Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.09.2012., 01:53   #41
Caru carevo, Bogu božije? Sve što imaš, najpozitivnije iz svoje duše daješ Gospodu, i ne mariš za zemaljsku brigu. Knez ovoga svijeta tlači duše, stoga Isus veoma mudro to naglašava i daje smjernicu. ..."dajte im što traže, ionako je zemaljsko - prah koji će nestati, ali ono što dajete Bogu, živo je i biće uzvišeno. Ono što je od zemlje u nju će se vratiti, ali vaša duša bit će visoko uzdignuta". (mojim riječima)
__________________
Σύμφωνα με τον Ιησού Χριστό, τον Ηλία
barmen jitro is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2012., 11:40   #42
Ako čemo istraživati do kraja, možemo reći da neplačanje poreza nije niti samo i isključivo prevara države. Zato jer država ima prihode, to su razni porezi i taxe ali ona ima i obveze i rashode. Porezi nisu samo plače državnih službenika nego je glavna svrha poreza da se financiraju različite službe i usluge koje trebaju svima nama. Teko bismo mogli reći i da onaj tko ne plača poreze vara sve nas.
kom1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2012., 15:46   #43
Quote:
barmen jitro kaže: Pogledaj post
Caru carevo, Bogu božije? Sve što imaš, najpozitivnije iz svoje duše daješ Gospodu, i ne mariš za zemaljsku brigu. Knez ovoga svijeta tlači duše, stoga Isus veoma mudro to naglašava i daje smjernicu. ..."dajte im što traže, ionako je zemaljsko - prah koji će nestati, ali ono što dajete Bogu, živo je i biće uzvišeno. Ono što je od zemlje u nju će se vratiti, ali vaša duša bit će visoko uzdignuta". (mojim riječima)
Ne živi čovjek samo u kruhu, nego i od svake riječi Božje.
Budite kao price nebeske, koji niti siju, niti žanju...........

To je rekao Krist. Ali je on rekao: gladan bijah, a vi me ne nahraniste. Žedan bijah, vi me ne napojiste.......... Dakle da bi država nahranila siromaha treba da netko plati porez. Ako svi muljaju, trebalo bi ta ti isti muljatori dadu siromasima iz džepa.
Ali nije stvar samo siromaha. I policija i učitelji žive od poreza.
krena is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2012., 17:06   #44
Quote:
krena kaže: Pogledaj post
Ne živi čovjek samo u kruhu, nego i od svake riječi Božje. Budite kao price nebeske, koji niti siju, niti žanju...........To je rekao Krist.
Naravno, Evanđelje. Ja sam (napisano) to u svom žargonu i svojom percepcijom, na moj način, objasnio. Kada dublje uđemo u ove riječi, nije se teško odrediti što znače, no kako će to tko objasniti...to je druga stvar. Nametnuti porez ili ostale zemaljske radinosti; znaš od kuda su proistekle, a onda to i govori čovjeku šta da čini ako mora izabrati. Izaberi način života, a za ostalo ionako nemožeš nositi (teret).
__________________
Σύμφωνα με τον Ιησού Χριστό, τον Ηλία
barmen jitro is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2012., 17:23   #45
Quote:
krena kaže: Pogledaj post
Ne živi čovjek samo u kruhu, nego i od svake riječi Božje.
Budite kao price nebeske, koji niti siju, niti žanju...........

To je rekao Krist. Ali je on rekao: gladan bijah, a vi me ne nahraniste. Žedan bijah, vi me ne napojiste.......... Dakle da bi država nahranila siromaha treba da netko plati porez. Ako svi muljaju, trebalo bi ta ti isti muljatori dadu siromasima iz džepa.
Ali nije stvar samo siromaha. I policija i učitelji žive od poreza.
od poreza žive svi, jer je tako postavljen sistem, da se olakša proces
od poreza živi čak i beskućnik, iako se nekima čini da i ne živi, al eto i on ima pravo doć u javnu kuhinju pa imat barem jedan topli obrok na dan, a tko plaća taj topli obrok ako ne svi mi... i to je u redu, nek ima čovjek bar to kad mu već drugo ne možemo dati (iako, pitanje je dal stvarno ne možemo)

a Isus?
da, zahvalio je svima koji su mu dali obrok il čašu vode, dok je napravio pauzu između propovijedanja
zahvalio je i onima koji su ga pozvali da prisustvuje svadbi, jer tamo se jelo više jela, bilo je izobilje, i on je jeo skupa s drugima, nije se sramio, a nit je zamjerio onima koji su njemu zamjerili jer je pojeo više nego obično, uživao u hrani
time je pokazao ništa osim da je i on čovjek, i da svaki čovjek ima pravo na svoje gušte, te gušte koji ne krše Božji zakon
Pravi Život is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2012., 17:34   #46
Quote:
barmen jitro kaže: Pogledaj post
Caru carevo, Bogu božije? Sve što imaš, najpozitivnije iz svoje duše daješ Gospodu, i ne mariš za zemaljsku brigu. Knez ovoga svijeta tlači duše, stoga Isus veoma mudro to naglašava i daje smjernicu. ..."dajte im što traže, ionako je zemaljsko - prah koji će nestati, ali ono što dajete Bogu, živo je i biće uzvišeno. Ono što je od zemlje u nju će se vratiti, ali vaša duša bit će visoko uzdignuta". (mojim riječima)
Vrlo lijepo ti se izražavaš. Tamna strana od tebe bježi.
Minch Yoda is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2014., 08:59   #47
Evo jednog aktuelnog slučaja u mojoj obitelji. Ja i moj ujak nasliejedili starinu pokojne bake, te je podijelili. Ta kuća starina ima na sebi produžetak napravljen nakon 1968. godine te je treba legalizirati. I sada je došla na red legalizacija jer je moj ujak predao zahtjev pošto njegov dio starine ima taj produžetak.
Sada se javio neočekivani financijski problem: po postojećem zakonu taj produženi dio je spojen hodnikom sa dijelom stare kuće a onda treba napraviti projekt i legalizaciju sveukupne kuće. A to je onda 4 puta skuplje.
Nakon malo mozganja i analize što su drugi napravili , ja i moj ujak smo se odlučili na salomonsko rješenje: napraviti će mo improvizirani zid tako da produženi dio kuće fizički izgleda iznutra kao svoja cjelina. Kada dođe komisija na uviđaj oni će zaključiti da moj ujak ima samo jednu malu garsonijeru, a to je taj produženi noviji dio. I on će legalizirati tu garsonijeru. Kada komisije završi svoj posao, on će jednostavno skinuti tu potenkinovu pregradu i nastaviti neometano koristiti i dvije sobice u starom dijelu kuće.
Pitanje glasi da li je ovakvo lukavstvo grijeh ?? Sa ovakvom radnjom smo mi pokrali državni proračun za neki iznos. U pitanju je oko 1000 eura.

Sjećam se da je slično lukavstvo napravio još jedan čovjek na selu. Naime taj je počeo graditi kuću na svojoj parceli, nelegalno. I onda su ga tužili. I on je onda želio napraviti sve papire. Ali ga je dočekala kvaka 22 : parcela je premala za bilo kakvu gradnju unatoč privolama svih susjeda.
Da mu ne bi propala započeta gradnja, on je lijepo kupio od susjeda njegovih 300 kvadrata, platio i neki mali porez. Nakon toga je imao parcelu duplo veću pa je dobio sve papire i završio kuću. Po završetku kuće je opet "prodao" susjedovih 300m2 natrag njemu. Doduše, opet je platio neki mali porez.
Ali sada ima kuću na terenu gdje zbog premale parcele ne smije ništa graditi. Ali on je lukavstvom kuću ipak sagradio. Da li je to grijeh ili nije !??

Luka 16,8 "I pohvali gospodar nepoštenog upravitelja što snalažljivo postupi jer sinovi su ovoga svijeta snalažljiviji prema svojima od sinova svjetlosti.
krena is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2014., 19:45   #48
Krena, nejasno je o kakvom to lukavstvu pričaš.

Ako neko ima papire za kuću pritom je slobodan istu i nadograđivati ljevo-desno, gore na krov, sve u sklopu papira, a ako dozvole nema za metar do ograde onda se dogovara sa susjedom, ili pak ak ti je prozor sobe skoro pa na plotu opet se moraš dogovorit sa susjedom dal susjed opće i želi da mu tvoj prozor kuće bulji u prozor, primjerice, njegove spavaće sobe.
Uz sve to moraš se dogovorit i s općinom u kojoj živiš, zakonodavne mjere možda na neko vrijeme dozvoljavaju krivogradnju al znaš, krena, sve to prije il kasnije dođe na naplatu, nije država bedasta, ne podsjecunj joj ovlast jer se brzo razljuti pa ti pošalje milionski ček il pak bager u dvorište a ti plači kad započne rušenje kuće.

Ima jedan koji je rekao 'u svojoj kući spavam mirno jer nikom nisam dužan pa ni temeljima kuće svoje'. Taj mora da je bio čudak, heh.
Pravi Život is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2014., 21:52   #49
Quote:
Pravi Život kaže: Pogledaj post
Krena, nejasno je o kakvom to lukavstvu pričaš.

Ako neko ima papire za kuću pritom je slobodan istu i nadograđivati ljevo-desno, gore na krov, sve u sklopu papira, a ako dozvole nema za metar do ograde onda se dogovara sa susjedom, ili pak ak ti je prozor sobe skoro pa na plotu opet se moraš dogovorit sa susjedom dal susjed opće i želi da mu tvoj prozor kuće bulji u prozor, primjerice, njegove spavaće sobe.
Uz sve to moraš se dogovorit i s općinom u kojoj živiš, zakonodavne mjere možda na neko vrijeme dozvoljavaju krivogradnju al znaš, krena, sve to prije il kasnije dođe na naplatu, nije država bedasta, ne podsjecunj joj ovlast jer se brzo razljuti pa ti pošalje milionski ček il pak bager u dvorište a ti plači kad započne rušenje kuće.

Ima jedan koji je rekao 'u svojoj kući spavam mirno jer nikom nisam dužan pa ni temeljima kuće svoje'. Taj mora da je bio čudak, heh.
Lukavstvo je jednostavno: kako prevariti državu i ne dati joj što joj pripada po usvojenim zakonima.
Dakle da sam da ne bi platio legalizaciju 10 000 kuna smislio trik da platim samo 3000. Moj susjed na 4 katu je napravio slično: zatvorio je balkon i u njoj napravio dječju sobu. To bi on trebao platiti za legalizirati oko 5000 kuna.
Ali neće platiti ništa , nego je već napravio lukav plan:
Ako mu doće građevinska inspekcija on je neće pustiti u stan. Oni će doći drugi dan sa policijom i sudskim rješenjem. I on ih pušta u kuću, ali ih tamo čeka iznenađenje: čovjek je skinuo alu-prozore sa balkona, tepison sa poda i sav namještaj. A u sredinu stavio plastični vrtni stol sa stolicama. I inspekcija je morala u zapisniku napisati da je sve u redu i da je tu i dalje balkon, a ne dječja soba.
Poslije par dana čovjek vraća prozore i namještaj u dječju sobu i ona opet nije balkon. I normalno , neće državi platiti to pretvaranje balkona u sobu.
On je dakle prevario državu za taj iznos.
Psihološki gledano, nitko njega baš i ne smatra lopovom. Ali bi ga smatrala siromašna udovica kojoj je država već bila namijenila njegovih 5000 kuna za njezinu socijalnu pomoć.
krena is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2016., 21:23   #50
Prošli vikend sam bio na groblju. I susreo rođaka kome je umro otac prošle godine. I malo smo popričali.
Otac mu je bio zastavnik JNA i član partije. Normalno i ateist.
Nakon smrti oca je naslijedio trećinu vikendice. Ali ga je dočekalo nešto neočekivanog. Naime, otac je svoju jadnu kućicu koju je naslijedio i nadozidao prijavio kao VIKENDICU !?? A to znači da je plaćao porez za vikendicu. Na našem otoku samo trojica plaćaju porez na vikendicu. A jedan je taj pokojni ateist. A da bude ironija veća, njega nitko nije imao šanse ganjati da ima vikendicu. Zato jer se mjesto gdje je vikendica vodi kao ledina na 10 vlasnika. Dakle, nema šanse da platiš porez i da te prijavi sam presjednik RH.
Ali je taj ateist ipak odlučio plaćati porez od svoje skromne penzije.
Dakle, porez plaća nevjernik iako ne mora, a 99% vjernika mudro izbjegava plaćati porez

Također sam saznao još jednu neobičnost.
Muž sestre moje bake ima 90 godina, pukovnik JNA i mega-ateist.
Ima kuću na otoku i stan u Zadru. Obično je na otoku i lovi ribu. A prijavljen mu je boravak u Zadru, iako bi bilo logičnije na otoku. Ali on neće. Zato on cijelo vriejme plaća svoju dozvolu za bacanje mreža. To je godišnje 800 kuna.
A da je prijavljen na otoku, bio bi oslobođen plaćanja. Ali on to ne želi, nego želi plaćati napet državi !????
A ja znam mnoge kršćane koji prijavljuju boravak na otoku samo zbog sitnih privilegija.

Dakle, tko je ovdje veći kršćanin ?? Ova dvojica ateista koji su odriješili kesu a da uopće ne moraju, ili ovi veliki krščani koji muljaju na sve moguće naćine da ne bi trebali nešto platiti !!!
krena is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2016., 23:05   #51
Quote:
krena kaže: Pogledaj post
Lukavstvo je jednostavno: kako prevariti državu i ne dati joj što joj pripada po usvojenim zakonima.
Jednog dana kad napokon skontaju što znači caru carevo, bit će to dan kojim će se moći porazgovarati.
Do tada - ništa. Sorite ali, dojadilo je furt unatraške na ništa (n si ispišite velikim početnim)

dosvidanja
Pravi Život is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2016., 23:13   #52
Quote:
Pravi Život kaže: Pogledaj post
Jednog dana kad napokon skontaju što znači caru carevo, bit će to dan kojim će se moći porazgovarati.
Do tada - ništa. Sorite ali, dojadilo je furt unatraške na ništa (n si ispišite velikim početnim)

dosvidanja
Oces monolog ili recitaciju ?
EliEliLama is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2016., 23:19   #53
Quote:
barmen jitro kaže: Pogledaj post
Caru carevo, Bogu božije? Sve što imaš, najpozitivnije iz svoje duše daješ Gospodu, i ne mariš za zemaljsku brigu. Knez ovoga svijeta tlači duše, stoga Isus veoma mudro to naglašava i daje smjernicu. ..."dajte im što traže, ionako je zemaljsko - prah koji će nestati, ali ono što dajete Bogu, živo je i biće uzvišeno. Ono što je od zemlje u nju će se vratiti, ali vaša duša bit će visoko uzdignuta". (mojim riječima)
Moze se svasta izinterpretirati iz ugla 21 stoljeca ...No ipak mislim da treba uzeti u kontext vrijeme kad je to pisano i u kojim okolnostima a to ovde rijetko tko cini.
EliEliLama is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2016., 23:26   #54
Izvlačiš kolegu kojeg odavno nema, stvarno nije fer od tebe.

Čuj
caru daš dok kvrcneš prstom, jerbo car te u protivnom u prižun
a
Bogu ćeš dati nikada jer... Bog ti ne prijeti zatvorom...
Pravi Život is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2016., 23:50   #55
Quote:
Pravi Život kaže: Pogledaj post
Izvlačiš kolegu kojeg odavno nema, stvarno nije fer od tebe.

Čuj
caru daš dok kvrcneš prstom, jerbo car te u protivnom u prižun
a
Bogu ćeš dati nikada jer... Bog ti ne prijeti zatvorom...
Oces monolog ili recitaciju?

Opet mi prijetis? Zatvor?
Uz kradju i ubijanje sad i zatvorom.

Pamtim sve djevojko,pamtim..
EliEliLama is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2016., 23:57   #56
Quote:
krena kaže: Pogledaj post
CARU CAREVO, A BOGU BOŽJE

Jedno od vječnih pitanja čovjeka kao moralnog bića koje ima sposobnost služiti se razumom, jest: kako razlikovati dobro od zla? Ovo pitanje, u današnjem vremenu, zahtijeva još jasniji odgovor, budući da su pojmovi s područja etike i morala u svijetu relativizma doživjeli znatne devalvacije. Ono što je nekoć bilo univerzalno dobro počinje se predstavljati kao „jedno od“ dobara, a zlo nerijetko biva označavano kao nečije „pravo na osobno mišljenje ili izbor“. U takvom ambijentu politika postaje plodno tlo za manipulacije koristeći se retorikom koja omogućava osobne interese prikazati kao općenacionalne prioritete. Suvremeni mas-mediji tada služe kao instrumenti kojima se ostvaruju ciljevi. Uoči lokalnih izbora u Bosni i Hercegovini sve ovo postaje još očitije. Ljudi, stoga, traže savjete komu dati svoj glas. U cijeloj se priči i mnogi svećenici ne snalaze dobro: dok neke uopće ne zanima ova tematika, dotle su pojedini toliko zauzeti na ovom polju da se pomišlja kako su sami dio neke političke stranke. I jedno i drugo društvo zna dobro iskoristiti.
http://www.katolicki-tjednik.com/vijest.asp?n_UID=1662

Evo jedne praktične problematike:
Naša država misli od Nove godine uvesti porez na imovinu. Primjer: http://www.jutarnji.hr/porez-na-nekr...00-kn/1048815/

Normalno, već su se našli mudrijaši koji će htjeti državu stručno preveslati. Evo jedan moj stariji rođak i veliki vjernik ima kuću na otoku i stan u Zadru. Živi ljeti na otoku, zimi u gradu. A ima sina pravnika.
I on mu je savjetovao kako da ne plaće veliki porez državi. Pretpostavja je da će on za ovu kuću na otoku plaćati oko 10 000 kuna na godinu. Što je za njega previše, jer mu je mirovina 3000 kuna. Njemu je savjetovao sin da će morati kuću prijaviti kao "kuću za odmor za 5 osoba". To će ga koštati paušalno oko 1500 kuna na godinu. Jer se tako inače plaćaju na našem otoku kuće za najam turistima. Dakle, on će se baviti turizmom, ali nikada neće niti jedan turist kročiti u tu kuću. Ipak je 1500 kuna mnogo manje negoli 10 000.
Sada se postavlja pitanje: on će godišnje manje plaćati poreza 8500 kuna.
Da li je tako nešto grijeh? Što će njemu svećenik reći na ispovjedi? Da li će mu dati odrješenje ako ne misli otkazati svoj fiktivni apartman?
Svećenik će mu reći da razliku uplati crkvi, pa će ga oslobodit grijeha.

Quote:
krena kaže: Pogledaj post
Porez treba plaćati da država i njene službe mogu opstati. To je točno. Ali je uvijek bio problem DISTIRBUCIJE dobara. Svi mi uvijek mislimo da nam je malo i da bi trebalo da drugi daju nama, a ne obrnuto.
To sam se ja uvjerio i kod "najsvetijih" ljudi, tj. naših svećenika. Evo i banalnog primjera kada je seoski svećenik od 75 godina tražio da mu ja nosim od broda do župnog dvora kesicu sa džemperom i štrucom kruha. Težine oko 3 kg. A ja sam tornjao svoj kufer i dvije torbe, sve skupa 30 kg. Bez kolica. Pop je smatrao da se ja moram za njega žrtvovati i nositi njegovih 3 kg, jer je on star. Uz to mi njegova kuća nije baš uz put. A ovakvih ljudi ima jako mnogo.
A što ga nisi stero u kurac? Nije valjda da se bojiš da će ti duša gorjeti u paklu?
__________________
I nerođena djeca su pederi!
judolino is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2016., 12:43   #57
Quote:
method_man kaže: Pogledaj post
Zašto bi bilo grijeh? Šta je zgriješio?
vara i krade.

prihvaća zlo ( nametnutih 10.000 kn)
i vara ( plaćati će 1500 kn)
__________________
Soaring over Alps
KRIN1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2016., 14:26   #58
Da sad ne trazim, Pavao u poslanici isto kaze da se treba pokoravati vlasti jer je postavljena od Boga.
A sto se tice poreza on ne hrani nikog nego je to metoda za osiromasivanje drustva i pranje mozga.
Jasno da oni taj porez opet nekako upotrijebe no to nije primarna metoda upravljanja gospodarstvom.
Gospodarstvo moze funkcionirati bez i jednog jedinog poreza, ali ljudima je mozak preispran i ne mogu spoznati tu istinu, vjeruju u price mein stream "ekonomskih strucnjaka".
Bog ce se razgnjeviti i zlikovci ce propasti u strasnoj osudi.
__________________
Evo, pobijedi Lav iz plemena Judina, Korijen Davidov, on će otvoriti knjigu i sedam pečata njezinih
Alatnicar is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2016., 15:50   #59
Quote:
judolino kaže: Pogledaj post
Svećenik će mu reći da razliku uplati crkvi, pa će ga oslobodit grijeha.


A što ga nisi stero u kurac? Nije valjda da se bojiš da će ti duša gorjeti u paklu?
Nisam imao srca jer sam znao da se nekad liječio na psihijatriji u Zagrebu. Valjda je bila u pitanju psihički problemi usred nejebice.
Kada se vratio natrag na otok, uhvatio se svoje bivše časne-spremačice.
Ali mu je ona utekla nakon 20 godina jer je postao nemoguć. Valjda mu se prestao dizati

Nakon toga smo imali jednog poljaka svećenika koji je pušio i pio. Doduše žene nije ganjao jer ovdje se nema što ganjati ,mlađe od 60 godina
A često bi znao u nedjelju i ne doći na misu u 10 ujutro. Malo više vina navečer ga uspava

Quote:
Alatnicar kaže: Pogledaj post
Da sad ne trazim, Pavao u poslanici isto kaze da se treba pokoravati vlasti jer je postavljena od Boga.
A sto se tice poreza on ne hrani nikog nego je to metoda za osiromasivanje drustva i pranje mozga.
Jasno da oni taj porez opet nekako upotrijebe no to nije primarna metoda upravljanja gospodarstvom.
Gospodarstvo moze funkcionirati bez i jednog jedinog poreza, ali ljudima je mozak preispran i ne mogu spoznati tu istinu, vjeruju u price mein stream "ekonomskih strucnjaka".
Bog ce se razgnjeviti i zlikovci ce propasti u strasnoj osudi.
Porez ne treba za gospodarstvo. Ono treba za prateće državne službe: policija, vojska, učitelji, lugari.............
Samo je problem što se porez koristi da bi netko sebi nešto boljeg stavio u džep.

Onak koji želi društvo bez poreza, neka se ovima pridruži: http://www.klix.ba/lifestyle/maja-ri...kanu/140411076


Michael Tellinger, pisac i istraživač iz Južne Afrike, prije nekoliko godina odlučio je početi pretakati u stvarnost svoju ideju o svijetu bez novca. Zajednica gdje ljudi ne koriste novac, već svoje vještine da bi doprinijeli dobrobiti svih članova nazvana je Ubuntu.

Kada je Maja Risović čula za tu zajednicu u Africi, odmah je aplicirala za volontersku vizu i zaputila se u mjesto nedaleko od Johannesburga.


To je sve dobro. Dok Maju Ristović ne zaboli zub. Ili nedaj Bože slijepo crijevo.

Quote:
Pravi Život kaže: Pogledaj post
Izvlačiš kolegu kojeg odavno nema, stvarno nije fer od tebe.

Čuj
caru daš dok kvrcneš prstom, jerbo car te u protivnom u prižun
a
Bogu ćeš dati nikada jer... Bog ti ne prijeti zatvorom...
Nego ti prijeti vječnim prženjem u ulju !
krena is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2016., 01:47   #60
Quote:
krena kaže: Pogledaj post
Nego ti prijeti vječnim prženjem u ulju !
Voliš papati pržene srdelice?, vi'š sad nesmeš ni to, prođe apetit kad se setiš pakla...

Cara daruju trostruko, a Boga zanemaruju.
Pravi Život is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:43.