Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.11.2012., 03:41   #81
Dobro veče, positivax,

Quote:
pozitivax kaže: Pogledaj post
Problem je što on nema zdrav osjećaj ljutnje.
Gle koliko sam ga navodila na to, pisala svašta sirovo.Sve da mu se probudi zdrava ljutnja, da izbaci to i sebe i po fazama ozdravi sebe.Da zaštiti svoju dušu i skine taj jad sa nje.Spasi sebe a onda možda i taj brak no ...ništa.Samo suze i tuga.Baš si mislim gdje su ti cojones čovječe ? Da staviš to u realne okvire.
To je izuzetno nezdravo.
Tada takvi ljudi još godinama vuku repove tuge,samooptuživanja,nade,nepovjerenja,boli itd.
To nije zdravo, nedostatak bumo rekli emotivne samozaštite i svoga ega,pa iskreno sumnjam u oporavak njihovog braka.On se ne ljuti...meni je to nevjerojatno.No zato je beskrajno tužan i slomljen.
izvrsno pišeš i na mjestima duhovito. Na nekim drugim temama sam pucala od smijeha. Napr jednom tipu si rekla da ćeš ga poslušati nakon lobotomije.
Što se tiče ovog broken heart, on je upao u depresiju. Treba mu malo više empatije. On je nesvjesno okrenuo bijes prema sebi. Predlažem da, ako je moguće, ode u teretanu, da se bavi nekakvom fizičkom aktivnošću. To povisuje happy hormones (dopamin, itd) u mozgu pa to povišenje nivoa hormona ima i daljnjih pozitivnih efekata. Bad things happen to good people. Teško mu je.







No good deed goes unpunished.
Vinka55 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2012., 11:30   #82
Positiva, ti inače imaš dosta dobre tekstove, no zasmetalo me malo omalovažavanje SEKSA kod tebe. Pišeš kao da je seks sporedna stvar u životu, nebitna i precijenjena. Kao da je prljav, kao da žena nema pravo na užitak.
Po meni, ta žena vjerojatno nije bila zadovoljena do kraja. Falilo joj jer seksa, maženja...Pošteno bi bilo od nje, da se rastavila pa potražila drugog, umjesto
da ga je varala. Tu se slažem. Ružno je varati pod izgovorom "što će biti s djecom", "familjiom" itd....
Da sam ja bila na njezinom mjestu, ne bi dugo trpila, rastavila bi se i krenula u potragu za drugim.
Ali SEKS kao seks, je itekako važan. Neki ljudi su jednostavno vrući. Drugi su hladniji i treba im manje. Nisu zato ovi vreliji lošiji kao karakteri. Lošiji su samo ako lažu i varaju.
Vidiš, moj otac je varao mamu. Uvijek. Kad sam ga pitala zašto, rekao mi je da ona ne voli seks, da nema strasti u njoj, i da zašto se uopće udavala ako ne voli seks. Stalno je bio u potrazi, dok nije našao jednu bivšu ljubav iz škole. Istina, trebao se prvo rastaviti, pa zatim naći novu ženu.
smedjišećer is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2012., 11:45   #83
Quote:
smedjišećer kaže: Pogledaj post
Vidiš, moj otac je varao mamu. Uvijek. Kad sam ga pitala zašto, rekao mi je da ona ne voli seks, da nema strasti u njoj, i da zašto se uopće udavala ako ne voli seks. Stalno je bio u potrazi, dok nije našao jednu bivšu ljubav iz škole.
otac koji djetetu priča o sexualnim problemima i nabacuje krivnju za raspad braka isključivo na majku i to pred djetetom, lijepo.
nego, zašto se ženio za osobu koja ne voli sex kad mu već toliko znači...
vjerujem da u pozadini ima još toga, a da nema veze sa sexom.

Quote:
smedjišećer kaže: Pogledaj post
Istina, trebao se prvo rastaviti, pa zatim naći novu ženu.
a zašto nije? zbog manjka sexa ili zato što nije imao nimalo respekta prema ženi?
robijas-- is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2012., 16:39   #84
Quote:
robijas-- kaže: Pogledaj post
otac koji djetetu priča o sexualnim problemima i nabacuje krivnju za raspad braka isključivo na majku i to pred djetetom, lijepo.
nego, zašto se ženio za osobu koja ne voli sex kad mu već toliko znači...
vjerujem da u pozadini ima još toga, a da nema veze sa sexom.



a zašto nije? zbog manjka sexa ili zato što nije imao nimalo respekta prema ženi?

Ovako. To se dogodilo kad je meni bilo preko 30 godina, dakle nisam više bila dijete. I da, njemu je bilo preko 60, ta žena je išla s njim u razred.


Oženili su se moji kad su bili jako mladi. Mojoj mami je on bio prvi i zadnji. Vrlo je konzervativno odgojena i hodali su 9 mjeseci prije braka. U tih 9 mjeseci nije bilo seksa. Tek netom nakon što su se zaručili. Mama neiskusna, njezina prva ljubav. Znam da prezire seks, vidim iz razgovora. Za nju, svaka atraktivna žena je k...Takva je, šta se može.

Nije se rastavio, ja sam se kao dijete teško razbolila. Vjerujem da je i to bio jedan od razloga, zašto nas nije napustio. Kasnije, kad sam ozdravila sam već kao dijete doznala za jednu ljubavnicu. Nisam mami ništa rekla, bilo mi ju je žao.
smedjišećer is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2012., 21:18   #85
Question

Nakon 20 godina skupa i troje djece zivimo super.
Za to vrijeme je bilo uspona i padova.Pad se dogodio i trajao je nekih 2 godine zbog prirode moga posla, a ona za to vrijeme u laganoj depresiji koju ja nisam dovoljno jasno prepoznao.
To je prestalo nakon sto se zena pocela baviti privatnim poslom.
Ja jos uvijek radim isti posao, i zadnjih 7 godina zivot je super.Ljubav, super sex,zdravlje,novci.....

Odjedanput, "iz nicega" zena priznaje aferu koju je imala prije 7 godina i koja je trajala mjesec-dva.

Sok, nevjerica......uglavnom, skupa smo jos uvijek jer nemogu odbaciti nasih 20 godina, kucu i djecu, kao ni zadnjih 7 fantasticnih godina.....

Zasto bi ona tako nesto priznala i dali joj mogu vjerovati da je sve sto je priznala istina?
more i ja is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2012., 08:37   #86
Quote:
more i ja kaže: Pogledaj post
Zasto bi ona tako nesto priznala i dali joj mogu vjerovati da je sve sto je priznala istina?
Da si olakša savjest.
istina je, ne znam tko bi lagao da je prevario
__________________
Tempus fugit!
Lepricorn is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2012., 09:16   #87
Quote:
more i ja kaže: Pogledaj post
Nakon 20 godina skupa...
...a ona za to vrijeme u laganoj depresiji koju ja nisam dovoljno jasno prepoznao.
Odjedanput, "iz nicega" zena priznaje aferu...

Zasto bi ona tako nesto priznala i dali joj mogu vjerovati da je sve sto je priznala istina?
Siguran si da si ovaj put jasno prepoznao situaciju?
Siguran si da je "iz ničega" izronilo priznanje?

Pitam da razmisliš, ne radi provokacije, jer po sebi znam kako, ponekad, slabo zapažamo što se dešava u životu naših partnerica...
ly erg is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2012., 09:38   #88
Quote:
Lepricorn kaže: Pogledaj post
ne znam tko bi lagao da je prevario
Mislim da čovjek, bivajući pritom u laganom nesporazumku s rečeničnom konstrukcijom, zapravo zdvaja oko toga je li mu zakonita priznala cijelu istinu .
Lord Byron is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2012., 14:36   #89
Quote:
Lord Byron kaže: Pogledaj post
Mislim da čovjek, bivajući pritom u laganom nesporazumku s rečeničnom konstrukcijom, zapravo zdvaja oko toga je li mu zakonita priznala cijelu istinu .
Upravo to me ubija.
Natjerao sam je da mi isprica bas sve detalje od pocetka do kraja, ali ona kaze da se nemoze "sjetiti".
Nezna tocno koliko je bilo sastanaka sa sexom (na kraju se sjetila 4x i tvrdi da 100% nije bilo vise), iako ima slonovsko pamcenje i moze se sjetiti tko je glumio neku sporednu ulogu u filmu kojega je gledala prije 20 godina.

....i da, govori da je priznanje bilo poradi savjesti, jer je jos ljudi znalo za ovo.
more i ja is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2012., 14:41   #90
Quote:
ly erg kaže: Pogledaj post
Siguran si da si ovaj put jasno prepoznao situaciju?
Siguran si da je "iz ničega" izronilo priznanje?

Pitam da razmisliš, ne radi provokacije, jer po sebi znam kako, ponekad, slabo zapažamo što se dešava u životu naših partnerica...


Nisam vise siguran u nista.
Ona govori da je mislila (imala osjecaj) da ja to vec znam.
U to vrijeme je bila pod utjecajem nekih strasno losih osoba, a ja sam radio i izbivao iz kuce po nekoliko tjedana jer je to bio jedini nacin da nesto izgradim za svoju obitelj.
more i ja is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2012., 14:53   #91
Quote:
Lepricorn kaže: Pogledaj post
Da si olakša savjest.
istina je, ne znam tko bi lagao da je prevario
Olaksala je sebi savjest. A mene ubila u glavu!
Njezino priznanje mi uopce nije trebalo, ako je falila, onda je trebala sama nositi taj kriz cijeloga zivota, a ne priznati nesto sto se dogodilo prije cak 7 godina. Meni to sada izgleda kao da je bilo jucer.
Samo priznanje, cijela njena prica mi nema nikakve logike i to me unistava.
U ono vrijeme je bila slabija komunikacija medju nama (ali nista sto se u drugim brakovima ne dogadja), a sex je uvijek bio odlican.
more i ja is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2012., 14:53   #92
Quote:
more i ja kaže: Pogledaj post
Upravo to me ubija.
Natjerao sam je da mi isprica bas sve detalje od pocetka do kraja, ali ona kaze da se nemoze "sjetiti".
Nezna tocno koliko je bilo sastanaka sa sexom (na kraju se sjetila 4x i tvrdi da 100% nije bilo vise), iako ima slonovsko pamcenje i moze se sjetiti tko je glumio neku sporednu ulogu u filmu kojega je gledala prije 20 godina.

....i da, govori da je priznanje bilo poradi savjesti, jer je jos ljudi znalo za ovo.
a ne znam stvarno koju satisfakciju dobivaš iz detalja, koliko puta, na koji način i tako to...
a i to priznanje, i to nakon 7 g. čisto sumnjam da je rezultat naglo probuđene savjesti. skloniji sam vjerovat da se javila opasnost da netko od tih 'još ljudi' bude u tvom društvu ili izbrblja pa informacija dođe do tebe pa onda više nije mogla živit na iglama.
robijas-- is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2012., 15:09   #93
Quote:
robijas-- kaže: Pogledaj post
a ne znam stvarno koju satisfakciju dobivaš iz detalja, koliko puta, na koji način i tako to...
a i to priznanje, i to nakon 7 g. čisto sumnjam da je rezultat naglo probuđene savjesti. skloniji sam vjerovat da se javila opasnost da netko od tih 'još ljudi' bude u tvom društvu ili izbrblja pa informacija dođe do tebe pa onda više nije mogla živit na iglama.
Super si to primijetio,jer je upravo to ona i navela kao razlog priznanja.Kao,bolje da to cujem od nje, nego od nekog drugog.
U ono vrijeme je bila strasno povodljiva i pod utjecajem strasno losih prijateljica (ljubomorne) koje su je nagovarale na ovaj cin (budile su u njoj znatizelju).
Sto se tice detalja, ....znam, sve znam.......ubija me to, jer barem sto se sexa tice NIKAD nije bilo problema!
more i ja is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2012., 15:10   #94
Natjerao sam je da mi isprica bas sve detalje od pocetka do kraja...

Njezino priznanje mi uopce nije trebalo...

Nisam vise siguran u nista.



Preporučam razgovor. Smireni razgovor, ako je moguće. Kažeš da vam je seks bio odličan svo vrijeme...
Pokušajte zajedno to pretresti. Onako, otvoreno. Zbrojite, oduzmite, recite jedno drugome...
I ne traži detalje. Ne pomažu niti imaju smisla.
ly erg is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2012., 15:15   #95
Quote:
ly erg kaže: Pogledaj post
Pokušajte zajedno to pretresti. Onako, otvoreno. Zbrojite, oduzmite, recite jedno drugome...
I ne traži detalje. Ne pomažu niti imaju smisla.
Ne vidim poantu u pretresanju događaja koji su se dešavali prije 7 godina.
zaista ne vidim što će autoru donijeti ako sazna sve detalje i zašto i kako.
pa oni su sretno i skladno živjeli 7 godina nakon prijevare.
žena je trebala s tom tajnom otići u grob, no vjerovatno se prepala da on ne sazna od nekog drugog.

Autoru; ili oprosti i nastavite gdje ste stali, ili odi od nje. druge nema.
__________________
Tempus fugit!
Lepricorn is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2012., 15:22   #96
Quote:
Lepricorn kaže: Pogledaj post
Ne vidim poantu u pretresanju događaja koji su se dešavali prije 7 godina.
zaista ne vidim što će autoru donijeti ako sazna sve detalje i zašto i kako.
pa oni su sretno i skladno živjeli 7 godina nakon prijevare.
žena je trebala s tom tajnom otići u grob, no vjerovatno se prepala da on ne sazna od nekog drugog.

Autoru; ili oprosti i nastavite gdje ste stali, ili odi od nje. druge nema.
Kako će nastaviti, ako si to ne razjasne?
Zašto će otići kad je sve, po njemu, bilo ok?
Mislim da si imaju što za reći kako bi išli dalje, a da ne ostane na - E, čuj, baš sam se sad sjetila...prije...koliko ono? ahm...da, ma ima tome 7 godina, znaš, imala sam ljubavnika, par puta smo se poševili, pa, eto, samo da znaš jer zna to i tvoj kompa Jurica...mislim, ono, čisto da te ne zajebava kad odete na pivo. Da znaš o čemu se radi, ne?

Ne kažem da treba sad provoditi istragu o mjestima, datumima, načinima gdje su bili i što su točno radili već da samo razgovaraju. Kad mu je to već rekla i vidjela da ga to ždere, bilo bi fer da si to razjasne do kraja.
Tek onda će, možda, moći odlučiti što će dalje - oprostiti ili zaboraviti...
ly erg is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2012., 15:23   #97
Quote:
ly erg kaže: Pogledaj post
Natjerao sam je da mi isprica bas sve detalje od pocetka do kraja...

Njezino priznanje mi uopce nije trebalo...

Nisam vise siguran u nista.



Preporučam razgovor. Smireni razgovor, ako je moguće. Kažeš da vam je seks bio odličan svo vrijeme...
Pokušajte zajedno to pretresti. Onako, otvoreno. Zbrojite, oduzmite, recite jedno drugome...
I ne traži detalje. Ne pomažu niti imaju smisla.
Razgovarali smo mi uzduz i poprijeko, ali jos uvijek nisam siguran da mi je ispricala CIJELU istinu.
Upravo iz "detalja" sam doznao za neke stvari koje se bas i ne cine prvi put kada imas odnos sa drugom osobom, tj stvari koje sa mnom nije htjela uciniti niti nakon 20 godina braka.
Strah me je da to nje bilo samo mjesec/dva sa 4 konkretna susreta, vec mnogo,mnogo duze.Zato se i nemoze sjetiti tocnog boja odnosa sa njim.Covjek ce se sjetiti (pogotovo ona) ako je bilo 3 ili 4 puta, ali ako je to trajalo duze onda se "evidencija" zaboravi.
Netko ce reci, koja je razlika jednom ili 50 puta, ali za mene je to razlika....i kada je vec priznala, hocu znati sve od A do Z

Hvala na savjetu.
more i ja is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2012., 15:26   #98
meni se čini da je on dobio sve odgovore, i koliko puta , i kad , i zašto.
sad to mora sam sa sobom probaviti.
ona mu je rekla detalje, a na njemu je da sam sa sobom vidi može li te detalje izbaciti iz glave.
svako dodatno drvljenje sa razgovorima, po meni je samo uzaludno kopanje po rani

EDIT: autoru, dobio si cijelu istinu. rekla ti je sve što trebaš znati, ono što ti nije rekla je koliko je uživala u tim sastanicima, a to mislim da ne trebaš niti znati.
bar ako želite nastaviti dalje..
__________________
Tempus fugit!
Lepricorn is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2012., 15:28   #99
Quote:
more i ja kaže: Pogledaj post
....i kada je vec priznala, hocu znati sve od A do Z
Bojim se da ti to neće biti od koristi. Upravo suprotno, ali razumijem želju koju imaš iako je jebeno mazohistička...
ly erg is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2012., 15:33   #100
Quote:
ly erg kaže: Pogledaj post
Kako će nastaviti, ako si to ne razjasne?
Zašto će otići kad je sve, po njemu, bilo ok?
Mislim da si imaju što za reći kako bi išli dalje, a da ne ostane na - E, čuj, baš sam se sad sjetila...prije...koliko ono? ahm...da, ma ima tome 7 godina, znaš, imala sam ljubavnika, par puta smo se poševili, pa, eto, samo da znaš jer zna to i tvoj kompa Jurica...mislim, ono, čisto da te ne zajebava kad odete na pivo. Da znaš o čemu se radi, ne?

Ne kažem da treba sad provoditi istragu o mjestima, datumima, načinima gdje su bili i što su točno radili već da samo razgovaraju. Kad mu je to već rekla i vidjela da ga to ždere, bilo bi fer da si to razjasne do kraja.
Tek onda će, možda, moći odlučiti što će dalje - oprostiti ili zaboraviti...
Upravo tako.
lik kojim je to napravila radi za jednog mog "prijatelja' koji ima svoju firmu, i godinama nakon prevare smo narucivali (ona je narucivala) stvari kod njega, tako da sam dosta puta isao u tu firmu i cak bi i popricao sa tim likom.
Zasto je bas tamo trebala narucivati stvari, i mene slati u taj brlog?Da mi se podsmjehuju valjda?
Ponos je kod mene velika stvar.........a taj lik je inace pravi jadnik/jebivjetar koji se nasao na pravo mjesto u pravo vrijeme i "osjetio" plijen.
more i ja is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:47.