Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Politička scena

Politička scena Stranke i osobe na političkoj sceni RH

Pogledaj rezultate ankete: Stipe Mesić je :
Pozitivna ličnost 205 17.61%
Negativna ličnost 866 74.40%
Nijedno od toga 93 7.99%
Glasovatelji: 1164. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.12.2012., 16:40   #4501
Quote:
Alfa157 kaže: Pogledaj post
Jesu li optuženi oslobođeni? JESU. Prema tome? Ili ti ne priznaješ odluke Vojnog i kasnije Vrhovnog suda koji je potvrdio presude? Ako ne priznaješ, izvoli, tko ti brani, podigni tužbe protiv Parage, Dedakovića, Đapića i Prkačina i smjesti ih u zatvor. Što čekaš? Dokaži svoe tvrdnje.
Jel ti znaš čitati? Suci su rekli da bi mogli biti optuženi za napad na Ustavno ustrojstvo, ali za to djelo im se nije uopće sudilo. Dakle suci vide da tu ima elemenata toga, ali suđenje nije moglo ići u tom smjeru jer se za to nije podigla optužnica? Ja da nekog smještam u zatvor? Jebe se meni za sve njih, a ne da ću trošiti vrijeme na njih nešto više od ovog foruma.
Red Leader is offline  
Old 15.12.2012., 17:20   #4502
Quote:
Alfa157 kaže: Pogledaj post

Dakle ti si običan lažov i manipulator.
Paraga mi je ovdje potpuno sporedan lik na kojeg ne želim više trošiti tipkovnicu.

Ja govorim isključivo o Mesiću. (Paraga je btw na liniji Mesićeve KOS laži o Karađorđevu a ustvari ON zastupa Veliku Hrvatsku i ustaštvo)
A ti si očito nesvjesno potvrdio ono što ja tvrdim cijelo vrijeme o Mesiću, a to je da je najobičnijji manipulator UDBA škole, koji će jučer preveslati Tuđmana, danas Paragu, a sutra Račana , pa Sanadera a sve da bi se održao na Vlasti i zamaglio svoje tragove u sumnjivim poslovima i veze sa sumnjivim ljudima !

Ne vidim potrebu de me ovako etiketiraš
hr1u00 is offline  
Old 15.12.2012., 17:24   #4503
Quote:
hr1u00 kaže: Pogledaj post
Paraga mi je ovdje potpuno sporedan lik na kojeg ne želim više trošiti tipkovnicu.

Ja govorim isključivo o Mesiću. (Paraga je btw na liniji Mesićeve KOS laži o Karađorđevu a ustvari ON zastupa Veliku Hrvatsku i ustaštvo)
A ti si očito nesvjesno potvrdio ono što ja tvrdim cijelo vrijeme o Mesiću, a to je da je najobičnijji manipulator UDBA škole, koji će jučer preveslati Tuđmana, danas Paragu, a sutra Račana , pa Sanadera a sve da bi se održao na Vlasti i zamaglio svoje tragove u sumnjivim poslovima i veze sa sumnjivim ljudima !

Ne vidim potrebu de me ovako etiketiraš
Ja ti se ispričavam.
Alfa157 is offline  
Old 15.12.2012., 17:50   #4504
Quote:
Alfa157 kaže: Pogledaj post
Ja ti se ispričavam.
sve OK, vjerujem da isto mislimo o Mesiću, o Paragi imaš svoje mišljenje, ja svoje i ostanimo na tome.

Ali ono što sam htio reći - pa pogledaj taj teatar apsurda ;
Mesić izlazi iz HDZ zbog Tuđmanove "podjele BiH" 1994. nakon što Tuđman potpisuje Washingtonski i još jednom spašava Bosnu i Muslimane od četničkog noža.
I onda taj "antifašist" Mesić 1995. dolazi na Paragin Sabor, Parage koji zastupa Veliku Hrvatsku do Drine zajedno sa Bosnom a na izvorišnim osnovama NDH (tu se nadam nemamo sukoba mišljenja-bar je konzistentan) i optužuje Tuđmana za podjelu Bosne.
Optužuje Tuđmana koji je dao pomoć u osnivanju SDA 1990. Muhamedu Filipoviću, istom tom koi malo poslije (uz blagoslov Alije) zajeb* Tuđmana i potpisuje Istorijski Sporazum kojim cijelu Bosnu i Bih Hrvate daje Miloševiću a JNA priznaje svojom vojskom (1991) !???!!
A onda taj isti Mesić 2000. politički likvidira "svog" Paragu (kao i mnoge druge koje sam već nabrojio) i instalira trabanta i satelita Đapića da bi držao skale njemu i Sanaderu u Saboru i Slavoniji !

takva kronologija i takvi obrati su mogući jedino kod učenika udbaške škole , koju je uspješno završio još 1968. sa Deklaracijom, pa cinkarenje proljećara UDBI cijele 80-te, pa koketiranje sa KOS/JNA/Marković za rušenje Tuđmana 1990/1991, pa opet od 1994-2000 iz haške sjene, pa opet od 2000-2010 s pozicije moći , ucjene i reketarenja transkriptima...bože sačuvaj 10 godina mraka najgore boljjševičke diktature i medijske neslobode di je "perjanica slobodnog novinarstva" Pukanić i Nacional...

Ma Tuđman je za Mesića izumitelj demokracije, medijske slobode i tolerancije...a Mesić je bio pandan Lukašenku, propali "mali" Tito !

Zadnje uređivanje hr1u00 : 15.12.2012. at 18:48.
hr1u00 is offline  
Old 15.12.2012., 18:22   #4505
Nešto malo

Quote:
hr1u00 kaže: Pogledaj post
sve OK, vjerujem da isto mislimo o Mesiću, o Paragi imaš svoje mišljenje, ja svoje i ostanimo na tome.

Ali ono što sam htio reći - pa pogledaj taj teatar apsurda ;
Mesić izlazi iz HDZ zbog Tuđmanove "podjele BiH" 1994. nakon što Tuđman potpisuje Washingtonski i još jednom spašava Bosnu i Muslimane od četničkog noža.
I onda taj "antifašist" Mesić 1995. dolazi na Paragin Sabor, Parage koji zastupa Veliku Hrvatsku do Drine zajedno sa Bosnom a na izvorišnim osnovama NDH (tu se nadam nemamo sukoba mišljenja-bar je konzistentan) i optužuje Tuđmana za podjelu Bosne.
Optužuje Tuđmana koji je dao pomoć u osnivanju SDA 1990. Muhamedu Filipoviću, istom tom koi malo poslije (uz blagoslov Alije) zajeb* Tuđmana i potpisuje Istorijski Sporazum kojim cijelu Bosnu i Bih Hrvate daje Miloševiću a JNA priznaje svojom vojskom (1991) !???!!

A onda taj isti Mesić 2000. politički likvidira "svog" Paragu (kao i mnoge druge koje sam već nabrojio) i instalira trabanta i satelita Đapića da bi držao skale njemu i Sanaderu u Saboru i Slavoniji !

takva kronologija i takvi obrati su mogući jedino kod učenika udbaške škole , koju je uspješno završio još 1968. sa Deklaracijom, pa cinkarenje proljećara UDBI cijele 80-te, pa koketiranje sa KOS i JNA za rušenje Tuđmana 1990/1991, pa opet od 1994-2000 iz haške sjene, pa opet od 2000-2010 s pozicije moći , ucjene i reketarenja transkriptima...bože sačuvaj 10 godina mraka najgore boljjševičke diktature i medijske neslobode di je perjanica slobodnog novinarstva Pukanić i Nacional...

Ma Tuđman je za Mesića izumitelj demokracije, slobode i tolerancije...a Mesić je bio pandan Lukašenku, propali "mali" Tito !
Ne bih o Mesiću, Tuđmanu i Paragi, samo o Mesiću.
On je jedini predsjednik od kada postoje predsjednici koji je na međunarodnom sudu klevetao svoju državu. U svakoj drugoj državi koja nije Hrvatska bio bi optužen za veleizdaju i vjerojatno osuđen na doživotnu robiju a kod nas je nagrađen dvostrukim predsjedničkim mandatom.
Kad je Lenjin govorio da su ljudi "korisni idioti" valjda je to govorio kad su mu Hrvati pali na pamet
Zulum-aga is offline  
Old 15.12.2012., 18:29   #4506
Quote:
Zulum-aga kaže: Pogledaj post

... a kod nas je nagrađen dvostrukim predsjedničkim mandatom.
i DOŽIVOTNIM presjedničkim statusom (kao u najvećim demokracijama), bez financijskog limita.
Koji mu je omogućio Sanader (i Šeks) 2004., a Ustavni Sud (i poštena politika i mediji) se odbijao očitovati o tom ludom zakonu dok ga Mesić 2010 nije počeo konzumirati, jer se ne može retroaktivno ništa ukidati.
tako da su sve "institucije odradile svoj posao"

A sve da bi Mesić i bez sudjelovana na izborima (festivalu demokracije) ostao sedlu i na njemu svojstven način iz sjene nastavio biti "korektiv Vlasti".
A tko ne shvaća što to znači evo što kaže "moj najdraži" analitičar Puhovski
Quote:
... jer sadašnja situacija je besmislena. Ako bi kojim slučajem Josipović izgubio na sljedećim izborima imali bismo dva ureda predsjednika, a za deset godina je moguće imati ih tri, i tako dalje...

Zadnje uređivanje hr1u00 : 15.12.2012. at 18:53.
hr1u00 is offline  
Old 15.12.2012., 18:31   #4507
Quote:
hr1u00 kaže: Pogledaj post
i DOŽIVOTNIM presjedničkim statusom (kao u najvećim demokracijama), bez financijskog limita.
Koji mu je omogućio Sanader, a Ustavni Sud se odbijao očitovati o tom ludom zakonu dok ga Mesić nije počeo konzumirati, jer se ne može retroaktivno ništa ukidati.
tako da su sve "institucije odradile svoj posao"
Za sanadera i Mesića se može reći ona narodna
NAŠLA TIKVA ČEPINU
Zulum-aga is offline  
Old 15.12.2012., 19:00   #4508
Quote:
hr1u00 kaže: Pogledaj post
i DOŽIVOTNIM presjedničkim statusom (kao u najvećim demokracijama), bez financijskog limita.
Koji mu je omogućio Sanader (i Šeks) 2004., a Ustavni Sud (i poštena politika i mediji) se odbijao očitovati o tom ludom zakonu dok ga Mesić 2010 nije počeo konzumirati, jer se ne može retroaktivno ništa ukidati.
tako da su sve "institucije odradile svoj posao"

A sve da bi Mesić i bez sudjelovana na izborima (festivalu demokracije) ostao sedlu i na njemu svojstven način iz sjene nastavio biti "korektiv Vlasti".
A tko ne shvaća što to znači evo što kaže "moj najdraži" analitičar Puhovski
ne mogu se ne sjetiti kad je Mesić još za zadnje godine mandata iz sjene preko Ivana Heraka (opet neki marginalac) najavljivao osnivanje nekog svog Trećeg Bloka,a ustvari direktno rušeći rejting SDP-a (i razbijajući Kukuriku) pred izbore i dižući sebi cijenu ...
Pa se onda ipak malo urazumio u svom stilu -ništa ne znam- kad je shvatio da bi ustvari doveo HDZ na vlast
Quote:
Već sam više puta rekao da ću poslije drugog mandata biti doživotni bivši predsjednik. Ne znam tko širi dezinformacije o tome da ću voditi treći blok...
hr1u00 is offline  
Old 15.12.2012., 23:05   #4509
ili ajmo o onoj poznatom progonu Vice Vukojevićau koji se jednom u vrijeme sukoba hrvata i muslimana u Saboru pojavio u uniformi HVO (siječanj 1994) , pa je Mesić od toga, na lažima napravio cijelu dramu oko toga da je pukovnik HVOa i (navodi da je zvao Tuđmana na telefon i dogovorio Vukojevićevi smjenu al ga poslje Tuđman odjebo ...) na tragu "Tuđmanove podjele BiH"

U Haagu u slučaju Blaškić 1997/1998 on svjedoči
Quote:
Pitanje: Dok ste bili predsjednik Sabora, u to vrijeme,
bilo je članova Sabora koji su bili iz Bosne i
Hercegovine, također članova HVO-a i iz Herceg-Bosne?
S. Mesić: Nikada nisam službeno primio ikakvu informaciju
od ikojeg predstavnika da su bili članovi HVO-a
. Ipak,
vidjeo sam neke ljude na televiziji
uključujući Vicu
Vukojevića i Ivana Tolja kako su obučeni u odore HVO-a.
Mislim da je bio i jedan liječnik, ali mislim da je bio
samo uključen u medicinske poslove …
Pitao sam ga da li zna što se dogodilo u Prozoru. Rekao mi je da "smo mi (HVO) poubijali toliko njih da ih nisu mogli sve natovariti na kamione". Rekao mi je da Hrvati nisu imali gubitaka. Izbacio sam ga iz ureda i otada nismo više nikada izmijenili ni riječi. Shvatio sam da nasumce ubijaju ljude ako su njegove riječi o gubicima bile točne.
a na svjedočenju Miloševiću 2002 opet ima malo drugačiju priču
Quote:
Yes, he was a member of the Croatian Sabor, and he did appear in

10 uniform, in HVO uniform. Otherwise, his origins are from

11 Bosnia-Herzegovina. And I said to President Tudjman that I didn't like

12 what Vice Vukojevic was doing. I criticised him.
You talk to Vukojevic and he said that they had shot

14 people. Is that right or not, Mr. Mesic
?


15 A. No, it is not.
A u Globusu (BHdanima i svim regionalnim štampama) kaže
Quote:
Nakon hrvatsko–muslimanskog sukoba u Prozoru, pocetkom 1993., pozvao sam, kao predsjednik Sabora, Vicu Vukojevica u svoj predsjednicki ured i upitao ga sto se ondje dogadja. Odgovorio je: Upravo sam se vratio iz Prozora, pobili smo ih da nisu mogli stati u kamion! Upitao sam ga koliko je nasih ranjeno. Kaze: Nijedan. A koliko je nasih poginulo? Kaze: Nijedan. Onda ste, vrisnuo sam, pobili svezane ljude! Izvoli izici van, s tobom vise ne zelim razgovarati.
od tada Vukojevića ima na piku pa mu je negdje 1999 uvalio priču da je silovao muslimanku u logoru HVO (između ostalog da je ubio i Brunu Bušića id...)
Naime pojavila se" anonimna" muslimanka koje je tvrdila da jju je silovao Vukojević. Njenu izjavu je verificirao neki Irfan Ajanović visoko pozicionirani SDA-ovac i prijatelj Mesićev, a Paraga odmah podnio tužbu protiv Vice Vukojevića...
E sad
Quote:
U dvogodišnjoj istrazi Državne agencije za istrage i zaštitu (BiH) SIPE, ispitivanjem svih involviranih iz BiH u ovaj slučaj zaključeno je da mladu Bošnjakinju nitko nikada nije vidio, kao ni Vicu Vukojevića u logoru Vojno. ...
Iz DORH-a Dobili smo sljedeći, u konačnici, potvrdan odgovor.

- Sukladno zakonskoj odredbi 36. Zakona o Državnom odvjetništvu, u mogućnosti smo vam odgovoriti samo kako iz provedenih izvida nije potvrđena osnovana sumnja, u više navrata javno objavljena, da bi osoba koju spominjete u svom upitu počinila kazneno djelo ratnog zločina protiv civilnog stanovništva iz. čl. 120. st. 1. Osnovnog krivičnog zakona Republike Hrvatske, počinjeno silovanjem.
Uglavnom sve je to (oko silovana) krenulo orkestrirano od Mesića preko Ferala preko Nacionala onog trenutka kada se pojavila informacija da Vukojević ide u Ustavni Sud, a Mesić stigao na Pantovčak !
Pa se zdušno uključila i još edna perjanica naprednog zapadnog liberalizma - stranačka kolegica Mesića Vesna Pusić, a prednjačio naravno DOŽIVOTNI Mesić (na dnu linka) i još
Ipak Vukojević je ušao u Ustavni Sud 2003. ali čovjek je pretvoren u seljačinu, ognjištara, ubojicu , ustašu, silovatelja...to je prva asocijacija kod 99% ljudi na Vukojevića

Inače Vukojevića je u HDZ pozvao Mesić 1989. i stavio ga na listtu za Sabor 1992 - LINK

Zadnje uređivanje hr1u00 : 15.12.2012. at 23:56.
hr1u00 is offline  
Old 16.12.2012., 00:44   #4510
hr1u00 , zaboravio si još doddati onda onu igru s upitnikom o navodnoj potrebi nadziranja civilnih udruga..i ta je mutna priča odigrana pod palicom Meskea i Pusić. nakon što je gđa Jadranka Cigelj, tada predsj. Ureda za civ.udruge dala intervju Glasu koncila u kojem je izjavila da neke udruge ne rade dobro, tj. da nije jasno za KOGA rade te da neke nisu dovoljno domoljubne, krenula je akcija. prvo tiskovna gdje se traži ostavka gđe Cigelj s mjesta čelnice ureda za nevladine udruge (inače je žena pravnica po struci)

Sanader je cijelu tu priču, jasno, prebacio Jaci i ona je bila finalni egzekutor. Gđa Cigelj je ostala bez posla, a mislim da su je poslije i iz HDZ ispisala, ili je sama odustala, sad se ne sjećam točno.

Žena koja je prošla logor Omarsku, koja je mnogo pridonijela tome da se masovna silovanja u Hagu definiraju kao ratni zločin (održavala je konferencije po vani a nešto i ovdje, animirala žene da prijavljuju, itd. napisala knjigu o tom hororu) i, eto takva jedna fina i hrabra žena detronizirana je zbog nekakve Pusićke i Mesića.

btw. a žena je samo rekla istinu, i k tome dovoljno fina da ne kaže direktno: te i te udruge financira Soros i Pero, oni isti koji su financirali Erasmus Gildu, Meskeovu prvu kampanju (ajd ne baš financirali ali asistirali na neke druge načine), Feral, itd.

Zadnje uređivanje IQ007 : 16.12.2012. at 01:00.
IQ007 is offline  
Old 16.12.2012., 01:27   #4511
Quote:
hr1u00 kaže: Pogledaj post
sve OK, vjerujem da isto mislimo o Mesiću, o Paragi imaš svoje mišljenje, ja svoje i ostanimo na tome.

Ali ono što sam htio reći - pa pogledaj taj teatar apsurda ;
Mesić izlazi iz HDZ zbog Tuđmanove "podjele BiH" 1994. nakon što Tuđman potpisuje Washingtonski i još jednom spašava Bosnu i Muslimane od četničkog noža.
I onda taj "antifašist" Mesić 1995. dolazi na Paragin Sabor, Parage koji zastupa Veliku Hrvatsku do Drine zajedno sa Bosnom a na izvorišnim osnovama NDH (tu se nadam nemamo sukoba mišljenja-bar je konzistentan) i optužuje Tuđmana za podjelu Bosne.
Optužuje Tuđmana koji je dao pomoć u osnivanju SDA 1990. Muhamedu Filipoviću, istom tom koi malo poslije (uz blagoslov Alije) zajeb* Tuđmana i potpisuje Istorijski Sporazum kojim cijelu Bosnu i Bih Hrvate daje Miloševiću a JNA priznaje svojom vojskom (1991) !???!!
A onda taj isti Mesić 2000. politički likvidira "svog" Paragu (kao i mnoge druge koje sam već nabrojio) i instalira trabanta i satelita Đapića da bi držao skale njemu i Sanaderu u Saboru i Slavoniji !

takva kronologija i takvi obrati su mogući jedino kod učenika udbaške škole , koju je uspješno završio još 1968. sa Deklaracijom, pa cinkarenje proljećara UDBI cijele 80-te, pa koketiranje sa KOS/JNA/Marković za rušenje Tuđmana 1990/1991, pa opet od 1994-2000 iz haške sjene, pa opet od 2000-2010 s pozicije moći , ucjene i reketarenja transkriptima...bože sačuvaj 10 godina mraka najgore boljjševičke diktature i medijske neslobode di je "perjanica slobodnog novinarstva" Pukanić i Nacional...

Ma Tuđman je za Mesića izumitelj demokracije, medijske slobode i tolerancije...a Mesić je bio pandan Lukašenku, propali "mali" Tito !
slažem se sa svime u potpunosti.
Alfa157 is offline  
Old 16.12.2012., 13:28   #4512
Zakon o Nacionalnoj sigurnosti

Sto mislite? Trebamo li po uzoru na SAD uvesti Zakon o Nacionalnoj sigurnosti.
Trebamo li procesuirati politicare I drzavnike koji narusavaju nacionalnu I drzavnu sigurnost Hrvatske.
Moze li Im Se u tim slucajevima skinuti imunitet obicnom vecinom I pokrenuti krivicni proces?
Mi smo jedina zemlja na svijetu u kojoj je bivsi predsjednik Mesic izdao nacionalne interese Hrvatske, predavsi Hagu dokumente s oznakom drzavne tajne, a za nagradu je dobio vilu u kojoj stoluje sa svojim jugoslavenskim savjetnicima(Tomislav Jakic, Budimir Loncar).
Zadatak je tog ureda da I dalje rovari protiv Hrvatske I narusava njene nacionalne interese.
__________________
[B]Dok budemo imali domaćih izdajica....dotle ćemo imati tuđih gospodara....izdajica ćemo imati dok se narod ne osvijesti. Dr Ante Starčević
zeusxl is offline  
Old 16.12.2012., 13:46   #4513
Kratko i jasno - da, treba.

Mi smo jedna od rijetkih država u kojoj se veleizdaja tretira kao manji prometni prekršaj.

Dok ostatak, čak i modernog zapadnog svijeta, ima dugogodišnje zatvorske i smrtne kazne za takav čin.
__________________
"Nije mazohizam, nego autoagresija, sa razlogom, jel'da..."
Shine on Rick.
Vinkovci Staljingrad flickr
Anton is offline  
Old 16.12.2012., 15:42   #4514
Evo škrabam si tu u notepadu nekakvu škrabotinu o Mesiću i mislim si koji kurac to uopće upisivati, više, manje su sve to opće poznate činjenice, i kakva korist od jednog podužeg posta u kojem se više manje ponavljaju opće poznate činjenice? I taman kad sam već skoro izbrisao taj notpade fajlić, otvorim još jednom ovu temu i ugledam kako forumaš Anton govori o veleizdaji kao prometnom prekršaju. Pomislim, koja telepatija, pa baš sam ja jučer upotrijebio tu metaforu razmišljajući o Mesiću i NEtretiranju Hr.pravosuđa njegovih zlodjela. Ali, zaboravih da sam to svoje razmišljanje i objavio na prošloj stranici ove teme, pa se dobro zabavih na vlastiti račun nakon što sam se prisjetio kako je lako nasmijati čovjek koji pati od progresivne amnezije pričajući mu isti vic svaki dan po nekoliko puta. I sad ajde da i ja objavim tu svoju škrabotinu, možda netko nađe za shodno na nju nešto pametno prokomentirati, a opet, ako i nađe, kakva fajda? Zato sam se i dvoumio oko upisivanja nečega što svi znamo, što nas sve smeta, ali protiv čega izgleda nitko nema ideju kako da se bori? A, opet, ako su ovakvi upisi tek neka vrsta virtualne borbe to ne znači da je i istina virtualna, istina je istina čak i kad je zbog objektivnih okolnosti tu istinu teže promovirati u široj populaciji. Tako da i kad lamentiramo i negodujemo zbog nepravde i zločina i to je IPAK nešto, nešto što će jednom na neki način dobiti i neku drugu vrstu zadovoljštine od pukog etabliranja povijesnog fakta.

Evo sad tog tekstića:

Ima nešto trulo u državi Danskoj!

Jel meni netko ovdje može objasniti ko koga drži u šaci, Mesic Bajica ili Bajic Mesica ili jedan drugog drži za jaja pa su proglasili primirje?

Mislim, ak je Sanader u bajboku zbog svojih cekova, kako je moguce da Mesica nitko ništa ne pita za njegove cekove?

Al, na stranu cekovi, šta je sa veleizdajom? Jel se utvrdilo ovdje šta je s onim kovertama i oznakama državne tajne na tim kovertama i ako se to utvrdilo, jel se utvrdilo ko je dilao dokumente koji su se nalazili u istim kovertama s oznakom državne tajne?

I ako je sve to utvrdeno a ništa se ne poduzima onda je sasvim razumljiva svojevremena Mesiceva popizditis reakcija na pitanje novinarke RTLa (ili Nove, nisam siguran) "Drži li vas Bajic u šaci, buduci da Mesic ocito ima dovoljno jake zaštitnike da komotno može pobjesniti cak i na obicno pitanje o šaci i jajima van konteksta Uskrsa, a kamoli ne bi popizdio kad mu Jole pokuša dovest u pitanje sredstva za održavanje najvece besmislice ikada tj. predsjednickog ureda bivšeg predsjednika koji služi održavanju prijateljstava sa pokojnim Gadafijem i Cegevarom i Grga Cvarkom?"?

Što vi ozbiljni politicki analiticari mislite o tome?

Zašto je Mesic nedodirljiv i cija sve jaja Mesic drži u šaci cuvajuci na taj nacin svoja jaja?

Postavljam naivna pitanja, zar ne?

Al dobro, onda postavimo slijedece pitanje:

Jel ova država još uvijek u vlasti UDBE i ako jest, zar nismo mi u tom slucaju relikt povijesti koji se jedino može usporedivati s Bjelorusijom npr.?

Ako Mesic drži Bajica za jaja, a Bajic drži sve nas za jaja, onda je Mesic ustvari Lukašenko koji vlada ovom državom cak i iz pemzije? To ni Lukašenko ne bi valjda mogo?

I hoce li Njemacki parlament dati zeleno svjetlo RH za ulazak u EU ako Lukašenko ne odstupi napokon s vlasti bar sad kad je odjebo u pemziju?

Odnosno, jel dovoljno da Lukašenko odjebe u pemziju i pojeo vuk magare, a generali su camili u Haagu i prijetila im je dugogodišnja zatvorska kazna (prakticki doživotna) samo zato da bi Mesic i dalje ostao doživotni faktor nestabilnosti u zemlji koju je veleizdao ne samo svojim svjedocenjima u Haagu i dilanjem transkripata i slanjem generala u pemziju za ništa, nego i pokušajima državnog udara u najdelikatnijim trenutcima kad se odlucivalo o sudbini ovog naroda, pa cak i prije toga U sam osvit rata kad je Hrvatsku bilo najlakše obezglavit i kad je bila najranjivija tj. dok je u suradnji s Acom VAsiljevicem, Špegeljem i Boljkovcem radio na rušenju RH i njezine samostalnosti kao glavna krtica i mega-veleizdajnik klase Kvisling?

Al da se ne bi pricalo o tome i da se ne bi pricalo o zataškavanju masovnih grobnica iz drugog svjetskog rata kao i masovnih grobnica iz Domovinskog rata, da se ne bi procesuiralo abolirane cetnike i veleizdajnike iz domacih redova ajmo mi baciti kost i objaviti registar branitelja.

Jel to tako ide, cak i danas, cak i danas branitelji za Božic dobivaju poklon u obliku javne objave registra Hrvatskih branitelja?

To je valjda melem na neciju ranu izazvanu oslobadanjem generala iz Haaga? Ajmo zavidati tu Mesicevu ranu, pa ako to znaci otvoriti nove rane Hrvatskim braniteljima nema nikakvog problema, ionako je Mesicu i njemu slicnima oduvijek vlastita guzica, taština, gramzivost i netrpeljivost prema ideji oslobodenja Hrvatskog covjeka od stoljetnog podanistva bila daleko važnija nego sve patnje Hrvatskog naroda zajedno, dapace, jedno s drugim ionako nije spojivo, cisti sukob interesa.

U dilemi Mesic ili dostojanstvo i sloboda Hrvatskog naroda ovaj narod opet glasuje za Mesica i njemu slicne.

Kakav narod takva vlast.

Predlažem da se Mesic na slijedecim predsjednickim izborima opet kandidira, ne vidim kako bi mogao izgubiti?

Sve poluge moci su ionako u šaci onih s cijim jajima Mesic igra biljar u vili za koju mu je lovu "posudio" onaj naivni Hrvatski iseljenik u Australiji koji mu je proslijedio cek...I taj cek je negdje ostao...

Naprosto je EPSKO rusilacko protuhrvatsko djelovanje od dousnistva sa sefom KOSa Acom VAsiljevicem u najranjivijem trenutku po Hrvatsku iz 1990. pa sve do negodovanja zbog misa zadusnica za oslobadanje generala i Josipovicevog prijema u cast generala. Taj tip ima muda cak i nakon oslobadanja generala protestirati protiv Josipovicevog primanja generala i protiv bdijenja u crkvama u kojima se molilo Bogu da presude generalima budu oslobadajuce?

Biskupska konferencija Hrvatske je lijepo pozvala na javnu osudu i pravno procesuiranje domace pete kolone koja je radila na tome da se nevine generale (tj. CITAV HRVATSKI NAROD) 2012. baci u okove, kad se to vec nije uspjelo postici u suradnji sa srbocetnickim agresorom s kojim su veleizdajnici suradivali citavo vrijeme imajuci u vidokrugu uvijek i jedino vlastito izdajnicko dupe.

Ne podsjeca li neodoljivo ova hohštaplerska egocentricnost i mega-izdajnicki mentalitet na lik i djelo jednog drugog druga, druga Tita? Paralele i kompleksi koji peru tog u obrve zaraslog komunistickog jugo-srbo-sebe-fila i tito-auto-mitomana su preocite, a Kazališni trg još uvijek nosi ime MARŠALA Tita, treba li tome još nešto dodati?

Mesic je možda mogao puno toga podnijeti, ali ukazanje Tita u Tudmanovom liku 1995. na Jarunu nikako nije mogao podnijeti, a Gotovinina svetacka miroljubivost i kršcanska spremnost na praštanje svima koji su ga progonili ga je dotukla, što ne znaci da iako je Mesic moralno potpuno slomljen i povijesno raskrinkan i dotucen, institucije države ne trebaju raditi svoj posao i istražiti barem ono što se može lako dokazati tj. dilanje transkripata.

Ni Al CApone nije formalno završio iza rešetaka zbog zlocina po kojima je doista poznat i ozloglašen bio, nego zbog neplacanja poreza, ali buduci da je dilanje transkripata daleko ozbiljnija stvar od neplacanja poreza za Mesica postoji cak i formalno daleko bolji i važniji razlog za procesuiranje nego što je postojao za Al Caponea.

Samo ima jedna mala razlika, Al CAponea je progonila država, a RH nije država, nego rasprodana banana republika s kreditnim rejtingom u smecu i narodom kojem se i dan danas prodaju muda pod bubrege, a glupa stoka pomamno kusa sve šta joj Pavic i HRT serviraju, tako da se niko ne treba bojati da ce istina u ovakvoj banana-smece-republici kakva je RH ikad doista trijumfirati.

To što mi znamo istinu nije baš neka utjeha, više razlog za još vecu frustraciju, samo opet kažem, nitko se u ovoj banana-smece-republici ne treba bojati da ce mu se nešto loše dogoditi samo zato što je 20 godina suradivao sa neprijateljskim obavještajnim službama i izdavao vitalne nacionalne interese agresorskoj državi.

Svi veleizdajnici i koljaci iz 2.svj.rata mogu mirno spavati u RH dok nad njima bdije svemocna ruka Mesica koja za jaja drži Bajica koji za jaja drži sve nas.

A branitelji? E njih cemo na banderu, uvijek se treba pobrinuti da bude igara, a za kruh ako bude, bude, ako ne bude, jebiga, bit ce kolaca, a ako ne bude ni kolaca, još uvije ostaje forum.hr, tu svako može doci pokazati koliko mu je dosadno u životu...

Samo budala misli da može ispraviti krivu Drinu, a ako ne misli da je može ispraviti cemu onda sva ova žalopojka na temu "institucije ove države ne rade svoj posao"?

Možda neka suvisla svrha postoji čak i kao mogući odgovor na to pitanje, jedan od mogućih odgovora na to pitanje je možda postavljanje jednog drugog pitanja: po čemu smo mi uopće pravna država? ili na temelju čega ovaj narod može smatrati da oni koji upravljaju institucijama ove države neprocesuirajući veleizdajnike ustvari otvoreno ne pljuju, ne pišaju i ne seru po grobovima onih koji su svoje kosti ugradili u temelje ove države?

Na temelju čega?

I na kraju, ako je ovom narodu svejedno jel je gladan ili nije i jel se na kosti onih koji su stvorili ovu državu može neprocesuiranjem veleizdajnika nekažnjeno nastaviti srati i pišati, onda nek se taj i takav narod jebe!

Sve u svemu psi laju, a karavane prolaze, vau, vau, vau, vau, vau, vau, vau, vau...
sokrat1992 is offline  
Old 16.12.2012., 23:31   #4515
sad je posteno izasralo mesica na dnevniku 3. taj dnevnik 3 je jedna od rijetkih stvari sta valja na htv.
bigboom is offline  
Old 17.12.2012., 09:56   #4516
jedna isprika na koju me upozorio "zlonamjerni" lastovo na drugom pdf-u,

kad sam gore govorio o Davoru Perinoviću HDZ BiH, rekao sam da je Tuđman Muhamedu Filipoviću pomogao oko osnivanja SDA.
E , nije se radilo o Filipoviću nego o Muhamedu Čengiću.

Ja se ispričavam i povlačim onaj dio o istorijskom sporazumu jer sam napisao glupost.
Otac Istorijskog sporazuma je Filipović !

Inače i taj Perinović je bio veliki Mesićev prijatelj, kako svjedoči 2000. u BH danima, iznoseći zanimljive stavove sukladne Mesićevim , koje eto danas poptuno negira.
Inače u Zagrebu su ga 1994. primili baš Mesić, Manolić i HND-ovci

Zadnje uređivanje hr1u00 : 17.12.2012. at 11:23.
hr1u00 is offline  
Old 17.12.2012., 13:34   #4517
ili ajmo ovako;

Mesić u 1997. daje tajni iskaz haškim istražiteljima u kojem kaže sljedeće
Quote:
Poslije sastanka u Karadjordjevu bio sam iskljucen iz razgovora o Bosni. U prosincu 1993, Tudjman me je pozvao u svoj ured i rekao mi kako ometam njegove dogovore s Milosevicem u vezi s Bosnom, jer sam bio rekao da bi Milosevica trebalo objesiti. Tudjman mi je rekao da bi se mogao nagoditi s Milosevicem za mjesec dana. Rekao mi je da odem u Spa u Belgiju. Rekao mi je da ucim francuski, pa bih tada mogao biti veleposlanik u Francuskoj ili Svicarskoj. Nisam mogao javno objaviti kako odlazim uciti francuski posto sam izabran u parlament. Rekao sam Tudjmanu da cu otici mjesec dana na odmor. Zapravo, u sijecnju 1994. sam doista i otisao na odmor. Rekao sam da sam na bolovanju i odmoru.

Kad sam se vratio, pisao sam Tudjmanu. Tudjmanova tajnica Zdravka Busic me zatim nazvala i rekla mi kako Tudjman hoce razgovarati sa mnom. Kad sam se s njime sastao, rekao mi je da nisam ucinio sto sam bio obecao. Rekao sam mu kako sam obecao da cu otici samo mjesec dana, i da je mjesec dana trebalo biti dovoljno za sklapanje nagodbe s Milosevicem.
ajmo onda pročitati i transkript tog njihovog inače posljednjeg službenog razgovora iz veljače 1994.
radi se o tome da Mesić nije održao svoj dio dogovora o odlasku, već je pusto tu informaciju u Feral unatoč prethodnom dogovoru o šutnji i istovremeno je pripremao odlazak dijela HDZ-a na unitaristički skup u Sarajevu na kojem je osuđena HZHB ! Mesić se izvlači, laže, maže, mulja

naravno ni Mesić a ni Tuđman nigdje nije spomenuo dogovor sa Miloševićem.
Mesić nigdje nije spomenuo dijeljenje Bosne već istinki razlog svog izlaska iz HDZ-a
Quote:
Tudjman: To, Stipe, koliko te podrzava, vidio si, - jesi li bio na sastanku. (Jesam.) E, pa? Molim te, lijepo, i toga momenta si mogao zakljuciti.
MESIC: Da, bio sam, ali tko me podrzava, - nisam zavrsio recenicu do kraja. Podrzava me dotle, dok sam ja na pozicijama programa Hrvatske demokratske zajednice. (Jasno.) Onda se razumijemo. (E, pa dobro). A, 90%, tamo sjedi, za koje nitko ziv nije znao, nego su dosli, kao, tako, na HDZ-u su.
- Tudjman: Jasno. Ali si i zadnjiputa, nakon moje rijeci, uzeo si rijec, gdje si pokusao malo politikantski, tako da sam ti morao odgovoriti, nepotrebno. Prema tome, igras malo, Stipe, svoju igru, a to nije dopusteno. Radi se o Hrvatskoj. I, ili ces, provoditi. I, sada je pitanje, - sta Stipe.
MESIC: Hajde, sta god hoces....
Tudjman: Jasno, jasno, Stipe. Pa, zato mi je stalo do tebe, Boga ti tvoga, kao covjeka mi je stalo do tebe, razumijes...
To Stipe koliko te podrzava vidio si na sastanku. Ti strani scenaristi su dosli do zakljucka da ne mogu nista rjesavati sa opozicionim strankama, nego ce ici na raskol u HDZ-u. Stipe, ako bih dalje dopustio da se s tobom igraju, da racunaju s tobom, ja to necu dopustiti. Trebalo je stvoriti uvjete da se ukloni Tudjmana, i da se HDZ urusi, da ga nema. cuj, da ti kazem - mislim da u ovakvim okolnostima zbog stranke, ne dolazi u obzir da dugo ostanes. S drzavnog gledista bilo bi u interesu da odes.”
Još Mesić tvrdi da nikakvu informaciju o svom odlasku on nije dao ni Globusu ni Feralu
Quote:
rema tome, opet nisam u aktivnoj igri. Nakon toga sam procitao u novinama, da je netko provalio da idem u Belgiju. A, sada, slusaj, ...
- Tudjman: Tko je to?
MESIC: Ne znam. Novine su pisale.
- Tudjman: Ti si dao intervju, poslije razgovora sa mnom. I, to “Feralu”.
MESIC: Da ja idem, ma, prije nego sam ja s tobom razgovarao.
- Tudjman: Nisi prije, nego poslije razgovora.
MESIC: Ma, prije, prije.
- Tudjman: Poslije razgovora sa mnom si dao intervju “Feralu”.
MESIC: Ne, ne.
- Tudjman: To ja nisam, podijeljen je poslije toga.
MESIC: Prije, jer si ti meni prigovorio za taj intervju...

MESIC: Ne, nikakvo, da ce oni tamo nesto dati. Ali, cuvaju se, oni cak imaju i svoje osiguranje, ali, nije to bitno. Bitno je to da je sada provaljeno, kada ja procitam u novinama, i kaze, da li idem sa...
- Tudjman: Gdje je pisalo?
MESIC: U “Globusu”. U “Globusu” sam procitao ...
- Tudjman: A, u “Globusu”. U “Globusu” koga drzite, koji vam objavljuje i “Globus” i “Feral” vam objavljuje ovo, na sto ste spali, Boga vam vasega.
MESIC: Ni s jednim novinama nemam apsolutno nikakve veze.
- Tudjman: Nemas veze.
MESIC: Ti si dobro rekao, da li netko kalkulira, da li netko zeli malo iskoristiti, - to je druga stvar. Ali, ja, osobno, ni s kim, niti privatne, niti bilo kakve veze imam.
, ali Davor Butković u "Biografija Stipe Mesića" kaže
Quote:
Odlučio se suprotstaviti pokušajima vlastite javne eutanazije, a za saveznike je uzeo novinare. Davor Butković kazuje da je Mesić Globusu potkraj 1993. i početkom 1994. plasirao mnoštvo tajnih informacija koje su se odreda ispostavile točnima. «Mesić nam je osobno dostavio informaciju da ga je Tuđman naumio ukloniti iz političkoga života zemlje i Globus je to objavio kao udarnu političku temu...
To je bilo pet ili šest dana prije Božića 1993. godine. Intervjuirao sam ga kao predsjednika Sabora i to je bio jedan od onih rutinskih intervjua kad nemate nikoga za razgovor, pa uzmete neku ličnost iz političkog vrha koja je medijski relativno atraktivna. Snimali smo, dakle, taj intervju u njegovu saborskom uredu i u jednom je trenutku Mesić zamolio djevojku koja je radila fotografije da iziđe iz prostorije i ostavi nas nasamo. Zatim je otvorio svoj sef i rekao da ima nešto za mene: to su bili dokumenti označeni državnom tajnom u kojima su bila priznanja ubojica iz Merčepove jedinice koji su likvidirali srpske civile iz Zagreba i šire okolice. I Globus je te dokumente objavio u božićnom broju. Bila je to bomba. U utorak navečer, dan prije izlaska tog broja, Mesić se nenajavljen pojavio u redakciji i molio je da mu vratimo papire, jer su, rekao je, bili označeni nekom posebnom šifrom i po toj šifri moglo se otkriti tko ih je pustio u javnost. Mi smo mu vratili papire. Danas mislim da nam je Mesić dao te materijale kako bi se obračunao s Branimirom Glavašem i Vladimirom Šeksom"
Koliko je lažljiv bio taj moralni patuljak Mesić pred Tuđmanom, a iza leđa koristio klasične udbaško-doušničke metode...

A ustvari glavni razlog o izlasku iz HDZ-a i istinu "podjeli Bosne" je davno rekao Manolić
Quote:
Predsjednik Tuđman smatrao je da se Hrvatska, u slučaju raspada Jugoslavije i Miloševićeva posezanja za bosanskim teritorijem, ne može zadovoljiti postojećim republičkim granicama, nego da se onda trebaju otvoriti razgovori o hrvatskim pravima u Bosni i Hercegovini, odnosno o zaštiti Hrvata koji žive u toj državi, pa je u tom smislu govorio o granicama Banovine Hrvatske što su uspostavljene 1939. sporazumom Vladka Mačeka i Dragiše Cvetkovića. Nije Tuđman, dakle, nametnuo tezu o potrebi podjele Bosne, nego je smatrao da Hrvatska treba misliti o Hrvatima u BiH ako se razmaše srpska agresija i ako Milošević odluči uzeti jedan dio te zemlje. ...

Zadnje uređivanje hr1u00 : 17.12.2012. at 14:24.
hr1u00 is offline  
Old 17.12.2012., 14:30   #4518
A svoj posljednji razgovor sa Tuđmanom Mesić u svojoj biografiji opisuje ovako
Quote:
Uslijedio je potom razgovor šefa države i partije s predsjednikom parlamenta u četiri oka. Tuđman je znao da Mesić uživa popularnost u javnosti i nije ga se htio baš olako odreći, premda nije pokazao ni naročitu volju da ga zadrži u HDZ-u i vrhu državne vlasti.

«Stipe, u čemu je problem?», pitao ga je praveći se nevještim.

«Problem je u tome što me izbacivanje Manolića podsjeća na komunističke čistke», odgovorio je Mesić. «Ja sam se borio za demokraciju, a ovo što se događa karikatura je demokracije. Neću raditi protiv principa za koje sam se zalagao cijeli život. Ti znaš da mi funkcija ne znači ništa i da zbog funkcije nisam postao ni pametniji ni bogatiji. I hoću da znaš da se ovome što si napravio ne protivim toliko zbog Jože, koliko zbog metode. A metoda je totalitarna.»

«Bez Manolića ćemo biti jači! Bili su ovdje kod mene neki stranci i protestirali su zbog toga što u državnom vodstvu imamo čovjeka koji je bio pripadnik komunističkih obavještajno-policijskih službi. Bez njega će mi biti lakše, ali volio bih da ti ostaneš. Isto tako, moraš znati da i bez tebe možemo, jednako kao i bez Manolića.»

«Dobro, Franjo, ako možete, onda je ovo kraj», kazao je Mesić i ustao je pružajući ruku Tuđmanu.

«Nemoj prebrzo donositi odluke... Prespavaj, razmisli i javi mi se.»

Stipe Mesić više mu se nije javio.
zato valja još jednom viditi transkript tog razgovora
hr1u00 is offline  
Old 17.12.2012., 14:38   #4519
ili kad Mesić (preko Karića) lažno opisuje kako je Tuđman praktički prevarom osvojio mjesto presjednika HDZ-a zaj*ebavši Veselicu
Quote:
«Nakon te sjednice Inicijativnog kruga, uslijedili su tjedni i mjeseci podzemnih ratova za mjesto predsjednika HDZ-a, a glavni su konkurenti bili Franjo Tuđman i Marko Veselica», priča Karić. «Stvar je kulminirala 11. lipnja 1989. kad je održana sjednica Inicijativnog kruga u hotelu Panorama na Trešnjevci. Tuđman je, naime, predsjedavao tom sjednicom, ali se pojavila grupa koja je tamo došla s jasnom namjerom da ga smijeni, a u toj su grupi bili Marko i Vlado Veselica, Slobodan Praljak, Hrvoje Šošić, Ivan Gabelica... Bili su glasni, bezobrazni i tražili su sukob. Tuđman je u jednom trenutku prekinuo sjednicu i došao je do mene. Stajao sam u kutu i pušio. 'Ante, ja ću se ubiti, ovo nema nikakvog smisla', rekao mi je. Pitao sam ga zašto se toliko iznervirao, a on mi je odgovorio: 'Pa, tko može s ovim luđacima stvoriti Hrvatsku, vidiš li ti što oni rade i što govore!?'. Malo sam ga umirio i taj je sastanak nekako završen, ali ništa nije bilo riješeno, pa je iduća sjednica zakazana za 17. lipnja, također, u Panorami.»Tog subotnjeg jutra, 17. lipnja, pred Panoramom se okupilo dvjestotinjak ljudi odjevenih u misna odijela, ali najveći broj njih nije imao blagog pojma da je prethodne noći – u uskom krugu Tuđmanovih pouzdanika – skovan plan da se zbog (stvarne ili naručene?), policijske zabrane skupa u Panorami probrane primjerke HDZ-ova prvoboračkoga cvijeća obavijesti o promjeni lokacije i da se na toj novoj adresi – igralištu NK Borac na Jarunu – ražalovanog generala JNA u miru i tišini jednom za svagda izabere na čelo HDZ-a
E sad čovjek bi mogao povjerovati u to da Tuđman u svojim dnevničkim zapisima nije napisao da ga je Slobodan Praljak oduševio tog dana !
Stipe Mesić, nije bio u tom inicijalnom HDZu, već je u Charilja pio kavu i sa strane osluškivao razgovor Savke i Tripala.
Izvor informacija iz vrha HDZ-a tada mu je bio Ante Karić, kao i 1991 kao povjerenik za Gospić !

LINK

dakle, uvijek je radio doušnički, cinkerski, udbaški, izdajnički, okolnim putevima i podlim napadima s leđa na najbliže suradnike a preko upitnih ljudi bliskih njegovom "suparniku"

Zadnje uređivanje hr1u00 : 17.12.2012. at 15:05.
hr1u00 is offline  
Old 17.12.2012., 14:44   #4520
Quote:
sokrat1992 kaže: Pogledaj post
Evo škrabam si tu u notepadu nekakvu škrabotinu o Mesiću i mislim
neprocesuiranjem veleizdajnika nekažnjeno nastaviti srati i pišati, onda nek se taj i takav narod jebe!
[/I]
Tako je napravljen zhljeb.
znanost2000 is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:59.