Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.02.2017., 10:38   #21
Quote:
milencica kaže: Pogledaj post
Iznajmljujes li ti stambene prostore
Mozda sam te zamjenila, citajuci tako upise cini mi se da na nekim temama se iznajmljivaci samoreklamiraju pa je im je rijesenje za svaki problem NAJAM.
Slazem se da je najbolja opcija sviti kao ptica svoje gnijezdo al ne zaboravi da kud god krenemo samo se suskanje suske cuje i to diktira nas polozaj
Ne bavim se takvom vrstom iznajmljivanja.

Sloboda nema cijenu.
Flat is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2017., 10:39   #22
Quote:
milencica kaže: Pogledaj post
Dok ima zivih,
Vidis da ljudi odose na druge kontinente pa im preko vibera i svih cuda od roditelja do strina svako pise, daje savjete.
Kuda se mozes sakriti da te netko naporan ne tlaci, kada shvati da u tome uspjeva.
Vidis da u ovom slucaju sogorove tetke kuma ima prijateljicu koja poznaje necakinju itd itdddd
Pitao sam do kad da se pokriva po usima i na tudja sranja reagira tak da si pusti veselu pjesmicu?
Flat is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2017., 10:47   #23
Dragi moji puno hvala na savjetima..sinoc smo se i dalje nastavili svadat oko toga..njegova jedina obrana je da oni to rade jer mi zele dobro-ja poludim jos vise kad mi tako nesto kaze..@katjes nisu se vukle nikakve veze,nego oni zabadaju nos gdje im nije mjesto,kad nitko apsolutno nije nista pitao..
Njemu sam rekla jucer da nema muda,da ne moze uvijek svima ugoditi i neka se izvoli postaviti jer meni je toga vec dosta..6 mjeseci zivimo tu a vec je nocna mora..ne zelim se vise dovest u iste ili slicne situacije..prije cu se pokupit natrag kod svojih a on neka radi sta hoce..
Monxi1011 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2017., 10:53   #24
Vidis Flat
lijepo se ide kod svojih, kakvi najam,
Znas kako to ide moji su med i mlijeko a tvoji otrov i pelin
To su moderna vremena svaka strana kaze: ili bu tak kak ja ocu ili ne bu nikak i slus.
Dobro je dok roditelji nisu sobu, dio kuce iznajmili, ili prodali kad kcer otisla pa si smanjili i posao i troskove.
Tko m je kriv zar ne
milencica is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2017., 10:57   #25
Quote:
milencica kaže: Pogledaj post
Vidis Flat
lijepo se ide kod svojih, kakvi najam,
Znas kako to ide moji su med i mlijeko a tvoji otrov i pelin
To su moderna vremena svaka strana kaze: ili bu tak kak ja ocu ili ne bu nikak i slus.
Dobro je dok roditelji nisu sobu, dio kuce iznajmili, ili prodali kad kcer otisla pa si smanjili i posao i troskove.
Tko m je kriv zar ne
Pogledaj post iznad svojeg kojeg je autorica napisala, a ti i ja ocito ne zivimo po istim nacelima.

Moji su isti kurac kao i svi drugi sto se suzivota tice iako je moja majka po meni najbolja mama u svemiru.
I ne, ne zelim se ni cuti s njom svaki dan.

Svatko tko zeli dobro svojoj vezi nece zivjeti kod staraca vec ce nekako smisliti nacin da si osigura mirno gnijezdo samo za njih.
Flat is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2017., 11:09   #26
Jedino ispravno i dugoročno rješenje je da se iselite iz kuće njegovih roditelja.

Svako drugo rješenje će samo privremeno riješiti situaciju, koja će se iznova i iznova ponavljati. Zamisli tek kada dobijete djecu!

Mišljenja sam da je zdravo i prirodno u velikoj većini slučajeva saviti svoje gnijezdo kada odrastemo, koliko god da je financijski teže.
__________________
"Ja ovdje djelim iskustvo a ne vrijedam,i to je poanta ovoga foruma da razmjenimo mišljenja i iskustva na jednoj kulturnoj razini a ne da se vrijedamo i omalavažavamo zato jer su nam iskustva različita .Pa ebote da su ista pa ne bi ni imali o čemu piskarat ovdje." Spalatina-nyc
cajna_mjesavina is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2017., 11:14   #27
Quote:
Monxi1011 kaže: Pogledaj post
....
Njemu sam rekla jucer da nema muda,da ne moze uvijek svima ugoditi i neka se izvoli postaviti jer meni je toga vec dosta..6 mjeseci zivimo tu a vec je nocna mora..ne zelim se vise dovest u iste ili slicne situacije..prije cu se pokupit natrag kod svojih a on neka radi sta hoce..
krasno!
tek 6 mjeseci živite u njegovoj kući, na njegovoj plaći, a sve se vrti oko tebe i tvojih drama...
baja is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2017., 11:26   #28
Quote:
milencica kaže: Pogledaj post
Vidis Flat
lijepo se ide kod svojih, kakvi najam,
Znas kako to ide moji su med i mlijeko a tvoji otrov i pelin
To su moderna vremena svaka strana kaze: ili bu tak kak ja ocu ili ne bu nikak i slus.
Dobro je dok roditelji nisu sobu, dio kuce iznajmili, ili prodali kad kcer otisla pa si smanjili i posao i troskove.
Tko m je kriv zar ne
Ako autorica nije zadovoljna tamo,pa nek ode doma.
Ne vidim u čemu je problem.
Nekom je možda glupost,njoj smeta.
Bolje da se to sad riješi,nego da se svađaju kad dođu djeca.

Uopće ne kužim zakaj on sve mora prenosit svojima.
Muškarci su stvarno postali gori po tom pitanju neg babe.

I samo par mjeseci nije radila.Već je našla novi posao.
Valjda je trebala ostat tamo gdje je bila maltretirana?
I zato kaj ona 5 mjeseci nije radila je njen jadni muž hodao u staroj robi?
Pa ja imam neke komade odjeće godinama.I skroz dobro izgledaju.
starakrpa is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2017., 13:32   #29
Ova mi je dobra: pa nek ode doma
Reci, primjenjujes li i ti takav nacin razmisljanja na sebe, ono kad ne rijesis u roku keks problem, kupis svoje stvari i crta ili u podstanare, van drzave. Kada te ruzno pogleda kolegica s posla das otkaz ili kako, bas me zanima.
Sta da rade oni koji se nemaju kuda vratiti, kako da se junace oni koji produzuju ugovor svakih mjesec ili tri.
Slazem se , oni koji zavrse skole, nadju dobre poslove imaju zaledje financijsko, pomoc roditelja oni i takvih briga nemaju.
Mi se ovdje podijelili , jedni vicu na stan, budite sami, drugi malo stani na loptu ne zuri, kad nismo ni znali da roditeljsko gnijezdo ceka.
Da problem besparice vlazne podstanarske sobe nije opcija.
Bravo za Monxi
milencica is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2017., 13:36   #30
Quote:
skorpionka87 kaže: Pogledaj post
Ništa ne kužim. Ovaj znao, čuo od onog koji je čuo od one da nije pitao onu, ova čula da je ovaj pitao onog da pita onu, i tu se naljutila..ne kontam stvarno čemu te gluposti umjesto da slaviš to što si dobila posao i što ti muž više ne mora hodati u staroj robi 😀
Ni ja
Znaci meksicke sapunice nisu izmisljene

Bez zeze, reci prvo muzu da drzi jezik za zubima i da se ne naklapa okolo
__________________
To tol'ko
E bas necu da reklamiram Septy u raljama zivota
Septembar is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2017., 14:10   #31
Quote:
shtefy kaže: Pogledaj post
Iz moje današnje perspektive i iskustva mogu ti reći samo jedno: moja iskrena sućut...

Danas bih osobno situaciju riješila tako da im svima lijepo poručim da ih nabijem, pokupila prnje i otišla svojim putem. U vrijeme dok sam ja imala sličnu situaciju, borila sam se za svoj mir i pravo na svoj život. I izborila se na kraju. Ali posljedice će mi želudac (na njemu se manifestirao nakupljeni stres) osjećati doživotno.
Sjest s mužem. Objasniti da za vašu dobrobit spakirate stvari, odselite, naučite da neke stvari koje su između vas se ne tiču drugih. Želi li on provesti budućnost s tobom, stvarati svoju obitelj (pitanja za razgovor).
Bori se, bori. Ako ni tako ne ide, a tebi je neizdrživo, otiđite do socijalne skrbi. Tamo imaš bračne savjetnike koji će vam pomoći da se "čujete". Dogodi se da u raspravama ona druga osoba potpuno pogrešno shvati šta joj govoriš i tada nastaje nerazumjevanje, svađe. Savjetnik je kao posrednik da tvoja poruka stigne do njegovih ušiju i obratno. Savjetovanje ti je besplatno.
kokicha is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2017., 15:05   #32
Quote:
kokicha kaže: Pogledaj post
Sjest s mužem. Objasniti da za vašu dobrobit spakirate stvari, odselite, naučite da neke stvari koje su između vas se ne tiču drugih. Želi li on provesti budućnost s tobom, stvarati svoju obitelj (pitanja za razgovor).
Bori se, bori. Ako ni tako ne ide, a tebi je neizdrživo, otiđite do socijalne skrbi. Tamo imaš bračne savjetnike koji će vam pomoći da se "čujete". Dogodi se da u raspravama ona druga osoba potpuno pogrešno shvati šta joj govoriš i tada nastaje nerazumjevanje, svađe. Savjetnik je kao posrednik da tvoja poruka stigne do njegovih ušiju i obratno. Savjetovanje ti je besplatno.
Pogrešno si shvatila. Prvo, mi smo bili u svom. Ali neki ljudi svejedno misle da imaju pravo zabadati. I da, nakon što nije išlo lijepo, riješeno je klasičnim zapišavanjem teritorija. Ja sam već i zaboravila, ali moj želudac nikad neće.

I ne vjerujem u savjetnike niti "spašavanje" nečega što ne valja. Zbog čega je brak nešto što je toliko važno tako grčevito čuvati? Potruditi se - da, i dati sve od sebe. Ali i povući granicu na kojoj piše "sad je bilo dosta truda".
__________________
Hazen: "Kad vola stavis u palacu, ne postane on kralj nego palaca postane stala".
shtefy is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2017., 15:26   #33
Quote:
milencica kaže: Pogledaj post
Ova mi je dobra: pa nek ode doma
Reci, primjenjujes li i ti takav nacin razmisljanja na sebe, ono kad ne rijesis u roku keks problem, kupis svoje stvari i crta ili u podstanare, van drzave. Kada te ruzno pogleda kolegica s posla das otkaz ili kako, bas me zanima.
Sta da rade oni koji se nemaju kuda vratiti, kako da se junace oni koji produzuju ugovor svakih mjesec ili tri.
Slazem se , oni koji zavrse skole, nadju dobre poslove imaju zaledje financijsko, pomoc roditelja oni i takvih briga nemaju.
Mi se ovdje podijelili , jedni vicu na stan, budite sami, drugi malo stani na loptu ne zuri, kad nismo ni znali da roditeljsko gnijezdo ceka.
Da problem besparice vlazne podstanarske sobe nije opcija.
Bravo za Monxi
Pa ak ona želi ići kod svojih-nek ide.
Jel ona na silu mora bit negdje di ne želi?
Nitko ne mora ništa trpit.Mora se jedino umrjet.

Očito da nije opcija podstanarstvo.
Jer ova baba od njenog muža ne zna otić iz svog gnjezdašca.
starakrpa is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2017., 15:53   #34
I ja sam od ovih koji kazu da mora se samo umrijeti
Nista drugo se ne mora,ako nece..
Steta da tek svjezi u braku,imaju probkeme koje potpiruju drugi..
Al u neku ruku je bolje sto su se potegli..kako bi inace skuzila da ce mozda ona biti ta koja nosi hlace u njihivom braku?
Jer u zajednici s njegovima,ocito ce ih trebati ..
Ovako to krene,prvo neko cackanje sa strane a onda ozbiljnije stvari..
__________________
"Gledam te kako stojiš,ljubiš me i zvijezde brojiš,kako kažeš da su naše sve.."
plavi-safir is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2017., 16:31   #35
Podstanarstvo nije opcija samo iz razloga sta on nebi nikad pristao na to..nema sanse..
@baja -mislim da ti nije jasno da ja ne radim dramu,nego njegovi koji su se svojevoljno isli mijesat u nesto sto ih se uopce ne tice,niti ih se ista pitalo..stan u kojem zivimo sad smo si napravili,od zidova,vode i struje,i nikog nismo ni lipe pitali
@shtefy-imam slicno misljenje kao i ti..kako si ti uspjela rijesiti slicnu situaciju?
Monxi1011 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2017., 17:02   #36
Quote:
Monxi1011 kaže: Pogledaj post
Podstanarstvo nije opcija samo iz razloga sta on nebi nikad pristao na to..nema sanse..
@baja -mislim da ti nije jasno da ja ne radim dramu,nego njegovi koji su se svojevoljno isli mijesat u nesto sto ih se uopce ne tice,niti ih se ista pitalo..stan u kojem zivimo sad smo si napravili,od zidova,vode i struje,i nikog nismo ni lipe pitali
@shtefy-imam slicno misljenje kao i ti..kako si ti uspjela rijesiti slicnu situaciju?
Popricaj s muzem.
Nemoj ga napadati vec pricaj kako se ti osjecas i kako vam to steti braku.
Ne trebate se seliti, ali trebate postaviti granice prema njegovima.

Da bi brak bio sretan, oba partnera trebaju biti sretna.
Ako mu je ipak vaznija familija od vas, onda se mozes izvuci iz svega vrlo jednostavno jer djece nemate.
Flat is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2017., 19:21   #37
Quote:
Monxi1011 kaže: Pogledaj post
Podstanarstvo nije opcija samo iz razloga sta on nebi nikad pristao na to..nema sanse..
@baja -mislim da ti nije jasno da ja ne radim dramu,nego njegovi koji su se svojevoljno isli mijesat u nesto sto ih se uopce ne tice,niti ih se ista pitalo..stan u kojem zivimo sad smo si napravili,od zidova,vode i struje,i nikog nismo ni lipe pitali
@shtefy-imam slicno misljenje kao i ti..kako si ti uspjela rijesiti slicnu situaciju?
Ko da pricas o mom muzu.
Bilo je nepojmljivo odseliti sa "svoga".
Pa je svejedno,kad je voda dosla do guse,odselio samnom u sat vremena.
Mozda se i desi i vama situacija,tj prije tebi,negi njemu,da zivot uz njegove bude ne podnosljiv,nastave li se petljati u sta ne treba i ti budes nesretna u toj zajednici.
Zar ce in ovo " podstanarstvo ne dolazi u obzir" staviti ispred tebe,vase srece?
Ako da,onda su mu oni na prvom mjestu,a ti si sporedna..
__________________
"Gledam te kako stojiš,ljubiš me i zvijezde brojiš,kako kažeš da su naše sve.."
plavi-safir is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2017., 19:50   #38
Quote:
Monxi1011 kaže: Pogledaj post
Podstanarstvo nije opcija samo iz razloga sta on nebi nikad pristao na to..nema sanse..
@baja -mislim da ti nije jasno da ja ne radim dramu,nego njegovi koji su se svojevoljno isli mijesat u nesto sto ih se uopce ne tice,niti ih se ista pitalo..stan u kojem zivimo sad smo si napravili,od zidova,vode i struje,i nikog nismo ni lipe pitali
@shtefy-imam slicno misljenje kao i ti..kako si ti uspjela rijesiti slicnu situaciju?
Zašto si onda niste kupili neki stančić, a ne kod svekija?
Ako si znala da se muž ne želi odvojiti od njih, nisi se trebala ni udavati za njega. Mislim da si i sama svjesna da je ovo tek jedan problem od svih koji te čekaju u zajedničkom životu sa svekijima (nema veze što je stan odvojen), jedni uz druge ste i tu nikada neće biti mira.
Nemoj odmah ostati trudna jer će ti to dodatno zakomplicirati život.

LJUDI MOJI - ODITE U PODSTANARE I NEMOJTE NADOGRAĐIVATI KRAJ RODITELJA. Zar niste ništa naučili na tuđim iskustvima?
Rijetki su ljudi kojima uspije zajednički život.
Pogotovo su danas snahe zajebane i čim dođu u kuću, sve mora po njihovom i kako one kažu.
__________________
Najveća od svih sloboda je kad si možeš dopustiti biti ono što uistinu jesi
My time is offline  
Odgovori s citatom Received Warning
Old 16.02.2017., 19:56   #39
Quote:
Monxi1011 kaže: Pogledaj post
Podstanarstvo nije opcija samo iz razloga sta on nebi nikad pristao na to..nema sanse..
@baja -mislim da ti nije jasno da ja ne radim dramu,nego njegovi koji su se svojevoljno isli mijesat u nesto sto ih se uopce ne tice,niti ih se ista pitalo..stan u kojem zivimo sad smo si napravili,od zidova,vode i struje,i nikog nismo ni lipe pitali
@shtefy-imam slicno misljenje kao i ti..kako si ti uspjela rijesiti slicnu situaciju?
Prvo, mi smo bili u povoljnijem položaju jer smo bili na svom. A ostalo je bilo svakako. Uglavnom sam situaciju po situaciju davala do znanja da je moj život moj i točka. U jednom momentu sam bila dan od pakovanja stvari i odlaska. Tada je i mom dragom došlo iz guzice u glavu pa mi je pomogao promijeniti bravu na stanu.
__________________
Hazen: "Kad vola stavis u palacu, ne postane on kralj nego palaca postane stala".
shtefy is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2017., 20:13   #40
čitam naslov mislim super, evo krimi priče kad ono
daj si mira curo.
__________________
Andy Dufresne - who crawled through a river of shit and came out clean on the other side.
honeychild is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:17.