Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja > Destinacije i putopisi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.03.2017., 10:17   #3221
Ekipa, trebam još jedan savjet!
Iako sam pročitala cijelu temu, nisam obraćala pozornost na Disneyland jer ga nismo planirali posjetiti. Međutim, sad smo se predomislili, pa me zanima gdje je bolje kupiti ulaznicu? Preko neta ili kod njih? Znam da se to negdje spominjalo, ali ne mogu naći.
mary1984 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2017., 11:18   #3222
Kupnjom preko interneta ćeš izbjeći čekanje u redu za kupnju ulaznice.
Ovisno o tome koji tip ulaznice ti treba, moguće je ponešto i uštediti. Pročačkaj malo.
sulfacem is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2017., 11:46   #3223
Quote:
sulfacem kaže: Pogledaj post
Kupnjom preko interneta ćeš izbjeći čekanje u redu za kupnju ulaznice.
Ovisno o tome koji tip ulaznice ti treba, moguće je ponešto i uštediti. Pročačkaj malo.
Hvala!
mary1984 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2017., 11:54   #3224
single mama s dvoje djece putuje na 5 dana u pariz :-)
pročitala stranice prije, tražim hotel s lijeve strane seine
moj trenutni izbor

jel OK?

ili da tražim neki drugi kvart? djeca su 9 i 13 godina
roda is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2017., 11:58   #3225
Quote:
mary1984 kaže: Pogledaj post
Ekipa, trebam još jedan savjet!
Iako sam pročitala cijelu temu, nisam obraćala pozornost na Disneyland jer ga nismo planirali posjetiti. Međutim, sad smo se predomislili, pa me zanima gdje je bolje kupiti ulaznicu? Preko neta ili kod njih? Znam da se to negdje spominjalo, ali ne mogu naći.
https://www.365tickets.com/disneyland-paris?from=search

karte izdaju prema redoslijedu datuma koji ste odredili kao datum posjete. postoji mogućnost da ih dobijete tek za par dana... ili birajte bliži datum
zzzi is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2017., 12:38   #3226
Quote:
roda kaže: Pogledaj post
single mama s dvoje djece putuje na 5 dana u pariz :-)
pročitala stranice prije, tražim hotel s lijeve strane seine
moj trenutni izbor

jel OK?

ili da tražim neki drugi kvart? djeca su 9 i 13 godina
ok je , u blizini metro stanica što je bitno, iako ja bih više preferirala drugu stranu obale (subjektivno mišljenje)
ivana) is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2017., 09:38   #3227
Thumbs up

Quote:
zzzi kaže: Pogledaj post
https://www.365tickets.com/disneyland-paris?from=search

karte izdaju prema redoslijedu datuma koji ste odredili kao datum posjete. postoji mogućnost da ih dobijete tek za par dana... ili birajte bliži datum
Odlično!!!!!!! Hvala puno!
mary1984 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2017., 11:32   #3228
Uzimali smo karte za Arc de Triomphe i nigdje nema za odabrat satnicu kad želimo, nego samo dan. Jer to normalna stvar, jer šta sam god uzimao trebalo je odmah i satnicu odabrat?
CrniJackZg is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2017., 12:57   #3229
očito nemaju taj sistem po satima. nije tamo tolika gužva da je to potrebno.
Lizzie M is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2017., 21:32   #3230
Hm, u fazi sam kupovine karte, pa je sad dilema: ići na CDG ili Orly?
__________________
Ponekad ne mislim na tebe.
adan is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2017., 00:05   #3231
ako već možeš birati, nemoj uzimati let koji kasno stiže - nemaš ništa od tog dana, a može ti se desiti da još moraš uzeti taksi za 50 eura barem jer nema javnog prijevoza nakon pola 12 navečer (pisali su ovdje neki koji su letjeli kasnim letom za Orly).
Lizzie M is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2017., 13:30   #3232
Možete li mi reći postoje li na ulazima u muzeje posebni ulazi za Museum pass?
mary1984 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2017., 19:29   #3233
Dok ti ne odgovori netko tko ga koristio, pa me ispravi..... ali koliko se sjecam nisam vidjela neke natpise koje bi upucivalo na to....a mislim da i ovisi ako postoji takva mogucnost...od muzeja do muzeja

Poslano sa mog MYTAB M101 koristeći Tapatalk
ivana) is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2017., 22:27   #3234
Quote:
Lizzie M kaže: Pogledaj post
ako već možeš birati, nemoj uzimati let koji kasno stiže - nemaš ništa od tog dana, a može ti se desiti da još moraš uzeti taksi za 50 eura barem jer nema javnog prijevoza nakon pola 12 navečer (pisali su ovdje neki koji su letjeli kasnim letom za Orly).
Hvala.

Kupila sam za CDG iz Venecije Easyjetom za 53 e.
Rani let u 6:40h ( kao da sam te prije slušala),
a u povratku u 15h.

Planirale smo taxijem, ima nas tri, i ako to uspijemo dobiti za 50e,
bit ćemo jako zadovoljne.
__________________
Ponekad ne mislim na tebe.
adan is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2017., 23:11   #3235
od prošle godine, taksi od aerodroma ima fiksnu cijenu, od CDG na desnu obalu 50 eura, a 55 za lijevu (https://www.thelocal.fr/20160229/fla...mes-into-force).
RER-om do grada dođe 10 eura.
Lizzie M is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2017., 16:35   #3236
Rer je s CDG sasvim dobra opcija, za slucaj da dvojite.
No zelite li bas taxi i stane li prtljaga svih vas u njega... just do it!
Deedy is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2017., 21:59   #3237
Nekako uobičavamo koristiti taxi,
komotnije smo, dijelimo...
RER po 10e je ukupno 30e, dakle tih 20e razlike
kad podijelimo nisu značajne, a dopeljamo se do smještaja....

Djevojke, hvala na korisnim info.
__________________
Ponekad ne mislim na tebe.
adan is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2017., 14:51   #3238
Isplati li se ukazak u Versailles i vrtove kad je onaj magic foountain show? Posto smo u Parizu samo u vrijeme kad jetajshow, ulaznica po osobi dodje 27€ sto nije malo... Pa me zanima isplati li se...
Ili da odemo u ponedjeljak kad su palace zatvorene, a otvoreni vrtovi (besplatno)?

Takodjer, je li netko bio na vodjenoj turi? Vidim da je samo jedna na engleskom (King's apartments) pa me zanima vrijedi li ici ili ne (nadoplata je 7€ na ovih 27€).

Hvala!
aliceocean is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2017., 15:43   #3239
vrtovi s upaljenim fontanama se isplate. naravno, ovisi i o vašim dosadašnjim iskustvima, koliko ste dvoraca i vrtova dosad obišli, ali pretprostavljam da ste uobičajeni putnik i vjerujem da će to biti jedinstveno iskustvo kojeg ćete se rado sjećati, a tih 54 eura zaboraviti. ja sam ukupno provela 7 sati na nogama polako obilazeći dvorac i vrtove i to mi je jedan od ljepših turističkih posjeta, fini estetski užitak.

ako je baš frka s novcima, možete li izdvojiti barem po 9,50 eura samo za vrtove sa musical fountain show pa ne ulaziti u dvorac? dvorac kao dvorac iznutra, lusteri, tepisi, slike, namještaj, mramor i slike po stropovima. čak nema ni puno namještaja, jer se razneseno nakon revolucije. opet ovisi koliko ste dvoraca u životu posjetili i planirate posjetiti u budućnosti. vrtovi i fontane su takvog opsega i raskoši da nema puno takvih, a unutrašnjost - više-manje.

ja sam bila i na dodatnoj vođenoj turi po unutarnjim apartmanima. meni je bilo zanimljivo (ali generalno meni je sve zanimljivo), no svede se sve na još više prekrasnog baroknog i rokoko namještaja (sekreteri, komode, fotelje), samo su prostorije intimnije tj. manje, i nešto se posluša priče o kraljevom životu. u mojoj turi je bila uključena i opera (ja sam išla na turu na francuskom), što je lijepo i interesantno, ali ne znam je li sad to izdvojeno kao posebna tura. uostalom, imate puno slika i videa na njihovoj web stranici pa odlučite sami. ovo što sam vidjela za kraljev apartman izgleda ipak malo praznjikavo.
Lizzie M is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2017., 12:58   #3240
Pariz (II. dio) (OBAVEZNO PROČITATI PRVI POST!)

Hvala na podrobnim informacijama Lizzie!

Ipak smo odlucili ne ici za prvi put u Parizu(samo 3 i pol dana) jer treba i prijevoz platiti do tamo i natrag pa ispadne ipak vise od 27€ po glavi, a jos smo i kratko tamo... A uz to, vidjeli smo Hofburg i Schonbrunn (obozavam dvorce) pa mi bezveze obicna tura bez dodatnih soba, a vidim da se sobe Marie Antoinette restauriraju pa su zatvorene za javnost. Bolje onda drugi put sve odjednom.


Sent from my iPhone using Tapatalk
aliceocean is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:58.