Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Fantastika (SF, fantasy, horror...)

Fantastika (SF, fantasy, horror...) We create Worlds!
Podforum: A Song of Ice and Fire

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.05.2017., 11:04   #561
zato čak i Borgovi puštaju na miru one koji nemaju warp pogon (bilo spomenuto u VOY)
__________________
Confluence of sounds
manchild is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2017., 11:34   #562
Quote:
Zeljko81 kaže: Pogledaj post
imam jedno pitanje
sedma sezona
epizoda attached

kaže primaju samo dio planete dok drugi dio ne želi komunikaciju s vanjskim svijetom
onda se vratimo na epizodu First contact (nisam siguran) gdje je vojadzer zapravo postao intruder kao ono ljudi su vanzemaljci na drugoj planeti a tamošnji humanoidi ne žele s njima niti vjeruju u njih

onda ide pitanje...
mislio sam da pristupaju samo one planete koje su jedinstvene i koje razviju warp pogon

jesam li pogriješio?
Nisi pogriješio. Oni primaju planete koji su se dovoljno razvili za warp putovanja. Ako se dobro sjećam te epizode, ta vrsta je razvila warp ali ona druga je ksenofobična i ne žele imati ni s kime posla, pa ni sa vrstom s kojom žive na istoj planeti.Doduše, nije baš idealno ali Federacija je odlučila da će jedan dio planete primiti u Federaciju.U RL-u imaš dobar primjer ovakvog slučaja, EU i Cipar.
BlackWolf is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2017., 12:13   #563
da naravno vuče na cipar... ali očito mi je promaklo da ta vrsta ima worp
Zeljko81 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2017., 19:35   #564
https://en.wikipedia.org/wiki/Attached

Većina opisa o Picardovom ljubavnom životu
__________________
Hold Infinity in the palm of your hand
And Eternity in an hour
Wikiceha is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2017., 20:18   #565
Quote:
manchild kaže: Pogledaj post
jel netko gledao specijale čije sam linkove stavljao na str. 25 i 26

jer ak niste nema smisla da vam stavljam od DS9
Gledao, super su. Samo kači dalje.
__________________
Do you know how a falcon is trained my dear? Her eyes are sewn shut. Blinded temporarily she suffers the whims of her God patiently, until her will is submerged and she learns to serve - as your God taught and blinded you with crosses.
Lord of Terror is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2017., 00:43   #566
Quote:
Lord of Terror kaže: Pogledaj post
Gledao, super su. Samo kači dalje.
ok

sad ću staviti DS9 2. sezona
__________________
Confluence of sounds
manchild is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2017., 09:52   #567
koliko je star trek bolji pozitivniji i ljepši svijet od pješčane planete recimo ili star warsa
Zeljko81 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2017., 15:10   #568
Quote:
Zeljko81 kaže: Pogledaj post
koliko je star trek bolji pozitivniji i ljepši svijet od pješčane planete recimo ili star warsa
Utopija. Ne vjerujem da ćemo ikad dostići tu razinu društvenoga razvoja.
Martian7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2017., 15:35   #569
bolje utopija nego onaj svijet star warsa ili pješčane planete gdje život ne vrijedi ni pišljiva boba

barem možemo uživati u utopiji
i to dolazi od mene koji nisam treker...
Zeljko81 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2017., 01:53   #570
Quote:
Zeljko81 kaže: Pogledaj post
bolje utopija nego onaj svijet star warsa ili pješčane planete gdje život ne vrijedi ni pišljiva boba

barem možemo uživati u utopiji
i to dolazi od mene koji nisam treker...
Ma slažem se ja s tobom, i meni je Star Trek puno draži od Star Warsa.
Martian7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2017., 02:33   #571
Star Wars je previše djetinjast za mene. Crno i bijelo, dobro i zlo, dobri momci pobjeđuju na kraju itd. Pa onda ovaj je ovome otac, a ova ovome sestra. Sapunica u svemiru, ali doslovno. Ne mrzim SW, znam uživati u njemu ponekad, ali Star Trek je sto puta "dublji" i istražuje i zadire u sto puta više tema (što znači biti čovjek, kao glavni subjekt serijala).

U pravilu i volim fikciju koja je više realistična i ima manje utopijski pogled na život. Od Sci Fi bi to bila Dina, BSG, Babylon 5... Ali eto Trek mi je uvijek bio iznimka, valjda zbog same kvalitete izrade te cijele stvari, počevši od glumačkog ansambla, scenarija, uvijek podcijenjenih "kozmetičara" (koliko je samo jedan Westmore zadužio franšizu) i tako dalje. I jednostavno sam se navukao. Da se radi o bilo čemu drugome, vjerujem da koncept mira na zemlji i super altruističnih ljudi ne bih mogao probaviti.
__________________
Do you know how a falcon is trained my dear? Her eyes are sewn shut. Blinded temporarily she suffers the whims of her God patiently, until her will is submerged and she learns to serve - as your God taught and blinded you with crosses.

Zadnje uređivanje Lord of Terror : 18.05.2017. at 02:45.
Lord of Terror is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2017., 15:30   #572
Star Trek TNG - 30 godina

Ove je godine 30. obljetnica Star Trek: The Next Generation. Prva epizoda "The Encounter at Farpoint" prikazana je 28.9.1987.

Glazba iz TNG... i filmova... Goldsmithove izvrsne teme (i Dennisa McCarthyja)



Star Trek: The Next Generation Main Theme (HQ)
Jerry Goldsmith


Star Trek Generations Overture
Dennis McCarthy

Star Trek Generations - To Live Forever [HD]
Dennis McCarthy

Picard: What we leave behind is not as important as how we've lived. After all Number One, we're only mortal.
Riker: Speak for yourself, sir. I plan to live forever.


Star Trek: First Contact - End Credits
Jerry Goldsmith

Star Trek: First Contact - First Contact
Jerry Goldsmith

(4:17-4:50)
Lily: You gotta go? I envy you... the world you're going to.
Picard: I envy you... taking these first steps into a new frontier. I shall miss you, Lily.


Star Trek: Insurrection - Main Title - Ba'Ku Village / Visual Contact
Jerry Goldsmith

Star Trek: Insurrection - End Credits (7:15-12:37)
Jerry Goldsmith


Star Trek: Nemesis - A New Ending / End Credits

Jerry Goldsmith


Star Trek: TNG 30th Anniversary Reunion Full Panel - Front Row - August 4, 2017
Mr. Beam is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2017., 11:11   #573
od 4.12.17 od ponedjeljka do petka u 17.15 se ponovno repriziraju Zvjezdane staze "Nova generacija" od 1. sezone
__________________
Confluence of sounds
manchild is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2017., 11:14   #574
Na HTV3 gledat ćemo "Novu generaciju" koja nas vodi u 24. stoljeće, 78 godina nakon pustolovina prve posade broda Enterprise, a snimljena je dvadeset godina nakon prve serije. Zapovjednik Enterprisea NCC 1701-D sada je Jean-Luc Picard koji sa svojom posadom putuje na udaljene planete u potragu za novim životnim oblicima i hrabro kroči ondje gdje nije bio nitko prije njega.
Serija je tijekom višegodišnjeg emitiranja osvojila mnoge nagrade. 1991. i 1998. osvojila je Saturnovu nagradu kao najbolja žanrovska TV serija. Od osvojenih Emmyja ističu se mnogobrojne nagrade za kostimografiju, scenografiju, šminku, zvuk i vizualne efekte.
__________________
Confluence of sounds
manchild is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2017., 13:08   #575
kul



30. obljetnica
Mr. Beam is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2017., 23:27   #576
i da li je ko gledao danas u 17.15h?
__________________
Confluence of sounds
manchild is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2017., 13:26   #577
Patrick Stewart o svom mogućem povratku u Star Trek:

Quote:
Would you ever reprise your Star Trek role as Jean-Luc Picard?

Oh, lord. I cannot think of another instance in which that might happen. My feeling is I hung up the space suit and left all that behind a long time ago. Maybe if someone came up with a brilliant idea, I’d do it. One thing that might interest me would be to bring all the existing casts of Star Trek from the last 50 years together for one big story.
http://variety.com/2017/film/news/pa...in-1202630881/
Mr. Beam is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2017., 20:33   #578
Bezveze, trebali su pustiti VOY...
Nosonja_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2017., 23:08   #579
Quote:
Nosonja_ kaže: Pogledaj post
Bezveze, trebali su pustiti VOY...
upravo kreće zadnja sezona DS9 i nakon toga (nakon nove godine) vjerojatno ide VOY
__________________
Confluence of sounds
manchild is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2017., 14:20   #580
Ova epizoda(mislim treća?) nije mi se svidila na prvu još prilikom prošlih gledanja, jutros dok sam je gleda ne da mi se nije svidila nego mi se učinila idiotskom Najiratniji mi je bio onaj lik azijata iz strojarnice koji se igra kontrolnim čipovima kao dijete i općenito ideja epizode kako raspad zvijezde izaziva osjećaj poput pijanosti je glupast....
Nosonja_ is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:28.