Natrag   Forum.hr > Razno > Baš razno

Baš razno Teme za koje još nije otvoren specijalizirani podforum.
Podforumi: Kolekcionarstvo, Quizorama.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.09.2011., 13:45   #81
Question

Pleeeeeeeeeeeease!
malasampasta is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2011., 23:04   #82
dobar to je grah
__________________
Fenomenalan je osjećaj lebdjeti u raju
Monique. is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2011., 11:00   #83
Wink

POZDRAV DOBRI LJUDI... VIDIM DA OVDE IMA DOSTA VAS KOJI SE RAZUMIJETE U GRAH. UKRATKO, ZNA LI I MOZE LI NEKO RECI NESTO O OVOJ KOMBINACIJI KAD JE U PITANJU LJUBAV? ZAHVALJUJEM

234 122 221
413 431 221
143 143 421
___ ____ ____
4444 44444 44444
tutlic is offline  
Odgovori s citatom Received Warning
Old 03.10.2011., 13:53   #84
zar nije malo čudno da oni koji žele da im se tumači grah uvijek budu neki novi članovi sa jednim postom?
Shansel is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2011., 16:15   #85
Quote:
Shansel kaže: Pogledaj post
zar nije malo čudno da oni koji žele da im se tumači grah uvijek budu neki novi članovi sa jednim postom?
I ja sam to primjetila, kao i to i kad im dam svoje skromno tumacenje, da se nikad poslije ne jave da li sam pogodila ili ne.
Obicno kazu proslost je ok, tako je, ali za dalje, ni glasa ne daju od sebe....
__________________
Nisam andjeo, jer mi crveno mnogo bolje stoji...
dorothea is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2011., 16:41   #86
Quote:
dorothea kaže: Pogledaj post
I ja sam to primjetila, kao i to i kad im dam svoje skromno tumacenje, da se nikad poslije ne jave da li sam pogodila ili ne.
Obicno kazu proslost je ok, tako je, ali za dalje, ni glasa ne daju od sebe....
POSTO SI MENI DALA TUMACENJE, EVO OBECAVAM DA CU SE JAVITI DA PROKOMENTARISEMO JE LI BILO TACNO TO STO SI REKLA, ILI NE... JESTE DA SAM MALO POGRIJESILA U BACANJU TRECEG GRAHA, ALI SUSTINA JE ISTA VALJA...
tutlic is offline  
Odgovori s citatom Received Warning
Old 03.10.2011., 19:03   #87
moze li meni neko ovo protumaciti? radi se o ljubavi

333_______333_____333
323_______134_____112
323_______314_____413
4444______4444____44444
magyc555 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2011., 23:31   #88
Ja mislim da su Dorothea i Shansel u pravu i da bi stvarno oni koji traze tumacenje trebalo da kasnije nesto prokomentarisu, isto tako mislim da osim u slucaju kada neko zeli suprotno, tumacenja budu javna cisto da bi se i mi koji zelimo da naucmo gledati u grah, a to ne znamo, mogli da hvatamo neke principe i fore gledanja. Jasno mi je da je nemoguce ovako nauciti ali mislim da mala pomoc nije na odmet... Stoga, ako je neko voljan da napise neke kljucne ili cesto ponavljane kombinacije sta znace, npr u zavisnosti od reda u kom se pojave i slicno... Tenks unaprijed i nadam se da se slazete sa mnom
tutlic is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2011., 08:27   #89
Quote:
magyc555 kaže: Pogledaj post
moze li meni neko ovo protumaciti? radi se o ljubavi

333_______333_____333
323_______134_____112
323_______314_____413
4444______4444____44444
Ovdje nema mnogo toga da se kaze. Po ovome, ja tu vidim i ljubav i brak i osjecanja. Je, da ima malo cekanja i da muska strana ima nekih sitnih bubica, ali sve ukazuje na to.
U buducnosti bi se nesto trebalo brzo desavati i to kroz teret koji ima taj muskarac, dok si ti stabilna i postojana u svojim osjecanjima.
Rekla bi jos da mozda postoje neki problemcici u kuci i da je mozda upravo to razlog zabrinutosti ovog muskarca.
__________________
Nisam andjeo, jer mi crveno mnogo bolje stoji...
dorothea is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2011., 08:33   #90
Quote:
tutlic kaže: Pogledaj post
Ja mislim da su Dorothea i Shansel u pravu i da bi stvarno oni koji traze tumacenje trebalo da kasnije nesto prokomentarisu, isto tako mislim da osim u slucaju kada neko zeli suprotno, tumacenja budu javna cisto da bi se i mi koji zelimo da naucmo gledati u grah, a to ne znamo, mogli da hvatamo neke principe i fore gledanja. Jasno mi je da je nemoguce ovako nauciti ali mislim da mala pomoc nije na odmet... Stoga, ako je neko voljan da napise neke kljucne ili cesto ponavljane kombinacije sta znace, npr u zavisnosti od reda u kom se pojave i slicno... Tenks unaprijed i nadam se da se slazete sa mnom
Jako je tesko napisati neke znacenja, bar meni, jer ja posmatram cijelu kombinaciju i na osnovu nje dajem neko tumacenje. Po meni znacenje se mijenja zavisno u kojem je redu i slicno...

recimo 333 je jako pozitivan grah, neko ga zove i Fatimin fol (ne znam zasto, jer sam i sama to procitala na Forumu) i znaci ispunjenje zelje, a ja to tumacim kao ozbiljnu vezu i brak i nakon sto padne, taj red vise ne kupim, nego samo ovaj 2 donja.

isto znacenje ima i 9x4 sto znaci ispunjenje zelje i kazu da tad se prekida gledanje i da se pokrije crvenom tkaninom.

5x4 i 7x4 su takodje pozitivne kombinacije

323 ja gledam kao sastanak ili zelju za sastankom, zavisno od ostalog graha...

to su neka opsta tumacenja, a ostali ako zele neka se nadovezu....
__________________
Nisam andjeo, jer mi crveno mnogo bolje stoji...
dorothea is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2011., 09:39   #91
Dorothea nije Fatimin fol nego Fatimin fal. U sustini, gatanje ili falanje u grah se naziva "otvaranje falova" tojest kupova koji nastaju redanjem. Ovo je jedna od najčešćih oblika gatanja u Bosni, posebno među Bošnjakinjama. Smatra se da izvorno proricanje u grah dolazi sa Istoka, Turska, Sirija itd,
Proricati u grah nije lako naučiti i zato bez pokazivanja uživo teško je nekom pojasniti zašto se neka zrna tumače ovako ili onako.

Evo što sam pronašao na jednom sajtu o tumačenju u grah tojest kako se od jedne kombinacije može proizvesti više značanje tojest ovisno na što se gleda.

KAKO SE TUMAČI GRAH?

Ovo su samo neka od tumačenja određenih kombinacija. Treba naglasiti da se jedna kombinacija može tumačiti na više načina (posao, kuća, ljubav, zdravlje...) te da treba pozorno pratiti u kojem se bacanju ona pojavi pošto jedna kombinacija nema isto značenje u prvom, drugom ili trećem bacanju.


2 1 2
3 1 4
3 3 2
5x4

Općenito ovaj grah upozorava na familijarne probleme koji se moraju što prije rješavati ili će u protivnom, produži li se kriza, dovesti do suza i separacije. U kući se neko vrijeme osjeća kriza i nezadovoljstvo.
Za roditelje fal može predskazivati brige ili probleme sa djetetom (djecom). Osim toga falovi proriču dolazak službene vijesti, bolest i pretrage te opasnost od krađe.
Muškoj osobi predviđa se put kroz brigu a ženskoj osobi novčani dobitak.

Ljubavno falanje:

U prvom bacanju ova fal kombinacija otkriva da osoba kojoj se gleda nije bila sretna u ljubavi. Vrlo je vjerovatno da jedan od partnera ima iza sebe brak ili dužu vezu (ili možda oba partnera) koja se raspala.
Krajiške faladžinice ovaj grah u drugom bacanju nazivaju „bismillah fal grah“ i on ponajviše ukazuje kako muškarac i žena razmišljaju jedno o drugom i žele što prije susret (sastanak). Ovdje je riječ o već stvorenim ljubavnim osjećanjima. Za one koji su u braku falovi upozoravaju na prevaru.
Jamshid is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2011., 10:58   #92
Dorothea, posto ja neki dan nisam kako treba razgrnula grah, evo opet sam...znam da ne valja cesto ali jbg...

234 333 311
134 314 314
341 242 224
___ ____ _____
4444 4444 44444

Po onom sto sam naucla sa ovog foruma, rekla bih da u sadasnjosti postoji zelja za sastankom, ja patim, a u buducnosti sve zavisi od muske osobe i sa 7x4 moglo bi izaci na radost... E sad, toliko je to sto ja mogu sturo da vidim...ali ja ne znam finese, kakvo protumaciti stanje srca u prvom, drugom i trecem bacanju... Musko-zenska osjecanja i ostalo... Moze li neko pomoci?
tutlic is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2011., 12:56   #93
evo kako moja baba gleda:
9x4 loša kombinacija "devrat" šta god to značilo
5x4 je brzo obeselenje, brzo ćeš se obradovat
7x4 isto pozitivna kobinacija kao i 3x7
6x4 muški kar
8x4 misim da je ženski kar
333 najbolja kombinacija, vijenac
131 isto dobra kombinacija, "krilati se"
242 sastanak
323 ljubav u rukama

ako se još čega sjetim pišem
__________________
Fenomenalan je osjećaj lebdjeti u raju
Monique. is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2011., 14:17   #94
Smile

Quote:
Monique. kaže: Pogledaj post
evo kako moja baba gleda:
9x4 loša kombinacija "devrat" šta god to značilo
5x4 je brzo obeselenje, brzo ćeš se obradovat
7x4 isto pozitivna kobinacija kao i 3x7
6x4 muški kar
8x4 misim da je ženski kar
333 najbolja kombinacija, vijenac
131 isto dobra kombinacija, "krilati se"
242 sastanak
323 ljubav u rukama

ako se još čega sjetim pišem
heheeh nije kar nego kahar, to znači briga, tuga, jad, a devrat je dever ili u slobodnom prevodu nesreća, nezgoda, loš period. Izraz "krilati se" znači radovati se, veseliti se.
Jamshid is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2011., 16:38   #95
A moze li neko baciti komentar za moj grah?
tutlic is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2011., 18:25   #96
Zna li netko tumačenje za 233 u grahu,što ta kombinacija znači??????
Shansel is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2011., 20:04   #97
Quote:
Jamshid kaže: Pogledaj post
heheeh nije kar nego kahar, to znači briga, tuga, jad, a devrat je dever ili u slobodnom prevodu nesreća, nezgoda, loš period. Izraz "krilati se" znači radovati se, veseliti se.
u pravu si
__________________
Fenomenalan je osjećaj lebdjeti u raju
Monique. is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2011., 12:19   #98
Može li mi neko protumačiti, u pitanju je ljubav.

234...............234...............234
431...............211...............134
233...............413...............332
4444.............44444 ............4444
__________________
Fenomenalan je osjećaj lebdjeti u raju
Monique. is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2011., 12:27   #99
a jel se može gledat u gravče na tavče? Z kranjsko klobaso?
__________________
ponedijak džigerice i zeja na uju za obid manistre u suvo za večeru, utorak nje š njon, srida hobotnice ispo cripnja za obid sardele u savur za večeru, četrtak nje š njon, petak šuga o losture š njokin za obid grancigule na buzaru za večeru, subota nje š njon, nedija nje š njon nje š njon
Liburn is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2011., 15:31   #100
dorothea, hvala ti za tumacenje! Ovo za bubice i probleme u kuci, si u pravu. Nadam se da ce i ostalo biti, onako kako si rekla
magyc555 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:40.