Natrag   Forum.hr > Društvo > Muški kutak

Muški kutak Za poklonike piva, daljinskog i muških spika...
Podforum: Pivnica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.12.2015., 13:46   #1801
Pohani teleći i svinjski mozak su vrhunske delicije.
NicolasBourbaki is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2015., 13:47   #1802
Quote:
7nationarmy kaže: Pogledaj post
ne smijem se prijetit dok su tripice u igri, ako mi zavrse po faci ne znam kakocuse oporavit.

o bemti. svasta mi pustamo na mk, svasta. de opusti sise.
Vi?
Pustite?
hahahahaha
Dlapek is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2015., 13:48   #1803
Quote:
NicolasBourbaki kaže: Pogledaj post
Pohani teleći i svinjski mozak su vrhunske delicije.
Kod Gabreka ga rade odlično.
Dlapek is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2015., 13:50   #1804
nisam dugo bila tamo.
jel radi kalin još? tamo mi je tatarski bio odličan.
Orak is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2015., 13:50   #1805
Quote:
Dlapek kaže: Pogledaj post
Vi?
Pustite?
hahahahaha
e. odred za cudoredje, moral i ceskanje jaja.
__________________
ad arma! ad arma!
7nationarmy is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2015., 14:00   #1806
Quote:
Orak kaže: Pogledaj post
nisam dugo bila tamo.
jel radi kalin još? tamo mi je tatarski bio odličan.
Kalin je bio top u osamdesetima. Bila sam u nekim gostima tamo poodavno - tužni prosjek.
Dlapek is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2015., 14:05   #1807
Quote:
Dlapek kaže: Pogledaj post
Kod Gabreka ga rade odlično.
Zadnji put kad sam se vraćao sa sljemena jeo u "Fešti" na Gračanskoj. Neloše.
NicolasBourbaki is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2015., 14:06   #1808
e to ipak ne znam. zapravo znam s roditeljima al se ne sjećam ničeg iz tog vremena.
Orak is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2015., 14:42   #1809
Ajme sedmica!
__________________
"Life is about balance : 50% namaste 50% fuck off"
Showing our emotions to a toxic person is like bleeding next to a shark and expecting empathy.
Rhosyn is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2015., 17:14   #1810
Quote:
crazy_borna kaže: Pogledaj post
Stavi vatru na najslabije i nemoj dodavat ulje, ubaci vodu i ako voda bude kao živa onda ubaciš ulje, kad si završio sa šniclima,
dodaš rakije ili vina bosiljka papra i soli, reduciraš i preliješ preko mesa. Neće bit suho
Zapravo, osvrnija san se na samo jelo, sveukupno, da je bilo presuho više od očekivanog šta mi se baš i ne sviđa, kao neki rižot premda san stavija tu one veće pelate sa svom njihovom sadržinom i doda nešto više od pola čaše vode. A recept veli da se naknadno ne doliva voda. I čak mislin da ću drugi put krumpir napol skuvat , tako skratit vrime pečenja svega, jer ionako on tu ne daje nešto posebno kad se sirov stavi, jer ovako skoro na granici, dobro da san ga na sitnije nariza.
Dakle, nisan mislija na samo meso, ono ionako ubaciš u sve to pa zapečeš ali dobro da san izvuka ovo od tebe, ostalo mi osam malih odrezaka.
Jedino šta se tiče ulja od pečenja mesa, bolje ga malo odlit ako ima viška da ne bude premasno (ili postupit po tvome!), prije dinstanja kapule i povrća i presipanja svega u pleh.
mento is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2015., 17:45   #1811
Trganci na maslacu s prezlama, špekom i sirom

400 g brašna
1 prstohvat soli
Vode po potrebi
svježeg kravljeg sira
špeka

Zamijesiti srednje tvrdo tijesto od brašna i vode.
Trgati tijesto žličicom za kavu i stavljati u proljučalu vodu. Kada trganici isplivaju na površinu, iscijediti ih i baciti na tavu s maslacem i prethodno preprženim špekom. Posuti prezlama i dodati sira koliko želite, sve pomiješati. (možete raditi i bez špeka, iskreno ja špek koristim rijetko.

Simfonija okusa. Riječ je o jako finom hrvatskom tradicionalnom jelu.
NicolasBourbaki is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2015., 18:30   #1812
Obožavam pohani mozak, ali znam bit razočarana kad ga u restoranu naprave kao faširanac. Škandalozno. Doma mu fino skinem opnicu, pa cijele režnjeve poham.
Jetricu, isključivo na naglo i gore češnjak. Nikakve varijente na kiselo i u saftu mi ne pale.

A u tripice, obavezno par žlica ajvara
__________________
@Anderlon: Ne sanjajte o demokraciji na Forumu. To nikad nije postojalo i neće postojati.
Mamekica is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2015., 09:58   #1813
Quote:
NicolasBourbaki kaže: Pogledaj post
400 g brašna
1 prstohvat soli
Vode po potrebi
svježeg kravljeg sira
špeka

Zamijesiti srednje tvrdo tijesto od brašna i vode.
Trgati tijesto žličicom za kavu i stavljati u proljučalu vodu. Kada trganici isplivaju na površinu, iscijediti ih i baciti na tavu s maslacem i prethodno preprženim špekom. Posuti prezlama i dodati sira koliko želite, sve pomiješati. (možete raditi i bez špeka, iskreno ja špek koristim rijetko.

Simfonija okusa. Riječ je o jako finom hrvatskom tradicionalnom jelu.
odlično
__________________
NEzaSITNA Miss Ya
Zenabr1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2015., 17:08   #1814
Quote:
NicolasBourbaki kaže: Pogledaj post
400 g brašna
1 prstohvat soli
Vode po potrebi
svježeg kravljeg sira
špeka

Zamijesiti srednje tvrdo tijesto od brašna i vode.
Trgati tijesto žličicom za kavu i stavljati u proljučalu vodu. Kada trganici isplivaju na površinu, iscijediti ih i baciti na tavu s maslacem i prethodno preprženim špekom. Posuti prezlama i dodati sira koliko želite, sve pomiješati. (možete raditi i bez špeka, iskreno ja špek koristim rijetko.

Simfonija okusa. Riječ je o jako finom hrvatskom tradicionalnom jelu.
Jel imaš neka detaljna uputstva za nas po prilagođenom programu ? Sa sličicama itakoto.
kukuruza zlatko is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2015., 17:39   #1815
Quote:
kukuruza zlatko kaže: Pogledaj post
Jel imaš neka detaljna uputstva za nas po prilagođenom programu ? Sa sličicama itakoto.
Zicneš na beciklina i taj čas si vu Stubakima, prejdeš h Zagorsku klet i naručiš si.
__________________
sjela Mare na kamen studenac
hoggar the terrible is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2015., 18:56   #1816
A na pimpeka da termo čarapu navućem ?
kukuruza zlatko is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2015., 23:28   #1817
Quote:
kukuruza zlatko kaže: Pogledaj post
Jel imaš neka detaljna uputstva za nas po prilagođenom programu ? Sa sličicama itakoto.
Ovo je jednostavno jelo, nema tu previše filozofije, jednostavno slijedi upute. Nemam slike, ali mogu ti stavit recept u obliku stripa kad idući put budem radio A možeš slobodno i guglat
NicolasBourbaki is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2015., 01:06   #1818
Quote:
mento kaže: Pogledaj post
Zapravo, osvrnija san se na samo jelo, sveukupno, da je bilo presuho više od očekivanog šta mi se baš i ne sviđa, kao neki rižot premda san stavija tu one veće pelate sa svom njihovom sadržinom i doda nešto više od pola čaše vode. A recept veli da se naknadno ne doliva voda. I čak mislin da ću drugi put krumpir napol skuvat , tako skratit vrime pečenja svega, jer ionako on tu ne daje nešto posebno kad se sirov stavi, jer ovako skoro na granici, dobro da san ga na sitnije nariza.
Dakle, nisan mislija na samo meso, ono ionako ubaciš u sve to pa zapečeš ali dobro da san izvuka ovo od tebe, ostalo mi osam malih odrezaka.
Jedino šta se tiče ulja od pečenja mesa, bolje ga malo odlit ako ima viška da ne bude premasno (ili postupit po tvome!), prije dinstanja kapule i povrća i presipanja svega u pleh.
Za meso obično dodam dvije žlice ulja, makar može komotno jedna, ali dvije za svaki slučaj pa ako treba stavim na salvetu. Primjetit ćeš kako će se ulje razljvetai dobit ćeš podlogu na koju se neće nikaj lijepiti. Ostat će ti nakon prženja mesa ona dolje zlatna boja, možeš dodat malo i češnjaka uz bosiljak papar i sol, kaj se alkohola tiće bolje malo crnog vina ili vilijamovke, meni je barem odlično
__________________
Bol u šupku pokreće svijet

Zadnje uređivanje crazy_borna : 17.12.2015. at 01:37.
crazy_borna is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2015., 05:21   #1819
danas jetra na zaru (teleca bar tako Joso mesar kaze )

lipo oprat ot krvi , sa papirnin ubruson else tako kaze guglasan, osusiti
shishnit na rostilj zagrijanu skoro do max
svaku stranu peces dok nedobije lipu zlacanu boju , uglavnon gotovo je brzo za neki 10 minuti
zaboravi rec pri neksi poceja pec izrezat dosta cesnjaka na sto sitnije ja obicno ubijen cilu glavu
disan sta e da, kako skidas s rostija tako slazes slojeve jetre u staklenu posudu
kad stavis jedan sloj prelijes sa junfer maslinovin ujen i posipas ravnomjerno cesnjak , ja jos i malo posolin
stavis drugi sloj i ope cesnjak i junfer i kat si sve tako naslaga prekri alufolijon da ostoji jeno 15 minuti
ma ko dusa meko
usto ja napravin samo kuvani kronpijer nako cili samo kadje gotov ogulin , serviran ga cilog prisecenog popola i blago premasen sa pravin puteron, i usto zelena salata legne ka budali samar
za cugu , baren meni usto nejde nis osin gemista ,
bon apetit
__________________
Cika Strile kaže: ja imam pravo i izraziti svoje mišljenje na ovom Forumu.
..." ne može se raditi o slobodi govora jer ti nju na ovom forumu zapravo nemaš." by moderator Pizvo
Tudumsson is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2015., 07:37   #1820
jab ovo sad za dorucak.
__________________
ad arma! ad arma!
7nationarmy is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum


Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:55.


Powered by vBulletin Version 3.8.4 (hrvatski)
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Site content ©1999-2016 Forum.hr
Ad Management by RedTyger