Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja > Destinacije i putopisi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.03.2017., 13:39   #1301
Quote:
pozitivax kaže: Pogledaj post
Jel istina da treba izbjegavati Madrid u 7. i 8. mjesecu ?
ja sam bila prvi tjedan u sprnju, i da je vruće - vruće je. i u Zagrebu je nepodnošljivo već u lipnju, tako da treba biti spreman na to.

ono što mi je bilo zanimljivo jest utjecaj vremenske zone - mi smo u istoj vremenskoj zoni, ali na 1700 km udaljenosti, tako da je kod njih ujutro svježe i ugodno, sve do nekih 11 sati, ali zato još u 8 navečer imaš sparinu i omaru, čak i u 9. zato je njihov ritam drugačiji (kasne večere, živo je dugo u noć) i tome se treba prilagoditi. da, neke ulice u starom dijelu grada su baš bile prazne popodne, ono, par mačaka i ja kao turist, stalno se sklanjaš u hlad. muzeji itd. su klimatizirani, tako da se može preživjeti. ne treba zaboraviti kremu za sunce, šešir i puno vode.
Lizzie M is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2017., 13:45   #1302
naravno, ako se ide ljeti, prva stvar je kupiti lepezu - odmah će ti biti jasno zašto je to španjolski trademark. i dobar suvenir.
Lizzie M is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2017., 13:52   #1303
Quote:
Lizzie M kaže: Pogledaj post
neke ulice u starom dijelu grada su baš bile prazne popodne, ono, par mačaka i ja kao turist
Siesta time ljudi s posla idu doma na ručak i odmor i onda povratak i deri dalje
__________________
Mjesto rođenja: Zemlja, Rasa: čovjek, Politika: sloboda, Religija: ljubav
chillout23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2017., 13:56   #1304
Quote:
chillout23 kaže: Pogledaj post
To nije, forget it...u Cardiffu je ove godine
btw..editiral sam post prije, nakon tvog odgovora (pisali u isto vreme valjda)
Ha sto se moze... uvijek mogu posjetiti bar prazan Calderon. Hvala na infu
Deedy is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2017., 14:15   #1305
Inače si za svaki stadion možeš platit tour, ako te baš to zanima, pa vidjeti stadion kako inače nebi imal priliku. Ali to je slučaj u svim klubovima u svijetu koji drže do navijača (podvučeno čitaj: pritoka neograničenog novca).
__________________
Mjesto rođenja: Zemlja, Rasa: čovjek, Politika: sloboda, Religija: ljubav
chillout23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2017., 21:55   #1306
Cisto info..mi smo za tour po Santiago Bernabeu karte kupili na licu mjesta...nepotrebno preko neta, placat eventualne provizije..nije to takva navala ....

Poslano sa mog MYTAB M101 koristeći Tapatalk
ivana) is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2017., 00:47   #1307
Gle video
https://vimeo.com/191641771
Fora...
Gdje je ovo gdje se voze camcima u 2..3 navrata u videu...? Npr. na 0:33min

Ima li neki fora market sa standovima s hranom kako je Borough M. u Londonu ili La Boqeria u Barci?
Vidio sam nesto za Mercado de San Miguel sto mi se cini slicno onome sto trazim...

Jos 1 pitanje... offline karta zadnih godinudvije iskustva. Koja je naj?
Ona mi spasava situaciju jer popikam lokacije i udri kako i kad mi padne na pamet (ovisno o lokaciji gdje sam i kako mi se da naravno).

Ovakvu kao druga (srednja) u gornjem redu sam imao za Pariz i bila mi je odlicna...
https://www.google.hr/search?q=map+o...60#fpstate=aig
Deedy is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2017., 06:44   #1308
Ivana...pisali smo za karte za tekmu stadionski tour je nekaj sasvim drugo...za to je najnormalnije uzimati karte na netu. Ponekad budu i jeftinije nego na samom stadionu i tu nema nikad plaćanja ikakve provizije. Barem meni nije bilo do aad..

Apropos San Miguel marketa...nije to ni blizu Borougha i La Boquerie. Odma pored Plaza Mayor...mali market sa štandovima i lokalima. Zgodno za videt i probat neku klopicu s nogu...

Maps.me offline mapa
__________________
Mjesto rođenja: Zemlja, Rasa: čovjek, Politika: sloboda, Religija: ljubav
chillout23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2017., 06:55   #1309
Hm, pa info je bio za tour, usput jer se spominje...a sad dolazimo do dijela osobnog iskustva...ja sam htjela kupit preko neta, povod bio od frenda rodjendan pa da ga iznenadimo...opcije koje smo gledali, svugdje se provizija spominjala..tako da smo odustali...e sad...

Poslano sa mog MYTAB M101 koristeći Tapatalk
ivana) is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2017., 07:39   #1310
aha nikad mi nije naplaćena nikakva provizija za kupovinu tour karte prek neta
Inače ima dosta sajtova koji prodaju ulaznice za utakmice i deru proviziju. Ne malu. Zato sam mislio da si pomiješala za karte
A karte za tour ja inače kupujem na samoj stranici kluba, nikad na drugim sajtovima.
__________________
Mjesto rođenja: Zemlja, Rasa: čovjek, Politika: sloboda, Religija: ljubav
chillout23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2017., 10:44   #1311
Gledao sam bas prije tjedan dana na stranici Real Madrida te cijene toura. 24eura za odrasle i 18 za djecu. S tim da imaju termine kad se moze vidjeti manje i vise toga po stadionu.


A za markete sam nasao pristojan link... ako neko zna iz iskustva koji je jos fora nek mi da info
https://madridfoodtour.com/the-top-5-markets-in-madrid/


Naravno.. jos stoji moje pitanje koja je lokacija s onim camcima u videu u mom postu prije ovog
Edit: nadjoh to ipak... Retiro park (pri dnu linka)
http://www.nakedmadrid.com/madrid-by-neighborhood/

Zadnje uređivanje Deedy : 24.03.2017. at 10:58.
Deedy is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2017., 11:46   #1312
Da Retiro park, lokacija sa čamcima...

da se još jednom osvrnem na karte...da stranica kluba je bila prva gdje smo gledali, a gle sreče...dok smo mi to trebali kupit, kupnja nije bila moguća iz nekih razloga...no nema veze, opcija fala bogu postoje, pa tko što i kako...
ivana) is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2017., 12:33   #1313
Quote:
Deedy kaže: Pogledaj post
A za markete sam nasao pristojan link... ako neko zna iz iskustva koji je jos fora nek mi da info
https://madridfoodtour.com/the-top-5-markets-in-madrid/
Ja sam bio na Mercado De San Miguel i cijene su EXTRA skupe. Mi smo na kraju otišli u neki restoran par ulica dalje na menu del dia jer si na mercadu mogao kupiti par maslina punjenih paprikom za 4-5 EUR. Ok, bilo je vrijeme Nove godine, ali svejedno. No, ako hoćeš tako nešto, skokni do Platea Madrid, to je također tržnica sa skupim stvarima, ali ju vrijedi barem pogledati.


Quote:
Deedy kaže: Pogledaj post
Naravno.. jos stoji moje pitanje koja je lokacija s onim camcima u videu u mom postu prije ovog
Edit: nadjoh to ipak... Retiro park (pri dnu linka)
http://www.nakedmadrid.com/madrid-by-neighborhood/
Retiro je super park.
__________________
I believe in God, but the only man I am afraid of is Keyser Soze
Life is a road of many signs
Cika Strile is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2017., 12:56   #1314
Nema veze kaj je bila NG. San Miguel ima takve cijene i to je to malo pozicija, pa malo atrakcija...u glavnom, nema šanse da se najedeš ispod 10-15€...samo su oni tapasići od 2 zalogaja po 1,5€..pojedem 3, platim 5€ i prva sljedeća misao je: a sad bi mogli i nekaj pojest
__________________
Mjesto rođenja: Zemlja, Rasa: čovjek, Politika: sloboda, Religija: ljubav
chillout23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2017., 23:28   #1315
Kakav je promet vezano uz unajmljivanje bicikla?
Human ili nema mjesta za bicikle jer su sve dali autima ili pjesacima?
Mozda bih dandva unajmio na neka 3 sata negdje bicikl i provozao se do kojeg parka i po kvartovima...
Deedy is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2017., 09:44   #1316
Quote:
Deedy kaže: Pogledaj post
Kakav je promet vezano uz unajmljivanje bicikla?
Human ili nema mjesta za bicikle jer su sve dali autima ili pjesacima?
Mozda bih dandva unajmio na neka 3 sata negdje bicikl i provozao se do kojeg parka i po kvartovima...
Iskreno, nisam obraćao previše pažnju, ali se ne sjećam da sam vidio previše biciklista. Ok, u Retiru jesam, ali to je park. Oko centra sigurno nisam jer je gomila ljudi, uske su ulice pa ti se ne isplati biciklom. Valjda ima smisla ako ideš negdje dalje od centra.
__________________
I believe in God, but the only man I am afraid of is Keyser Soze
Life is a road of many signs
Cika Strile is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2017., 14:27   #1317
Upravo za to... park i okolica podrucje. Ne bih bas po strogom centru drmao biciklom.
Recimo u Barci mi je to bila fenomenalna odluka kod obilaska Barcelonete i parka Ciutadella i oko njega.
U nekoliko sati sam to provozio, uzivao... da je bilo pjeske ne bih pola obisao. Pogotovo ne u 3...4 sata.

Kakva su iskustva s check inom na zr.luci po povratku iz Madrida?
Imam samo osobnu (istekla mi putovnica i nemam ju namjeru produzavati za ovo putov.)- u Parizu sam imao omanjih problema jer uredjaj nije reagirao na osobne. A bila je neka prilicno striktna 'ko vas j' situacija s tim da ljudi sami rade check in. Uspio sam namoliti jednog djelatnika da to rucno unese na laptopu. Inace... bilo bi problema.
Deedy is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2017., 09:08   #1318
Quote:
Deedy kaže: Pogledaj post
Kakva su iskustva s check inom na zr.luci po povratku iz Madrida?
Sve OK, u Madridu 15-ak puta u zadnjih 2 i pol godine, iskljucivo sa osobnom (zadnji put prosli tjedan). Samo jednom trazen drugi ID. Nakon odgovora da nemam, uradili rucni unos podataka i to je to.
fantabox is online now  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2017., 12:52   #1319
Quote:
fantabox kaže: Pogledaj post
Sve OK, u Madridu 15-ak puta u zadnjih 2 i pol godine, iskljucivo sa osobnom (zadnji put prosli tjedan). Samo jednom trazen drugi ID. Nakon odgovora da nemam, uradili rucni unos podataka i to je to.
Hvala ti na infu

Kakva su iskustva s dolaska sa zracne luke u centar grada?
Pri Calle Gran Via sam smjesten, nekako 2 ulice i od Santo Domingo i od Callao stanice.

Citao sam da vozi metro u grad s terminala T2 i (cini mi se nekog novijeg) T4? Dolazim popodne pa nije neko gluho doba (bar se nadam da nece biti nekih sranja s tajmingom aviona).
Mozete li mi dati neki prijedlog glede kupovine karata? Vidim da se spominje neka karta za 10 voznji.
Da se ova od zr.luke naplacuje 5 eura ili tako nesto.. odn.dodatno na norm.kartu metroa.
A da postoji i Travel Pass
http://gomadrid.madrid.ticketbar.eu/...-travel-pass-/

Ja sam tamo 8 dana. Vidim da ima za 7 dana pass za 35 i nesto sitno eura.
Preporucate li mi da kupim to inline ili postoji nesto povoljnije od tog za metro po gradu?

Naravno sad bih i savjet za 1day trip u blizini Madrida... Toledo mozda? Za turista poput mene koji zeli vidjeti nesto lijepo. Putovati do sat vrem.
Vidim da je najpovoljnije busom (s Plaza Eliptica) za 11.23€ povr.karta.

http://www.nakedmadrid.com/2014/08/2...ounding-towns/


Pomagajte ubogome.
Deedy is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2017., 14:22   #1320
Quote:
Deedy kaže: Pogledaj post
Hvala ti na infu

Kakva su iskustva s dolaska sa zracne luke u centar grada?
Pri Calle Gran Via sam smjesten, nekako 2 ulice i od Santo Domingo i od Callao stanice.

Citao sam da vozi metro u grad s terminala T2 i (cini mi se nekog novijeg) T4? Dolazim popodne pa nije neko gluho doba (bar se nadam da nece biti nekih sranja s tajmingom aviona).
Mozete li mi dati neki prijedlog glede kupovine karata? Vidim da se spominje neka karta za 10 voznji.
Da se ova od zr.luke naplacuje 5 eura ili tako nesto.. odn.dodatno na norm.kartu metroa.
A da postoji i Travel Pass
http://gomadrid.madrid.ticketbar.eu/...-travel-pass-/

Ja sam tamo 8 dana. Vidim da ima za 7 dana pass za 35 i nesto sitno eura.
Preporucate li mi da kupim to inline ili postoji nesto povoljnije od tog za metro po gradu?

Naravno sad bih i savjet za 1day trip u blizini Madrida... Toledo mozda? Za turista poput mene koji zeli vidjeti nesto lijepo. Putovati do sat vrem.
Vidim da je najpovoljnije busom (s Plaza Eliptica) za 11.23€ povr.karta.

http://www.nakedmadrid.com/2014/08/2...ounding-towns/


Pomagajte ubogome.
Što se tiče metroa, postoji linija 8 koju možeš koristiti do grada. Stranica je tu pa vidi najbolju opciju. Mi smo letjeli iz Budimpešte Ryanairom i došli na T2 pa smo išli busom za 5EUR do Atoche Renfe tj., glavnog željezničkog jer nam je smještaj bio tamo. Vidi na stranici metroa kako je najbolje metroom do kud već trebaš ili možda uzeti Autobus Express Aeropuerto do Banco de Espana pa onda na metro do Callao stanice. Provjeri i kada i kako vozi taj bus.

Za karte, ovisi koliko ćeš koristiti metro. Mi smo isto razmišljali i onda smo skužili da nam je ovih 10 karata sasvim dosta s obzirom koliko smo koristili metro. I bilo nam je dosta . No, mi smo bili samo 4 dana pa uzmi to u obzir.

Mi smo bili cijelo vrijeme u Madridu pa nismo išli nikud izvan, ali sam čuo da su Toledo i Segovia opcija za one day izlet. Meni osobno je upao i Escorial, ali to je ako si za opciju palača, katedrala i sl.
__________________
I believe in God, but the only man I am afraid of is Keyser Soze
Life is a road of many signs
Cika Strile is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:33.