Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Zdravlje kućnih ljubimaca

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.01.2008., 17:39   #41
Quote:
Begemotica kaže: Pogledaj post
Ali vi komplicirate s tima tabletima, ja svojima gurnem prstom u grlo i mir u kući.

ja sam pokusavala sa svojom macom tako, ali ne mogu je nikako natjerat da otvori usta. mislim, ja ih pokusavam otvorit, ali ne ide. zato ja to smrvim, pomijesam sa malt-pastom i ona to odma smaze... tako da znam da je popapala sve, a niko nikog ne muci. jednom sam joj tako gurala u usta 15 minuta i poludila sam. ovako mi je puno lakse.
Rosie-Posie is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2008., 17:17   #42
Quote:
Rosie-Posie kaže: Pogledaj post
ja sam pokusavala sa svojom macom tako, ali ne mogu je nikako natjerat da otvori usta. mislim, ja ih pokusavam otvorit, ali ne ide. zato ja to smrvim, pomijesam sa malt-pastom i ona to odma smaze... tako da znam da je popapala sve, a niko nikog ne muci. jednom sam joj tako gurala u usta 15 minuta i poludila sam. ovako mi je puno lakse.
ovak napravi-stisneš maci s palcem i kažiprstom uglove njuške-tam di se čeljust spaja-i automatski ona sama otvara labrnje!i to ti je to.staviš tabletu i uguraš u grlo što dublje al paziš da ti ne bljućne!!
TheWho is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2008., 13:19   #43
Uf, ja kad bih svojoj nešto tako napravila zapamtila bi mi za cijeli život.
Mislim da je najlakše smrviti i ubaciti u hranu.
yamaya is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2008., 13:27   #44
Da, to se treba znati.. koliko-toliko
Nije tako teško, samo treba još netko držati macu - imam prakse, ali sa jednom od mojih maca je uvijek problem.
A molim te, da dobermanu turati tabletu?? Pametni su i vet i tvoj prijatelj. Pa bar psi se prodaju za komadić salame, psima je najmanji problem uvaliti tabletu. Psima se tako to ne radi! A bar bi vet to trebao znati..
Pingvich is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2008., 22:56   #45
Quote:
ginna kaže: Pogledaj post
Pa naravno, to je i meni pokazao veterinar, kad im dajem tabletice protiv parazita uvijek im tako dam, bar sam sigurna da su cijelu progutali i nema trcanja cijeli dan oko toga kao sto sam prije radila i uvijek bila u dilemi jesu li stvarno cijelu pojeli.
S tim da jedna moja maca bi i pojela pomiješano s pastom ili hranom, a druga niti u ludilu. Jedini način je da joj se stavi u usta, što dublje da proguta , a ne ispljune.
ZEUSICA is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2008., 00:33   #46
evo i mene s trakavičastim mačkom. prije dva dana smo primjetili da izbacuje ta mala stvorenjca (baš kao zrno sezama-ajme majko, obožavam sezam ali nakon ove usporedbe...). i dobio je tabletu danas. muke moje dok je nije pojeo. potrajalo je to satima pošto on uvijek dobro onjuši i poliže hranu prije nego što počne gutati. anyway, pojeo je i sad sam ja sa sto pitanja. veterinar mi je isto rekao da je mogućnost da se mi zarazimo mala, osim ako ne pojedemo buhu. razlika je valjda između mačje i pasje trakavice i valjda između one koja raste i ovih malih koje ispadaju iz guze.

nama je glavni problem kako se sada ponašati s mačkom. veeeelika je maza, spava s nama, uvijek je uz nekog od nas dvoje. muž je već očajan, a ja sam izludila perući ruke čim ga pomazim. koliko dugo je zarazan? za 15 dana treba popiti drugu tabletu, a poslije toga kaže vet svakih 2-3 mjeseca po jednu kao preventivu. je li za 15 dana čist ili ? uglavnom, kada opet može moja maza sa mnom u krevet. inače mačak je okolokućni. izađe u dvor i u kući je. ali je prije desetak dana zabludio s mačkama iz sela i pretpostavljam tako skupio trakavicu. nije kastriran ( to ga čeka poslije ovoga) i inače 90% vremena je u kući.
inra is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2008., 07:39   #47
Čitam ovo s guranjem tableta mačkama, i vidim da je nekima to vrlo jednostavno. Bilo je i meni do sada i nisam imao problema uvaliti tbletu bilo kojoj mački ili psu, po receptu, otvoriš usta staviš na dno jezika i živina to proguta.

Ali mome mačku, za razliku od svi dosadašnjih mačaka koje smo imali, nema šanse da uvalim tabletu. Ako mu uvalim metodom stavljanja na dno jezika, frajer nakon nekog vremena popusti i smiri se, pa čak i proguta, slinu najvjerojatnije, jer je skužio da kad proguta da ga pustim. A kad ga pustim, tabletu jednostavno cijelu iskašlje na pod. Nakon par pokušaja, probao sam mu uvaliti u špek, kojeg je slasno obgrizao i ostavio tabletu u zdjelici.
Paštetu poždere, ali ako je unutra umiješana tableta, samo pomiriši i okrene se.

Hvala Bogu, pojavile su se ampule protiv crijevnih nametnika, jučer sam uvalio to i jednom i drugom za vrat, tako da sam sad tri mjeseca bez brige.
__________________
Z
zoranp is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2008., 16:24   #48
I meni je vet.prodao neku ampulu, zove se Profender, daje se po kilaži mačke i rekao mi je da je to protiv i vanjskih i unutarnjih nametnika. Znači, s tom ampulom rješavam i buhe i šugarce i gliste i trakavice.... i kako se sve ne zovu ti mali usra.i nametnici koji zagorčavaju život našim kućnim ljubimcima. I sad, ja sam ga zaboravila pitati, postavila sam mu sigurno 100 pitanja, ali eto uvijek se nešto zaboravi. Moj mačak živi samo u kući, ne izlazi van - uopće. Da li on može išta od tih nametnika dobiti u kući, je li mi netko to zna reći? Mislim, glupo je da to pišem, ali jasno je da u mojoj kući toga nema, pa gdje će to onda dobiti? Da li da mu ja to i dalje dajem preventivno, svakih 3-4 mjeseca (ili koliko?) ili mu ne treba, pošto ne znam kako bi u kući dobio bilo što od tih malih dosadnjakovića nametnika. Napominjem da imam i psa koji izlazi van, ali je i puno u kući, mačak je u kontaktu s psom, ali psa redovito tretiramo protiv nametnika, ampule protiv buha i krpelja i tablete protiv unutarnjih parazita. Da li mi to netko zna odgovoriti ili ću opet morati dosađivati veterinaru s pitanjima i potpitanjima.
snježana0301 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2008., 16:29   #49
A šta se tiče mog psa i davanja mu tabletica protiv nametnika i ja tu imam pravih problema. Cijelu, nema šanse da proguta, nema načina. Režemo ju na 8 dijelova (da i to je moguće, na 8) i dajemo mu s kuhanim biftekom, jer to obožava. I sad tu osminu tablete uguramo u komadinu (ne komad ni komadić, nego komadinu), da ne bi osjetio, bifteka i on to uzme u usta i žvače, žvače, neće progutati. I kad napokon proguta, mi svi sretni, krenemo s drugom osminom, kad on ispljune onaj komadić tablete iz usta. Proguta meso, a tabletu u ustima izdvoji i ispljune. Da nisam vidjela, ne bih vjerovala. I tako, mi opet pokušamo, pa onda nakon mnogo, mnogo pokušaja i upali. Uglavnom, uz jednu tabletu, isjeckanu na osmine, pojede oko 2 kg bifteka. Seronja jedan prefrigani.
snježana0301 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2008., 17:15   #50
Quote:
inra kaže: Pogledaj post
nama je glavni problem kako se sada ponašati s mačkom. veeeelika je maza, spava s nama, uvijek je uz nekog od nas dvoje. muž je već očajan, a ja sam izludila perući ruke čim ga pomazim. koliko dugo je zarazan? za 15 dana treba popiti drugu tabletu, a poslije toga kaže vet svakih 2-3 mjeseca po jednu kao preventivu. je li za 15 dana čist ili ? uglavnom, kada opet može moja maza sa mnom u krevet. inače mačak je okolokućni. izađe u dvor i u kući je. ali je prije desetak dana zabludio s mačkama iz sela i pretpostavljam tako skupio trakavicu. nije kastriran ( to ga čeka poslije ovoga) i inače 90% vremena je u kući.
kad mu das tabletu, u roku 24 sata ti macan to izbaci iz sebe. tretiras ga opet za 15 dana jer tableta djeluje na odrasle trakavice, ali ne i na one u razvoju, a 15 dana joj treba da se razvije. ako si ga tretirala protiv buha prije nego sto ste otkrili trakavicu onda ne bi trebao imat novih, ali se tretira za svaki slucaj. uglavnom, mozes si ga pustit u krevet vec sutra, ako ti fali ne brini, nece ti nista biti, samo usisaj dobro kucu, ocisti sve da ne ostane onih osusenih segmenata po kuci. i pijesak komplet promijeni.
mozete ga mazit i pazit i sve
i trakavica se ne vidi u izmetu.
Rosie-Posie is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2008., 23:16   #51
Quote:
Rosie-Posie kaže: Pogledaj post
kad mu das tabletu, u roku 24 sata ti macan to izbaci iz sebe. tretiras ga opet za 15 dana jer tableta djeluje na odrasle trakavice, ali ne i na one u razvoju, a 15 dana joj treba da se razvije. ako si ga tretirala protiv buha prije nego sto ste otkrili trakavicu onda ne bi trebao imat novih, ali se tretira za svaki slucaj. uglavnom, mozes si ga pustit u krevet vec sutra, ako ti fali ne brini, nece ti nista biti, samo usisaj dobro kucu, ocisti sve da ne ostane onih osusenih segmenata po kuci. i pijesak komplet promijeni.
mozete ga mazit i pazit i sve
i trakavica se ne vidi u izmetu.

super muž me danas zove s posla sav očajan da on ne može tako živjeti jer ga je mačak jutros tako tužno gledao što mu nije dao da mu kao i obično spava na glavi a danas je cijeli dan tako mazan da nisam odolila. a već juče opake životinjice nisu izlazile iz njega.

ovo ostalo smo obavili već. sve usisala, oprala njegovu deku na 90, promjenila cijeli wc, sklanjala kakicu čim obavi nuždu..... dobili smo ampulu protiv buha, ali pošto on malo izađe u dvor veterinar nam je rekao da čekamo da prestane kiša dan dva.

idemo se malo maziti
inra is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2008., 09:52   #52
koliko koštau te ampule? ima ih možda po pet shopovima? jer dok ja svojoj ubacim tabletu, svu me izgrize
__________________
and you, you make me run and you, you make me want to live...for you
Ami13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2008., 11:32   #53
I naš mačak je neki dan dobio pola tabletice. I kad idemo na put dajemo mu tablete protiv povraćanja, i uvijek ih sakrijemo u komadić šunke ili kobasice. Prvo mu dam par praznih komadića, pa onaj s tabletom i još jedan prazni za nagradu i nikad nismo imali problema, sve ih je progutao. Jedino mi se čini da je bio malo depresivan u subotu, da je skužio da je bolestan jer je vidio da načinjemo kobasicu samo zbog njega.
__________________
3.9.2011.
espana is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2008., 13:17   #54
Ampulu Profender kupili smo kod veterinara, oko 30,00-tak kuna, ali sigurno ih ima i u pet-shopovima, ne znam zašto ih ne bi bilo, ali ja mislim da ju je najbolje kupiti kod veterinara pa usput dobiješ i korisne savjete, a ako nemaš svog (mislim ne ti - tvoja maca) veta. odi bilo kojem. Nijedan ti neće imati ništa protiv da ti proda ampulu koja ti treba.
snježana0301 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2008., 01:50   #55
Profender za 30 kn, a ja platio 45 u pet shopu.

Lopine, kako ti trgovci deru po nama, a seruckaju kako bi pali na prosjački štap da malo spuste cijene.

Ajde nema veze, bar više nemaju proljev i ne za.se.ru se po čitavoj kupaonici.
I što je najbitnije nemama više strah da će mi se negdje oko noge oplesti nekakav kolutićavac kojeg su posijali onako usput.
__________________
Z
zoranp is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2008., 09:35   #56
Ja platila Profender kod veterinara 55kn. Čista pljačka...
majatonka is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2008., 12:21   #57
Crijevni paraziti kod maca

Koje su tablete dobre protiv glista??
__________________
lola
Lola 27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2008., 12:45   #58
Quote:
Lola 27 kaže: Pogledaj post
Koje su tablete dobre protiv glista??
verpanil,imas u svim apotekama za kupiti kostaju oko 17 kn.
mala 1982 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2008., 22:44   #59
Drontal su ti najpraktičnije jer daš samo jednu i gotovo. Verpanil moraš davati par dana pa opet ponavljat za neko vrijeme.
Jelena-82 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2008., 22:44   #60
Za mačke postoji ampula sa kojom se tretiraju vanjski i unutarnji nametnici,raspitaj se možda ima istih i za pse.
Rudolfa is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:26.