Natrag   Forum.hr > Društvo > Kutak za školarce i studente

Kutak za školarce i studente Sjedni, 1!!!
Podforumi: Državna matura, Osnovne i srednje škole, Fakulteti i visoka učilišta, Upomoć, spašavajte!

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.12.2012., 18:21   #81
Da li će se ulaskom Hrvatske u EU smanjiti mjesečna subvencija studenata sa 400 na 200€ ?

Jel ima itko informacije kada će izaći natječaj (ERASMUS) za 2013/2014 ?

Jel imao tko iskustva sa sveučilištem u Urbinu (Italija) i Ateni ?

Zadnje uređivanje Isabella* : 21.12.2012. at 18:35.
Isabella* is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2012., 18:34   #82
I zanima me da li potvrda o znanju jezika nosi određene bodove ili ju je potrebno samo donijeti na uvid? Tj. zanima me da li bih dobila više bodova ako bih predala potvrdu sa stupnjem C1.1 od B2.3 ?

I jel ima tko kakav savjet za motivacijsko pismo?

Zadnje uređivanje Isabella* : 21.12.2012. at 19:36.
Isabella* is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2012., 13:56   #83
Zanima me ako se ide na razmjenu i ostao je zadnji semestar diplomskog studija znači ostalo je samo pisanje rada sad me zanima ako ode netko na razmjenu je li on taj rad brani u drzavi u kojoj je na razmjeni ili ... Pitam za prijatelja
Psycho Mantis is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2012., 16:05   #84
Quote:
Psycho Mantis kaže: Pogledaj post
Zanima me ako se ide na razmjenu i ostao je zadnji semestar diplomskog studija znači ostalo je samo pisanje rada sad me zanima ako ode netko na razmjenu je li on taj rad brani u drzavi u kojoj je na razmjeni ili ... Pitam za prijatelja
Ovisi kako slože ugovor. U pravilu bi trebao imati mentora (makar formalno) i sa svog fakulteta te samu obranu održati (i) na svom fakultetu.
__________________
streberica.gimnazijalkaATyahoo.com Za državnu maturu I ovdje
Štreberica is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2013., 09:32   #85
Jel iko zna kakve informacije kad bi moga izać natječaj za erasmus?
kaata is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2013., 22:55   #86
Quote:
kaata kaže: Pogledaj post
Jel iko zna kakve informacije kad bi moga izać natječaj za erasmus?
Prosle godine je izasao 10.1. pa ga ja i sad tako nekad ocekujem.
__________________
Dobro je nekoga usrećiti. Počni od sebe.
Sunshine01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2013., 18:47   #87
pa šta nema u vas već otvoren natječaj? u nas, u bih, je odavno otvoren i traje do 1.2. ja se sve premišljam bi li pokušavala, al sam prelijena za počet uopće taj proces. bilo bi poželjno da netko tko je već išao nekud opiše bar ugrubo kako je sređivao papire. mene konkretno zanima za potvrdu o znanju jezika, je li dovoljno što sam na prvoj godini u oba semestra položila engleski ili se mora imat taj neki međunarodni certifikat?
Trina Moe is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2013., 22:14   #88
Itko iskustva sa Švedskom?
Konkretno, jezični tečaj. Trebam li već imati neko znanje jezika ili je moguće ići učiti "od početka"?

Zadnje uređivanje Ja,Lucifer : 04.01.2013. at 22:21.
Ja,Lucifer is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2013., 04:02   #89
Quote:
Trina Moe kaže: Pogledaj post
pa šta nema u vas već otvoren natječaj? u nas, u bih, je odavno otvoren i traje do 1.2. ja se sve premišljam bi li pokušavala, al sam prelijena za počet uopće taj proces. bilo bi poželjno da netko tko je već išao nekud opiše bar ugrubo kako je sređivao papire. mene konkretno zanima za potvrdu o znanju jezika, je li dovoljno što sam na prvoj godini u oba semestra položila engleski ili se mora imat taj neki međunarodni certifikat?
Ja recimo uopće nemam strani jezik.
Cleary is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2013., 14:07   #90
Quote:
Cleary kaže: Pogledaj post
Ja recimo uopće nemam strani jezik.
Ne moraš ga imati kao predmet na fakultetu, ali onda najvjerojatnije moraš položiti neki od ispita koji se priznaju (vidi ovdje pod "detaljnije").

Quote:
Ja,Lucifer kaže: Pogledaj post
Itko iskustva sa Švedskom?
Konkretno, jezični tečaj. Trebam li već imati neko znanje jezika ili je moguće ići učiti "od početka"?
Švedski nije jedan od svjetskih jezika pa ga možeš ići učiti od početka ako se smatraš sposobnim za to i pokažeš da ti je to u interesu.
__________________
streberica.gimnazijalkaATyahoo.com Za državnu maturu I ovdje
Štreberica is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2013., 20:35   #91
Quote:
Trina Moe kaže: Pogledaj post
pa šta nema u vas već otvoren natječaj? u nas, u bih, je odavno otvoren i traje do 1.2. ja se sve premišljam bi li pokušavala, al sam prelijena za počet uopće taj proces. bilo bi poželjno da netko tko je već išao nekud opiše bar ugrubo kako je sređivao papire. mene konkretno zanima za potvrdu o znanju jezika, je li dovoljno što sam na prvoj godini u oba semestra položila engleski ili se mora imat taj neki međunarodni certifikat?
Kod nas nije jos nista izaslo (?!)
Tribas imat certifikat o znanju jezika..
kaata is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2013., 20:42   #92
Quote:
Trina Moe kaže: Pogledaj post
pa šta nema u vas već otvoren natječaj? u nas, u bih, je odavno otvoren i traje do 1.2. ja se sve premišljam bi li pokušavala, al sam prelijena za počet uopće taj proces. bilo bi poželjno da netko tko je već išao nekud opiše bar ugrubo kako je sređivao papire. mene konkretno zanima za potvrdu o znanju jezika, je li dovoljno što sam na prvoj godini u oba semestra položila engleski ili se mora imat taj neki međunarodni certifikat?
Jel možeš stavit link na vaš natječaj?
Isabella* is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2013., 20:50   #93
Za studiranje na engleskom se traži certfikat sa stupnjem C1?
(http://international.unizg.hr/medjun..._studenata/pro - 1. Mobilnost studenata u svrhu studijskog boravka - detaljnije )
Zanima me da li se potvrde o znanju jezika mogu donijeti i naknadno? Navodno su neki ljudi to radili...
Isabella* is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2013., 21:10   #94
Quote:
Isabella* kaže: Pogledaj post
Zanima me da li se potvrde o znanju jezika mogu donijeti i naknadno?
Koliko naknadno?
__________________
streberica.gimnazijalkaATyahoo.com Za državnu maturu I ovdje
Štreberica is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2013., 21:18   #95
Quote:
Štreberica kaže: Pogledaj post
Koliko naknadno?
To ovisi da li ideš na razmjenu u ljetnom ili zimskom semsetru.
Znam da je jedna cura donijela potvrdu u 8.mj., za ljetni semestar (ovaj sad). Ali, sve mi je to čudno.
Isabella* is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2013., 21:21   #96
http://www.mobilnost.hr/index.php?id=106

Ako dobro gledam, prijave su do 8.3.2013. ?? Ali to bi trebalo biti objavljeno na stranicama Sveučilišta ?
Isabella* is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2013., 01:46   #97
gdje se moze dobiti potvrda o znanju stranog jezika?
ima li tko kakve primjere recimo testova koji traze najvisu razinu?
prebacivan is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2013., 14:39   #98
Quote:
prebacivan kaže: Pogledaj post
gdje se moze dobiti potvrda o znanju stranog jezika?
ima li tko kakve primjere recimo testova koji traze najvisu razinu?
Ja sam na pravu i rekla mi je koordinatorica da je dostatna potvrda bilo koje škole stranih jezika ukoliko sadrži stupanj znanja prema common european framework of reference for languages (a1,a2, b1…)

Ne znam koja su pravila za druge fakultete...
Stipo is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2013., 20:34   #99
Quote:
Stipo kaže: Pogledaj post
Ja sam na pravu i rekla mi je koordinatorica da je dostatna potvrda bilo koje škole stranih jezika ukoliko sadrži stupanj znanja prema common european framework of reference for languages (a1,a2, b1…)

Ne znam koja su pravila za druge fakultete...
a jel ti rekla koji je stupanj minimum? ili to ovisi o sveučilištu za koje se prijavljuješ? navodno da su od 2011.te postrožili pravila....
Isabella* is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2013., 16:12   #100
Quote:
Isabella* kaže: Pogledaj post
a jel ti rekla koji je stupanj minimum? ili to ovisi o sveučilištu za koje se prijavljuješ? navodno da su od 2011.te postrožili pravila....
A mislim da je najmanje B2, iako neka sveučilišta traže i C1.
Stipo is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:25.