Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Posao i karijera

Posao i karijera Od vratara do direktora u tri tjedna
Podforum: Informacije o poslodavcima, Iza katedre

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.05.2017., 22:05   #11581
Quote:
t0ma kaže: Pogledaj post
Imam li kakve sanse za data entry poslove ili to rade samo Indijci ? Za drugo bas i nemam znanja, niti mi engleski nije bas odlican, da je 5-10 $ dnevno meni super
ja radim jedan malo ozbiljniji data entry posao gde možeš više da zaradiš. AKo hoćeš da te preporučim, javi se na pp da ti pustim link.
Samo je pretostavka da imaš već profil Na upwork-u.

p.s. sad videh za engleski, za ovaj posao ti treba da si dobar s tim.
__________________
There is neither creation nor destruction, neither destiny nor free will, neither path nor achievement. This is the final truth.
Sri Ramana
Truman is offline  
Old 19.05.2017., 06:14   #11582
Quote:
t0ma kaže: Pogledaj post
Imam li kakve sanse za data entry poslove ili to rade samo Indijci ? Za drugo bas i nemam znanja, niti mi engleski nije bas odlican, da je 5-10 $ dnevno meni super
U prijevodu ne znam ništa, ali ako bi mi to netko mogao platiti..

Pa potrudi se malo u par mjeseci usavršiš engleski ako imaš imalo volje za to pa su ti onda šanse već puno veće za bilo kakav posao preko neta..
turboCRO is offline  
Old 19.05.2017., 10:53   #11583
Eh, koliko sam ja ljudi predlagao ovaj posao ( a nemaju ga ili su nezadovoljni onim koji imaju ), ali kad čuju da treba engleski samo odmahnu rukom.
__________________
There is neither creation nor destruction, neither destiny nor free will, neither path nor achievement. This is the final truth.
Sri Ramana
Truman is offline  
Old 19.05.2017., 17:17   #11584
Trumane, daj mi šibni koju informaciju na pm, ako nije problem.
Možda imam jednog veoma zainteresovanog.
Metal is offline  
Old 19.05.2017., 18:04   #11585
Učinjeno!
__________________
There is neither creation nor destruction, neither destiny nor free will, neither path nor achievement. This is the final truth.
Sri Ramana
Truman is offline  
Old 19.05.2017., 18:31   #11586
@Truman
Evo i ja ti poslah pm...
Mrčendajzer is offline  
Old 19.05.2017., 19:55   #11587
I dobi odgovor!
Nemojte misliti da ja ovo radim zato što za svakog f-lencera koji prođe probni period dobijem neke parice...meni je dobrobit kolega na prvom mestu.
__________________
There is neither creation nor destruction, neither destiny nor free will, neither path nor achievement. This is the final truth.
Sri Ramana
Truman is offline  
Old 20.05.2017., 10:22   #11588
Dragi svi, imam jedno pitanje oko onoga što me muči. Nisam pročitala sve postove od prije (ipak ima više od 500 stranica) pa se ispričavam ako se ponavljam. Radi se sporazumu o razmjeni podataka u poreznim stvarima između RH i SAD-a.

Već neko vrijeme freelanceam preko Upworka i primanja mi sjedaju na Payooner. S obzirom da s Payonnerom dolazi otvoren račun u am. fin. banci, a do sada nisam prijavljivala nikakav porez, znači li to da mi kazna ne gine? :/
choppsol is offline  
Old 20.05.2017., 22:06   #11589
evo me
jel se tko od vas bavi videom i premierom na upworku da se procaskamo?
mravcica is offline  
Old 21.05.2017., 14:04   #11590
Ima li netko ovdje tko primanja dobiva na Payoneer/PayPal pa ih dalje šalje na neki xxx servis tipa ovo: http://www.paytoo.com/partner-with-paytoo ? I molila bih preporuku tog servisa, hvala.
choppsol is offline  
Old 21.05.2017., 14:07   #11591
Quote:
snake1 kaže: Pogledaj post
Koliko treba obicno da pare sa upworka sjednu na payoneer acc?
Sa skrillom je to bilo u roku 30 sekundi.

Edit, nevermind... stiglo mi je za nekih 20 minuta.
Edit2: kako prebaciti/linkati pare sa USD accounta na payoneer mastercard? Jer na USD racunu imam pare, al na kartici nemam?
To je čudno, ako je to USD account koji automatski dobivaš s Payoneer-om trebao bi imati pare i na jednom i na drugom. Probaj pogledati njihove FAQ i ako ondje ne nadješ odg, piši im.
choppsol is offline  
Old 22.05.2017., 11:27   #11592
Hej ekipa, prošla sam par stranica foruma, ali ne nalazim odgovor pa ako bi vas mogla zagnjaviti bilo bi super.
Upravo sam se prijavila za Upwork, ali ne znam dvije stvari:
1. moram li imati VAT kako bi mi isplatili?
2. ukoliko ga nemam, hoće li mi skinuti 25% od dogovorenog feea?
3. gdje napraviti VAT i smijem li kao redovna studentica to uopće imati?

Hvala unaprijed i isprike ako ova pitanja postavljam na krivom mjestu!
pacify is offline  
Old 22.05.2017., 14:13   #11593
Quote:
pacify kaže: Pogledaj post
Hej ekipa, prošla sam par stranica foruma, ali ne nalazim odgovor pa ako bi vas mogla zagnjaviti bilo bi super.
Upravo sam se prijavila za Upwork, ali ne znam dvije stvari:
1. moram li imati VAT kako bi mi isplatili?
2. ukoliko ga nemam, hoće li mi skinuti 25% od dogovorenog feea?
3. gdje napraviti VAT i smijem li kao redovna studentica to uopće imati?

Hvala unaprijed i isprike ako ova pitanja postavljam na krivom mjestu!
Hej !

1. ne
2. da
3. VAT ID radiš u poreznoj (nisam 100% siguran, ali mislim da to možeš zatražiti samo ako imaš registriran obrt ili nekakav oblik poslovanja). Ukoliko svoj VAT ID dostaviš upworku, onda ti ne budu skidali tih 5% za VAT/PDV, ali bi u tom slučaju sama trebala uplaćivati PDV i podnositi odgovarajuće obrasce. Zaključak je da je onda ipak jednostavnije ne unositi VAT ID u postavke profila i pustiti da upwork taj dio odradi umjesto tebe
darQ is offline  
Old 22.05.2017., 14:43   #11594
Quote:
darQ kaže: Pogledaj post
Hej !

1. ne
2. da
3. VAT ID radiš u poreznoj (nisam 100% siguran, ali mislim da to možeš zatražiti samo ako imaš registriran obrt ili nekakav oblik poslovanja). Ukoliko svoj VAT ID dostaviš upworku, onda ti ne budu skidali tih 5% za VAT/PDV, ali bi u tom slučaju sama trebala uplaćivati PDV i podnositi odgovarajuće obrasce. Zaključak je da je onda ipak jednostavnije ne unositi VAT ID u postavke profila i pustiti da upwork taj dio odradi umjesto tebe
hvala ti puno na odgovoru! Iako to su bila tri pitanja, ne dva
Bojim se nekako za taj porez da ne bi bilo problema s poreznom na kraju godine, obzirom da sad kao mogu sve gledati što pristiže na račune.
Je li ekipa s foruma imala problema s poreznom što se ovog tiče? Jer kako će ti ljudi koji ne razumiju kako ide to plaćanje znati da ih recimo UpWork plaća za nas?

tnx
pacify is offline  
Old 22.05.2017., 15:12   #11595
je, pa i ja sam natipkao 3 odgovora, numerirao sam ih baš kao i ti svoja pitanja

u ovih zadnjih 1,5-2 god koliko pratim ovaj topic na forumu, ne sjećam se da se netko pohvalio da ga je porezna gnjavila
darQ is offline  
Old 22.05.2017., 17:49   #11596
Quote:
choppsol kaže: Pogledaj post
To je čudno, ako je to USD account koji automatski dobivaš s Payoneer-om trebao bi imati pare i na jednom i na drugom. Probaj pogledati njihove FAQ i ako ondje ne nadješ odg, piši im.
Sjelo je kroz par sati... jos se navikavam na payoneer. Hvala na odgovoru
Ali spram skrill-a, fees su im boli glava
snake1 is offline  
Old 23.05.2017., 07:57   #11597
Quote:
pacify kaže: Pogledaj post
hvala ti puno na odgovoru! Iako to su bila tri pitanja, ne dva
Bojim se nekako za taj porez da ne bi bilo problema s poreznom na kraju godine, obzirom da sad kao mogu sve gledati što pristiže na račune.
Je li ekipa s foruma imala problema s poreznom što se ovog tiče? Jer kako će ti ljudi koji ne razumiju kako ide to plaćanje znati da ih recimo UpWork plaća za nas?

tnx

Moraš razlikovati VAT od poreza na prihode..
VAT je u biti naš PDV, dakle nema veze sa onim što ti kao osoba moraš platiti poreznoj na prihod koji ostvaruješ preko Upworka.. Dakle ne unošenjem VAT ID na Upwork si samo rješila dio problema da ne moraš sama plaćati PDV na svaku transakciju na Upworku..

Ti i dalje moraš prijaviti prihode poreznoj na sve što ti sjedne na tekući račun.. Zbilja je tome bilo opširno pisano preko nekoliko puta i ne da mi se sada opet sve ponavljati no nekakve smjernice su ti ako zarađuješ više od 10tak tisuća kuna mjesečno onda ti se isplati paušal, za sve niže od toga ne nego plaćaš kako imaš prihode...

Također osobno znam jednu osobu koja je trenutno u postupku sa poreznom i terete je za 450 000 kuna prometa na tekućem kroz zadnjih par godina...
Nije se bavila freelancingom nego preprodajom sa ebaya i internet trgovina ali pitanje je vremena kada će i druge početi češljati...
Pa eto na svatkome je da odluči koliko želi riskirati...
turboCRO is offline  
Old 23.05.2017., 20:14   #11598
Ja plaćam samo payoneer karticom preko neta.ne sjeda mi na tekući račun u banci u hrvatskoj.i ne dižem lovu sa bankomata.za SAD sve ok

Poslano sa mog A0001 koristeći Tapatalk
devouring is offline  
Old 24.05.2017., 10:29   #11599
Quote:
zaccc kaže: Pogledaj post
Ne znam šta bi ti onda još? Ništa nije sigurno osim smrti. Ako te netko uzme na nišan neće te spasiti 3 Payoneera.
Kod Payonnera možeš otvoriti račun i sa lažnim dokumentima. Kao da oni mogu provjeriti da li je scan osobne prava ili lažna.
Sa Photoshopom sve izmijeniš.
Na koju onda adresu primiš Payoneer MC ako je izmjeniš na dokumentima? Imaš li (tj, jesi li imao) pod istim lažnim imenom račun na Upworku? Pretpostavljam da nitijedan freelance site neće linkati karticu za plaćanje s drugim imenom. Ili?
choppsol is offline  
Old 24.05.2017., 12:39   #11600
Quote:
turboCRO kaže: Pogledaj post
Moraš razlikovati VAT od poreza na prihode..
VAT je u biti naš PDV, dakle nema veze sa onim što ti kao osoba moraš platiti poreznoj na prihod koji ostvaruješ preko Upworka.. Dakle ne unošenjem VAT ID na Upwork si samo rješila dio problema da ne moraš sama plaćati PDV na svaku transakciju na Upworku..

Ti i dalje moraš prijaviti prihode poreznoj na sve što ti sjedne na tekući račun.. Zbilja je tome bilo opširno pisano preko nekoliko puta i ne da mi se sada opet sve ponavljati no nekakve smjernice su ti ako zarađuješ više od 10tak tisuća kuna mjesečno onda ti se isplati paušal, za sve niže od toga ne nego plaćaš kako imaš prihode...

Također osobno znam jednu osobu koja je trenutno u postupku sa poreznom i terete je za 450 000 kuna prometa na tekućem kroz zadnjih par godina...
Nije se bavila freelancingom nego preprodajom sa ebaya i internet trgovina ali pitanje je vremena kada će i druge početi češljati...
Pa eto na svatkome je da odluči koliko želi riskirati...
A zasto ga terete, šta nije plaćao porez?
atoni is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:27.