Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.10.2009., 16:49   #161
tnx hobby.
tvoj savjet zvuči dobar ali nije izvediv
6 dana u tjednu radim 8-10 sati na dan pa prema savjetima jedino naočale mi zvuče kao dobra zaštita.
raspitat ću se malo pa vidit.
ako netko zna koja je cijena il nešt o tome slobodno mi napiše ili nabaci koji link...
Običan is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2009., 09:09   #162
Problem s okom

Na lijevom oku imam keratokonus, slabovidnost i dioptriju (i nosim polutrdu leću). Imam i vid ograničen na 20% (od keratokonusa) koji mi leća digne na 90% vida. Drugo oko je savršeno.

U zadnjih par tjedana sam primjetio nešto neobično. Na zjenici tog lijevog oka mi se osim normalno svjetleće točkice od izvora svjetla vide jor dvije male svjetleće točkice (kad nemam leću). Na drugom oku je sve normalno i nema ništa neobično. Pošto sam naručen na godišnju kontrolu tek za nešto više od mjesec dana molio bih savjet da li da čekam ili da se uputim ranije na pregled i da li je netko imao sličnu situaciju?
__________________
juriel nije član nijedne javne grupe a bome niti jedne političke stranke
juriel is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2009., 00:18   #163
moj savjet odi što prije nemoj čekati, odi privatno plati 300-400 kn, ali nemoj čekati, jer vid je nešto najdragocjenije što čovjek može imati
da ti iznesem slučaj moje majke: isto su joj se neke točkice pojavile pred očima prije nekih 10 godina, koje su joj sada obuzele cijelo oko,da ne spominjem koliko joj se vidno polje smanjilo, da bi hitno otišla / prije 10 god/ na pregled gdje joj je ustanovljena neizlječiva očna bolest zvana Retinitis pigmentosa ( RP), šok, nevjerica, život stao pred očima ne samo za nju nego i za nas
nije da te nešto plašim jer se i meni to događa, pa svake godine idem 2x na pregled jer imam veliku predispoziciju da nasljednim RP. Te se točkice mogu pojaviti od naprezanja očiju( rad pred računalom, stres...) SAMO BEZ STRAHA I ODI NA PREGLED

Možda ne treba da postavim ovo pitanje ali ..... Da li si ti (ili netko drugi tko bude čitao) pročitao možda članke koji su prije par dana objavljeni na netu za onu gensku terapiju, kojom se ispravan DNK ubrizgava u mrežnicu / jer RP je isto bolest mrežnice/, zanima me što mislite o tome, da li imate nekoga od familije, prijatelja koji imaju ovu bolest, ne daj Bože???!!!

ostaje mi nada na kraju da će terapija funkcionirati i za RP
vozač is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2009., 12:19   #164
Quote:
vozač kaže: Pogledaj post
moj savjet odi što prije nemoj čekati, odi privatno plati 300-400 kn, ali nemoj čekati, jer vid je nešto najdragocjenije što čovjek može imati
da ti iznesem slučaj moje majke: isto su joj se neke točkice pojavile pred očima prije nekih 10 godina, koje su joj sada obuzele cijelo oko,da ne spominjem koliko joj se vidno polje smanjilo, da bi hitno otišla / prije 10 god/ na pregled gdje joj je ustanovljena neizlječiva očna bolest zvana Retinitis pigmentosa ( RP), šok, nevjerica, život stao pred očima ne samo za nju nego i za nas
nije da te nešto plašim jer se i meni to događa, pa svake godine idem 2x na pregled jer imam veliku predispoziciju da nasljednim RP. Te se točkice mogu pojaviti od naprezanja očiju( rad pred računalom, stres...) SAMO BEZ STRAHA I ODI NA PREGLED

Možda ne treba da postavim ovo pitanje ali ..... Da li si ti (ili netko drugi tko bude čitao) pročitao možda članke koji su prije par dana objavljeni na netu za onu gensku terapiju, kojom se ispravan DNK ubrizgava u mrežnicu / jer RP je isto bolest mrežnice/, zanima me što mislite o tome, da li imate nekoga od familije, prijatelja koji imaju ovu bolest, ne daj Bože???!!!

ostaje mi nada na kraju da će terapija funkcionirati i za RP
Nisam vidio te članke. Što se tiče RP-a mislim da to nije to pošto mi je to samo na zjenici. Sa lećom vidim skoro potpuno normalno (ne vidim kao kroz tunel isl). Ali si me u svakom slučaju zabrinuo... nadam se da mi se neće još nešto pojaviti na tom oku...
__________________
juriel nije član nijedne javne grupe a bome niti jedne političke stranke
juriel is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2009., 16:46   #165
nemoj se brinuti, možda si bio pod nekim većim stresom pa ti se to manifestiralo na oku
samo odi na pregled, da možeš biti miran
vozač is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2010., 09:41   #166
evo da ne otvaram novu temu probat ću postaviti pitanje ovdje. meni se događa da ujutro kad se probudim bude mi vid zamućen jako, raspoznajem predmete, no ponekad je i to teško. kao da mi je netko navučao nešto preko oka, no kada se dignem ili malo duže gledam stanje se vrati u normalu. već me malo brine ovo stanje. zna li netko šta to može biti?
__________________
*Ako si licem okrenut prema suncu, sve će sijenke biti iza tebe!*
lost_17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2010., 23:57   #167
Meni se opet vraćaju stari problemi. Jel netko od vas koristio ALOMIDE KAPI za oči? Ako da, javite se pliz, da čujem iskustva.

Jel netko imao oblik konjunktivitisa da ga leće grebu, tj. vide se kao neke pojačane folikule s unutrašnje strane kapka (gigantopapilarni konjunktivitis)??
decec is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2010., 11:11   #168
Quote:
decec kaže: Pogledaj post
kak ti prolazi gigantopapilarni konjunktivitis?
meni nikako. opatanol kapljem i ciloxan, lud sam već totalno. ispirem s fiziološkom, ne nosim uopće leće 3 tjedna već... ima netko neki savjet?
prek dana je oko čak super, malo ima sekreta, ali predvečer počne malo svrbiti i sekret se pojača.
pomagajte pliiiiz!!!
uz malo zakašnjenje...nažalost ništa mi nije pomoglo, leće sam pokušala nositi u par navrata, svi simptomi bi se vratili tako da sam od leća odustala, nosim naočale već mjesecima, nema više sekreta, ali primijetila sam da me oči više peku, čim mi se ovlaže počnu me jako peći i to traje mjesecima. Odlučila sam promijeniti doktora, više ne želim ići u Optocentar.
cicko is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2010., 23:30   #169
Sry ako upadam u temu. U zadnje vrijeme(tjedan dana) primjetio sam da mi je sve na lijevo oko mutnije. Ne znam kako bi tocno to opisao, sve mi je dosta sivije. Boja bijela mi nije bijela nego sivkasta kada gledam samo na to oko. Zna li itko sta bi to moglo biti? Planiram otici okulistu ali mogu tek za 2 tjedna...
JureT is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2010., 20:16   #170
Postovani

Nadam se da ce te mi odgovoriti na ovo te da cu dobiti sturcan savjet!

Problem je u sljedecem: imam problem sa desnim okom koje mi "igra" tj titra, to se najcesce desava kada gledam u stranu te mi prestavlja veliki problem u obavljanju zivotnih aktivnosti. Bio sam kod dva doktora, jedan mi je propsiao zastitne naocale ali BEZ DIOPTRIje ali ja vidim da na daljinu ne mogu da procitam sitnija slova dok moje kolege mogu.... Kod drugog doktora sam isto bio te mi je rekao da problem sa okom je nasljedan i da nema pomoci. Treci doktor kod kojeg sam bio mi je rekao da mi je misic slab ( tada nisam mogao ni namignuti tj da jedno oko zatvorim a da drugo bude otvoreno) i rekao da moram raditi razne vjezbe oka li mi nije htio reci koje vjezbe. na svoju ruku sam vjezbao oko tako sto sam ga zatvarao rukom i vjezbao misic te sada mogu namignuti i sa ovim okom sa kojim nisam mogao ali i dalje je tu problem titranja oka koje se siri i na desno..

Hvala na svakom savjetu!
neo123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2010., 15:10   #171
Jao nije ti lako kad svaki liječnik priča drugu priču!
Ali, kako da se liječiš ako ni ne znaš u čemu je problem? Prvo bi trebalo postaviti dijagnozu. To znači posjetiti još kojeg specijalistu. Ponesi sve dosadašnje nalaze i traži bar još dva mišljenja!
Vjerujem da si sit razgovora, a pomaka nema, ali mislim da je to jedini put.
Puno sreće i javi što se događa!
zdenka27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2010., 17:35   #172
Quote:
zdenka27 kaže: Pogledaj post
Jao nije ti lako kad svaki liječnik priča drugu priču!
Ali, kako da se liječiš ako ni ne znaš u čemu je problem? Prvo bi trebalo postaviti dijagnozu. To znači posjetiti još kojeg specijalistu. Ponesi sve dosadašnje nalaze i traži bar još dva mišljenja!
Vjerujem da si sit razgovora, a pomaka nema, ali mislim da je to jedini put.
Puno sreće i javi što se događa!
Trazim slicna iskustva, ako se nekom jos ovo desava...meni se desava jedino kada gledam u desnu stranu znaci kada oko ode skroz desno onda titra, kada gledam lijevo uopce nemam problema...
Za 7 dana idem u privatnu polikliniku kod preporucenog oftamologa pa javim rezultate...ako ko ima slicna iskustva neka javi... hvala
neo123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2010., 19:04   #173
Problem s vidom

Nisam mogao pronaci slicnu temu pa se unaprijed ispricavam moderatoru.

Primjetio sam prije dva-tri mjeseca da imam probleme sa vidom, kad su me premjestili medju zadnje klupe u razredu. Citavo vrijeme sam do sada naprezao oci (znate onaj trik kao kad imitiras kineza, stavis prst pored oka, razvuces i vid ti savrsen)a sad mi je to i dojadilo..obavijestio sam roditelje davno o ovome, al nismo nekako nasli vremena otic doktoru do sad oni rade do kasna a ja sam druga smjena...u ponedjeljak idem doktoru, pa me zanima postoji li mogućnost da odmah dobijem leće, da ne nosim naočale?
Halloween is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2010., 10:13   #174
jesam li spomenuo da je nekako...hitno?
Halloween is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2010., 11:35   #175
A sta je tu toliko hitno i toliko cudno?90% ljudi ima problema sa vidom,tako da nisi jedini.Otidji doktoru,vidi koja je dioptrija,nabavi si neke dobre naocale ili sociva i to je to.Ni prvi,ni posljednji.....NI JEDINI!
Neuhvatljivaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2010., 19:03   #176
-.-' a odg. na pitanje? Mogu li prvo lece stavit?
Halloween is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2010., 10:03   #177
Quote:
Halliwell kaže: Pogledaj post
-.-' a odg. na pitanje? Mogu li prvo lece stavit?
Kako mislis prvo lece?Pa najnormalnije je da ces PRVO otici doktoru pa onda kada ti odredi dioptriju razmisljati o lecama.Izvini ali koloiko ti je godina?Mislim da su ovo najosnovnije stvari koje cak i dijete zna
Neuhvatljivaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2010., 20:07   #178
Ma pita jel može nositi leće prije nego je ikad nosio naočale

Ma naravno da možeš
bubicaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2010., 21:46   #179
Neuhvatljiva da si i prvi put procitala moj post u cijelosti, ne bi doslo do ovog.. pa normalno da cu otici doktoru da ce mi odrediti dioptriju! Necu sam sebi odrediti! Nego pitao sam moze li mi NAKON STO ODREDI DIOPTRIJU (sry ti si ovdje dijete ispala dati leće.

Bubica hvala na odgovoru!
Halloween is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2010., 21:47   #180
Ali ja ti savjetujem da imaš i naočale negdje, barem za rezervu

Ja se ne bih usudila imati samo leće, ako bude kakvih problema
bubicaa is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:26.