Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.01.2017., 18:49   #81
Čovjek je došao sam na ovaj forum i napisao da se nešto čudno događa sa njegovom ženom.
I što sad?
Naravno da temeljem njegove priče ljudi povezuju, nagađaju, nabadaju, baš kao i on sam.
A možda veze s vezom nema.
U svakom slučaju radi se o nekom problemu koji se na ovaj način prikazan ne čini baš bezazlen i onako...pusti, pa proći će je.
Očigledno je da je nešto ili netko ili ona sama došla u određene probleme koji mogu biti uvjetovani vanjskom traumom ili nekim unutrašnjim okidačem koji se skupljao godinama.
Što god da je nije dobro.
I trebalo bi joj pomoći.
No, kako nekome pomoći, ako odbija pomoć, šuti, povlači se u sebe i na njegove upite reagira sa određenom dozom nervoze i nelagode, očigledno nespremna da se otvori.
Sigurno da nije nimalo ugodno biti u njegovoj koži, jer mora hodati "po jajima", biti pažljiv, a opet je nekako otvoriti da bi joj uopće mogao pomoći.
__________________
"Ljubav je poput rata:lako ju je započeti, ali vrlo teško zaustaviti."
jelena1777 is offline  
Old 29.01.2017., 20:11   #82
istina jelena, mnogo se trazi od autora u ovim trenucima. voljela bih da nam na kraju dodje tu i kaze kako je bilo u pitanju nesto bezazleno sto su lako rijesili.

nikad ne znamo sto nas ili nase najblize ceka u zivotu . danas zivis normalnim zivotom, odradjujes rutinu - posao, kuca...- a onda te jednog dana zadesi nesto za sto nisi siguran jel nocna mora ili nesto drugo. samo se zelis probuditi i nastaviti svoj dotadasnji zivot. a potonjeg vise nema.

zivot ima strasan smisao za humor...steta sto se ne mozemo uvijek i svemu smijati.
__________________
Kad si sretan lupi glavom ti o dlan.
Azz is offline  
Old 29.01.2017., 22:18   #83
Quote:
-Animal- kaže: Pogledaj post
Ajde ne imputiraj mi stvari koje nisam nikada rekla, a pogotovo razmisli koliko znas o meni i o tome u kakvim sam se ja situacijama nasla ili ne prije nego krenes soliti pamet. Tvoj subjektivni dozivljaj mene ne sluzi bas nicemu ovdje. Za razliku od tebe, ja nisam dosla na ovu temu iskljucivo da se s tobom prepirem pa sam tako navela primjere, dala savjete i pokusala pribliziti slojevitost problema. Pogotovo kad su u pitanju anonimusi s raznim amaterskim dijagnozama, sto je daleko potencijalno stetnije po autora i njegovu zenu o kojoj se ovdje na momente raspreda kao da je umobolna i nesvjesna sebe.

Azzura, hvala, napokon neko.
Previse si pridajes znacaja. Zvanicno. Pozz.
Carpe Diem!!! is offline  
Old 29.01.2017., 22:41   #84
Quote:
Carpe Diem!!! kaže: Pogledaj post
Previse si pridajes znacaja. Zvanicno. Pozz.
Pridaje problemu više nego dovoljno značaja. Racionalni pogled na problem koji mi ne poznajemo (eventualno neke moguće aspekte) je vjerojatno korisnije kod nečeg što trajno može utjecati na nečiji život, a mi tumačimo olako.
Iz mog iskustva, ošamarila bih autora zbog uvjerenja da sigurno gospođa nije napadnuta, jer njegova prisutnost sprečava i samu mogućnost napada. Suzdržala sam se, i sad mi je drago, jer samo na ovoj temi, sudeći po "simptomima", postoje bar još tri ili četiri posve moguća uzroka.


Poslano sa mog X6pro koristeći Tapatalk
__________________
"mislim meni je ovo samo dokaz da matematika kakvu se nauči u školama, da je netočna..a onda se to odražava da pogrešno razmišljate. " Hvaljen Isus i Crvenkapica!
jevgenija is offline  
Old 29.01.2017., 23:30   #85
ja bih prvo uzela tamjana i okadila stan po svim prostorijama,a zatim prozračila.i to par dana za redom,jer postoji mogućnost da se neka negativa nakačila u prostoru gdje živite,a tamjan to dosta dobro čisti.često pranje ruku je u pravilu znak neke psiho boleštine,a medicina i psihijatrija za to uglavnom nemaju odgovor.ako se stvar počne pogoršavat,ja bih preporučila da nađeš nekog pouzdanog tko se bavi liječenjem energijom.ima mnogih koji rade i na daljinu,pa ti žena ne mora znat.znam neke kojima je to jedino pomoglo,nakon godina mučenja.
molim skeptike da me ne kvotaju i ne komentiraju
__________________
kad nepravda postane zakon,otpor postaje dužnost!
gradojev is offline  
Old 30.01.2017., 09:01   #86
Quote:
gradojev kaže: Pogledaj post
ja bih prvo uzela tamjana i okadila stan po svim prostorijama,a zatim prozračila.i to par dana za redom,jer postoji mogućnost da se neka negativa nakačila u prostoru gdje živite,a tamjan to dosta dobro čisti.često pranje ruku je u pravilu znak neke psiho boleštine,a medicina i psihijatrija za to uglavnom nemaju odgovor.ako se stvar počne pogoršavat,ja bih preporučila da nađeš nekog pouzdanog tko se bavi liječenjem energijom.ima mnogih koji rade i na daljinu,pa ti žena ne mora znat.znam neke kojima je to jedino pomoglo,nakon godina mučenja.
molim skeptike da me ne kvotaju i ne komentiraju
Bome ne mozes izbjeći skeptike niti ikome zabraniti da te komentira.
Bioenergičara? Da jos pored sve nevolje izvuce i lovu,ko sto cine mnogi šarlatani na naivnima i očajnima..
Onda moze pozvat i hodzu da izmoli i uradi zapis
Pa onda i svecenika/popa da okadi kuću..
__________________
"Gledam te kako stojiš,ljubiš me i zvijezde brojiš,kako kažeš da su naše sve.."
plavi-safir is offline  
Old 30.01.2017., 11:06   #87
Quote:
gradojev kaže: Pogledaj post
ja bih prvo uzela tamjana i okadila stan po svim prostorijama,a zatim prozračila.i to par dana za redom,jer postoji mogućnost da se neka negativa nakačila u prostoru gdje živite,a tamjan to dosta dobro čisti.često pranje ruku je u pravilu znak neke psiho boleštine,a medicina i psihijatrija za to uglavnom nemaju odgovor.ako se stvar počne pogoršavat,ja bih preporučila da nađeš nekog pouzdanog tko se bavi liječenjem energijom.ima mnogih koji rade i na daljinu,pa ti žena ne mora znat.znam neke kojima je to jedino pomoglo,nakon godina mučenja.
molim skeptike da me ne kvotaju i ne komentiraju
Nek nazove vidovitog milana

Poslano sa mog SM-J510FN koristeći Tapatalk
__________________
Moja cura ima decka mozda i dva
oni imaju para, da saznao sam ja!!!
Brutalis is offline  
Old 30.01.2017., 11:25   #88
Zašto bi zvao vidovitog Milana, on to sigurno već zna...))))
morgen is offline  
Old 30.01.2017., 11:34   #89
dobro ajde, dovoljno je vidovitog Milana, ostavimo covjeku temu za nesto konstruktivnije.


btw, ponedjeljak je dan za okretanje novog lista. nadam se da ce Koko uskoro doci s nekim pozitivnim vijestima
__________________
Kad si sretan lupi glavom ti o dlan.

Zadnje uređivanje Azz : 30.01.2017. at 11:47.
Azz is offline  
Old 30.01.2017., 11:45   #90
pročitao sam prvo pismo, te mi se čini da je stvar za liječnika. Što prije,to bolje.

Nažalost miriše na neki poremećaj zapažanja ili nešto slično.
babarogac is offline  
Old 30.01.2017., 13:04   #91
Teško je komentirati stvari samo na osnovu nečijeg osobnog dojma - ne mislim da autor nešto namjerno izmišlja ili prešućuje, već da ne primjetimo nužno odmah neke stvari.
No, ako je baš ovako kako on piše, ipak ne bih rekao da je OKP. Može se on pojaviti relativno brzo, ali ipak ne baš tako da, kako autor opisuje, osoba 10 godina nema ni najmanje naznake (niti on zna da je ikad imala) i onda doslovno preko noći postane opsjednuta na bezbroj načina. Ono, jednu večer je sve potpuno normalno, drugo jutro ima hrpu poremećaja. Kakav god bio eventualni okidač ipak OKP ne starta tako munjevito.
KLCCLK is offline  
Old 30.01.2017., 13:06   #92
Šizofrenija, recimo, ima okidač bukvalno preko noći. Ne kažem da je to kod žene ali određen broj duševnih poremećaja se javlja ni iz čega. Tada tek saznaš da postoje.
Carpe Diem!!! is offline  
Old 30.01.2017., 21:01   #93
Dakle ne znam šta ni kako bi sročio današnji dan ali situacija se razvila s lošeg na još lošije.

Ženina kolegica kojoj sam objasnio situaciju za vikend je danas razgovarala s mojom ženom kako smo se dogovorili. Nazvala me nakon razgovora danas popodne i njezin zaključak je bio da je sve ok i da je moja žena normalna. Njoj nije ništa neuobičajeno bilo i cijeli naš povratni razgovor praktički se sveo na to da mi je ona aludirala na potraćeno vrijeme. I dobro ništa, ja joj zahvalio i to je bio kraj tog dijela priče.

No kako sam ovdje i rekao, pošto njena kolegica ništa nije uspjela doznati, uočiti, čuti, ja sam sjeo predvečer sa ženom kako sam odlučio po najlogičnijim savjetima ovdje i all out što se kaže njoj rekao sve lijepo šta sam uočio, šta me zabrinjava i objasnio joj da pošto nju nešto koči da mi kaže u čemu je problem, odlučio sam kako je najbolje da kontaktiramo psihijatra kako bi joj pomogao. Cijelo to vrijeme me mirno gledala i slušala dok sam ja svoje 'izložio', ja sam kod tog sa psihijatrom stao... a onda odjednom paljba ono čega sam se i bojao, nebo i zemlja se rastvorile. Ona se digla, odletjela u sobu, počela se derati da me može biti sramota da ja nju hoću u ludnicu strpat bezveze, pa vrijeđanje koje nikad nije koristila, za to vrijeme je popakirala šta je stigla svoje, rekla da hoće razvod, obukla se, sjela u auto i otišla uz viku, dreku, jedva do riječi da sam došao, ništa nije htjela slušat, ja ukopan ostao, tako da po svemu sudeći nažalost očigledno nisam trebao predložiti psihijatra i vjerojatno neću saznat o čemu se radi...
KokoLedeni is offline  
Old 30.01.2017., 21:11   #94
Mislim da te prevarila s drugim pa ju pere savjest, ovo joj je dobro došlo da te ostavi, meni sve na to ukazuje.
Gustavo is offline  
Old 30.01.2017., 21:59   #95
I meni se sudeći po ovome čini da se radi o trećoj osobi. Grizla ju je savjest zbog toga, pa se čudno ponašala. Sada kad si joj predložio psihića, našla je dobar razlog da ode.
Čudna je ona osoba u svakom slučaju. Taman i da se radi o okp, mogla bi s tobom normalno razgovarati, ako je na poslu i sa kolegicom ok, tebi radi probleme.
Ako se radi o ljubavniku, onda je bolje da je otišla i još je bolje da nemate djece.
__________________
Najveća od svih sloboda je kad si možeš dopustiti biti ono što uistinu jesi
My time is offline  
Old 30.01.2017., 22:05   #96
Meni je tvoja priča jako neobična, tu mora da se dogodilo nešto što ti ne znaš. Ne mogu zamisliti da mi muž predloži psihološku pomoć ili ja njemu, pa da tako odjednom samo zbog tog razloga odjurimo iz braka.
Vjerujem da ovo nije kraj između vas i da se tu mora još nešto dogoditi ili da ćete bar razgovarati o stvarnom problemu kad se ona smiri. Nije moguće da je otišla samo zbog tvog prijedloga što se tiče psihijatra, ima tu još dosta toga skrivenog.
Lutkina kuća is offline  
Old 30.01.2017., 23:14   #97
Definitivno cudno..
Ko da je samo cekala povod da plane i zbrise..
Kako je s kolegicom normalno pricala,a s tobom koji si kad sagledas bliskiji intimniji njoj-ko da si je iglom ubo..
Sigurno da ti nije lako i da si sokiran..
Mozda trebas sada je pustiti koji dan i pricekati dal ce ti se javiti i htjeti razgovarati..
Ne vidim neki smisao da ju trazis,zoves i inzistiras da objasni svoju reakciju,nista se ne bi mislim postiglo..uostalom,ti si pokusao u najboljoj namjeri konkretnim razgovorom,ali nije pomoglo..

Poslano sa mog Lenovo A1000 koristeći Tapatalk
__________________
"Gledam te kako stojiš,ljubiš me i zvijezde brojiš,kako kažeš da su naše sve.."
plavi-safir is offline  
Old 30.01.2017., 23:27   #98
Quote:
KLCCLK kaže: Pogledaj post
Teško je komentirati stvari samo na osnovu nečijeg osobnog dojma - ne mislim da autor nešto namjerno izmišlja ili prešućuje, već da ne primjetimo nužno odmah neke stvari.
No, ako je baš ovako kako on piše, ipak ne bih rekao da je OKP. Može se on pojaviti relativno brzo, ali ipak ne baš tako da, kako autor opisuje, osoba 10 godina nema ni najmanje naznake (niti on zna da je ikad imala) i onda doslovno preko noći postane opsjednuta na bezbroj načina. Ono, jednu večer je sve potpuno normalno, drugo jutro ima hrpu poremećaja. Kakav god bio eventualni okidač ipak OKP ne starta tako munjevito.
Oprosti, ali pojma nemas.
Ne kazem da zena autora ima OKP. Mene je samo jako podsjetilo na moj slucaj.
Ali moram istaknuti da se od OKP-a itekako moze naglo "oboljeti" iliti naglo ispoljiti simptome.
Kod mene je tako bez apsolutno ikakvih prethodnih tegoba i naznaka krenulo toliko naglo da i danas i muz i ja znamo doslovce dan kad je sve pocelo. A punih 30 god zivota sam provela bez iti jednog jedinog simptoma.

U svakom slucaju, bilo ovo ili ono, svaka nagla promjena rutine je ogromni znak za uzbunu.
Niska Grana is offline  
Old 30.01.2017., 23:28   #99
Quote:
KokoLedeni kaže: Pogledaj post
Dakle ne znam šta ni kako bi sročio današnji dan ali situacija se razvila s lošeg na još lošije.

Ženina kolegica kojoj sam objasnio situaciju za vikend je danas razgovarala s mojom ženom kako smo se dogovorili. Nazvala me nakon razgovora danas popodne i njezin zaključak je bio da je sve ok i da je moja žena normalna. Njoj nije ništa neuobičajeno bilo i cijeli naš povratni razgovor praktički se sveo na to da mi je ona aludirala na potraćeno vrijeme. I dobro ništa, ja joj zahvalio i to je bio kraj tog dijela priče.

No kako sam ovdje i rekao, pošto njena kolegica ništa nije uspjela doznati, uočiti, čuti, ja sam sjeo predvečer sa ženom kako sam odlučio po najlogičnijim savjetima ovdje i all out što se kaže njoj rekao sve lijepo šta sam uočio, šta me zabrinjava i objasnio joj da pošto nju nešto koči da mi kaže u čemu je problem, odlučio sam kako je najbolje da kontaktiramo psihijatra kako bi joj pomogao. Cijelo to vrijeme me mirno gledala i slušala dok sam ja svoje 'izložio', ja sam kod tog sa psihijatrom stao... a onda odjednom paljba ono čega sam se i bojao, nebo i zemlja se rastvorile. Ona se digla, odletjela u sobu, počela se derati da me može biti sramota da ja nju hoću u ludnicu strpat bezveze, pa vrijeđanje koje nikad nije koristila, za to vrijeme je popakirala šta je stigla svoje, rekla da hoće razvod, obukla se, sjela u auto i otišla uz viku, dreku, jedva do riječi da sam došao, ništa nije htjela slušat, ja ukopan ostao, tako da po svemu sudeći nažalost očigledno nisam trebao predložiti psihijatra i vjerojatno neću saznat o čemu se radi...
Pa da...kao što sam i rekla, problem nije izvan kuće, nego u kući. Dakle, sa tobom. Odnosno, sa vama dvoje. Ali nemam pojma što bi to moglo biti.
Ako i ima ljubavnika, onda mi je čudno da nisi ništa do sada posumnjao, jer svi kada odu u krivine, ipak ostavljaju neke "tragove" manje ili više vidljive...nije to baš tako jednostavno sakriti.

Onda bi i prije ovoga valjda osjetio neke promjene u ponašanju, u vašem odnosu. Samo je zapravo uvijek problem koliko zaista poznajemo osobu sa kojom živimo...nekada ljudi koji žive godinama ispod zajedničkog krova, nemaju blagog pojma sa kime dijele život...no, to je sada već širina.
__________________
"Ljubav je poput rata:lako ju je započeti, ali vrlo teško zaustaviti."
jelena1777 is offline  
Old 30.01.2017., 23:29   #100
Quote:
Niska Grana kaže: Pogledaj post
Oprosti, ali pojma nemas.
Ne kazem da zena autora ima OKP. Mene je samo jako podsjetilo na moj slucaj.
Ali moram istaknuti da se od OKP-a itekako moze naglo "oboljeti" iliti naglo ispoljiti simptome.
Kod mene je tako bez apsolutno ikakvih prethodnih tegoba i naznaka krenulo toliko naglo da i danas i muz i ja znamo doslovce dan kad je sve pocelo. A punih 30 god zivota sam provela bez iti jednog jedinog simptoma.

U svakom slucaju, bilo ovo ili ono, svaka nagla promjena rutine je ogromni znak za uzbunu.
Ali nisi pobjegla od muža...nego si ostala sa njime i vjerojatno ti je on bio velika potpora. I autor bi to želio biti svojoj ženi, ali ona to ne želi. Očigledno.
__________________
"Ljubav je poput rata:lako ju je započeti, ali vrlo teško zaustaviti."
jelena1777 is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:13.