Natrag   Forum.hr > Društvo > Ljubav, erotika, seks

Ljubav, erotika, seks Stvari intimne prirode. Neke teme zahtijevaju i rječnik koji možda nije za jako mlade (i jako stare).

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.02.2012., 02:06   #1
Smile Sudbina u ljubavi??

Pročitala sam zanimljiv tekst,pa me zanimajvu vaša mišljenja


Ljudi obicno kazu da sve ima svoje zasto i zato, mjesto i vrijeme i uvijek su postojale stvari koje su bile dopustene a i one koje su bile zabranjene ako ne zakonima onda bar vjerom, moralom ili opcenito drustvom.

Sto je zapravo sudbina? Sudbina je kao rok, ono sto se mora dogoditi u odredeno vrijeme, ono sto je negdje, tko zna gdje, zapisano i sto se mora dogoditi pod svaku cijenu.
Sto je sudbina u ljubavi? Sudbina u ljubavi postoji kada se dvije osobe slicnog karaktera sretnu na pola svog zivotnog puta i ostatak svog zivota odluce provesti zajedno jedno uz drugo.
Kako to osjetiti? Ima mnogo znakova sudbine koje covijek zauzet svojom dnevnom rutinom uopce ne primjecuje, a neke od njih su: magija u zraku, samo disanje osobe, lagani povjetarac u odredenim trenucima i najvaznije od svega osjecaj potpunosti zivota. Osjecas odjednom da sve mozes, da su svi strahovi nestali, prijasnji strah od svega mracnoga nepostoji, jer svoje potpuno svijetlo nalazis u osobi koja ti je sudena.
Dokaz sudbine je kad se s voljenom osobom lagano uhvatis za ruku i kada u tom trenutku oboje osjetite isto, a to je osjecaj ispunjenosti ljubavlju. Istog trena kroz sve kise zasja sunce, zivotnu bol osjecas sve manje i manje dok ona na kraju u potpunosti nestane, a onda pocnes osjecati da vasa srca kucaju zajedno i da vjecno pripadaju jedno drugome. Da to je sudbina.
Mnogi ljudi ne vjeruju u sudbinu, ali ona postoji, ona je tu, samo je treba osjetiti. Sudbina u ljubavi je velika ljubav, najveca na svijetu koju nitko nebi trebao ignorirati ili odbacivati, jer ona cini da dvije osobe postanu jedno. Sudbina je jedno od cuda. Sudbina pocinje kada dvije osobe istovremeno pocnu osjecati da su sudene jedna drugoj, kada dvije osobe pocnu biti jedna, kada pocnu u to istinski vjerovati i kada se to sve usitinu dogodi.
Sudbinska ljubav je kao nijedna druga, to je ljubav oslobodena duha, oslobodena svega negativnog i stetnog utjecaja cestica, jer je to jedini pravi i istinski nacin da dvije osobe budu zajedno i da budu jedno.
Sudbina je nerazdvojiva jer kada se subinski istinski iskreno dvije osobe vole nitko i nista nemoze uciniti da se te dvije osobe razdvoje, jer bilo sto da se dogodi sudbina je tu i ponovo ce spojiti te dvije osobe bez obzira na sve...jer kad jednom osjetis sudbinu, onda osjetis pravu ljubav koju vise nemozes napusiti i onda znas da on/ona tvoja sudbina.
logite is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2012., 02:10   #2
Okani se glupih članaka. Sudbina ne postoji.
__________________
Život je kratak, a želja beskrajna...
Mireille22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2012., 02:20   #3
vjerojatno si zaljubljena pa sad mislis da sudbina postoji...

e al ces ju proklinjat jednog dana
aiven is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2012., 02:20   #4
Quote:
Mireille22 kaže: Pogledaj post
Okani se glupih članaka. Sudbina ne postoji.
kako možeš biti 100% sigurna
logite is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2012., 02:23   #5
Quote:
logite kaže: Pogledaj post
kako možeš biti 100% sigurna
Za takav zaključak dovoljan mi je samo zdrav razum.
__________________
Život je kratak, a želja beskrajna...
Mireille22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2012., 02:41   #6
To što jedna osoba osjeti s drugom određene vibracije je stvar odluke i sposobnosti koja je osoba i u kolikoj mjeri nama kompatibilna. Neko to može procijeniti i znati bolje, neko lošije. Što je osoba svjesnija sebe i što je više radila na sebi veća je vjerovatnoća da će naći nešto kvalitetnije. Nema tu nikakve sudbine niti zapisa. Sve sami sebi krojimo.
Carpe Diem!!! is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2012., 02:58   #7
Quote:
Mireille22 kaže: Pogledaj post
Okani se glupih članaka. Sudbina ne postoji.
draga djevojko sudbina postoji..... kako onda objasnjavas da je netko rodjen kao sretan i sve ima netko nema nista, netko je roden da bude beskucnik a netko da bude slavan i bogat.......
svatko ima svoju sudbinu i svatko ju sam kroji....e sada...na neke situacije covjek ne moze utjecati ....zasto?? zato sto je to njegova sudbina
a sto se tice ljubavi...isto tako nekome je sudbina da bude sam, a netko nade pravu ljubav vec u ranoj mladosti...tako da SUDBINA POSTOJI
zelimsamoreci is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2012., 03:05   #8
Dakle, to nešto gore, nazovimo Bogom, nam je dalo razum i moć rasuđivanja, donošenja odluka, a istovremeno nas je strpalo u kavez i zapisalo unaprijed negdje šta će nam se i kako dešavati? Ne bih ovu temu pretvorila u filozofsku raspravu, pitanje je životnog stava, ali meni ni kao mlađoj to nije imalo smisla, a nema ni sada. Kako mislimo i kako djelujemo tako će nam i biti.
Carpe Diem!!! is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2012., 03:15   #9
Quote:
zelimsamoreci kaže: Pogledaj post
draga djevojko sudbina postoji..... kako onda objasnjavas da je netko rodjen kao sretan i sve ima netko nema nista, netko je roden da bude beskucnik a netko da bude slavan i bogat.......
svatko ima svoju sudbinu i svatko ju sam kroji....e sada...na neke situacije covjek ne moze utjecati ....zasto?? zato sto je to njegova sudbina
a sto se tice ljubavi...isto tako nekome je sudbina da bude sam, a netko nade pravu ljubav vec u ranoj mladosti...tako da SUDBINA POSTOJI

Možeš li u jednoj rečenici napisati što je sudbina? Ovo što si navela nema apsolutno nikakve veze s pojmom "sudbinom".



Quote:
logite kaže: Pogledaj post
kako možeš biti 100% sigurna
Možeš li navesti odakle ti ovaj tekst te što ti osobno misliš o tekstu koji si podastrijela pred nas? : samožividiv :
__________________
Newman: Hello, Jerry!
Jerry: Hello, Newman!

Zadnje uređivanje Disticha : 16.02.2012. at 04:07.
Disticha is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2012., 03:49   #10
Sudbina je izgovor za kukavice i ljude kojima je tesko mrdnit dupe da si nesto sami stvore.
Spejs is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2012., 04:43   #11
Quote:
draga djevojko sudbina postoji..... kako onda objasnjavas da je netko rodjen kao sretan i sve ima netko nema nista,
Draga djevojko,

svojim izrazom "on nema nista" samo pokazuješ koliko je tvoja percepcija o svijetu iskrivljena. Zar stvarno misliš da svatko mora bit bogat' i lijep?

Zašto to misliš i zašto to automatski pretpotstavljaš? Zato jer je to društvo dobrano usadilo u tebe, još od malena. Čim si se rodila, s tobom se rodio i tvoj ego, koji sad iskrivulje eksternu stvarnost i ne razumije cijelinu.

Nisu ljudi rođeni s nečim ili s ničim. To samo tvoj ego, kojeg imaš od djetinjstva, iskrivljuje eksterni svijet, istinu. Automatski postavlja labele na ljude. Misli da je smisao života "imati nešto". Nešto mora popuniti tu tvoju prazninu. Netko te mora cijeniti i moraš se osjećati voljena. Moraš bit koristan dio društva, imati "ljubav" i novac da bi nešto vrijedio.

Ti misliš da sreća, unutarnji mir za apsolutno svako biće na ovom svijetu proizlazi iz eksternih faktora. Tu griješiš. Prava sreća može doći samo iznutra, od pravoga sebe, a ne kroz filter tvojeg ega, a pogotovo ne kroz eksterne faktore.

Još uvijek misliš da je trava zelena? Razmisli opet. Zmija/mrav travu ne vidi zelenom. Kakva je eksterna stvarnost nitko zapravo ne zna. Mi samo znamo i možemo spoznati ono što nam serviraju osjetila. Kad ti kažeš da si zaljubljena, ti nisi zaljubljena u eksternost, osobu, već samo ideju i sliku koju stvara tvoj živčani sistem. Sad ovo poveži s onim što sam napisao iznad.

Quote:
svatko ima svoju sudbinu i svatko ju sam kroji....e sada...na neke situacije covjek ne moze utjecati ....zasto??
Situacije nisu eksterna stvar. One su interna stvar svakog pojedinca. Sva tuga koju neko ima zbog loše situacije dolazi iznutra, a ne izvana. To znači da su situacije u tebi, a ne ti u situacijama. I da imaš nadmoć nad njima, kolko god teške bile.

Quote:
a sto se tice ljubavi...isto tako nekome je sudbina da bude sam, a netko nade pravu ljubav vec u ranoj mladosti
Centar uvijek mora biti u meni samome. Ako stavim centar u drugu osobu, onda ovisim o njoj. Nisam slobodan. Sad se upitaj, jel' ti ljepo u ta četiri zida? Jel se osjećaš sigurno?

I opet impliciraš da bi svatko trebao imati tu "ljubav".

Quote:
...tako da SUDBINA POSTOJI
Za zatvorene umove, da.
__________________
Don't just call me a pessimist. Try and read between the lines.

Zadnje uređivanje Tool : 16.02.2012. at 05:00.
Tool is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2012., 04:45   #12
http://www.youtube.com/watch?v=q3_eR8Gs3Lc

evo, arsen vjeruje.
__________________
zlo goveđe dovijeka june
mimma7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2012., 04:49   #13
logite,ja se potpuno slazem sa tobom.
__________________
Etme
Lutijena is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2012., 07:42   #14
Zvuči savršeno, a ništa u stvarnom životu nije savršeno.
hibiskus7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2012., 08:55   #15
Quote:
logite kaže: Pogledaj post
lagani povjetarac u odredenim trenucima
ja ovo u zadnje vrijeme osjećam, majke mi i baš me to kopka, i straši!


ee, sve je to divno i krasno, al šta kad nemaš muda..

Quote:
hibiskus7 kaže: Pogledaj post
Zvuči savršeno, a ništa u stvarnom životu nije savršeno.
pa dobro ovo su iznesene samo savršene stvari...
ali i to je savršenstvo prožeto manama

Zadnje uređivanje Teta2U : 16.02.2012. at 19:48.
modra is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2012., 09:15   #16
Quote:
modra kaže: Pogledaj post
pa dobro ovo su iznesene samo savršene stvari...
ali i to je savršenstvo prožeto manama
Pa točno, tražila je mišljenje o tekstu. A tu je ljubav opisana kao savršenstvo.

Ha ha meni je savršenstvo nešto besprijekorno, bez mana, a u to ne vjerujem.
hibiskus7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2012., 09:26   #17
Quote:
zelimsamoreci kaže: Pogledaj post
draga djevojko sudbina postoji..... kako onda objasnjavas da je netko rodjen kao sretan i sve ima netko nema nista, netko je roden da bude beskucnik a netko da bude slavan i bogat.......
svatko ima svoju sudbinu i svatko ju sam kroji....e sada...na neke situacije covjek ne moze utjecati ....zasto?? zato sto je to njegova sudbina
a sto se tice ljubavi...isto tako nekome je sudbina da bude sam, a netko nade pravu ljubav vec u ranoj mladosti...tako da SUDBINA POSTOJI
ako vjeruješ u sudbinu onda znaš da ju nemreš krojit jer ljudi koji vjeruju u sudbinu vjeruju da su im događaji već zapisani u zvjezdama od trenutka rođenja, tako da teško da išta možeš "krojit" ako ti je tako zapisano....
pišikućipropalo is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2012., 10:14   #18
Draga Logite, a sada ljudima pričaj ovo:

Onome tko zna što je prava ljubav, nikada mu je ne može faliti. Prava ljubav nije ograničena isključivo na partnera i na djecu. Ona je univerzalna. I samo onaj koji istinski ljubi, zna najveličanstveniju istinu. Tko ima ljubav, ima najveće blago na svijetu i što je više daje, više je i prima. Što je više dijeli, mirniji je i spokojniji. Što se više brine o drugima, brižniji su prema njemu. Što više ljubi svim srcem, sve manje poznaje strah i shvaća da u životu ne postoje strogo definirane granice.

Život nije jezero, već rijeka što teče mnogim predjelima različitih zemalja.
Ne postoje zacrtane sudbine! Svatko je dizajner svojeg života i ima apsolutno pravo iskušavati svoje vidike. Darovana nam je slobodna volja, a ništa ljepše ne može se darovati.
Provuci konac kroz ušicu svoje igle i iskroji bogato odijelo. Ne zato da bi te primijetili, već da bi znala da si dala najbolje ali i najviše od sebe.

To je samo riječ, sudbina. I svatko ponaosob si ju može drugačije percipirati, shvatiti i prihvatiti.
Rođen si sam, bori se sam za sebe, a ono što na kraju učiniš od svog života, nazovi kako god želiš. Samo znaj da níje došlo samo od sebe nego si TI dala sve od sebe kako bi tako ispalo.
Enter Sandwoman is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2012., 11:22   #19
If you can't change your fate, change your attitude.
nar.kO is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2012., 18:43   #20
Quote:
logite kaže: Pogledaj post
Sto je zapravo sudbina? Sudbina je kao rok, ono sto se mora dogoditi u odredeno vrijeme, ono sto je negdje, tko zna gdje, zapisano i sto se mora dogoditi pod svaku cijenu.
Kako to osjetiti? Ima mnogo znakova sudbine koje covijek zauzet svojom dnevnom rutinom uopce ne primjecuje, a neke od njih su:magija u zraku .
ovaj dio tvog posta me naveo da ispričam svoju priču i uvjerim pojedince da sudbina ipak postoji. dok mi se ovo nije dogodilo i ja sam se takvim spikama smijala, ali više mi nije nimalo smiješno.
prije cca dvije godine bila sam nesretno zaljubljena u jednog dečka. on je bio centar moga svijeta. malo je reć da sam bila opsjednuta njime. nisam jela,spavala,učila,izlazila (a kad bih i izašla pokvarila bi raspoloženje i sebi i svima oko sebe). Upoznala sam tog lika na rođendanu od zajedničke prijateljice. na prvi pogled se zatelebala.
nakon tri mjeseca saznam da nas je taj dečko zvao sve na neko kampiranje u prirodu na par dana, kao on to organizira. naravno da mojoj sreći nije bilo kraja. on,ja,ta frendica, njezin dečko i još par ljudi s tog roćkasa-baš lijepa ekipica u čijem društvu sam istinski uživala-jer sam bila budala (to gledano iz današnje perspektive)
došao taj dan i mi krenuli na to kampiranje par desetaka kilometara od našeg grada, kad odjednom zaustavlja se auto ispred nas i u njega ulazi taj neki skroz deseti lik kojeg ne poznam kao ni polovica od ostatka ekipe-frend od ovog mog nesuđenog. moje mišljenje o njemu onako na prvu nije bilo nikakvo jer nemam što mislit o nekome koga ne poznam. dečko je bio jako tih i povučen i uopće mi nije zapeo za oko. niti malo-što zbog tog svog karaktera, a što zbog toga što mene niti nije bilo briga za ikog drugog budući da je onaj debil bio centar mog svemira.
prošlo to kampiranje i nakon toga prošlo još tri mjeseca i - stiže meni zahtjev za prijateljstvo na fejs od - NJEGA - tog lika kojeg sam tek taj dan upoznala. ok, prihvatim ja i na tom prihvaćanju ostane. nema dopisivanja, nema ništa. nakon toga ga nisam srela....jednostavno sam nastavila družit se s tom svojom ekipicom pa ovoga ako sretnem nekad-sretnem, ok bit će mi drago, ako ne-a bože moj!
prošlo još neko vrijeme i ja se sa jednom osobom iz ekipe posvađala. emocionalna i duhovna kalvarija se nastavila jer sam još održavala kakav-takav kontakt s ovim majmunom i to me "držalo na životu". nakon nekog vremena ispario i on jer sam saznala od totalno desete osobe što mi je iza leđa radio i pričao o meni. potvrdio mi te stvari da su točne i odjebala ga. teška srca ali da. danas mi drago.

nastavak:
odjednom , ničim izazvana, kao da je neka viša sila upravljala sa mnom, totalno izvan moje volje - uvali se meni u glavu ON! taj lik kojeg sam upoznala prije skoro dvije godine....od toliko dečki kojima zbilja jesam okružena svakodnevno - ja napikiram na - NJEGA! Od kud? kako? sudbina????
prošlo neko vrijeme, cca 3 mjeseca i lik se makne s fejsa, deaktivirao profil i nema ga više. Ja blago rečeno LUDA. A dogodilo se to da sam ga ZBILJA TREBALA - naknadno sam , gle čuda, nakon dvije godine shvatila da imamo zajedničke interese i htjela sam mu se obratit. Na sreću, da tu ne duljim, u tome sam uspjela, ali preko maila kojeg sam dobila od njegovog frenda kojeg znam površno, više iz viđenja. ali sam znala da mi on tu može pomoć. dobijem ja taj mail i javim se gospodinu s tim pitanjem koje me zanima, a pored toga i ostatkom priče , nije bitno za javnost-i ovako sam previše rekla.
na sreću, dečko je normalan i dobar pa je shvatio i nakon tog maila me pozvao na kavu....našli se na kavi i ostali dva i pol sata - pričali ko da se znamo 100 godina. neću previše u detalje budući da ovo javno pišem, pa da se ne skužim, ali morala sam iznest priču da ljudi vide kako zbilja u životu postoje situacije koje možeš pripisat samo - sudbini, ničem drugom.
zašto mislim da je to sudbina? pa evo, dečko ima neku svoju ekipu, već formiranu i van te ekipe svega 2-3 prijatelja/ice. S ovim mojim nesuđenim se inače baš i ne druži. A BAŠ TE GODINE i BAŠ U PERIODU DOK SAM BILA U OK ODNOSIMA S IDIOTOM - POTREFI SE DA SE NAĐEM NA TOM MJESTU, U TO VRIJEME, S TIM LJUDIMA.......
a što se tiče traženja po fejsu - od ekipe koju je taj dan upoznao (a upoznao je njih još 4-5 novih) - dodao je samo mene..........također sam nakon dvije godine spoznala ODJEDNOM da lik na fb-u ima jaaaaaaako malo prijatelja (malo više od 60) zašto bi mene išao tražit? i zašto bi mi baš on pao na pamet? nešto je htjelo da se spojimo.
da se ovaj moj post ne shvati krivo - nisam zaljubljena pa da zabrijavam i pripisujem sudbini neke stvari........tog čovjeka još ni prijateljem ne mogu nazvat kako spada, ali bogme ne mogu ni zatvarat oči pred tako očitim stvarima. pored toga, ne da nisam zaljubljena nego mi NE PADA NA PAMET gledat tog dečka kao išta više od frenda, bar kako sad stvari stoje......što će budućnost donest i kud će me život odvest - da li baš k njemu - nitko ne zna znam samo da želim uživati u sadašnjem trenutku i to je sve.

Zadnje uređivanje Teta2U : 16.02.2012. at 19:47.
Trance Girl87 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum


Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:05.


Powered by vBulletin Version 3.8.4 (hrvatski)
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Site content ©1999-2016 Forum.hr
Ad Management by RedTyger