Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Ostale umjetnosti > Strip

Strip Kvadrat na kvadrat.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.02.2017., 22:22   #81
Ja se baš danas s prijateljem dotaknuo Zagora i baš smo se lijepo nasmijali podjećajući se na Zagorovo godišnje obračunavanje sa Rochasom na sastanku trapera i njegov let od preko 5 metara kad ga Zagor opali a daj zamislite načas tu situaciju u stvarnom životu . Inače taj prijatelj i ja smo skupa skupljali Zagore kao djeca i eno ih još i danas svi stoje kod njega Jednog dana ću mu upast materi u kući i ponijet sve sa sobom Daleko je to od potpune kolekcije, ali mislim da ima nekih 150-200 brojeva.
Clint Eastwood is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2017., 22:26   #82
Quote:
Nick7 kaže: Pogledaj post
Lijepo je kad možeš imati povjerenja u njih. Meni baba jednom prilikom podijelila 30 komada uokolo. Kao mislila da me više ne interesira jer me dugo nije bila vidjela da čiam. Još uvijek joj ne oprostih .
Zato jer je tata dobrim dijelom ''kriv'' za moju zarazu. Mama šizi, ali se ne usudi dirati, jedan cijeli regal je pun stripova i još u jednom je dio

Quote:
Idem na Inteliber unatrag pet godina i uvijek sam naišao na ekipu koja prodaje pregršt stripova. Ima čega god ti srce zaželi. Uvijek dođe i ekipa s cijelim listama brojeva koje traže. Ove godine sam naišao na neke nove koji su prodavali stare brojeve debelo ispod cijene. Našao sam tako skoro sve brojeve Lazarus Ledda, i naravno sve ih pokupovao. Bili su u tako dobrom stanju da sam kupio i brojeve koje sam već posjedovao od prije, a koji mi nažalost nisu više bili u dobrom stanju. Cijena po komadu 3kn . Zagore su prodavali po 5 i 10kn. Kada sam tek naknadno primijetio i kutiju u kojem su bili i Zagori, nisam uopće htio ni gledati, iz straha da me ne uhvati manija pa ostavim cijelu plaču tamo na licu mjesta .
Vriejdan info, hvala, svakako ću onda obratiti pažnju, nije mi palo na pamet da bi ih moglo biti. Cijene su bolesno dobre

Quote:
Probao se navući i na Komadanta Marka i na Bleka, međutim nije mi to bilo to. Nešto mi je falilo zbog čega mi nikad nisu sjeli. Mada su mi jedna dva stara broja od Bleka bili izvrsni.
Meni Zagor, Tex i MisterNo (gle čuda u mom nicku ).
Iako mi je Zagor najdraži, izbor za nick je pao na MisterNoa jer imam određene fizičke sličnosti s njim

Da je viška love i vremena , skupljat bih počeo i Teksa i Mister Noa. imam ih cca 50 + 50.

Buraz pak nikad nije primio zarazu. On je kasnije krenuo na Alan Forda.


Quote:
Nick7 kaže: Pogledaj post
Nikad neću zaboravit scenu kad sam čekajući da se upali zeleno svjetlo na semaforu, prisustvovao pozdravu dvaju školaraca. Mislim da su bili treći ili četvrti razred. Uglavnom pozdravljaju se i na rastanku si kažu da se vide onda kasnije na Faceu. A ja onak . Rekoh si wooow koja promjena, a pred samo 15-16 godina sam se i ja tako rastajao s frendovima nakon škole, i rekli smo si da se vidimo kasnije na nogometu, košarci, igralištu, parku, ili već negdje vani.
Užas

Quote:
Što je najbolje pred nekih šest godina sam našao neku stranicu i skinuo nekih 300 brojeva. Kada mi se već pružila prilika morao sam pročitati krajeve epizoda koje sam u djetinjstvu/mladosti propustio, a za koje sam se godinama pitao kako završavaju. Neponovljiv osjećaj.

Ja skinuo još prije par godina sa torrenta čitavu ZS i LMS, i još posebno neku kolekciju Zagora. I shvatio da mi to nije to. nisam se mogao prisiliti čitati stripove na kompu, bilo mi blasfemično

Ja sma najviše kukao oko epizode pred kraj izlaska ZS u Hrvatskoj, pred rat.
ZS995 Zakon predaka. Iz nekog razloga nisam ni na jednom kiosku našao nastavak ZS996 Hiljadu lica straha, iako se kasnije još neko vrijeme dalo naći Dnevnikovih stripova.


Znatiželju sam zadovoljio tamo negdje oko 2000 kad sam kao student u Zg našao strip kod jednog od preprodavača na Trešnjevačkom placu. Predivan osjećaj
Tad je negdje SD bila oko broja 50-60 i s redovnom i s extra serijom, i tad sam odlučio da ću skupljati nove Zagore, koliko god bio tanak studentski budžet

I da, i mi smo ih zvali romani.

Zadnje uređivanje MisterNo007 : 04.02.2017. at 22:46.
MisterNo007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2017., 22:57   #83
Quote:
Nick7 kaže: Pogledaj post
Volio bih čuti od nekoga iz Slobodne Dalmacije zašto su prestali s izdavanjima. Koliko se još kupovalo naveliko u to vrijeme, čovjek bi pomislio da se od toga pošteno zarađivalo.
Ne znam jel se sjećaš, oni su imali u stripu one kupone ili odreske, kako se već zovu, mogao si uglavnom zaokružiti koji ti brojevi fale i poslati im to ako si nešto propustio

Quote:
Nick7 kaže: Pogledaj post
Takvo je i moje mišljenje, 12kn je bila zbilja maksimalna OK cijena. Kad se samo sjetim prvih brojeva po 9,70kn .
Uhh, ta bi je cijena itekako danas bila prihvatljiva

Quote:
Clint Eastwood kaže: Pogledaj post
podjećajući se na Zagorovo godišnje obračunavanje sa Rochasom na sastanku trapera i njegov let od preko 5 metara kad ga Zagor opali
To mi bude zakon kad imaju to okupljanje upravo si me podsjetio na ovaj Zagorov udarac sad kad sam čitao nekidan ovu epizodu:



..pa kad se našli u istoj sceni pravi Zagor i lažni (dvojnik), a jadni Čiko nije znao koji je pravi, pa mu je pravi Zagor pokazao na bolan način da je on pravi, upravo jednim takvim udarcem
ReemCP is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2017., 23:47   #84
Olaf Botegoski, pojavljuje se posle u jos jednoj epizodi...
ccaterpillar is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2017., 23:50   #85
Quote:
ccaterpillar kaže: Pogledaj post
Olaf Botegoski, pojavljuje se posle u jos jednoj epizodi...
Da da, Olaf samo se ne sjećam gdje se još pojavljuje. Ali fora mi je bila ova epizoda sa tim dvojnikom, nije uopće loša.
ReemCP is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2017., 23:56   #86
Vidio sam da su na stripovi.com stavili neslužbeni plan Ludensa za ovu 2017.godinu što se tiče izdavanja, pa evo što je u planu od Zagora:

Zagor Extra

Zagor extra:...................269 Gospodar vremena,................18,00 kn (14.01.2017)
Zagor extra:...................270 Kameni ubojica,..................18,00 kn (13.02.2017)
Zagor extra:...................271 Noc potopa,......................18,00 kn (13.03.2017)
Zagor extra:...................272 Hram zrtvovanja,.................18,00 kn (12.04.2017)
Zagor extra:...................273 Pljackasi djavolje doline,.......18,00 kn (12.05.2017)
Zagor extra:...................274 Vladar ponora,...................18,00 kn (12.06.2017)
Zagor extra:...................275 Bijeli pakao,....................18,00 kn (12.07.2017)
Zagor extra:...................276 Osveta Crne Ruke,................18,00 kn (12.08.2017)
Zagor extra:...................277 Zmajevo grotlo,..................18,00 kn (12.09.2017)
Zagor extra:...................278 Glas koji ubija,.................18,00 kn (12.10.2017)
Zagor extra:...................279 Yeti,............................18,00 kn (13.11.2017)
Zagor extra:...................280 Sedam moci,......................18,00 kn (12.12.2017)

Zagor redovni

Zagor:.........................256 Izgubljeni svijet,...............18,00 kn (14.01.2017)
Zagor:.........................257 Sukob titana,....................18,00 kn (06.02.2017)
Zagor:.........................258 Most nad ponorom,................18,00 kn (06.03.2017)
Zagor:.........................259 Prorocanstvo,....................18,00 kn (05.04.2017)
Zagor:.........................260 Sudnji dan,......................18,00 kn (05.05.2017)
Zagor:.........................261 Pod nebom Juga,..................18,00 kn (05.06.2017)
Zagor:.........................262 Kamena suma,.....................18,00 kn (05.07.2017)
Zagor:.........................263 Vrijeme sudbine,.................18,00 kn (05.08.2017)
Zagor:.........................264 Ognjena zemlja,..................18,00 kn (05.09.2017)
Zagor:.........................265 Izvan granica svijeta,...........18,00 kn (05.10.2017)
Zagor:.........................266 Borba za zivot,..................18,00 kn (06.11.2017)
Zagor:.........................267 Antarktika,......................18,00 kn (05.12.2017)

Zagor klasik

Zagor klasik:..................044 Nevidljivi covjek,...............39,90 kn (10.02.2017)
Zagor klasik:..................045 Krilati osvetnik,................39,90 kn (10.05.2017)
Zagor klasik:..................046 Posljednji Viking,...............39,90 kn (10.08.2017)
Zagor klasik:..................047 Mali ubojice,....................39,90 kn (10.11.2017)

Zagor specijal

Zagor specijal:................036 Prokletstvo Sea Thistlea,........25,00 kn (30.11.2017)

Zagor maxi

Zagor maxi:....................028 Covjek koji je vidio buducnost - Otpadnici.....49,00 kn (15.03.2017)
Zagor maxi:....................029 Ubojice indijanaca,..............49,00 kn (15.06.2017)
Zagor maxi:....................030 Ulice New Yorka,.................49,00 kn (15.09.2017)
Zagor maxi:....................031 Nemilosrdni lov,.................49,00 kn (15.12.2017)

Zagor kolor

Zagor kolor:...................005 Prokletstvo Dragovica,...........29,90 kn (20.11.2017)

Chico kolor

Chico kolor:...................010 Chico kopac zlata,...............29,90 kn (25.04.2017)
Chico kolor:...................011 Chico detektiv,..................29,90 kn (26.07.2017)
ReemCP is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2017., 01:53   #87
Quote:
Clint Eastwood kaže: Pogledaj post
Ja se baš danas s prijateljem dotaknuo Zagora i baš smo se lijepo nasmijali podjećajući se na Zagorovo godišnje obračunavanje sa Rochasom na sastanku trapera i njegov let od preko 5 metara kad ga Zagor opalia daj zamislite načas tu situaciju u stvarnom životu . Inače taj prijatelj i ja smo skupa skupljali Zagore kao djeca i eno ih još i danas svi stoje kod njega Jednog dana ću mu upast materi u kući i ponijet sve sa sobom Daleko je to od potpune kolekcije, ali mislim da ima nekih 150-200 brojeva.
Lijepa su to sjećanja.

Ako ćeš trebati pomoćnika u operaciji provale i uzimanja kolekcije, cimni me .
Dogovorimo se onda oko poštene raspodjele plijena, ljudi smo.
Quote:
MisterNo007 kaže: Pogledaj post
Zato jer je tata dobrim dijelom ''kriv'' za moju zarazu. Mama šizi, ali se ne usudi dirati, jedan cijeli regal je pun stripova i još u jednom je dio
Ja nakon onog nemilog incidenta uvijek zaključavao sobu .
Quote:
MisterNo007 kaže: Pogledaj post
Meni Zagor, Tex i MisterNo (gle čuda u mom nicku ).
Iako mi je Zagor najdraži, izbor za nick je pao na MisterNoa jer imam određene fizičke sličnosti s njim

Da je viška love i vremena , skupljat bih počeo i Teksa i Mister Noa. imam ih cca 50 + 50.
Mister No mi je isto bio jedan od dražih. Lik zaista ima šarma, a svaki put je bilo smiješno u kakve se nevolje i tučnjave uspijevao uvaliti. Bio mi je također prvi strip koji sam baš redovito pratio od prvog izdanog broja u nas, pa sve do 30 i nekog.

Tex mi nikad nije baš sjeo kao lik. Uvijek mrtav ozbiljan. No to nažalost vjerojatno ide uz karakter, s obzirom da jako pati za preminulom ženom. Kod Texa su mi najbolji bili isječci kad bi išao s Kit Carsonom ispitati nekog od pomoćnika zlikovaca. Kao idu samo na informativni razgovor. Nitkov bi naravno odbio im išta reći, dabome poricao bi sva saznanja. Tex se okreće Kitu i kaže mu: "Eh onda ćemo morati promijeniti način komunikacije." I onda u idućoj tabli nitkov leti kroz vrata, pa na ormar, pa preko stola. A Kit Carson cijelo vrijeme dobacuje šaljive komentare na tijek "komunikacije". Umirao sam od smijeha na te isječke . Obožavao sam strip jer je za praktički skoro pa istu cijenu kao i drugi, nudio 16 ekstra stranica. U izdanju Slobodne Dalmacije svi Tex brojevi su imali 112 stranica. Poslije, kad je preuzeo Ludens, nakon nekog vremena su počeli kemijati. Pa su neki brojevi imali 112, a neki 96.

Zadnje uređivanje Nick7 : 05.02.2017. at 03:16.
Nick7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2017., 01:55   #88
Quote:
ReemCP kaže: Pogledaj post
Ne znam jel se sjećaš, oni su imali u stripu one kupone ili odreske, kako se već zovu, mogao si uglavnom zaokružiti koji ti brojevi fale i poslati im to ako si nešto propustio
Sjećam se i žao mi je što sam odgađao narudžbu, no tko je ikad u toj dobi mogao pomisliti da će nešto takvo propasti .
Nick7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2017., 07:12   #89
Quote:
ReemCP kaže: Pogledaj post
Da da, Olaf samo se ne sjećam gdje se još pojavljuje. Ali fora mi je bila ova epizoda sa tim dvojnikom, nije uopće loša.
Pojavljuje se u ovom stripu:

ccaterpillar is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2017., 10:42   #90
Quote:
Nick7 kaže: Pogledaj post
Sjećam se i žao mi je što sam odgađao narudžbu, no tko je ikad u toj dobi mogao pomisliti da će nešto takvo propasti .
Da, tko je to mogao očekivati

Quote:
ccaterpillar kaže: Pogledaj post
Pojavljuje se u ovom stripu..
Hvala ti, nisam znao to nažalost, nemam niti jedan gigant u svojoj kolekciji. A po mom popisu koji imam, izašlo ih je ukupno 7:

LUGIG 01. Američka Odiseja
LUGIG 02. Car Orlova
LUGIG 03. Duh sa Sjekirom
LUGIG 04. Dvorac na Nebu
LUGIG 05. Čovjek koji je Pobijedio Smrt
LUGIG 06. Priča o Betty Wilding
LUGIG 07. Očajnička utrka

Prva 3 giganta (01-03) su u boji i duple priče koje imamo već.

LUGIG 01. Američka Odiseja su epizode:

LUX 96: Američka odiseja
LUX 97: Paklena magla

LUGIG 02. Car Orlova su epizode:

SDX 13: Kralj orlova
SDX 14: Sablast

LUGIG 03. Duh sa Sjekirom su epizode:

SDX 1: Zagor priča
SDX 2: Kralj Darkwooda

a ovaj LUGIG 07. Očajnička utrka, njega ćemo po mojoj procjeni, u redovnoj seriji moći kupiti i čitati krajem iduće godine.

-
-

Sad jel se isplati kupovati svih 7 giganta? Ili samo ova 3 čije priče nisu duple:

LUGIG 04. Dvorac na Nebu
LUGIG 05. Čovjek koji je Pobijedio Smrt
LUGIG 06. Priča o Betty Wilding


Ovi brojevi 04.,05. i 06. su u Italiji 01., 02. i 03., jedini giganti koji su izdani kod njih koliko vidim.
ReemCP is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2017., 17:10   #91
Ja gigante skupljam, i nove i stare epizode. Format je fora, i rijetko izlaze.

Nisam siguran hoce li te nove epizode u gigantu, ponoviti u redovnoj. Tal. redovni broj 500 Indijanska magija, kod nas je Ludens objavio kao specijal, i nisu ga u redovnoj reprintali.

Zadnje uređivanje MisterNo007 : 05.02.2017. at 17:21.
MisterNo007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2017., 17:45   #92
Quote:
MisterNo007 kaže: Pogledaj post
Ja gigante skupljam, i nove i stare epizode. Format je fora, i rijetko izlaze.
Koji su oni format, A5 ili A4

Quote:
MisterNo007 kaže: Pogledaj post
Nisam siguran hoce li te nove epizode u gigantu, ponoviti u redovnoj. Tal. redovni broj 500 Indijanska magija, kod nas je Ludens objavio kao specijal, i nisu ga u redovnoj reprintali.
Moram priznati da naši sa tim izdavanjima dosta zbunjuju ljude.

Uzmimo gigante, Talijani su izdali samo 3 giganta:

01. Il castello nel cielo (2011)
02. L'uomo che sconfisse la morte (2012)
03. La storia di Betty Wilding (2013)

..to su naši:

LUGIG 04. Dvorac na Nebu
LUGIG 05. Čovjek koji je Pobijedio Smrt
LUGIG 06. Priča o Betty Wilding

..i više giganti ne postoje. Ali naši su odlučili te neke starije epizode obraditi i pretvoriti u gigante zato mi to malo glupo, ali ajd. Kao neke odabrane priče, pa ih obrade. Ali hoću reći izvorno postoje samo 3 giganta i mislim da oni više ne izlaze kako je zadnji u Italiji izašao 2013.-te.

Dosad je bila praksa da gigante objave u sklopu extre (kao reprint), jedino nisam sad siguran za ovaj zadnji LUGIG 07. Očajnička utrka hoće li on izaći u redovnoj kako je dosad bila praksa.

Što se tiče specijala, primjetio sam da ih ubace između redovnih brojeva.
ReemCP is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2017., 18:04   #93
A4.

Nista novo, kod nas je ispocetka sve spetljano.
Novosadski dnevnik je neke epizode preskakao iz politickih razloga, nije objavljivao redom kao u Italiji, neke kratio i izbacivao stranice... svega je bilo

SD je isto neke preskocila. Ludens se manje vise drzi redoslijeda, osim tih fora s gigantima, i sto neke redovme izvuce u specijal seriju pa onda vise ne izadju u redovnoj.
Zasto? Ne znam. I nije mi jasno po kojom kriterijima su birali stare epizode za reprint u gigantu.
I da, te stare epizode su cini mi se prvo izasle u extri, pa onda isle u gigantu.

Ne kupujem klasike, ali valjda nisu i tamo

Zadnje uređivanje MisterNo007 : 05.02.2017. at 18:15.
MisterNo007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2017., 18:37   #94
Quote:
MisterNo007 kaže: Pogledaj post
Nista novo, kod nas je ispocetka sve spetljano.
Da čovjek ide namjerno to raditi, ne bi uspio tako zapetljati situaciju

Quote:
MisterNo007 kaže: Pogledaj post
Novosadski dnevnik je neke epizode preskakao iz politickih razloga, nije objavljivao redom kao u Italiji, neke kratio i izbacivao stranice... svega je bilo
To sam negdje čitao, da je bilo cenzure i svega, nisam to prije znao.

Quote:
MisterNo007 kaže: Pogledaj post
Ludens se manje vise drzi redoslijeda... i sto neke redovme izvuce u specijal seriju pa onda vise ne izadju u redovnoj. Zasto? Ne znam.
Mislim da znam zašto, probat ću objasniti na način koji sam ja skužio

Znaš kako su Talijani krenuli izdavati redovnu seriju od broja 1 pa danas do 616 broja itd., ti njihovi redovni brojevi su naši extra+redovni. E sad, Talijani imaju običaj svaki svoj jubilarni broj (100, 200, 300....) objaviti u boji.

A mi smo te brojeve sa extrom i redovnom serijom preskakali (samo jedan nismo preskočili). I onda je Ludens te jubilarce u Hrvatskoj odlučio izdati kao specijalce, ali istom redom koji je zapteljan do kraja

Evo popis svih specijala kod nas:

LUSP 01. Nulta Godina Darkwooda
LUSP 02. Anđeo smrti / Utrka balona
LUSP 03. Kineska sekta
LUSP 04. Moj Prijatelj Jim Gitara (u boji)
LUSP 05. Vitezovi grala / Trampy
LUSP 06. Dugin Most (u boji)
LUSP 07. Utrka sa Sedam Strelica (u boji)
LUSP 08. Crna duša / Guitar Jim
LUSP 09. Priča o Wandering Fitzyju / Bat Batterton
LUSP 10. Urota bogova / Digging Bill
LUSP 11. Posejdonovo Prokletstvo
LUSP 12. Prokleto Blago (u boji)
LUSP 13. Pustolovina u Kanadi
LUSP 14. Indijanska Magija (u boji)
LUSP 15. Vojska duhova
LUSP 16. Smrtonosna močvara
LUSP 17. Protunapad
LUSP 18. Kamen Koji Ubija
LUSP 19. Princ Vilenjaka
LUSP 20. Grad na Krovu Svijeta
LUSP 21. Crni Plamen
LUSP 22. Divlja Horda
LUSP 23. Anulkino Prokletstvo
LUSP 24. Na Putu Ubojica
LUSP 25. Šamanova Grobnica
LUSP 26. Mjesec Kostura
LUSP 27. Tajna Kristofora Kolumba
LUSP 28. Manituova Škrinja (u boji)
LUSP 29. Ples Duhova
LUSP 30. Crna Krv
LUSP 31. Čovjek iz Mavericka
LUSP 32. Buđenja
LUSP 33. Christopher mora umrijeti
LUSP 34. Dan invazije (u boji)
LUSP 35. Banda petorice

Evo ovdje ću staviti koji su naši specijalci, a njihovi jubilarci:

Talijanski jubilarni broj 100 - LUSP 04. Moj Prijatelj Jim Gitara (u boji)
Talijanski jubilarni broj 200 - LUSP 12. Prokleto Blago (u boji)
Talijanski jubilarni broj 300 - LUSP 07. Utrka sa Sedam Strelica (u boji)
Talijanski jubilarni broj 400 - LUSP 06. Dugin Most (u boji)
Talijanski jubilarni broj 500 - LUSP 14. Indijanska Magija (u boji)
Talijanski jubilarni broj 551 - LUSP 28. Manituova Škrinja (u boji)
Talijanski jubilarni broj 600 - LUSP 34. Dan invazije (u boji)

Znači na ovoj listi od naših 35 specijalca, ti podebljani zapravo nisu pravi specijalci u Italiji, već njihovi jubilarci redovne serije

Zato sam se čudio kako su Talijani objavili 28 specijalca, a mi 35 komada a sad je jasno, tih njihovih 28 smo objavili + ovih 7 njihovih jubilarca koje smo mi pretvorili u specijalce = 35 dobivamo.

Jedino smo jubilarni broj 200, LUSP 12. Prokleto Blago (u boji), također objavili u extri (LUDX 207).
ReemCP is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2017., 18:51   #95
Quote:
ReemCP kaže: Pogledaj post
To sam negdje čitao, da je bilo cenzure i svega, nisam to prije znao.
eizode s Rakosijem - vampirom, te vukodlakom i još neke epizode u kojima se pojavljuju svećenici ili imaju neke religijske konotacije, nisu u jugi nikad objavljene. Kao i neke druge koje su im izgledale nepoćudne

Quote:

Mislim da znam zašto, probat ću objasniti na način koji sam ja skužio
To mi je jasno za specijale, i ima neke logike., moje pitanje se ticalo giganta i odluke da tamo miješaju već objavljene i neobjavljene epizode, te ključa odabira tih starih epizoda.


Quote:
Jedino smo jubilarni broj 200, LUSP 12. Prokleto Blago (u boji), također objavili u extri (LUDX 207).

Taj možda nisu stavili posebno jer je izašao kao posebni A4 u boji još u jugi. Jedan od rijetkih Zagora u boji u izdanju Dnevnika. Imao ga
Bilo je još nekih epozoda koje su 80-ih izašle u Strip Zabavniku na A4 formatu, Blago crvene planine se sjećam da sam čitao i u tom formatu.
MisterNo007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2017., 19:05   #96
Quote:
MisterNo007 kaže: Pogledaj post
eizode s Rakosijem - vampirom, te vukodlakom i još neke epizode u kojima se pojavljuju svećenici ili imaju neke religijske konotacije, nisu u jugi nikad objavljene. Kao i neke druge koje su im izgledale nepoćudne
Posto sam uvek kada bih procitao da se u stripu pominje radnja drugog stripa pokusavao da nadjem taj drugi strip bilo mi je vrlo cudno kad sam saznao da prva prica o vampiru nije objavljena kod nas. Takodje, ona prica o kuci na nebu je preskocena.
Sad si mi ti razjasnio razlog, i ne mogu da verujem koliko je taj razlog glup.
ccaterpillar is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2017., 19:11   #97
Quote:
MisterNo007 kaže: Pogledaj post
eizode s Rakosijem - vampirom, te vukodlakom i još neke epizode u kojima se pojavljuju svećenici ili imaju neke religijske konotacije, nisu u jugi nikad objavljene. Kao i neke druge koje su im izgledale nepoćudne
Vidiš, zanimljivo baš nisam znao da se to tako radilo. A kad uzmeš u obzir sve te činjenice, S.Dalmacija i Ludens su mi naj za skupljanje Zlatna Serija i LMS će imati uvijek neku sentimentalnu vrijednost, ipak je s njima počelo sve.

Quote:
MisterNo007 kaže: Pogledaj post
To mi je jasno za specijale, i ima neke logike., moje pitanje se ticalo giganta i odluke da tamo miješaju već objavljene i neobjavljene epizode, te ključa odabira tih starih epizoda.
To mi nije jasno, kako odaberu da će ta i ta priča biti gigant

Quote:
MisterNo007 kaže: Pogledaj post
Taj možda nisu stavili posebno jer je izašao kao posebni A4 u boji još u jugi. Jedan od rijetkih Zagora u boji u izdanju Dnevnika. Imao ga
Bilo je još nekih epozoda koje su 80-ih izašle u Strip Zabavniku na A4 formatu, Blago crvene planine se sjećam da sam čitao i u tom formatu.
Sjećam se da je to "Prokleto blago" bilo na jednim koricama prije, kao reklamirali su ga da izlazi ili tako nešto, sjećam se da mi je bila velika želja ga imati. Ali ostalo je samo na želji.

Kad smo kod boje, da li skupljaš "Zagor kolor" izdanja, evo popis:

LUKO 01. Duhovi Kapetana Fishlega
LUKO 02. Guthrumov Povratak
LUKO 03. Prošlost Jimmyja Gitare
LUKO 04. Tajna pukovnika Perryja
LUKO 05. Prokletstvo Dragovica

To su izdanja koja su počela izlaziti 2013. godine pa prema danas. Svake godine izađe jedan, a ovaj 5. će tek izaći krajem ove godine. Ja imam samo broj 4.

Mislim da sam negdje pročitao, da se to izdanje odnosi na Zagorove prijatelje, kao obrađuju njihovu prošlost, ako se dobro sjećam

Taj 4.broj "Tajna pukovnika Perryja" je moj prvi Zagor u boji koji imam, ali i prvi koji sam uopće čitao u boji
ReemCP is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2017., 19:25   #98
Quote:
ccaterpillar kaže: Pogledaj post
Posto sam uvek kada bih procitao da se u stripu pominje radnja drugog stripa pokusavao da nadjem taj drugi strip bilo mi je vrlo cudno kad sam saznao da prva prica o vampiru nije objavljena kod nas. Takodje, ona prica o kuci na nebu je preskocena.
Sad si mi ti razjasnio razlog, i ne mogu da verujem koliko je taj razlog glup.
Da, zato su u 90% brisali reference u fuss notama, sjećam se praznih polja i ljutnje zbog toga

Bilo je još toga, ali ne mkgu se sad svega sjetiti. Mislim da je cca 15ak epizoda preskočeno u jugi, iz raznih razloga. A još desetak ih je bilo editirano/cenzurirano.
Kuća na nebu, fratri, sve jasno

Quote:
ReemCP kaže: Pogledaj post
Vidiš, zanimljivo baš nisam znao da se to tako radilo. A kad uzmeš u obzir sve te činjenice, S.Dalmacija i Ludens su mi naj za skupljanje Zlatna Serija i LMS će imati uvijek neku sentimentalnu vrijednost, ipak je s njima počelo sve.
Da jesu, ali kao što kažeš, ove druge nostalgija drži


Quote:
Kad smo kod boje, da li skupljaš "Zagor kolor" izdanja, evo popis:

LUKO 01. Duhovi Kapetana Fishlega
LUKO 02. Guthrumov Povratak
LUKO 03. Prošlost Jimmyja Gitare
LUKO 04. Tajna pukovnika Perryja
LUKO 05. Prokletstvo Dragovica

To su izdanja koja su počela izlaziti 2013. godine pa prema danas. Svake godine izađe jedan, a ovaj 5. će tek izaći krajem ove godine. Ja imam samo broj 4.
Skupljam, mislim da mi samo Guthrum fali. Skupljam sve od SD/Ludens osim Chico serijala i klasika.

Od Sd imam sva ektra izdanja, od redovnih mi fali samo Indijanska zemlja. Što je najgore, kupio sam ga, i posudio bratiću, on ga izgubio. I sad ga nigdje ne mogu naći za kupiti, jer ko za inat, baš tog je crtao Ferri, i dosta je tražen
Od tada ne posuđujem stripove!

Od Ludensovih redovnih i extra nekih 15-20 mi fali, čini mi se. Ne znam na pamet, ali popis onih koji fale je uvijek u novčaniku, ako negdje naletim na stripove
MisterNo007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2017., 20:53   #99
Quote:
MisterNo007 kaže: Pogledaj post
Od Sd imam sva ektra izdanja, od redovnih mi fali samo Indijanska zemlja. Što je najgore, kupio sam ga, i posudio bratiću, on ga izgubio. I sad ga nigdje ne mogu naći za kupiti, jer ko za inat, baš tog je crtao Ferri, i dosta je tražen
Od tada ne posuđujem stripove!

Od Ludensovih redovnih i extra nekih 15-20 mi fali, čini mi se. Ne znam na pamet, ali popis onih koji fale je uvijek u novčaniku, ako negdje naletim na stripove
Zavidim ti koliko ti toga imaš a i ja sam na dobrom putu, bar mislim laganini, ide to.

Išao sam ti provjeriti što se tiče "Indijanske zemlje", to je SD 36, ako živiš u Zagrebu ili ćeš ići u ZG, vidim da u striparnici Strip-knjižara Asteroid B612 imaju taj u ponudi, još jedan komad za 40 kn

Link: http://skab612.com/index.php?site=po...st&oznaka=ZGSD
ReemCP is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2017., 21:23   #100
Jesam u Zg, thanks

Nikad bio u toj knjižari, mada sam ju jednom daaaavno neuspješno tražio kad se još zvala Libellus
Navratit ću. Inače idem 2-3x godišnje u more comics, pa tamo nadopunim kolekcije, kod njih su ti stariji brojevi po 20kn, samo što Indijanske zemlje nema unatrag 3-4 godine

Polako, skupit ćeš

Ja u periodu od 2009-2014 nisam gotovo ništa kupovao, a falilo mi je nekih i od prije. Uglavnom, mic po mic sam nadoknađivao, i nadam se ove godine stati na kraj hvatanju zaostataka
Dobar dio nisma ni pročitao, samo prolistao, trenutno sam više kolekcionar nego čitač, ne paše mi previše ova južnoamerička saga a traje i traje...

Tamo negdje 2012. u Rimu, na nekom njihovom ''tisku'' pokupovao sam sve Zagore koje sam tamo našao. Žena (moja, ne prodavačica) me blijedo gledala, ali svojoj kolekciji dodao sam 5 Zagora i 1 Texa na talijanskom, mada ne znam jezik

Ali to je bio moj davni zavjet, da ću jednom u Italiji kupiti barem jedan orginal
MisterNo007 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:04.