Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Zdravlje kućnih ljubimaca

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.03.2017., 12:57   #101
Kad su moje zbrisale, vet je bila skoro pa prva stanica gdje smo isli prijaviti. Najvise zbog toga da prosiri glas medu ljudima u kvartu koji imaju pese i secu okolo pa da znaju da nisu samosetaci i da jave vetici kad ih vide pa bi ona kontaktitala nas.
Ali nekako mi je javljanje vetu logicno i takvoj situaciji.

Didi, evo nemam pojma u cemu je caka - zasto nekom jave, nekom ne. Nama je bas to zapravo dobro doslo jer sam ja skroz krivo mislila i pomijesala neke datume pa bi ih i zaboravila cijepiti (pomijesala sam datume registracije auta s njihovim cipiranjem ).

Poslano sa mog HUAWEI LYO-L21 koristeći Tapatalk
Nykas is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2017., 13:34   #102
Quote:
girling kaže: Pogledaj post
pitam iz razloga jer je susjedi kuja pobjegla prije mj dana...i sad ne zna šta da radi.

dali da prijavi vetu kod kojega je cijepila, ili....
da, najbolje je prijaviti vetu gdje se vodila jer on ima njezinu evidenciju
__________________
Thenebra :broj godina pomnozi sa brojem koliko ti puta pas dnevno jede. i toliko vrecica moras imati sa sobom! znaci npr.. 2(godine) X 2(dnevno puta jede) = 4 vrecice
Wedding is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2017., 18:36   #103
Kada sam primala porodiljnu naknadu jedan mjesec mi je došla obavijest na e građani da je u plaćeno, jedan ne. Tako da se čovjek ne može nimalo osloniti na taj sustav.

Ovo za evidenciju cijepljenja mi je čudno. Naime, mi smo promijenili nekoliko veterinara otkako je Bella bila štene i baš je muž neki dan zvao u Samobor i rekli su da im je u evidenciji sve navedeno kad je cijepljena protiv zaraznih i bjesnoće iako je samo kod njih to bilo prve godine. Odnosno, rekli su mu da se to automatski ažurira u sustavu.
BitterSweet is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2017., 18:41   #104
Istovremeno cijepljenje - nuspojave

Pa zato i sluzi chip uz ciji broj se vezu sva cijepljenja. Nekad su vetovi znali gnjaviti s ispisnicama ako prelazis drugom ali to vec dugo nisam cuo.
AndrejX is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2017., 22:45   #105
Jedno cjepljenje je sad a drugo za 3tj jel to ok nije preblizu? To nam je 2.cjepljenje
__________________
Pas je jedino biće na svijetu koje te voli više od samoga sebe
OOOOOOO is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2017., 00:09   #106
Istovremeno cijepljenje - nuspojave

A gle, do prije koju godinu se smatralo normalnim istovremeno odraditi oba i svi moji psi su prezivjeli.

Sadasnji vet preferira razmak od mjesec dana, a negdje sam procitao da su i dva tjedna dovoljna.
AndrejX is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2017., 12:56   #107
Ici cu je danas cijepit za zarazne a onda tamo pocetkom 7.mj za bjesnocu
Nema veze ako bude koji dan kasnije
__________________
Pas je jedino biće na svijetu koje te voli više od samoga sebe
OOOOOOO is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2017., 14:00   #108
Uvijek razdvajam cijepljenje bjesnoće od zaraznih. Zapravo, tako je krenuo prvi Lunin veterinar, pa sam samo nastavila. Razmak je čak nekoliko mjeseci. Sada zarazne cijepimo svake druge godine, prema preporuci ovog veterinara.
__________________
fermina-daza is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2017., 14:11   #109
E sad sam na cudu a da pitam danas veta rekao bi mi dodjite kako pise u knjizici a to je za 20 dana,a to je prekratki razmak strah me
__________________
Pas je jedino biće na svijetu koje te voli više od samoga sebe
OOOOOOO is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2017., 14:15   #110
Odradis bjesnocu koju moras po zakonu, a zarazne ne moras nuzno odmah nego za koji mjesec tj. kad ti bude prigodno. I mi smo kao i forumasica s zaraznima na dvogodisnjem ritmu.
AndrejX is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2017., 14:25   #111
Bjesnoca mi je za 20 dana tek
Valjda mi nece vet drzat predavanja zasto nisam prije toga zarazne rijesila
__________________
Pas je jedino biće na svijetu koje te voli više od samoga sebe
OOOOOOO is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2017., 14:31   #112
Ako se ne radi o obaveznom cijepljenju od zaraznih u štenećoj dobi, nema ti vet što prigovarati o mjesec dva razlike od zadnjeg cijepljenja.
__________________
fermina-daza is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2017., 15:04   #113
Quote:
fermina-daza kaže: Pogledaj post
Ako se ne radi o obaveznom cijepljenju od zaraznih u štenećoj dobi, nema ti vet što prigovarati o mjesec dva razlike od zadnjeg cijepljenja.
Ne,ona je lani rođena tada je cjepljena 3 puta za zarazne i jednom bjesnoca i sad ono godisnje normalno
__________________
Pas je jedino biće na svijetu koje te voli više od samoga sebe
OOOOOOO is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2017., 15:05   #114
Istovremeno cijepljenje - nuspojave

Quote:
OOOOOOO kaže: Pogledaj post
Bjesnoca mi je za 20 dana tek

Valjda mi nece vet drzat predavanja zasto nisam prije toga zarazne rijesila


Cijepi bjesnocu u ova tri tjedna, a po zarazne dodi na jesen. Ionako mora prvo rijesiti bjesnocu ako je stigao termin.
AndrejX is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2017., 15:11   #115
Quote:
AndrejX kaže: Pogledaj post
Cijepi bjesnocu u ova tri tjedna, a po zarazne dodi na jesen. Ionako mora prvo rijesiti bjesnocu ako je stigao termin.
tako ce i biti krajem mj cu bjesnocu pa onda ovo drugo krajem ljeta
Valjda nece nista pokupit do tada
__________________
Pas je jedino biće na svijetu koje te voli više od samoga sebe
OOOOOOO is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2017., 16:59   #116
Meni se velika vecina ljudi i dalje cudi dok spomenem cijepljenje protiv zaraznih, ne rade to svi...

Davno sam cijepio istovremeno, sad napravim razliku bar mjesec...
__________________
I will let you down
I will make you hurt
damien666 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2017., 18:29   #117
Ja i dalje cijepim istovremeno, a s obzirom na to da je kod nas cijepljenje protiv zaraznih dobrovoljno, vetovi prihvate ako to vlasnik hoće, eventualno sugeriraju, ali nemaju pravo nikoga zbog toga prozivati.
Didi is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2017., 23:02   #118
Quote:
OOOOOOO kaže: Pogledaj post
Ne,ona je lani rođena tada je cjepljena 3 puta za zarazne i jednom bjesnoca i sad ono godisnje normalno
ne kasni puno... taj booster sa godinu dana je jako bitan
onda kasnije može revakcijancija na svake 2-3 godine, eventualno ako se kreću puno šumama i vlažnim područjima leptospirozu češće
mopsica is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2017., 23:10   #119
Quote:
mopsica kaže: Pogledaj post
ne kasni puno... taj booster sa godinu dana je jako bitan
onda kasnije može revakcijancija na svake 2-3 godine, eventualno ako se kreću puno šumama i vlažnim područjima leptospirozu češće
Svi veterinari kod kojih sam do sada bio uvijek su cijepili moje pse prvo protiv zaraznih svaka 2-4 tjedna, a oko 3 tjedna poslije zadnjeg cijepljenja protiv zaraznih išla je bjesnoća.

Nadalje, većina vetova mi je prodložila cijepljenje protiv zaraznih i nakon godinu dana što je prema ovom članku vrlo bitno jer u slučaju da pas nije stvorio imunitet prilikom prva 3 cijepljenja, može ga stvoriti nakon godinu dana ponovni cijepljenjem.

Neki veterinari su mi rekli da treba nastaviti cijepljenje protiv zaraznih svake godine kao i bjesnoću, dok su mi neki rekli da je dovoljno psa, da bi stekao imunitet, cijepiti protiv zaraznih samo prve tri godine.

Ja sam ipak odlučio svojevoljno cijepiti protiv zaraznih samo prvu i drugu godinu, pa nakon 3-4 godine provjeriti stanje antitijela u organizmu psa i prema tome odlučiti što dalje.
PacoCro is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2017., 07:45   #120
Quote:
PacoCro kaže: Pogledaj post
Svi veterinari kod kojih sam do sada bio uvijek su cijepili moje pse prvo protiv zaraznih svaka 2-4 tjedna, a oko 3 tjedna poslije zadnjeg cijepljenja protiv zaraznih išla je bjesnoća.
Onda si prvi put bio kod veta nakon 2000. godine ili možda i poslije toga.
Didi is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:02.