Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Audio i video tehnika

Audio i video tehnika HiFi, TV, HD, satelitska, kamere i ostala potrošačka elektronika
Podforum: Sam svoj elektroničar

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 31.01.2017., 08:42   #3181
Pozdrav
Odnedavno mi se na kodiju počelo događati da kod gledanja filmova ili serija nakon 10ak minuta slika stane i jedno minutu ne mogu ništa, mora se izaći iz filma i ponovo ga pokrenuti pa tražiti gdje sam stao itd. Brzina interneta nije problem jer je do prije mjesec dana sve radilo super. Box je MXIII. Obrisao sve podatke iz Kodija i ponovo stavio addone no nije pomoglo. Mislim da nije problem ni u addonu jer se događa sa više njih. Je li netko imao isti problem?
simba_m is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2017., 01:16   #3182
Quote:
simba_m kaže: Pogledaj post
Pozdrav
Odnedavno mi se na kodiju počelo događati da kod gledanja filmova ili serija nakon 10ak minuta slika stane i jedno minutu ne mogu ništa, mora se izaći iz filma i ponovo ga pokrenuti pa tražiti gdje sam stao itd. Brzina interneta nije problem jer je do prije mjesec dana sve radilo super. Box je MXIII. Obrisao sve podatke iz Kodija i ponovo stavio addone no nije pomoglo. Mislim da nije problem ni u addonu jer se događa sa više njih. Je li netko imao isti problem?
koristim kodi na pc-u i boxu i nemam problema, ali na pc-u ne koristim add-one
Na boxu imam addone ali nemam problema, dogodilo mi se jednom da se zblokirao ali to je to.
Uglavnom na PC i na boxu gledam s USB-a filmove ili serije, jedina je razlika sportski stream na boxu tu i tamo i nemam problema.
Možda je u boxu stvar?
__________________
Bol u šupku pokreće svijet
crazy_borna is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2017., 07:59   #3183
Quote:
gorc kaže: Pogledaj post
ako možeš detaljnije objasnit o čemu se točno radi. mislim otprilike znam al eto. volio bih isprobati i viditi kako šljaka
Pozdrav.
Kaži samo šta te tačno zanima? Prostudirao sam Quasar skroz i ako je u mojoj moći da ti pomognem (ako nije neka programersko/developerska zavrzlama) rado ću.
out of space is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2017., 14:22   #3184
Kod mene samo problemi sa quasar-om..
Ili se ruši, ili nema strimova, i tako dalje..
Uglavnom uvijek nešto nije u redu sa instalacijom, non stop neki updatovi..
Poremeti mi cijeli Kodi, instaliram quasar pa mi ne radi exodus ni specto..


Privatne trakere nemam, što je tl i fl, freshon?
Monro is online now  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2017., 21:59   #3185
FL,TL su skraćenica za 2 privatna trakera a Freshon je traker za serije

Kako se ruši? Koju poruku šalje?

Najčešće se ruši kad se ne ugasi Kodi na exit nego se mora ići na nasilno zatvaranje. Ako se ruši Quasar, izađi iz Kodija idi na task manager i vidi u procesima da li je Quasar zaista zatvoren jer se automatski zatvara samo kad se i Kodi lepo zatvori u ostalim slučajima Kodi se zatvori ali Quasar ostaje u procesu pa kad se ponovo posle Kodi startuje Quasar ne može da pokrene onaj daemon njegov.
Naravno i u opcijama u Kodiju *settings>services>control> pa ona dva što pišu "allow remote control from apllications..." oba da budu štiklirana/uključena*

Mada pretpostavljam da to znate, jer to je odavno pravilo, ali ajde da napomenem ako neko ne zna.

Quasar baš radi stabilno sada ali moguće da ako je neko prenatrpan addonima da hoće da pravi neki konflikt, to već ne znam.

I još nešto ja ne volim automatska ažuriranja. Ja to isključim iz opcija, da mi automatski ne updatuje addon. A primetio sam da to neće ni da radi svaki put dobro za Quasar, nešto zeza kod githuba čini mi se.

Quasar skidam odavde: https://github.com/scakemyer/plugin....uasar/releases
Dok Quasar Burst odavde: https://offshoregit.com/scakemyer/script.quasar.burst/

Zadnje uređivanje out of space : 02.02.2017. at 22:14.
out of space is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2017., 01:11   #3186
Quote:
out of space kaže: Pogledaj post
FL,TL su skraćenica za 2 privatna trakera a Freshon je traker za serije

Kako se ruši? Koju poruku šalje?

Najčešće se ruši kad se ne ugasi Kodi na exit nego se mora ići na nasilno zatvaranje. Ako se ruši Quasar, izađi iz Kodija idi na task manager i vidi u procesima da li je Quasar zaista zatvoren jer se automatski zatvara samo kad se i Kodi lepo zatvori u ostalim slučajima Kodi se zatvori ali Quasar ostaje u procesu pa kad se ponovo posle Kodi startuje Quasar ne može da pokrene onaj daemon njegov.
Naravno i u opcijama u Kodiju *settings>services>control> pa ona dva što pišu "allow remote control from apllications..." oba da budu štiklirana/uključena*

Mada pretpostavljam da to znate, jer to je odavno pravilo, ali ajde da napomenem ako neko ne zna.

Quasar baš radi stabilno sada ali moguće da ako je neko prenatrpan addonima da hoće da pravi neki konflikt, to već ne znam.

I još nešto ja ne volim automatska ažuriranja. Ja to isključim iz opcija, da mi automatski ne updatuje addon. A primetio sam da to neće ni da radi svaki put dobro za Quasar, nešto zeza kod githuba čini mi se.

Quasar skidam odavde: https://github.com/scakemyer/plugin....uasar/releases
Dok Quasar Burst odavde: https://offshoregit.com/scakemyer/script.quasar.burst/
poz,
kod mene se javlja "no links found",a sve je uredno instalirano,deamon se pokrece,provajderi su uredno instalirani i eneable-ni,u settingsima je sve podeseno kako treba.Kodi je jarvis16.1
father is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2017., 08:30   #3187
kod quasara treba jos dodatno podesiti download folder (ne fat32) a i bitno je skinuti verziju bas za operativni sustav jer je svaka verzija posebno
oblivian is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2017., 08:54   #3188
Da a treba napomenuti da je Quasar update-ovao libtorrent tako da ovaj novi ne radi dobro na 16-ici. Na 17 je dobar.

E ovako ja ću uskoro da radim nov Kodi sistem i napraviću video bukvalno od a do š kako nameštam Quasar. Znači od instalacije pa do puštanja torenata. Tako će sve biti lakše.

Ne znam kad ću video da napravim, možda danas, možda sutra ali zakačiću ga ovde ili bar pokazati youtube link.
out of space is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2017., 12:18   #3189
Quote:
oblivian kaže: Pogledaj post
kod quasara treba jos dodatno podesiti download folder (ne fat32) a i bitno je skinuti verziju bas za operativni sustav jer je svaka verzija posebno
Zaboravio sam napomenuti da je u pitanju TV Box

Sent from my MI 5 using Tapatalk
father is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2017., 15:52   #3190
moze li netko pomoc, imam android tv i sve je do neki dan radilo bez problema (osijek build), i naravno da nisam iskljucio auto update u playstore i azurirao se na v17 i od onda mi ne radi uopce, da bi ga osposobio morao sam pobrisati njegove podatke i sad kad ukljucim radi ali nema nicega...
probao sam dodati osijek build kao i ranije ali ne radi.
pa sam nasao da imaju neki poseban build za v17, ali to je exe i radi samo na pc.
pa sam to raspakirao i zipao i probao sa sticka instalirati na tv ali nece...

ako je netko to napravio nek javi kako
tnx
Digitall is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2017., 16:01   #3191
Sve obrisi pa instalirali kodi 17 i onda preko ovog linka http://tinyurl.com/osijekwizard jer je novi povući 17 verziju. Pazi unutra je i 16.1
__________________
Hrky Prodaja:
hrki is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2017., 16:12   #3192
hvalaaaaa

pogresan link sam imao...
Digitall is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2017., 16:24   #3193
Imaš i na facebooku help Osijek build
__________________
Hrky Prodaja:
hrki is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2017., 16:29   #3194
tamo sam i trazio i gdje god pogledam pise ovaj link http://tinyurl.com/kodiosijek
i nece i nece naravno
https://www.facebook.com/ramza2boss/...16054398839153

nigdje se ne navodi taj koji si ti stavio, cak ni za android
Digitall is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2017., 16:42   #3195
Da po upitima korisnika je stavljena, budem mu napomenuo
__________________
Hrky Prodaja:
hrki is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2017., 17:53   #3196
https://www.youtube.com/watch?v=ZQCMJdKTsU0

Evo video instalacije Quasara od početka na novom Kodiju 17. Brzo i lako, jedino što me malo nervirala brzina provajdera pa je zbog toga video ispao i duži nego što treba, ali bitno je da radi sve.

Ja sam malo stavljao i moja lična podešavanja kako ja volim, recimo za "background handling torrents" ili da pita da li da sačuva fajl posle gledanja vi to ne morate da stavite. I slika nije ništa specijalno takođe. Ja Kodi uglavnom koristim preko televizora a ovo ovako za neka probanja i tesitiranja koristim ga preko pc-a, ali imam stariji crt monitor pa je slika i loša a i plus mi je i youtube pravio neka poboljšanja slike a bolje da nije. Ali vidi se sve i to je bitno valjda.
out of space is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2017., 21:36   #3197
Quote:
hrki kaže: Pogledaj post
Da po upitima korisnika je stavljena, budem mu napomenuo
primjetio sam da su nestale arene, sk i sport opcenito... ili ih ne vidim nigdje
Digitall is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2017., 21:42   #3198
E to pitaj tamo, ne gledam sport osim F1
__________________
Hrky Prodaja:
hrki is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2017., 12:14   #3199
Quote:
Digitall kaže: Pogledaj post
primjetio sam da su nestale arene, sk i sport opcenito... ili ih ne vidim nigdje
Arene i sport klubove možeš gledat preko Zema. Imaš ih na dva mista ili čak tri.
Idi zem/sport/pi sport ili slowtv
Ima masu sportskih kanala




E sad ako bi mi neko mogao pomoć. Podesim lipo kodi 16 na boxu ali kad mi nestane struje ili ga sam isključim pri ponovnom pokretanju kodi mi vrati dio postavki na defolt. Najviše me nervira jer svaki put moram postavljat prečace iznova i izbacivat slike i radio iz alatne trake.
Ima li načina da se to podesi
__________________
odveć rano zamoren životom samo čemer osjećam
- još vlastitija
Klodovik2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2017., 15:06   #3200
Quote:
Digitall kaže: Pogledaj post
primjetio sam da su nestale arene, sk i sport opcenito... ili ih ne vidim nigdje
BES-IPTV
LiveTvSerbia
Zem; Pi Sports, SlowTV, i ostali dokumenti unutra.
Uostalom uvijek imate streamove koji su čak i bolej kvalitete. čemu se ograničit na jednom buildu?
__________________
Bol u šupku pokreće svijet
crazy_borna is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:44.