Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Zdravlje kućnih ljubimaca

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.04.2012., 15:26   #1321
Quote:
lanaxx kaže: Pogledaj post
evo ja sam isprobala fypryst na maci, stavila sam ga prije 10-ak dana, od tad našla 3 živa, pričvršćena krpelja... upravo sad skinula 3 nova, s tim da su 2 bila već prilično velika, u gužvi sam ovih dana, pa su mi očito gadovi promakli...bili su naravno živi i zdravi...i svi na vratu, glavi, lopaticama...

je jeftino, al fakat ne djeluje...

a imam i pitanje - maci na svakom mjestu gdje je bio pričvršćen krpelj ostane rana, dosta velika..pa krasta kojoj treba dosta da zaraste... s čim bi joj to mogla mazat da joj olakšam jer je puna takvih krasta??
Očisti ranicu s mlakom vodom ili nekim antiseptikom i stavi propolis kapi ali bez alkohola. Djeluju antibiotski i ubrzavaju zarastanje.

Usput, ja sam svoje mace počeo "premazivat" čajem od nima. Navodno je izvrstan prirodni repelent za buhe i krpelje. Koliko djeluje još ne mogu reći jer sam tek prekjučer počeo ali vrlo brzo ću znat jer su slobodne mačke i blizu sam šume tako da dnevno nađem po dva krpelja koji se šeću po krznu.

Zadnje uređivanje oscarzgb : 25.04.2012. at 15:33.
oscarzgb is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2012., 15:32   #1322
e hvala, to mi zvuči ok, prirodno ak ništa drugo

pričala sam s jednim vetom o tom i veli on da je to alergijska reakcija i da treba mazat nekom masti koja ima kortikosteroide... ne bi hvala
lanaxx is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2012., 17:20   #1323
Ove godine imam velikih problema sa skidanjem krpelja.
Prošlwe sam godine svom psu mogao bez problema skidati krpelje ,ali ove godine nikako. Pronađem krpelja, baš kada ga idem uhvatiti (imam i onu pincetu), pas počne gristi za ruku. Ne ugrize jako nego baš kao da hoće da maknem ruku.
Kako da to riješim? Baš sam sad na psu našao par krpelja i to su većinom oni veliki zeleni ,ali ne uspijevam mu skinuti. Stalno miče glavom i pokušava gricnuti.
dd15 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2012., 19:17   #1324
Kako se radi čaj od neema (pretpostavljam od praha ), molim recept? Dal dlaka ostane zelena?
Merlina is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2012., 11:49   #1325
Quote:
Merlina kaže: Pogledaj post
Kako se radi čaj od neema (pretpostavljam od praha ), molim recept? Dal dlaka ostane zelena?
Ja sam kupio prah od lišća, ima u bio&bio, stavi se u mlaku vodu i pusti da odstoji 24h. Ne treba prokuhavat vodu. Procjediš i nekakvu gazicu umočiš u taj čaj i premažeš preko krzna. Omjer bi trebao bit 1:5. Ja sam odokativno na 2dcl stavio 5 - 6 čajnih žličica.
Ja imam jednu crnu i jednu tigrastu macu pa mi teško reć dal su pozelenile. Ja nisam primjetio.
Premazat bi trebalo 2x tjedno. To je blago sredstvo i potpuno bezopasno za mačke.

Zadnje uređivanje oscarzgb : 27.04.2012. at 11:56.
oscarzgb is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2012., 22:30   #1326
Evo ovo se za sada pokazalo najbolje za skidanje krpelja:
http://www.google.hr/imgres?hl=hr&sa...9,r:1,s:0,i:64
Tabby is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2012., 05:23   #1327
Jučer sam bio sa svojim psima u polju.
Vratimo se, pregledam ih ono samo na jazavčaru jedan krpelj.
Reko odlično. Uđem u kuću, krenem pisat nešto i nakon nekoliko minuta "škakljanja" na sebi nađem tri komada
Ali nisu se još prihvatili pa sam ih samo uhvatio i propalio.

Počet ću sebe tretirat sa ampulom.
__________________
...you want it darker...
Ztisa is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2012., 11:40   #1328
Frontline se i nije pokazao idealnim sredstvom protiv krpelja - u par navrata se beštija ipak uhvatila za kožu, a nekoliko sam ih skinuo, dok su još plazili po krznu. Danas sam Ronu stavio SCALIBOR ogrlicu i zapazio jedan natpis, na koji lani nisam obraćao pozornost - piše da je samo za vanjsku upotrebu. Da li vi skidate tu ogrlicu, kad pas ulazi u kuću ? Inače, iskustvo s tom ogrlicom je dobro, lani se cijelo ljeto nije uhvatio niti jedan krpelj .
"fosil" is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2012., 11:55   #1329
izuzetno sam zadovoljan sa kiltix-ovom ogrlicom
pas mi je ful aktivan,dnevno minimalno 3 šetnje po nasipu uz savu i u ovih 6 god. niti jednoga krpelja nisam našao
samo da napomenem ono što masa vlasnika zaboravi ogrlicu je potrebno skinut svakih 10tak dana i rastegnut tako da se pore očiste od prašine i inog smeća
ilusiones is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2012., 12:45   #1330
Quote:
oscarzgb kaže: Pogledaj post
Ja sam kupio prah od lišća, ima u bio&bio, stavi se u mlaku vodu i pusti da odstoji 24h. Ne treba prokuhavat vodu. Procjediš i nekakvu gazicu umočiš u taj čaj i premažeš preko krzna. Omjer bi trebao bit 1:5. Ja sam odokativno na 2dcl stavio 5 - 6 čajnih žličica.
Ja imam jednu crnu i jednu tigrastu macu pa mi teško reć dal su pozelenile. Ja nisam primjetio.
Premazat bi trebalo 2x tjedno. To je blago sredstvo i potpuno bezopasno za mačke.
Hvala ti. Imam taj prah s njim ga inače kupam, ne koristim šampone, al hoće ostati malo zeleno ako se ne ispere do kraja. Probati ću a ako ne ide ionako sam planirala mazati ga uljem neema.
Merlina is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2012., 14:21   #1331
Quote:
"fosil" kaže: Pogledaj post
Danas sam Ronu stavio SCALIBOR ogrlicu i zapazio jedan natpis, na koji lani nisam obraćao pozornost - piše da je samo za vanjsku upotrebu. Da li vi skidate tu ogrlicu, kad pas ulazi u kuću ?
oznaka da je za vanjsku upotrebu znači da je za izvan tijela, a ne izvan kuće.
suprotno od 'samo za vanjsku upotrebu' bi bila oralna upotreba....
ne moraš skidati psu ogrlicu.
malikali is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2012., 15:06   #1332
Da ogrlice je potrebno svakih sedam dana skinuti i presaviti na suprotnu stranu i izravnati da se aktivira sredstvo, i dobro je prebrisati maramicom.
Tabby is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2012., 17:12   #1333
mi smo danas bili po šumi i pas nije pokupio nijednog krpelja iako je mješanka jazavčara, ima kratke nogice pa kroz visoku travu može svašta pokupiti

kombinacija zaštite je bila ova:
ogrlica
fypryst ampula
herba max sprej

prije par tjedana je imala samo advantix i pokupila je krpelja u dvorištu, ali je bio zakačen i mrtav, znači ipak je advantix djelovao, ali samo da ga je ubio prilikom ugriza
ogrlicu smo kupili u sloveniji prije mjesec dana, rekli su nam da je to novo kod njih sada i otkad ju nosi nije nijednog pokupila, ali sam ipak stavila nekidan ampulu (nije bilo advantixa pa sam uzela fypryst) jer ogrlicu skidamo u kući - smrdi nam i ne sviđa nam se da se s njom po krevetu izležava

prije je kod veterinara našeg bila za kupiti prac-tic ampula, ali je više nema, jel zna netko gdje gdje ih ima?
__________________
Dugonjuska osoba
holly-trooper is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2012., 17:25   #1334
ja šećem skoro svaki dan na dotršćini ili maximiru, pesica već 2 tjedna ima advantix i neku jeftinu ogrlicu od hobby doga, dajem i češnjak, nema niti jedne krvopije
lanaxx is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2012., 10:33   #1335
Mrzim ih Proklete krvopije koje ničemu ne služe
Vodimo rat i uvijek nađem bar 2 -3 komada,a crni pas i gusta duga dlaka mi ne olakšavaju.
Do sad sam koristila frointline sprej + prije šetnji još neki na bio bazi. Sad ću uzeti i ogrlicu i tablete češnjaka pa da vidimo ....
Maja0406 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2012., 14:58   #1336
I ja stavljam ampulu, zadnje vrijeme Fypryst... I kad idemo u ''veće šetnje'' tipa Maksimir, špricam ih i Herba Max sprejom.

Jedino sam mislila probat zamijenit Fypryst, pošto nije repelent, sa recimo Exspotom. Ali teško je to odredit što je bolje/lošije kad svatko ima drukčija iskustva. Treba probat sve pa vidjet
Emma_86 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2012., 18:52   #1337
Meni je advantix najbolji i djeluje Ok, ako pas i skupi krpelja on brzo ugine.. Na frontlineu su znali biti vec duze na psu dok bi ih skuzila i zivi.. Ovaj vikend sam zato ja skupila 2 krpelja
__________________
😁
Le0na is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2012., 18:56   #1338
Ovako! Moj malac se sprema na vikend u prirodu prosli vikend mu je stavljen advantix (u petak) u medjuvremenu se kupao u moru vise puta i sad me strah da mu advantix nije oslabio. Kada ga najranije mogu ponoviti i da li da kupim onda za ovaj vikend Herba Max taj? Ide u podrucje gdje bi moglo biti krpelja. Radi se pasicu od 3,5kg duge bijele dlake.
Koliko uopce kosta herba max? Jeli stetan? Nikada ga nisam koristila a sad citam pozitivna iskustva pa razmisljam
Sent from my GT-S7500 using Tapatalk 2
__________________
"The reason a dog has so many friends is that he wags his tail instead of his tongue." (Anonymous)
min_min is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2012., 21:14   #1339
Quote:
min_min kaže: Pogledaj post
Ovako! Moj malac se sprema na vikend u prirodu prosli vikend mu je stavljen advantix (u petak) u medjuvremenu se kupao u moru vise puta i sad me strah da mu advantix nije oslabio. Kada ga najranije mogu ponoviti i da li da kupim onda za ovaj vikend Herba Max taj? Ide u podrucje gdje bi moglo biti krpelja. Radi se pasicu od 3,5kg duge bijele dlake.
Koliko uopce kosta herba max? Jeli stetan? Nikada ga nisam koristila a sad citam pozitivna iskustva pa razmisljam
Sent from my GT-S7500 using Tapatalk 2
ampula se ne smije stavljati na psa 2-3 dana prije i 2-3 dana poslije kupanja, ako je prošlo više od 3 dana od ampule do kupanja, onda je ok

sprej dođe 30-40 kn, zavisi di se kupi, na biljnoj bazi je i fino miriši.. ima ga po veterinarskim ljekarnama i pet centru (tamo je najskuplji)

advantix možeš cca svaka 3 tjedna..možda možeš i ranije, ali ako se koža pasonje lako iritira, onda bolje da špricate ovim biljnim sprejom, a s ampulom malo pričekati, barem do 3 tjedna, ili sada staviti ogrlicu + našpricati herba maxom za sigurnost
__________________
Dugonjuska osoba
holly-trooper is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2012., 23:22   #1340
Proslo je dovoljno vremena izmedju ampule i kupanja,samo u uputstvu pise da je kod pasa koji se ucestalije kupaju smanjena ucinkovitost. E sad ja ne znam sta je to previse kupanja... Kupit cu ja i herba max ipak,puno ti hvala na odgovoru

Sent from my GT-S7500 using Tapatalk 2
__________________
"The reason a dog has so many friends is that he wags his tail instead of his tongue." (Anonymous)
min_min is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:16.