecaj nije bas najpovoljniji za tebe, ali mi nije poznato da mozes traziti da banka radi konverziju u tom slucaju. Ako sam u krivu neka me netko ispravi.

Poslano sa mog X5 koristeći Tapatalk
__________________
Omnia mutantia semper est!
Rodiak is offline  
Old 15.04.2017., 16:34   #8994
Quote:
Rodiak kaže: Pogledaj post
Pretpostavka: na racunu u banci su kune, na Paypal balance-u nemas nista, a valuta prodavaca nisu kune.

U tom slucaju Paypal radi konverziju. Pretvori drugu valutu u kune i toliko kuna ti povuce sa racuna. Tecaj nije bas najpovoljniji za tebe, ali mi nije poznato da mozes traziti da banka radi konverziju u tom slucaju. Ako sam u krivu neka me netko ispravi.

Poslano sa mog X5 koristeći Tapatalk
Da. Dobro pretpostavljas. Balance je 0. Ziro racun kunski.
Robe koju bi narucio je u eurima iz njemacke. Gdje se moze viditi tecaj od paypala?
I dali se moze staviti da banka konvertira u eure i da ne dolazi do neke dvostruke oili trostruke konverzije. Pomagajte! Hvala...
MaxinQuaye is offline  
Old 15.04.2017., 19:18   #8995
Mislim da nigdi nema PP tecaj.
Moze se postaviti da banka radi konverziju ako primas novac, ali mislim da se ne moze postavit i kad placas

Poslano sa mog X5 koristeći Tapatalk
__________________
Omnia mutantia semper est!
Rodiak is offline  
Old 20.04.2017., 13:05   #8996
Ovako, uzimao sam nešto preko interneta, i platio preko paypala.
No meni je hitno trebala ta pošiljka, ali oni su rekli da mogu poslati tek za 10-ak dana što meni nije odgovaralo..
Pa sam zatražio povrat novca, i poslali mi mail da su vratili novce.
I vidim na paypalu u transakciji da je novac vračen, ali ja ne mogu do njega. niti mogu isplatiti na karticu ništa, niti mi je na kartici.

gdje je problem?
Creep2 is offline  
Old 20.04.2017., 13:22   #8997
Ako ti je vraćen na karticu onda će ti biti vidljiv kratko na balanceu i za par dana će se prebacit na karticu kojom si platio. Ako ti nisu napravili refund nego uplatu na PP onda ga moraš sam prebaciti na karticu za 5$ naknade ili ga možeš potrošit direktno sa balancea za plaćanje na Ebayu isl.
tiluriumm is offline  
Old 20.04.2017., 13:25   #8998
nisam vidio na balanceu ništa, znači bude za par dana na kartici,
Creep2 is offline  
Old 20.04.2017., 13:27   #8999
Treba nekad i do tjedan dana pa se strpi, obično bude kroz 3, 4 dana.
tiluriumm is offline  
Old 20.04.2017., 15:57   #9000
Bok.
Danas sam kliknuo na verifikaciju kartice.
Koliko otprilike treba proći vremena da mogu vidjet ona 4 broja na izvodu iz banke?
__________________
Odnia đava prišu
SmartFart is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:01.