Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Zdravlje kućnih ljubimaca

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.09.2016., 19:12   #61
Pa eto, da podignem temu i mozda dam nekima odgovor, pa i Corduroyu, kojemu se zahvaljujem na PP-u kojega cekam vec 10 mjeseci , ali više nije potreban.

"Istovremeno cijepljenje protiv zaraznih bolesti i bjesnoće opterećuje i potencijalno oštećuje jetru", riječi su jedne vještakinje koja zna što priča.

Pozdrav svima
D-D is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2016., 20:40   #62
Quote:
D-D kaže: Pogledaj post
Pa eto, da podignem temu i mozda dam nekima odgovor, pa i Corduroyu, kojemu se zahvaljujem na PP-u kojega cekam vec 10 mjeseci , ali više nije potreban.

"Istovremeno cijepljenje protiv zaraznih bolesti i bjesnoće opterećuje i potencijalno oštećuje jetru", riječi su jedne vještakinje koja zna što priča.

Pozdrav svima
Ne da "potencijalno oštećuje jetru" već škodi cijelom organizmu. Organizam naprosto ne može istovremeno stvoriti imunitet na 5 različitih vakcina odjednom (nekad i 7). Tko god je došao na tu ideju totalni je moron. Guglajte dr. Ronalda Schultza i dr. Jean Dodds, svjetski prioznate imunologe pa pročitajte njihovo mišljenje.

Upravo iz tog razloga psi koji budu cijepljeni nekad poberu parvo ili štenećak ili nešto treće. Vlasnici tada misle da je veterinar dao "pokvareno" cijepivo i sl. No to najčešće nije slučaj, već organizam nije stvorio dovoljno antitijela za određenu bolest jer je bio preokupiran stvaranjem antitijela na nešto drugo što je istovremeno cijepljeno. Drugim riječima, organizam je bio preopterećen. I sad si zamislite što se dešava sa psima koji svake godine primaju cijepiva protiv zaraznih bolesti (5 ili 7 u jednom).
Smartie is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2016., 08:49   #63
Malo sam rastegnut na poslu pa nema vremena ni za normalno spavanje.
Dotle mi sefovi smisljaju kako da radim 3 posla na 4 lokacije, naravno u isto vrijeme

Pa ukoliko oma jos netko da nisam odgovorio na pp ili neki drugi upit moje isprike
Corduroy is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2016., 20:47   #64
Dragi Corduroy,

nema zaista potrebe za isprikom, poslala sam podugačak upit prošle godine, negdje u 11. mjesecu. Znam da ste razapeti, ali sam dobila odgovor na pitanje. Mene je samo zanimalo Vaše mišljenje, jer je i po HVK predmet izrazito zahtjevan. Svejedno hvala i no hard feelings

Quote:
Corduroy kaže: Pogledaj post
Malo sam rastegnut na poslu pa nema vremena ni za normalno spavanje.
Dotle mi sefovi smisljaju kako da radim 3 posla na 4 lokacije, naravno u isto vrijeme

Pa ukoliko oma jos netko da nisam odgovorio na pp ili neki drugi upit moje isprike
D-D is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2016., 20:52   #65
Potpisujem


Quote:
Smartie kaže: Pogledaj post
Ne da "potencijalno oštećuje jetru" već škodi cijelom organizmu. Organizam naprosto ne može istovremeno stvoriti imunitet na 5 različitih vakcina odjednom (nekad i 7). Tko god je došao na tu ideju totalni je moron. Guglajte dr. Ronalda Schultza i dr. Jean Dodds, svjetski prioznate imunologe pa pročitajte njihovo mišljenje.

Upravo iz tog razloga psi koji budu cijepljeni nekad poberu parvo ili štenećak ili nešto treće. Vlasnici tada misle da je veterinar dao "pokvareno" cijepivo i sl. No to najčešće nije slučaj, već organizam nije stvorio dovoljno antitijela za određenu bolest jer je bio preokupiran stvaranjem antitijela na nešto drugo što je istovremeno cijepljeno. Drugim riječima, organizam je bio preopterećen. I sad si zamislite što se dešava sa psima koji svake godine primaju cijepiva protiv zaraznih bolesti (5 ili 7 u jednom).
D-D is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2016., 00:03   #66
Sto se macaka tice, standardno cjepivo protiv zaraznih bolesti koje se koristi kod nas je 3- ili 4-valentno (doduse negdje se zna naici i na kombinaciju s FeLV-om). Ako mogu birati, radije to trovalentno nego tri puta pikati macku sto je veci rizik.
Sto se 'ostecenja jetre' tice, bilo bi zanimljivo naci neki relevantan rad o tome,
ryell is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2016., 00:45   #67
Istovremeno cijepljenje - nuspojave

Kod odraslog psa nemas previse izbora tj. dvije injekcije, bjesnoca i zarazne bolesti.
Srecom danas vecina normalnih veterinara inzistira na razmaku od mjesec dana (po sjecanju, nije mi knjizica blizu) dok je sve donedavno bilo najnormalnije uvaliti obje istovremeno i to kod vrlo popularnih koji se danas snebivaju na spomen takve prakse.

Meni je zanimljivije da je ista doza cjepiva za veliko pseto i minijaturnu igracku, razumijem mehanizam na koji djeluje ali je i dalje zanimljivo

Zadnje uređivanje AndrejX : 16.09.2016. at 00:58.
AndrejX is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2017., 23:28   #68
Danas je uginuo pas mojih prijatelja koji su ga cijepili protiv bjesnoće i zaraznih u isto vrijeme. Prošli ponedjeljak. Pas se odmah dosta umirio. Ali je normalno jeo i sve ostalo. Samo je bio puno mirniji nego obično.

U subotu je počeo povraćati. Jučer dobio proljev. Danas je uginuo. Nisu išli vetu jer im je rekao da malo pričekaju do sutra. A onda on ugine večeras.

Po meni, trebali su odmah prijaviti da se pas dosta umirio, ali nitko ih nije upozorio da je to veliki problem.

Ja bi sigurno odmah trčala vetu, takva sam. Oni nisu.

Ali to ne mijenja činjenicu da danas moraš biti i veterinar, i doktor, i pravnik, i ..... da bi napravio možda pravu stvar u pravo vrijeme.. I da se ne možeš osloniti na puno vetova koji normalno imaju ordinacije..
_enigma_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2017., 09:42   #69
Ajme užas.

Moja Kira se i inače cila umiri posli cijepljenja, i dosta spava.

Ja sam potpuni veterinarski laik, ali nisam nikad dala da ju odjednom cijepe. Prije par godina sam je tmn trebala voditi na cijepljenje (bjesnoća) ali ju je na livadi neka beštija ugrizla pa joj je cila faca otekla. Došli u veta, ovaj ju napucao kortikosteroidima zbog reakcije i otekline, ali je odmah sam rekao da je neće cijepiti protiv bjesnoće, da je prejako to sve za tijelo da bi u jednom danu dobila.

Užas.

Toliko oprečnih info, čovjek više ne zna što i kako.
__________________
Sapere aude.
Quirita is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2017., 17:33   #70
Žao mi je psa, ali skeptičan sam prema tome da je navedeno uzrok uginuća
Nije mi namjera započinjati prepirke, ali može biti x stvari koje su mogle dovesti do toga, a poklopile se odmah nakon cijepljenja

Quote:
Kirita kaže:
Došli u veta, ovaj ju napucao kortikosteroidima zbog reakcije i otekline, ali je odmah sam rekao da je neće cijepiti protiv bjesnoće, da je prejako to sve za tijelo da bi u jednom danu dobila.
Umanjuju imunu reakciju, zbog toga nije htio cijepiti
Corduroy is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2017., 17:55   #71
Quote:
Corduroy kaže: Pogledaj post
Žao mi je psa, ali skeptičan sam prema tome da je navedeno uzrok uginuća
Nije mi namjera započinjati prepirke, ali može biti x stvari koje su mogle dovesti do toga, a poklopile se odmah nakon cijepljenja
No falabogu. I meni je žao psa, bez obzira na uzrok smrti, baš kao što mi je žao i njegovih vlasnika. Možda sam ja zaista imala sreće, ali sve svoje odrasle pse uvijek sam cijepila i cijepim istovremeno, štenci ionako imaju poseban režim. Međutim, oprostite, ali ovo antivaksersko pyžđenje, i u vezi s psima i u vezi s djecom, već postaje pomalo pretjerano. Najblaže rečeno.

Na Fejsu je jedan doktor preveo članak u vezi s cijepljenjem i svim pitanjima koja se o tome postavljaju, dopunio ga relevantnim linkovima, a na sve je dobio komentar žene koja tekst uopće nije pročitala: "Nisam čitala, ali vidjela bih ja vas da je vaše dijete u pitanju."

Quote:
Umanjuju imunu reakciju, zbog toga nije htio cijepiti
Kortići i jesu imunosupresiv, a i inače se u slučaju pseće bolesti termin cijepljenja prilagođuje.
Didi is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2017., 01:02   #72
Pas koji je uginuo je bio štene od 4 i pol mjeseca.

Koliko ja znam, treba se provjeriti stanje šteneta. I nije mi jasno kako to da je dobio cjepivo protiv bjesnoće i čip, zajedno sa prvom turom onog cjepiva kojim cijepe sve štence..

Možda nije stvar u cijepljenju odjednom ako je odrasli pas u pitanju, ovdje se radi o štenetu.

Moja Bela je prvo dobila 2 ture ćišćenja protiv glista jer sam je pokupila sa sela (gdje su nju i njenu braću i sestre htjeli potopiti da ih se riješe). Tek kad se očistila od glista, dobila je prvu turu cjepiva koje se daje štenadi. Onda drugu za nekih mjesec dana, koliko se sjećam. Treću turu je dobila zajedno sa cjepivom protiv bjesnoće.

Osobno mislim da nije dobro davati zajedno, i premda većina trubi da to nema veze, i premda su joj do sada davali zajedno, od ove godine sam odlučila to odvojiti. Za svaki slučaj.
_enigma_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2017., 08:45   #73
Istovremeno cijepljenje - nuspojave

Quote:
_enigma_ kaže: Pogledaj post
Osobno mislim da nije dobro davati zajedno, i premda većina trubi da to nema veze, i premda su joj do sada davali zajedno, od ove godine sam odlučila to odvojiti. Za svaki slučaj.

Bas i ne, do prije koju godinu se na to nije pazilo (cast iznimkama) ali u zadnje vrijeme svi veterinari s kojima sam imao posla prakticiraju mjesec dana razmaka izmedu bjesnoce i zaraznih bolesti.

Minijaturni iako savrsena zdravlja obicno dan ili dva nakon cijepljenja (zaboravih kojeg) nije bas sasvim svoj, usporen i nekako potisten.
AndrejX is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2017., 08:51   #74
Quote:
Corduroy kaže: Pogledaj post

Umanjuju imunu reakciju, zbog toga nije htio cijepiti
Kužim, ali i bez obrazloženja ili s njim - ne bih bila pustila da ju nakljucaju još i sa cjepivom protiv bjesnoće.
__________________
Sapere aude.
Quirita is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2017., 08:53   #75
A kad smo na temi: Corduroy, da li je veterinarski uopće potrebno cijepiti psa svake godine protiv bjesnoće, odnosno da li cjepivo stvara dulju rezistenciju od samo 12 mj? Znam da postoji zakonska obveza cijepljenja svake godine, ali pitam za veterinarsku stranu.

Isto i za zarazne: je li nužno potrebno cijepiti svake godine?
__________________
Sapere aude.
Quirita is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2017., 12:59   #76
Quote:
_enigma_ kaže: Pogledaj post
Danas je uginuo pas mojih prijatelja koji su ga cijepili protiv bjesnoće i zaraznih u isto vrijeme. Prošli ponedjeljak. Pas se odmah dosta umirio. Ali je normalno jeo i sve ostalo. Samo je bio puno mirniji nego obično.

U subotu je počeo povraćati. Jučer dobio proljev. Danas je uginuo. Nisu išli vetu jer im je rekao da malo pričekaju do sutra. A onda on ugine večeras.

Po meni, trebali su odmah prijaviti da se pas dosta umirio, ali nitko ih nije upozorio da je to veliki problem.

Ja bi sigurno odmah trčala vetu, takva sam. Oni nisu.

Ali to ne mijenja činjenicu da danas moraš biti i veterinar, i doktor, i pravnik, i ..... da bi napravio možda pravu stvar u pravo vrijeme.. I da se ne možeš osloniti na puno vetova koji normalno imaju ordinacije..
a dal je pas prije bio cijepljen protiv zaraznih bolesti?

gadno je to ali tko zna sto se inkubiralo par dana prije ovog cijepljenja a duplo cijepljenje je ocito oslabilo organizam.

Inace nisam za to da s stenci cjepe sitovremeno protiv zaraznih i bjesnoce - odrasli da ali ako nisu imali nuspojave ali stenci nikakao
__________________
Thenebra :broj godina pomnozi sa brojem koliko ti puta pas dnevno jede. i toliko vrecica moras imati sa sobom! znaci npr.. 2(godine) X 2(dnevno puta jede) = 4 vrecice
Wedding is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2017., 13:06   #77
Koliko se da naknadno iscitati to jadno stene nije prethodno primilo nikakvo cjepivo i onda mu odjednom sprasili sve plus chip.
AndrejX is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2017., 13:13   #78
Quote:
_enigma_ kaže: Pogledaj post
Pas koji je uginuo je bio štene od 4 i pol mjeseca.

Koliko ja znam, treba se provjeriti stanje šteneta. I nije mi jasno kako to da je dobio cjepivo protiv bjesnoće i čip, zajedno sa prvom turom onog cjepiva kojim cijepe sve štence..

Možda nije stvar u cijepljenju odjednom ako je odrasli pas u pitanju, ovdje se radi o štenetu.

Moja Bela je prvo dobila 2 ture ćišćenja protiv glista jer sam je pokupila sa sela (gdje su nju i njenu braću i sestre htjeli potopiti da ih se riješe). Tek kad se očistila od glista, dobila je prvu turu cjepiva koje se daje štenadi. Onda drugu za nekih mjesec dana, koliko se sjećam. Treću turu je dobila zajedno sa cjepivom protiv bjesnoće.

Osobno mislim da nije dobro davati zajedno, i premda većina trubi da to nema veze, i premda su joj do sada davali zajedno, od ove godine sam odlučila to odvojiti. Za svaki slučaj.
a sto su ti ljudi cekali do 4,5 mjeseca sa orvim cjepivom? - totalna neodgovornost vlasnika

Moguce je da je upravo stenecak bio u inkubaciji ali to nisu mogli nikako vidjeli ako nije jos bilo znakova bolesti a ovaj koktel cjepiva je ubrzao stvar jer je to bilo veliko opterecenje za takav organizam.
A isto tako, mislim da je vet. malo munjen u glavu, svi znamo koja je zakonska odredba oko bjesnoce ali ako je to prvo cjepivo onda je itekako to mogao zaobici i prvo cijepiti zarazne - e sad dal bi to spasilo psa to je veliki upitnik i o tome se moze samo nagađati.

+ odgovor veta da pricekaju do sutra mi je - pa kod stenaca se povracanja i proljev moraju odmah sprecavati jer rapidno oslabljuju tako mlad organizam i tu nema odgađanja. Meni je pas star oko 6 mjeseci skoro kolabirao u cca 2 sata od pocetka povracanja i vise nije mogao stati na noge, a spasilo ga je samo pravovremeni odlazak na hitnu. ( da sam bila u Zg otisli bi na hitnu i prije ali smo se prvo morali vratiti doma i doslovno smo otisli na hitnu u motoristickoj opremi sa psom na rukama a na zalost nitko ga prije nije mogao odvest jer mi je mama cuvala male klince koji su spavali i bila je bez auta bas taj dan - murphy-ej zakon na djelu)

Quote:
AndrejX kaže: Pogledaj post
Koliko se da naknadno iscitati to jadno stene nije prethodno primilo nikakvo cjepivo i onda mu odjednom sprasili sve plus chip.
da, istina, preskocila sam ovaj gore post
__________________
Thenebra :broj godina pomnozi sa brojem koliko ti puta pas dnevno jede. i toliko vrecica moras imati sa sobom! znaci npr.. 2(godine) X 2(dnevno puta jede) = 4 vrecice
Wedding is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2017., 13:47   #79
Istina, ljudi pojma nemaju kako ti mali psi mogu brzo krenuti niz brdo.
Minijaturni je imao proljev i u toku dana poceo povracati da bi vec negdje u podnevnim satima izgubio kontrolu nad nogama tj. nije se mogao ustati. Nikakva konkretna bolestina, jednostavno ga tako brzo iscrpilo.
AndrejX is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2017., 13:54   #80
Kona je zbog bolesti cijepljena nešto kasnije s oko 3,5 mj trećim protiv zaraznih, pa nakon još 10ak dana protiv bjesnoće iako je zakonski propisano cijeplljenje protiv bjesnoće do 3 mj starosti.
glenn is online now  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:35.