Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.03.2017., 18:42   #21
Quote:
fors@ken kaže: Pogledaj post
Ovo je tako dobro napisano..

Ja i dečko smo trenutno u ovoj fazi i totalno sam izgubljena. Imam osjećaj da se trudim i trudim ali ništa se ne poboljšava. Trudi se i on, na svoj način. Ali problem je to što se ne viidmo dovoljno i što bi htjeli živjeti skupa, a trenutno nemamo uvjeta, preokupirano smo nekim drugim stvarima koje su važnije. jednostavno se 2x tjedno koliko se viidmo ne stignemo ni ne možemo baviti našom vezom. Stvar je u tome što je on sam izgubljen i ne zna ni što želi u životu..i sad sam mu ja rekla da prvo sredi sebe i da se "pronađe" jer ne može se ovako veza spašavati i nadograditi. I predložila sam mu da popriča s nekim stručnim al on to ne želi. Ja stvarno više ne znam šta da napravim i kako da više radim na vezi kad ne živimo skupa i kad se ne vidimo svaki dan, jel to uopće moguće A stvarno mislim da je to to, a opet sve je sranje sad. Ima li tko kakav savjet?
Ja sam sa svojom ženom hodao 7 godina prije nego smo krenuli živjeti zajedno (brak). Iako smoznali nekoliko dana provoditi zajedno ili ona kod mene ili ja kod nje..
Vi svakako oboje trebate biti na čisto da se želite potruditi oko veze. Ako netko diže ruke tada sve pada u vodu. Kvalitetno razgovarati i smanjiti očekivanja, naročito ona da će vam opet biti kao što vam je bilo nekad. To je bilo i prošlo, sada dolazi život na dnevni red, problemi i rješavanje istih, međusobne razlike i kako ih pomiriti, i ono da ne može biti sve ni po tvom a ni po njegovom. To zna biti jako teško i ne postoji recept, bude boljih tjedana i jako loših, a za sve e procese treba jako mnogo vremena. Znam prove koji su u tim fazama bili pred prekidom, znali se satima svađati jer nisu znali komunicirati a danas su u braku, imaju dvoje, troje djece i sve lijepo šljaka...
Vi sami morate znati kvalitetno iskomunicirati probleme i pokušati popraviti ono što ne valja. Ono što nikako ne treba je podnositi ponižavanje u bilo kojem obliku, vrijeđanje, nepoštivanje i raditi nešto bitno protiv sebe kako bi partneru izašao u susret. Sve ostalo su problemi koji zahtjevaju da se sjedne i radi...
__________________
Daj Mare pizde....
radical change is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2017., 19:32   #22
Ja ne kuzim kad ljudi kazu da se na braku radi. U braku sam skoro pa desetljece i nemam dojam da sam na njemu radila. Lijep mi je svaki dan s njim iako smo u 10 godina prosli i razdvojen zivot (zbog posla, nismo se sami razdvojili) i teske bolesti i smrt dvoje roditelja. Zivot nas uopce nije mazio. Mozda bas zato se jako drzimo skupa i nitko nikog ne uzima zdravo za gotovo. Ali mislim da je tu vazna i cinjenica da dijelimo svjetonazor i znacajan dio interesa. Svaki dan pomislim kako sam sretna sto sam ga nasla. U to ime, idem ispec kolac dok spava pa da ga razveselim za veceru.

Sent from my Nexus 7 using Tapatalk
Bjesomarica is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2017., 23:44   #23
Quote:
pozitivax kaže: Pogledaj post
Dokaz toga su mi mučaljivi parovi koje vidim na kavama.
Živi davež.
Prodajte te priče o vašoj veeeelikoj ljubavi nekome drugom ne meni...to si mislim.
Sjede i šute, bulje u mobitel ili razgovaraju samo o :kaj bumo kuhali, gdje idemo u dućan i kaj dijete radi. Nema tu strasti, nema tu joie de vivre. Nema prave bliskosti. Pobjegnu od sebe u kafić i opet nisu nigdje sa sobom i partnerom. Blizu a stotinama kilometara udaljeni. Jajk!
Mlitavi ljudi bez ljubavi za život.
Ustvari problem je kaj u njima nema joie de vivre, emotivne inteligencije, želje, živahnost... ni prema životu a ni prema partneru.

Oni se dobro ili super slažu. Pa kaj onda ! I lego kockice se super slažu ali to nije ljubav.
No...ajmo zaključiti:na ljubavi se treba delati, delati i delati...nije to sam' tak'.
Kroz cijeli tvoj post mi se po mislima vrzmala rečenica "Ona mora da je solo".
Zašto? Jer tako fatalistički romantično pišeš o odnosu.
To što ti vidiš po kavama i jest odnos dvije osobe koje su godinama zajedno, koje se ne viđaju samo po kavama i ne raspravljaju o smislu života i beskonačnosti svemira kako bi maksimalno iskoristili zajedničko vrijeme jer se nakon toga svatko vraća svojoj kući.
Odnos čine tričarije od razgovora kao što je ručak ili zamjena guma na autu, kao i razgovor o osjećajima, strahovima, željama i nadanjima.

Kada sjednem na kavu sa mm-om ponekad uzmem novine pa prolistam, ili buljim u prazno, kao i on, ponekad pričamo o planovima za budućnost, ponekad o osjećajima, ponekad što ćemo kuhati taj dan.
Nas usrećuje i zadovoljava odnos gdje ne moramo stalno imati potrebu animirati drugu stranu. Gdje je i tišina ugodna, gdje se svatko ima pravo udubiti u svoje misli i pritom ne mora brinuti smeta li to drugoj strani.
Nekome sa strane, kao što si ti, bismo mogli izgledati kao par pred razvodom. Ali ne živim od tih ljudi, niti za njih.
__________________
If I lay here
If I just lay here
Would you lie with me and just forget the world?
Zhuta is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2017., 00:23   #24
Quote:
pozitivax kaže: Pogledaj post
ili razgovaraju samo o :kaj bumo kuhali, gdje idemo u dućan i kaj dijete radi.
Znači ljudi koji se vole više ne jedu i ne kuhaju?
Ne idu u dućan?

Uopće mi se ne sviđa niš od tog kaj si napisala.
Mislim kaj bi ljudi u vezi trebali pričat?
Onak,sjednu na kavu i recitiraju Romea i Juliju...
Romeo,zakaj si kavu s mijekom uzeo?
Zato jer te volim Julija.Idemo se ubit za našu ljubav.:klap:

I za sve one koji misle da nekaj treba popravljat.
Da treba radit decu da se spase veze.
Glupost.
Kad ti se dogodi prava ljubav,to jednostavno znaš.
Nema tu popravaka,spašavanja,pametovanja i puno filozofije.
Ko se želi zadovoljit sa manje-samo naprijed.
Popravljajte,imajte djecu,popnite se na trepavice.Ali to opet ne bu TO.
starakrpa is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2017., 07:30   #25
Quote:
Zhuta kaže: Pogledaj post
Kroz cijeli tvoj post mi se po mislima vrzmala rečenica "Ona mora da je solo".
Meni se ne cini da je samo solo nego nikad nije ni imala ozbiljniju vezu a najmanje brak. Niti ima uvida u to sto je to zapravo osim nekih iskrivljenih romanticnih ideja. Ali zato stalno reze lijevo i desno i dijeli savjete drugima kao da je svjetski sampion bracnih odnosa.

Quote:
starakrpa kaže: Pogledaj post
Kad ti se dogodi prava ljubav,to jednostavno znaš.
Nema tu popravaka,spašavanja,pametovanja i puno filozofije.
Ko se želi zadovoljit sa manje-samo naprijed.
Popravljajte,imajte djecu,popnite se na trepavice.Ali to opet ne bu TO.
Upravo tako. Problem je sto ako nemas bas srece/nisi takva osoba/premlad si za previse iskustva, mozes i ne znati da ta tvoja ljubav i nije bas tako prava ili naivno mislis da je prijateljstvo dovoljan temelj za uspjesan brak. Ili mozda vrlo racionalno, opterecen vlastitim kompleksima, zakljucis kako je ta osoba prava i solidna, a usput zatvaras oci pred red flagovima. Mozda cak imas i ozbiljan otvoren razgovor sa starijom osobom u obitelji u ciji razum imas povjerenja i ta te uvjeri kako su tvoji strahovi neosnovani.

Kad si mlad, naivan i pun povjerenja ne kuzis kako nisu tvoji najblizi niti tvoj buduci uvijek samo dobronamjerni i iskljucivo zainteresirani za tvoju dobrobit. Meni je eto trebao prakticki cijeli zivot da shvatim kako su oni koji su mi trebali biti najveca podrska u stvari uvijek vrtili neke svoje sebicne razloge i manipulacije pa sam se valjda za slicnu osobu i udala, iz navike
ESKat is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2017., 08:34   #26
Quote:
Zhuta kaže: Pogledaj post
...
Zakaj se onda svi vi ovdje toliko grčevito opravdavate na moj post, kao da vas optužujem ? Osobno me napadajući ? Čemu ?
Ispričavam se ali mislim da sam taknula mnoga bolna mjesta gurnuta pod tepih.

Ne govorim o tome, kavama i novinama. Nitko nije ko ćaknut da stalno plazi po drugome i to svuda ali...
Govorim o tome da bi ljudi valjda trebali i nakon 20-30 godina braka moći pokazati emocije, ljubav u srcu a da to nije samo u vidu neke pažnje senior umirovljenika sa štapom.
Tišina može biti ugodna, divno je moći "razgovarati" sa nekim i bez riječi ali općenito pričam što vidim... što brak dalje ide ljudi su sve više cimeri i životne kolege a sve manje ljubavni par.
Inače sve manje imaju strasti za život a onda i za partnera.
Tak je kak je... nije kod svih ali kod većine je tako.
Mene zanima koga vi branite u vašim odnosima a nitko vas ne napada ?
Nešto vas neke ipak muči, nekaj ne štima u tim vašim zrelim ljubavima bez joie de vivre ? Ne razumijem.

Možda je moja ljubav idealistička ali mislim da za iskazivanje ljubavi, za zagrljaje i poljupce, ne treba težak fizički i mentalni napor, mislim da bih radije živjela sa čovjekom koji ima želju pokazivati mi privrženost i ljubav i na taj šašavi način.
Samo to.
Ljubav je svašta nešto ali izgleda da sa godinama često bude cijepljenje od kako neki kažu od duhovitosti, smijeha, zafrkancije, fizičkih dodira van kuhinje i spavaće i spontanosti. Zakaj ? Ne znam.
Ko dva penzića. Više je tu komfora, ugodnosti, rutine a ne ljubavi.

Zhuta npr. ti si sve napisala samo nisi napisala da se zezate i smijete na kavi. Da se zafrkavate, da se dodirujete, da vam je super...
Niti mi je dojam da ste uber sretni u ljubavi ali možda se i varam.
Kužiš kaj ti hoću reći... onda mene te grandiozne i ful odrasle ideje ozbiljne ljubavi zrelih ljudi hm baš me impresioniraju. Kaj dijete (dječja hlebinska duša ) zna ha ?
Zna dijete ono što ljudi ne vole reći sami sebi pa zato odmah zagalame na dijete
Lijepi pozdrav i ne zamjerite. Možda i ja griješim. Nek' tema ide dalje.
pozitivax is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2017., 09:14   #27
Quote:
pozitivax kaže: Pogledaj post
Govorim o tome da bi ljudi valjda trebali i nakon 20-30 godina braka moći pokazati emocije, ljubav u srcu a da to nije samo u vidu neke pažnje senior umirovljenika sa štapom.

A to baš moraju pokazati u onom trenutku dok ih ti gledaš, jer ako ti to nisi vidjela onda to ni ne postoji?
jopko_bopko is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2017., 09:19   #28
Quote:
jopko_bopko kaže: Pogledaj post
A to baš moraju pokazati u onom trenutku dok ih ti gledaš, jer ako ti to nisi vidjela onda to ni ne postoji?
Ofkors.
Inače svaki dan sjednem ispred tri kafića na drveni stolčić, sa tekom i olovkom pa zatefterim tko se kako ponaša na kavi i onda trčim tu to iznijeti.

Sa druge strane znam parove koji su se stalno cmakali i držali za ruke, stalno ono dušice, ljubavi, srce, stalno su umno razgovarali, ljetovali, zimovali skupa.... a onda je on istuče, ona njega vara sa frendom, ona troši preko mjere, on se zakopa u neke svoje interese itd. Tako da velim ima svega.
Bitno da vam srce pjeva i smije se uz voljenu osobu, onak'da volite biti u njenoj blizini, da to nije krnjava ljubav iz navike u kojoj je lako otrčati ili izbiciklirati 20 km a teško zagrliti ženu ili muža , teško pokazati ljubav, teško nasmijati i zezati se sa ženom. To je važno za brak. Šutjeti se može sa strancima, susjedima, prolaznicima.
Važno je da iste i danas u ljubavi kao djeca... spontana, čista, iskrena.
Nadam se da je ljubav uz brižnost, dobrotu, nježnost prožeta i tim nekim po mnogima djetinjastim stvarima koje mi maloljetni tinejđeri volimo.

Idem proč. Izgleda da uvijek ljudima dignem tepih baš na mjestu gdje guraju sve ružno.


Zadnje uređivanje pozitivax : 10.03.2017. at 09:37.
pozitivax is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2017., 09:24   #29
Quote:
pozitivax kaže: Pogledaj post
Ofkors.
Inače svaki dan sjednem ispred tri kafića na drveni stolčić, sa tekom i olovkom pa zatefterim tko se kako ponaša na kavi i onda trčim tu to iznijeti.

.
Zašto onda donosiš zaključke o tuđim emocionalnim stanjima na temelju apsolutno nepotpunih informacija?
Ili ćemo se praviti da nisi ti ovo napisala:

Quote:
Dokaz toga su mi mučaljivi parovi koje vidim na kavama.
Živi davež.
Prodajte te priče o vašoj veeeelikoj ljubavi nekome drugom ne meni...to si mislim.
Sjede i šute, bulje u mobitel ili razgovaraju samo o :kaj bumo kuhali, gdje idemo u dućan i kaj dijete radi. Nema tu strasti, nema tu joie de vivre. Nema prave bliskosti. Pobjegnu od sebe u kafić i opet nisu nigdje sa sobom i partnerom. Blizu a stotinama kilometara udaljeni. Jajk!
Mlitavi ljudi bez ljubavi za život.
jopko_bopko is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2017., 09:26   #30
Quote:
starakrpa kaže: Pogledaj post
I za sve one koji misle da nekaj treba popravljat.
Da treba radit decu da se spase veze.
Glupost.
Kad ti se dogodi prava ljubav,to jednostavno znaš.
Nema tu popravaka,spašavanja,pametovanja i puno filozofije.
Ko se želi zadovoljit sa manje-samo naprijed.
Popravljajte,imajte djecu,popnite se na trepavice.Ali to opet ne bu TO.
Ne slažem se. U životu se svašta dogodi, ljudi se promjene i ljubav se mijenja i nitko nije isti kao na početku veze. Da, kad ti se ljubav dogodi to znaš ali to ne znači da se na njoj ne treba radit i preispitivat i želit bit bolja osoba jer se prilagođavaš situacijama životnim i partneru. Isto u nekim teškim trenutcima se čovjek malo pogubi, da ne zna ni šta bi sa sobom, a kamoli sa partnerom i ljubav se nekako pogubi, stavi se u 2. plan i mislim da onda treba na njoj raditi, truditi se..
fors@ken is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2017., 09:32   #31
Quote:
Bjesomarica kaže: Pogledaj post
Ja ne kuzim kad ljudi kazu da se na braku radi. U braku sam skoro pa desetljece i nemam dojam da sam na njemu radila. Lijep mi je svaki dan s njim iako smo u 10 godina prosli i razdvojen zivot (zbog posla, nismo se sami razdvojili) i teske bolesti i smrt dvoje roditelja. Zivot nas uopce nije mazio. Mozda bas zato se jako drzimo skupa i nitko nikog ne uzima zdravo za gotovo. Ali mislim da je tu vazna i cinjenica da dijelimo svjetonazor i znacajan dio interesa. Svaki dan pomislim kako sam sretna sto sam ga nasla. U to ime, idem ispec kolac dok spava pa da ga razveselim za veceru.

Sent from my Nexus 7 using Tapatalk
Ne misliš li da si jednostavno imala više sreće nego prosječni parovi jer je vaša odluka da se držite skupa jako pridonijela tome da se usmjerite na zajedničke interese, i prilagodite se kako bi ostvarili zajedničke interese?
Kako to objasniti nekom tko je usmjeren na sebe, tko je pomalo sebičan, tko želi da njemu bude lijepo i tko vezu uobičava vući u svom smjeru. Društvo nas danas od malih nogu potiče individualnost i usmjerava pažnju na naš ego. To je u velikoj suprotnosti sa koncepcijom zajedničkog života gdje pažnju morate usmjeravati kako na sebe tako i na partnera i na djecu. Mislim da ste imali sreće da jedno drugo pronađete u tom smislu. Takvu situaciju i ja u svom braku mogu potvrditi, gdje mi postajemo prioritet pred osobnim ja, i sa tom parolom se živi život...
__________________
Daj Mare pizde....
radical change is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2017., 09:47   #32
Quote:
Bjesomarica kaže: Pogledaj post
Ja ne kuzim kad ljudi kazu da se na braku radi. U braku sam skoro pa desetljece i nemam dojam da sam na njemu radila. Lijep mi je svaki dan s njim iako smo u 10 godina prosli i razdvojen zivot (zbog posla, nismo se sami razdvojili) i teske bolesti i smrt dvoje roditelja. Zivot nas uopce nije mazio. Mozda bas zato se jako drzimo skupa i nitko nikog ne uzima zdravo za gotovo. Ali mislim da je tu vazna i cinjenica da dijelimo svjetonazor i znacajan dio interesa. Svaki dan pomislim kako sam sretna sto sam ga nasla. U to ime, idem ispec kolac dok spava pa da ga razveselim za veceru.
Svakako teški trenuci u braku, odnosu općenito, pridonose cijenjenju jedan drugoga. Kada je naravno prisutno zajedništvo i međusobna potpora. Koliko god preuzmu toliko i spuste na zemlju te prisile da shvatiš kako nema svrhe se živcirati radi površnosti i gluposti i gledaš partnera drugačije.
Baviš se bitnijim stvarima.
brzi gonzales is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2017., 15:49   #33
Quote:
pozitivax kaže: Pogledaj post
Zakaj se onda svi vi ovdje toliko grčevito opravdavate na moj post, kao da vas optužujem ? Osobno me napadajući ? Čemu ?
Ispričavam se ali mislim da sam taknula mnoga bolna mjesta gurnuta pod tepih.

Ne govorim o tome, kavama i novinama. Nitko nije ko ćaknut da stalno plazi po drugome i to svuda ali...
Govorim o tome da bi ljudi valjda trebali i nakon 20-30 godina braka moći pokazati emocije, ljubav u srcu a da to nije samo u vidu neke pažnje senior umirovljenika sa štapom.
Tišina može biti ugodna, divno je moći "razgovarati" sa nekim i bez riječi ali općenito pričam što vidim... što brak dalje ide ljudi su sve više cimeri i životne kolege a sve manje ljubavni par.
Inače sve manje imaju strasti za život a onda i za partnera.
Tak je kak je... nije kod svih ali kod većine je tako.
Mene zanima koga vi branite u vašim odnosima a nitko vas ne napada ?
Nešto vas neke ipak muči, nekaj ne štima u tim vašim zrelim ljubavima bez joie de vivre ? Ne razumijem.

Možda je moja ljubav idealistička ali mislim da za iskazivanje ljubavi, za zagrljaje i poljupce, ne treba težak fizički i mentalni napor, mislim da bih radije živjela sa čovjekom koji ima želju pokazivati mi privrženost i ljubav i na taj šašavi način.
Samo to.
Ljubav je svašta nešto ali izgleda da sa godinama često bude cijepljenje od kako neki kažu od duhovitosti, smijeha, zafrkancije, fizičkih dodira van kuhinje i spavaće i spontanosti. Zakaj ? Ne znam.
Ko dva penzića. Više je tu komfora, ugodnosti, rutine a ne ljubavi.

Zhuta npr. ti si sve napisala samo nisi napisala da se zezate i smijete na kavi. Da se zafrkavate, da se dodirujete, da vam je super...
Niti mi je dojam da ste uber sretni u ljubavi ali možda se i varam.
Kužiš kaj ti hoću reći... onda mene te grandiozne i ful odrasle ideje ozbiljne ljubavi zrelih ljudi hm baš me impresioniraju. Kaj dijete (dječja hlebinska duša ) zna ha ?
Zna dijete ono što ljudi ne vole reći sami sebi pa zato odmah zagalame na dijete
Lijepi pozdrav i ne zamjerite. Možda i ja griješim. Nek' tema ide dalje.
Vidiš, da si ovako postavila svoj prvi post skratila bi si dodatnih par postova objašnjavanja.

U potpunosti se slažem s tobom kad ovako napišeš.
Iz prvog posta je vrištala svemirska, vanserijska, nesvakidašnja ljubav, a iz drugog svakodnevna, vulgaris, prizemna i za mene idealna ljubav.
Nisam pisala o tome jer se to meni podrazumijeva pa valjda ne obraćam nešto posebno pažnje za pisanje o tome.
Da, mm i ja se jako puno dodirujmo, taktilni dio nam je jako bitan, uvijek se držimo za ruke, glupi primjer, od kad imamo kutnu ne možemo se više pipkati kad gledamo tv pa mi on gurne nogu da ga češkam po listu.
Svakog dana se nasmijemo nekoj našoj pizdariji i gluposti.
Davno sam zaključila, da bih uvenula sa nekim s kim bi mi bilo dosadno.
__________________
If I lay here
If I just lay here
Would you lie with me and just forget the world?
Zhuta is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2017., 20:31   #34
Radical - ne da mislim da sam imala srece, ZNAM da sam imala srece. Svaki dan se podsjetim koliko imam srece u ljubavi. Moji roditelji su imali ocajan brak pun psihickog i fizickog zlostavljanja. Ni suprugovi roditelji nisu imali dobar brak. Mozda je i to odigralo ulogu. Al svakako i sreca da smo zbilja jako kompatibilni.

Brzi gonzales - potpisujem post. Nikom ne bi pozeljela zdravstvene probleme koje sam imala, ali da si me naucili da vise cijenim zivot i da se manje zivciram oko ne toliko bitnih stvari.

Sent from my Nexus 7 using Tapatalk
Bjesomarica is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2017., 11:01   #35
Quote:
Bjesomarica kaže: Pogledaj post
Ja ne kuzim kad ljudi kazu da se na braku radi. U braku sam skoro pa desetljece i nemam dojam da sam na njemu radila. Lijep mi je svaki dan s njim iako smo u 10 godina prosli i razdvojen zivot (zbog posla, nismo se sami razdvojili) i teske bolesti i smrt dvoje roditelja. Zivot nas uopce nije mazio. Mozda bas zato se jako drzimo skupa i nitko nikog ne uzima zdravo za gotovo. Ali mislim da je tu vazna i cinjenica da dijelimo svjetonazor i znacajan dio interesa. Svaki dan pomislim kako sam sretna sto sam ga nasla. U to ime, idem ispec kolac dok spava pa da ga razveselim za veceru.

Sent from my Nexus 7 using Tapatalk
Ja se ne slažem da je baš sve i inače u životu puka slučajnost, pa tako i u MŽ odnosima. Znam da poneko dobije i premiju na lutriji, ali mi se to ne čini baš najpouzdanijom metodom za recimo steći financijsku sigurnost.
Prije bih rekla, kao što i sama kažeš da jako pomaže što dijelite mnogo sličnog. Ali jednako tako sam uvjerena da svaki trud pokaže rezultat, kad-tad. Ne može biti beznačajno ako se svjesno trudim kome uljepšati život, poput tvog kolača recimo. I tako iz dana u dan.
violeta1980 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2017., 17:11   #36
Jedino što prođe je zaljubljenost.

Ako se potrefi da ostaje nešto lijepo nakon par mjeseci dobrog sexa i razgovora do u sitne noćne sate, onda se rodi ljubav.

Evo ja sam sa svojim preko 6 godina i nisam nimalo zaljubljena u njega, vidim ga onakvim kakav je - sa svim stranama koje mi se sviđaju i sa svima koje mi se ne sviđaju.

Ne sexamo se više po 5 puta dnevno kao na početku veze. Ne ostajemo budni do 3 ujutro radnim danom jer smo se, eto, zapričali. Često ja njega zovem da dođe spavati u 23:00 kad mi se oči počnu sklapati nad knjigom u krevetu dok on igra igrice.
Nekad se ne vidimo do popodne i svejedno si nemamo što puno za reći, pa ja budem na laptopu, on na mobitelu i ne razgovaramo previše.
Nekad sjednemo na kavu i svatko uzme po jedne novine.
Posvađamo se, mirimo se, postoje 2-3 stvari oko kojih se nikada nećemo složiti.

Nekad se zajebavamo i smijemo bezveze, nekad se povrijedimo pa netko plače pa se pomirimo.

No, volimo se. Prvi smo jedno drugom s kojim ćemo podijelit svako sranje, dobru vijest, strah i brigu.Čuvamo si leđa. Kad jedan treba stisnuti u svom poslu ili je bolestan, drugi gura za njega. Mi smo tim koji opstaje.
Kada je na poslovnom putu, teško zaspem. Kad gledam naše stare slike, tako mi je drago i toplo oko srca.
Otkad smo se upoznali, nije prošao jedan dan da se nismo čuli.

Većina parova u našem krugu tako funkcionira - imaju uspona i padova, ali vidiš da se na koncu vole i da su bitni jedno drugom i da ostaju zajedno kroz sve čime ih život šiba da su podrška jedno drugom, a ako to nije ljubav onda ne znam šta je.

Život nije bajka o Pepeljugi i Trnoružici gdje ona nađe princa i onda se pretvori u predivnu kraljevnu i oni cijeli život žive u pjesmi i smijehu.

Život su krediti, problemi s roditeljima, financijske krize, bolesti, konflikti s prijateljima, naporni susjedi, vođenje kućnog ljubimca veterinaru, poslovna previranja, nedostatak love, neplodnost, bolesno dijete, radni vikendi..

Isto tako, život je slobodan vikend, odlazak na putovanje, zaruke, vjenčanje, rođenje djeteta, napredak na poslu, kad ti najbolji prijatelji dođu petkom na kratku kavu pa popijete 5 butelji vina, kada se zagrlite prije spavanja i nekako baš paše tijelo uz tijelo, proslava godišnjice, onaj osjećaj bliskosti kada te uistinu sluša, čuje i poznaje..

Treba imati zrelosti, tolerancije i naći kompatibilnu osobu za iznijeti sve to skupa i ostati u ljubavi.
__________________
"Ja ovdje djelim iskustvo a ne vrijedam,i to je poanta ovoga foruma da razmjenimo mišljenja i iskustva na jednoj kulturnoj razini a ne da se vrijedamo i omalavažavamo zato jer su nam iskustva različita .Pa ebote da su ista pa ne bi ni imali o čemu piskarat ovdje." Spalatina-nyc
cajna_mjesavina is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2017., 21:23   #37
viđati dečka 2 puta tjedno je preloše. to nikako nije dobro.
tako sam ja viđala bivšeg šest godina i imam osjećaj da ga uopće nisam upoznala.

pitanje teme je...
svakako nam se netko može na prvu svidjeti. možemo biti očarani i onda i zaljubljeni.
ali upoznavanjem... nekim se to desi tijekom veze nekima u braku...shvatite da i niste baš jedno za drugo.
druga strana ne shvaća sex kao i vi, vjeru, politiku,
što tada? a recimo u braku ste.
vjerujem kako se onda ljudi počnu udaljavati jedno od drugog ali rijetko kad koja stana kaže stop ovako ne može više ajmo vidjeti što se može napraviti ili ajmo prekinuti.
judi ostaju skupa eto tako zbog svijeta ili djece.jedno ako je neka ljuta svađa u pitanju ili prevara dolazi do razvoda.

mislim kako se malo parova zaista zna...
__________________
Ako vam je zao sto ste otvorili profil na forumu, sjetite se da je isto 2009. ucinila mnogo pametnija osoba pod vlastitim sponzoriranim imenom (vesna pusic).
CaffeCappuccino is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2017., 09:32   #38
Quote:
CaffeCappuccino kaže: Pogledaj post
viđati dečka 2 puta tjedno je preloše. to nikako nije dobro.
tako sam ja viđala bivšeg šest godina i imam osjećaj da ga uopće nisam upoznala.

pitanje teme je...
svakako nam se netko može na prvu svidjeti. možemo biti očarani i onda i zaljubljeni.
ali upoznavanjem... nekim se to desi tijekom veze nekima u braku...shvatite da i niste baš jedno za drugo.
druga strana ne shvaća sex kao i vi, vjeru, politiku,
što tada? a recimo u braku ste.
vjerujem kako se onda ljudi počnu udaljavati jedno od drugog ali rijetko kad koja stana kaže stop ovako ne može više ajmo vidjeti što se može napraviti ili ajmo prekinuti.
judi ostaju skupa eto tako zbog svijeta ili djece.jedno ako je neka ljuta svađa u pitanju ili prevara dolazi do razvoda.

mislim kako se malo parova zaista zna...
Ja bih ponekad neke stvari u seksu koje mi on ne može u potpunosti pružiti jer me voli. Različite smo vjere. Politika? Ja sam apolitična osoba. Jedino što mislim o politici je to da je politika koncept koji se mora potpuno srušiti i ponovo izgraditi pod sasvim drugim temeljima. U potpunosti srušiti, ne uvoditi reforme, to je samo maskiranje.

Pričali smo o svim ovim stavkama i jedino što se dogodilo je da smo se još više zbližili. Jer se ni jedno ni drugo nije bojalo onoga što osjeća, imamo povjerenja jedno u drugog. Naše mane ne uzimaju se kao neprelazne greške nego kao mogućnost rasta. U takvim uvjetima pritisak koji pada je nevjerojatan. Nema veze sa svijetom. Danas sutra neće imati veze ni s djecom. Ako pukne, već znam, naša djeca neće ispaštati zbog nas dvoje. Popričali smo dosta duboko i o tome koliko bi naše razlike mogle utjecati na odgoj naše djece pa shvatili da je najbolji primjer da djetetu objasnimo što znači prihvatiti tuđe razlike taj da sami to napravimo prvo.

Ako uporno primjećuješ ono što želiš potvrditi onda samoj sebi već unaprijed opravdavaš to da i nije pametno ulagati sve, cijelog sebe. Pa zbog toga se to i događa, začarani krug, pre mala manjina daje cijelu/og sebe.
Sve više me sve ovo frustrira.
__________________
Don't linger, it's only words.
Verdadera is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2017., 11:56   #39
Quote:
Verdadera kaže: Pogledaj post
Ja bih ponekad neke stvari u seksu koje mi on ne može u potpunosti pružiti jer me voli.
Kaj je ovo? Ovo logike nikakve nema! To se po hitnom postupku mora riješiti! Izvolte nać riješenje!Naući ga da te veže,šamara ili kaj ti ja znam kakve sve bolesne pizdarije voliš ali to se riješit mora!
Joshua is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2017., 13:32   #40
Quote:
josuha kaže: Pogledaj post
Kaj je ovo? Ovo logike nikakve nema! To se po hitnom postupku mora riješiti! Izvolte nać riješenje!Naući ga da te veže,šamara ili kaj ti ja znam kakve sve bolesne pizdarije voliš ali to se riješit mora!
Sorry joshua ali nisam raspoložena
__________________
Don't linger, it's only words.
Verdadera is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:12.