Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.03.2017., 13:25   #1
Žene i religija

Ajde da otvorimo i jednu prigodničarsku. Koje bi religije bile pogodne za militantne feministače i one koje se takvima osjećaju?

Islam otpada odmah, kršćanstvo isto. Čak ni Budizam nije bogznakaj.

Hinduizam? Prilično širok pojam, tu se već može nešto naći nakon dugotrajnog čeprkanja.

Poganizam? E, to već može, unatoč tome što je malo staromodan. Ateizam je također okej, premda prilično suhoparan.

Wicca mi je previše sintetička. Nešto kao silikonske sise. Ali tko voli, nek izvoli.

Nekako mi se najviše dopada šamanizam, ali mislim da se to više ne računa pod religiju.

Ima li još kakvih ideja?
__________________
#HoldMyRakija
Leteća is offline  
Old 08.03.2017., 13:54   #2
Talking Ustajte vi žensko roblje, vi sužnji koje mori patrijahat...!

Leteća, kerozin ti nije danas čist pa slabo letiš.

Feministicama religije ne trebaju jer što će samosvjesnim ženkama ideja da su drugotne, slabo inteligentne i da ih nema na popisu u prvi 100 šahista svijeta...

Evo, što lijepo kaže katolički intelektualac L. Popov na FB:

"Dan žena", prvi put javno obilježen na socijalističkom prosvjedu 1909. godine u New Yorku, proglašen državnim blagdanom od strane Lenjina i komunista 1917. godine, kada feministička revolucija uzima puni mah.
Od tada pa do danas, feminizam sustavno omalovažava i ruga se svemu što je ženstveno, a ženama poručuje da njihov život ima smisla samo ukoliko se natječu s muškarcima u muškim disciplinama poput politike, akademije i biznisa. A na žene koje svoj poziv vide u tome da budu dobre supruge, majke i domaćice gleda se kao na izdajnice ili u najboljem slučaju opresirane i zadojene zlim patrijarhatom.
Paradoksalno, feminizam u usto vrijeme omalovažava i ruga se svemu što je muževno, pa se od muškaraca očekuje da budu mlitave i neodlučne bete, koji jedva čekaju prepustiti svoj autoritet ženi.

I zato vam, drage djevojke i žene, na današnji dan želim poručiti da su žene i ženstvenost kruna Božjeg stvorenja. Vi ste puno puno puno više od loše kopije muškarca, osuđene na vječno natjecanje i kaskanje u muškim disciplinama. Njegujte svoju ženstvenost, i budite ponosni na nju! Budite ljupke, elegantne i čedne - rastite u ženskim krepostima i učinit ćete ovaj svijet ljepšim


Leteća, budi kreposna ma što to Popov mislio, te ljepšaj ovaj svijet kako samo ti kao žena znaš...
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Old 08.03.2017., 14:03   #3
Žene moraju imati sva prava kao muškarci i potpunu slobodu odlučivanja, ali muško i žensko nije nikad bilo niti će ikad biti isto

I feministice žele muževnog muškarca
__________________
Čovjek nije drvo, i vezanost je njegova nesreća, oduzima mu hrabrost, umanjuje sigurnost. Vežući se za jedno mjesto čovjek prihvata sve uslove, čak i nepovoljne, i sam sebe plaši neizvjesnošću koja ga čeka. Promjena mu liči na napuštanje, na gubitak uloženog, neko drugi će zaposjesti njegov osvojeni prostor, i on ce počinjati iznova. Ukopavanje je pravi početak starenja, jer je čovjek mlad sve dok se ne boji da započinje. Ostajući, čovjek trpi ili napada. Odlazeći, čuva slobodu, spreman je da promijeni mjesto i nametne uslove. Kuda i kako da ode? (Derviš i smrt, Meša Selimović)
Srebrni-medvjed is offline  
Old 08.03.2017., 14:06   #4
http://www.dnevno.hr/vjera/duhovnost...-svrhe-951192/

Sotona napada, Zapad propada!


http://www.slobodnadalmacija.hr/novo...-da-je-njezino

Konzerve napadaju!
__________________
Čarolija... Svratište

Zadnje uređivanje Nemruth Dagi : 08.03.2017. at 14:20.
Nemruth Dagi is offline  
Old 08.03.2017., 14:23   #5
Quote:
Nemruth Dagi kaže: Pogledaj post
Leteća, kerozin ti nije danas čist pa slabo letiš.
To je zato što sam poslušala ovo:

Quote:
I zato vam, drage djevojke i žene, na današnji dan želim poručiti da su žene i ženstvenost kruna Božjeg stvorenja. Vi ste puno puno puno više od loše kopije muškarca, osuđene na vječno natjecanje i kaskanje u muškim disciplinama. [B]Njegujte svoju ženstvenost, i budite ponosni na nju! Budite ljupke, elegantne i čedne - rastite u ženskim krepostima i učinit ćete ovaj svijet ljepšim
Danas vozim na acetonu i ulošcima s krilcima.

Teško je zadržati ljupkost i eleganciju u tim uvjetima.
Čak ni trovremenski Taft ne pomaže.
__________________
#HoldMyRakija
Leteća is offline  
Old 08.03.2017., 19:36   #6
Dok god se pališ na krajnost drugih biti ćeš krajnost.

Jedino ako ne misliš dignuti revoluciju no u tom slučaju se dela a ne priča godinama.
EliEliLama is offline  
Old 08.03.2017., 20:01   #7
Evo jedne prigodne:

“If you have women in positions of power behaving like men do,” Crispin says, “that is not a defeat of the patriarchy. … That’s just patriarchy with women in it.”

"Ako imamo žene na pozicijama moći koje se ponašaju isto kao i muškarci", kaže Crispin, "to nije poraz patrijarhata... To je također patrijarhat samo sa ženama unutar istoga."

http://www.vox.com/conversations/201...-jessa-crispin

Nego, kaj se budizma tiče, kaj s njim ne valja? Buda je prije 2,5k godina zaređivao žene. Bez diskriminacije. Sve ostalo, koliko ja znam je rodno neutralno. Naravno govorim o današnjoj Teravadi. Nemam pojma kak je u Mahayani, Vajrayani...
__________________
Ne želim preobraćati ljude iz jedne religije u drugu. Ne zanima me niti jedna religija. Moj je interes Dhamma - istina, učenje svih Probuđenih. Ukoliko uopće treba biti nekog preobraćanja, onda neka to bude iz patnje u sreću, iz nečistoća u čistoću, iz vezanosti u slobodu, iz neznanja u probuđenost. - S. N. Goenka
hanna69 is offline  
Old 08.03.2017., 22:04   #8
Tesko je uskladiti religiju sa zenama i feminizmom,nije lako istina.Inace ja podrzavam feminizam i sirenje feminizma do kraja,ali ne zato sto smatram da su muskarci u nesto bas previligovanijem polozaju od zena,vec zato sto je feministicka praksa kod zena bitna za moju filozofiju.
DavMla is offline  
Old 08.03.2017., 22:27   #9
Quote:
Leteća kaže: Pogledaj post
Ajde da otvorimo i jednu prigodničarsku. Koje bi religije bile pogodne za militantne feministače i one koje se takvima osjećaju?

Islam otpada odmah, kršćanstvo isto. Čak ni Budizam nije bogznakaj.

Hinduizam? Prilično širok pojam, tu se već može nešto naći nakon dugotrajnog čeprkanja.

Poganizam? E, to već može, unatoč tome što je malo staromodan. Ateizam je također okej, premda prilično suhoparan.

Wicca mi je previše sintetička. Nešto kao silikonske sise. Ali tko voli, nek izvoli.

Nekako mi se najviše dopada šamanizam, ali mislim da se to više ne računa pod religiju.

Ima li još kakvih ideja?

Imam. Trebaju se žene pridružit ovoj ekipi: http://stav.cenzura.hr/niti-zene-niti-davli/
Niti žene, niti đavli + FOTOGALERIJA


Kada se 2006. godine grupa cura u potrazi za životom u skladu s prirodom pojavila na Braču, kod starosjedioca su izazvale čuđenje pa i sumnje, čak i dobile razne nadimke, među kojima im je bio posebno drag onaj – “niti žene niti đavli”. U međuvremenu se mnogo toga promijenilo. Danas vode udrugu Zemlja za nas i posjeduju skoro četiri hektara kvalitetne zemlje na kojoj planiraju ekofeminističko selo.


Kada im dosadi samovanje bez muškaraca, neka zovu Nikolu Borića :
http://www.24sata.hr/news/milijune-e...-u-sumi-402443


Quote:
Srebrni-medvjed kaže: Pogledaj post
Žene moraju imati sva prava kao muškarci i potpunu slobodu odlučivanja, ali muško i žensko nije nikad bilo niti će ikad biti isto

I feministice žele muževnog muškarca
Pričaju mi moji boduli (otočani) sa susjednog otoka da ova ekofeminiskinja ne traži ekomuškarca, nego srodnu ekofeminiskinju
http://www.zadarskilist.hr/clanci/14...splativiji-put

Ove su se ipak javno izjasnile da im treba(ju) ekomuškarac(i).
http://www.slobodnadalmacija.hr/scen...uzi-koje-musko
krena is offline  
Old 08.03.2017., 22:36   #10
Quote:
EliEliLama kaže: Pogledaj post
Dok god se pališ na krajnost drugih biti ćeš krajnost.

Jedino ako ne misliš dignuti revoluciju no u tom slučaju se dela a ne priča godinama.
Ma otkud ti znaš kaj ja delam?

__________________
#HoldMyRakija
Leteća is offline  
Old 09.03.2017., 00:36   #11
Quote:
Leteća kaže: Pogledaj post
Ajde da otvorimo i jednu prigodničarsku. Koje bi religije bile pogodne za militantne feministače i one koje se takvima osjećaju?

Islam otpada odmah, kršćanstvo isto. Čak ni Budizam nije bogznakaj.

Hinduizam? Prilično širok pojam, tu se već može nešto naći nakon dugotrajnog čeprkanja.

Poganizam? E, to već može, unatoč tome što je malo staromodan. Ateizam je također okej, premda prilično suhoparan.

Wicca mi je previše sintetička. Nešto kao silikonske sise. Ali tko voli, nek izvoli.

Nekako mi se najviše dopada šamanizam, ali mislim da se to više ne računa pod religiju.

Ima li još kakvih ideja?
Tema i naslov su pravi,zna Leteća što hoće!

Sada ću ti reči nešto što ovdje,na PFR, nije rečeno.

Žene-muslimanke su daleko snažnije i postojanije u Islamu,nego mi muškarci!
Islam. propisi puno sputavaju muškarca i zahtjevaju puno obaveza prema
porodici,ženi,rodbini, drugima,prema društv. zajednici,prema državi.

I ućini se da leberalniji naćin života je pogodniji za muškarčine.

Međutim,kada čovjek pogleda na minulih,na pr. tuce godina,uvjeri se da je liberalizam greška,i ćesto teška greška,a da držanje vjerskih uputa ipak vodi boljem i sretnijem čovjekovu životu.

To su činjenice života!
Bosniac1 is offline  
Old 09.03.2017., 09:47   #12
Quote:
Leteća kaže: Pogledaj post
Ajde da otvorimo i jednu prigodničarsku. Koje bi religije bile pogodne za militantne feministače i one koje se takvima osjećaju?
Navodno radikalni islam.
http://louderwithcrowder.com/america...muslim-prayer/

S obzirom da svijet odlazi u krasni, ne bi me čudilo ni da je ovo istina.
Neke žene su se totalno pogubile s pravima i obvezama.
__________________
Agni Parthene Despina I believe. Heroji žive vječno. .
Uranija is offline  
Old 09.03.2017., 13:02   #13
Quote:
Leteća kaže: Pogledaj post
Ajde da otvorimo i jednu prigodničarsku. Koje bi religije bile pogodne za militantne feministače i one koje se takvima osjećaju?

...

Poganizam? E, to već može, unatoč tome što je malo staromodan. Ateizam je također okej, premda prilično suhoparan.
Da, poganstvo je pogodno, recimo Dionizijske misterije. Gomile žena u transu tumaraju krajolikom i golim rukama rastrgaju svakog muškarca na kojeg naiđu. Ou jea!
__________________
“We are going to have the most diverse and inclusive civilizational collapse in history” — Oilfield Rando on “X”
Basta is offline  
Old 09.03.2017., 13:55   #14
Ko pritajene, inhibirane želje većine religijski uvjerenih muškaraca - puno žena spremnih na sve opcije te sloboda seksualnog izraza do samog neba.

To je jedan od razloga zašto ISIL puni redove, baš zbog tih hormonalno nabrijanih junoša koji ne mogu i ne žele držati šlic zatvoren.
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Old 09.03.2017., 14:47   #15
Quote:
Nemruth Dagi kaže: Pogledaj post
Ko pritajene, inhibirane želje većine religijski uvjerenih muškaraca - puno žena spremnih na sve opcije te sloboda seksualnog izraza do samog neba.

To je jedan od razloga zašto ISIL puni redove, baš zbog tih hormonalno nabrijanih junoša koji ne mogu i ne žele držati šlic zatvoren.
Ima jedna poznata ispovjest krscanskga monaha koji je bio na teskim mukama nije razumio sto se desavalo s njime dok mu se nije gola razapeta zena na krizu ukazala.
EliEliLama is offline  
Old 09.03.2017., 15:06   #16
Quote:
Bosniac1 kaže: Pogledaj post
Tema i naslov su pravi,zna Leteća što hoće!

Sada ću ti reči nešto što ovdje,na PFR, nije rečeno.

Žene-muslimanke su daleko snažnije i postojanije u Islamu,nego mi muškarci!
Islam. propisi puno sputavaju muškarca i zahtjevaju puno obaveza prema
porodici,ženi,rodbini, drugima,prema društv. zajednici,prema državi.

I ućini se da leberalniji naćin života je pogodniji za muškarčine.

Međutim,kada čovjek pogleda na minulih,na pr. tuce godina,uvjeri se da je liberalizam greška,i ćesto teška greška,a da držanje vjerskih uputa ipak vodi boljem i sretnijem čovjekovu životu.

To su činjenice života!
Uf. Ne znam. Odbijaju me ljudi koji se ne znaju služiti interpunkcijskim i dijakritičkim znakovima. Ništa osobno. Vjerski razlozi.

Quote:
Uranija kaže: Pogledaj post
Navodno radikalni islam.
http://louderwithcrowder.com/america...muslim-prayer/

S obzirom da svijet odlazi u krasni, ne bi me čudilo ni da je ovo istina.
Neke žene su se totalno pogubile s pravima i obvezama.
Ajme ludača.

Quote:
Basta kaže: Pogledaj post
Da, poganstvo je pogodno, recimo Dionizijske misterije. Gomile žena u transu tumaraju krajolikom i golim rukama rastrgaju svakog muškarca na kojeg naiđu. Ou jea!
Lajkam, ali ne volim biti dio gomile.

Quote:
Nemruth Dagi kaže: Pogledaj post
Ko pritajene, inhibirane želje većine religijski uvjerenih muškaraca - puno žena spremnih na sve opcije te sloboda seksualnog izraza do samog neba.

To je jedan od razloga zašto ISIL puni redove, baš zbog tih hormonalno nabrijanih junoša koji ne mogu i ne žele držati šlic zatvoren.
Najgore je što ti mlatimudani ne vole žene koje vole seks. Pa nek onda drkaju na obećanih četrdeset djevica.
__________________
#HoldMyRakija
Leteća is offline  
Old 09.03.2017., 17:30   #17
Religija aladinove svjetiljke bila bi ti supač.
__________________
Evo, pobijedi Lav iz plemena Judina, Korijen Davidov, on će otvoriti knjigu i sedam pečata njezinih
Alatnicar is offline  
Old 09.03.2017., 19:16   #18
Quote:
krena kaže: Pogledaj post
Pričaju mi moji boduli (otočani) sa susjednog otoka da ova ekofeminiskinja ne traži ekomuškarca, nego srodnu ekofeminiskinju
http://www.zadarskilist.hr/clanci/14...splativiji-put

Ove su se ipak javno izjasnile da im treba(ju) ekomuškarac(i).
http://www.slobodnadalmacija.hr/scen...uzi-koje-musko
To ona laže

Feministice žele drvosječu sa vrha brda koji svira gusle
__________________
Čovjek nije drvo, i vezanost je njegova nesreća, oduzima mu hrabrost, umanjuje sigurnost. Vežući se za jedno mjesto čovjek prihvata sve uslove, čak i nepovoljne, i sam sebe plaši neizvjesnošću koja ga čeka. Promjena mu liči na napuštanje, na gubitak uloženog, neko drugi će zaposjesti njegov osvojeni prostor, i on ce počinjati iznova. Ukopavanje je pravi početak starenja, jer je čovjek mlad sve dok se ne boji da započinje. Ostajući, čovjek trpi ili napada. Odlazeći, čuva slobodu, spreman je da promijeni mjesto i nametne uslove. Kuda i kako da ode? (Derviš i smrt, Meša Selimović)
Srebrni-medvjed is offline  
Old 09.03.2017., 19:28   #19
Quote:
Srebrni-medvjed kaže: Pogledaj post
To ona laže

Feministice žele drvosječu sa vrha brda koji svira gusle
Modernizirale smo se. Sad pristajemo i na električne gitare. A letimo na usisavačima.
__________________
#HoldMyRakija
Leteća is offline  
Old 09.03.2017., 19:31   #20
Quote:
Leteća kaže: Pogledaj post
Modernizirale smo se. Sad pristajemo i na električne gitare. A letimo na usisavačima.
I mi smo se modernizirali, a kad se sve zbrojii oduzme, to vam ne paše
__________________
Čovjek nije drvo, i vezanost je njegova nesreća, oduzima mu hrabrost, umanjuje sigurnost. Vežući se za jedno mjesto čovjek prihvata sve uslove, čak i nepovoljne, i sam sebe plaši neizvjesnošću koja ga čeka. Promjena mu liči na napuštanje, na gubitak uloženog, neko drugi će zaposjesti njegov osvojeni prostor, i on ce počinjati iznova. Ukopavanje je pravi početak starenja, jer je čovjek mlad sve dok se ne boji da započinje. Ostajući, čovjek trpi ili napada. Odlazeći, čuva slobodu, spreman je da promijeni mjesto i nametne uslove. Kuda i kako da ode? (Derviš i smrt, Meša Selimović)
Srebrni-medvjed is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:29.