Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja > Destinacije i putopisi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.10.2008., 21:31   #21
Thumbs down

Quote:
neboimore kaže: Pogledaj post
Sorry ako sam duplirao temu... nisam nasao nista slicno pa sam onda otvorio novi topic ali to sada i nije tako vazno jer je krajnja poenta da dodjemo do zeljenih informacija... Elem, kako ti ides u najskorije vreme onda ce nam tvoj informacije biti najkorisnije... a cu u Singapuru biti po par dana i u odlasku i u povratku sa Philippines tako da mi je u odlasku bitno gde mogu naci ultra jeftin a iole pristojan smestaj, sta i gde se moze pristojno pojesti, kako iskoristiti luft dan, sta se moze videti onako u hodu bez tenzije, na kraju krajeva kako se malo opustiti... e u povratku me pored smestaja zanima i mozda neki shoping ako pretekne neka parica Naravno pored Sentose me interesuje sta se jos moze videti kai sve ostale servisne informacije... Eto tako... sada nam ostaje da ti pozelimo srecan put i dobar provod a kada se vratis ocekujemo informacije
Bila sam u Singapuru prije godinu dana i to vrlo kratko (dva dana), al me i u tom kratkom razdoblju uspio oduševiti jer je prekrasan.

Smješteni smo bili u hostelu kojeg smo platili oko 25$ na noć (može se proći puno jeftinije,al mi smo rezervirali u zadnji tren pa nije bilo izbora). Ne sjećam se imena hostela, al smo rezervaciju napravili preko HostelWorld.com i što se toga tiče, sve je bilo ok s rezervacijom.

Nismo imali puno vremena pa smo najviše šetali u gradu i to je već bilo dovoljno da me oduševi. Arhitektura je predivna, mješavina azijskog i europskog stila + moderna gradnja u najboljem izdanju.Za prijevoz po gradu smo koristili bus i nije bilo problema sa snalaženjem pri čemu nam je pomoglo i to što je engleski tamo službeni jezik.

Od muzeja smo uspjeli vidjeti Asian Civilisation Museum i stvarno se isplatilo otići tamo. evo link ako neko hoće pogledati:
http://www.acm.org.sg/home/home.asp

S obzirom da smo najviše šetali, u sjećanju su mi kao najimpresivniji ostali Esplanade - Theatres on the Bay (izgleda predivno, nevjerojatna arhitektura); Merlion Park (uvijek mora biti bar jedna fotka ispred najpoznatijeg spomenika ); Raffles Hotel,...

Prije toga smo proveli dosta vremena u Maleziji pa smo već svladali lokalnu hranu, a i izbor u Singapuru je stvarno za svakog ponešto. Prepručam da probate satay, roti prata, a za popit teh tarik. A navečer nakon duge šetnje i iscrpljujuće vlage i vrućine, Tiger pivo sjedne ko naručeno

kad se sjetim još nekih detalja, napisat ću ih
mik is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2008., 07:39   #22
fino napisano!

inace, za kupovinu tehnike preporucujem sim lim square.

sing nije ni blizu skup kao HK ili tokyo!

gastro ponuda u sing me nije osobito odusevila, za razliku od tajlanda i japana.

next month sam opet dole, pa ce biti svezih info. u sing sam last time bio krajem '06.

pivo... potrazite spansko/filipinsko san miguel... meni super!

neboimore... i ja idem na phillies iz sing. prvi put ce mi biti na filipinima. ali, ne i u aziji. znas kako se na tagalogu kaze ''volim te''? mahal kita.

Zadnje uređivanje miloshz : 21.10.2008. at 07:46.
miloshz is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2008., 13:38   #23
Evo jos malo linkova

http://www.sentosa.com.sg/explore_se...?state=resorts

http://www.rwsentosa.com/en_resortmap.html

http://www.singaporeflyer.com/en


http://www.sentosa.com.sg/explore_se...rld/index.html

http://www.singaporegp.sg/visit/place_of_interest.php

Eto tolko za sada...
__________________
02.08.2008. nas dan iz snova...
zeljka2905 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2008., 15:38   #24
Singapur

Nesto sam zaboravio napometnuti, ako imate namjeru kupovati nesto od tehnike u Singapuru, mozete se cjenkati sa prodavacem, i velika im je uvreda ako ne kupite stvar koju ste namjerili, nakon sta vam oni spuste do najnize moguce cijene, i da jos nesto, mi smo kupovali kameru, i isli smo od ducana do ducana, kad smo konacno nasli kameru po najpovoljinoj cijeni, prodavac nam je rekao da vec zna za nas, jer su nas snimili u svim prethodnim ducanima kamo smo trazili taj model, mi smo ostali paf
geto2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2008., 11:55   #25
ovo mi je iskustvo u takoreci celoj aziji i vredi za bilo koju kupovinu

obavezno posetite botanicku bastu http://www.sbg.org.sg/
miloshz is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2008., 13:41   #26
E ljudi ovo je sad vec nesto... drago mi je da ste se probudili te da ima izgleda da dodjem do zeljenih informacija... ne stedite tastaturu nego kuckajte detaljno sta i kako, gde, koliko, zasto... sve...Ja na svu srecu imam dovoljno vremena, cak i da sacekam ove koji uskoro odlaze sa svezim informacijama... U svakom slucaju zeleo sam da se zahvalim svima na korisnim informacijama i linkovima a i da vam kazem da ocekujem nastavke
neboimore is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2008., 13:49   #27
nemojte se cuditi ako vam ugodan let pozeli kapetan s nekim nasim prezimenom... dosta JAT-ovih pilota leti tamo.

singapur ti je kao i emirati, shopping mall koji je chlan UN.

kad ti palish na filipine? mozda se i sretnemo dole.
miloshz is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2008., 22:59   #28
Quote:
miloshz kaže: Pogledaj post
nemojte se cuditi ako vam ugodan let pozeli kapetan s nekim nasim prezimenom... dosta JAT-ovih pilota leti tamo.

singapur ti je kao i emirati, shopping mall koji je chlan UN.

kad ti palish na filipine? mozda se i sretnemo dole.

eh... imam ja fore tek u februaru...
neboimore is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2008., 23:13   #29
i ti zbog neke slatke pinay? kumusta ka?
miloshz is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2008., 23:30   #30
u singapuru se najjeftinije spava u nekim dormitorima tj neki soliteri s stanovima namestenih za masovno spavanje turista s krevetima na sprat ,u jednoj sobi stane oko desetak il vise ljudi a nekad i malko manje
zakljucavajte stvari jel su turisti iz bogatih zapadnih zemalja skloni kradji...valja je ono para na paru ide nema veze kako
nleto sam tamo iduci po do mesta de pise u gajd knjizi i tu se muvaju neki kinezi koji love turiste gladne spavanja za sicu
ako imate srece moz se desi da ima jos i prozor u sobi
cena je ngde oko desetak e il dolara zaboravih
zanimljivo je zbog sretanja ljudi a ne zbog komfora
masa turista iz bogatih zemalja stedi pare.....tj zabija se u sobe cekajuci nekakav let za neku nerazvijeniju zemlju i pricajuci kako je singapur glup i dosadan
da li je tako...nije
za singapur treba trositi pare do bola i tad je veoma zanimljivo..tj treba obici sve sto ima ni negledajuci za cene ulaznica....zderati bez razmisljanja..netreba se taksirati jel ima masa busova i metroa dobro organizovanih

tako oslobodeci se razmisljanja o parama i s masom para u ruci idite svude gde se moze trositi

meni se dopo zoo gde se mozete malko i izivljavati na zivotinjama ako vas uvati neka dosada..ja sam napr treso drvo na kojem je bila neka uspavana zivotinjica slicna majmuncetu...nije pala al se probudila....i treba valjda da bude budna kad je Pera tu
i gorile su zanimljive pogotovo kad im lupate u stakleni zid dok su naslonjene na njemu

ima jos neki akvarijum u obliku tunela gde se nisam mogo izivljavati na ribama i ajkulama al sam mogo malo na kinezima gurajuci ih tamo vamo na pokretnoj trazi....ako ih malo zgazite il gurnete oni se smeskaju...i ja sam se smeskao..hehe

santosa je nesto ko zabavni park za slikanje s skulpturama cini mi se

kupovati tehniku je cista glupost...mnogo je bolje uzimati u nemackoj u kojoj se netreba cenjati da bi se dobila ista cena ko u nemackoj
jedino sto ima nekih modela kojih negde nema tj neke varijacije
kad se preterano cenjkate prodavci budu besni pa vas izbace...meni rece if you dont want to bay ...by by..
nisam bas bio odusevljen prodavcima niti nekom kupovinom..kasnije kad sam uporedio cene u nemackoj..ma kakav singapur...to je za japance il australijance

Zadnje uređivanje superpera : 01.11.2008. at 23:37.
superpera is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2008., 23:42   #31
obzirom na tvoj attitude nije cudo sto su te izbacivali i sto su te hteli pokrasti.

moja iskustva u sing su da je very safe i da se ako znas gde i kako moze super kupovati!
miloshz is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2008., 00:01   #32
s obzirom na tvoj nacin pisanja verujem da u hotelu u kom si odseo ni nije bilo moguce nekog pokrasti

da sigurno jeste u gradu drzavi i to.. al ne u dormitorima ...kad sam ja bio jednom su ceo ranac pokupili dok je spavo..a i tu i tamo nesto ode iz ranca u toku nedelje
a za kupovinu i dalje tvrdim da je razlika u ceni nikakva ili minimalna pogotovo ako u Evropi ZNAS gde kupita
superpera is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2008., 00:06   #33
izbor je na strani azije i US po tehnici.

u dorms nisam spav'o u sing... volim jeftine hotele, ali da imam svoju sobu.
miloshz is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2008., 12:21   #34
da jeste sto kazes taj izbor al i ulogu igraru potrosaci u evropi kad produkt dodje u evropu.....znam samo da sam i ja uzo tamo neku kamericu i jos kojesta i kadf sam skokno do nemacke pitams koji se k setam i cenjkam dva dana kad je ista cena tu u radnji u nemackoj.....gledo sam i portabl comp al ga nisam uzo i bolje jel je u nemackoj bila jos manja cena ...to je bilo u intervalu od mesec dana.....sad sta je to jeftinije neznam mozda nesto specijalno il nesto sto je strasno skupo u evropi
dobro kako vidim da si iz londona tamo je ionako sve skuplje od ostalih evropskih zemalja
no mislim da je najbolje kad neko ide tamo da kupi nesto nek se obezbedi informacijama i net adresama s produktima koje zeli o ceni u njegovoj zemlji il u nekoj blizoj evropskoj zemlji pa da zna dokle moze da ide
da dobro je da si uzo sobu..vala bi i ja tamo trazio sobu
superpera is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2008., 13:44   #35
pa ima stvari koje kostaju svugde isto.
miloshz is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2008., 15:16   #36
mozda...znaci za ljude zeljne kupovanja u singapuru informacije.....mediamarket.de,saturn.de ili nemacki e-bay tako mozte malko uporedjivati i onda se cenjkati
inace su za mene ljudi u singapuru ok osim prodavaca koji daju neki servis dok smatraju da ce im se isplatiti ,kad provale da nece postaju bezobrazni.......netreba ni zaboraviti da su tamo plate iste il vece od evrope tako da nisu bas zadovoljni nekim sitnim profitom ko recimo u nekoj siromasnijoj zemlji
no razni ljudi razna iskustva..to je moje a ti imas tvoje....
superpera is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2008., 15:20   #37
tehniku kupujem uglavnom u US i nesto po aziji.

u sing su trgovci uglavnom indijci.
miloshz is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2008., 18:15   #38
da cini mi se da je us najisplativije

verovatno smo se kretali razlicitim mestima...ili su za to vreme kinezi otisli nazad u kinu a u singapur dosli azilanti
superpera is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2008., 23:08   #39
indijci su tamo generacijama... kljuc uspeha trgovine s indijcima je izbeci trgovinu s njima!
miloshz is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2008., 20:09   #40
Evo mi se jutros vratili iz Singapura i sve sto mogu reci jest da je to jedan predivan grad u koji cemo se sigurno vratiti.
Izvjestaj o svemu gdje smo bili i sta se po nama isplati vidjeti slijedi. Slobodno postavljajte pitanja...

Stvarno nam je bilo super u Singapuru i imamo samo rijeci hvale za taj grad...
__________________
02.08.2008. nas dan iz snova...
zeljka2905 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:42.