Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Blisko politici

Blisko politici Teme povezane s politikom koje ne spadaju pod ostale podforume

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.03.2016., 18:05   #921
citiram sa facebook stranice udruge za ravnopravno roditeljstvo

Quote:
Od danas se i u Ministarstvu unutarnjih poslova pije iz već poznatih šalica!
Upravo su predstavnici Hrvatske udruge za ravnopravno roditeljstvo Kristijan Nikolić, Ivo Mijat i Zvonko Grgec završili sastanak sa ministrom unutarnjih poslova gospodinom Vlahom Orepićem.
Sastanak smo inicirali povodom brojnih dojava roditelja, prvenstveno očeva , o postupanju policije u situacijama lažnih prijava za obiteljsko nasilje u kojima policija isključivo privodi očeve.
Ministar nas je pažljivo saslušao i pokazao spremnost da se sve nepravilnosti detaljno ispitaju.
Hvala ministru Vlahi Orepiću na brzom i učinkovitom sastanku!
Sjajno ali ipak, čini mi se da malo koristi od toga stotine policajaca su prošle radionice od PRS kako se treba ponašat kod obiteljskog nasilja sumljam da će ministar ovo dalje prenosit policajcima lijepo ih je saslušao ali sumljam da će biti išta od toga, nadam se da griješim
__________________
Obrati se i vjeruj evanđelju
Ako tko misli da je mudar među vama na ovome svijetu, neka bude lud da bude mudar. Jer mudrost ovoga svijeta ludost je pred Bogom. Ta pisano je ; On hvata mudre u njihovom lukavstvu. I opet; Gospodin poznaje namisli mudrih one su isprazne.
dernakamal is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2016., 19:15   #922
Eto i drzavnih poslova - samo za jedan spol.

http://www.monitor.hr/clanci/putem-p...4-zena/164529/
ZloPrase is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2017., 18:06   #923

Saborski odbor upozorio na 'nejednakopravnost očeva': Institucije se prema očevima postavljaju neprijateljski



Na tematskoj sjednici saborskog Odbora za ravnopravnost spolova o »ravnopravnom roditeljstvu«, održanoj u srijedu, upozoreno je na 'nejednakopravnost očeva i prema njima neprijateljski odnos državnih institucija', priopćila je Služba za medije Hrvatskoga sabora.

Predsjednik Hrvatske udruge za ravnopravno roditeljstvo, Oliver Čanić, istaknuo je kako je od osnutka Udruge, prije osam godina, zaprimljeno više od 5000 mailova, dopisa te telefonskih poziva roditelja nezadovoljnih obiteljsko-pravnom zaštitom u Hrvatskoj.

Većinom nam se javljaju očevi, ali i majke, bake i djedovi, a tijekom 2016. obratilo nam se 100 novih roditelja, od čega 93 oca i sedam majci sa svojim pritužbama, istaknuo je Čanić, podsjetivši na glavne pritužbe očeva, koji uz ino ne mogu uopće viđati ili rijetko viđaju djecu.

Očevi, kako je rekao, imaju male šanse da dijete bude njima povjereno na zajednički život; institucije sustava su prema njima neprijateljske, spore, neučinkovite i ne daju im nikakvu potporu u skrbi za djecu, a stručnjaci Centra za socijalnu skrb (CZSS) ih upućuju da se dogovore i kada je očito da s majkom ne mogu postići dogovor, rekao je Čanić.

Ako majka odluči sprječavati kontakte s djetetom, dodao je, u tome ima prešutnu ili aktivnu potporu institucija sustava, centri za socijalnu skrb donose prijedloge i mišljenja, a da nikada nisu vidjeli dijete te ih u odgojno obrazovnim institucijama (vrtići i škole) ometaju u skrbi za djecu na način da im uskraćuju informacije o djeci.

Čanić je upozorio i na vrlo zabrinjavajuće aktualne statističke podatke Državnoga zavoda za statistiku prema kojima u Hrvatskoj u slučaju razvoda 10,33 posto djece biva povjereno očevima, više od 85 posto majkama, a samo kod 3,23 posto djece dodijeljeno je zajedničko skrbništvo.

Istaknuo je i procjenu prema kojoj na području Grada Zagreba svake godine imamo oko 300 'nove djece koja ne viđaju jednog roditelja ili ga viđaju daleko manje od sudske odluke, a na nivou Hrvatske taj podatak doseže brojku od oko 1500 djece svake godine te je u pravilu riječ o ocu kojega djeca ne viđaju'.

Savjetnica pravobraniteljice za djecu Davorka Osmak Franjić istaknula je kako su povrede prava na život uz roditelje i roditeljsku skrb najčešći razlog obraćanja Uredu pravobraniteljice za djecu. Dodala je da su unutar toga najbrojnije prijave koje se odnose na kršenje prava na zajedničku roditeljsku skrb.

Osmak Franjić navodi da razmjere problema najbolje ilustriraju porazni podaci Ministarstva za demografiju, obitelj, mlade i socijalnu politiku, prema kojima u 2015. čak 1.500 djece nije ostvarilo svoje pravo na susrete i druženje s drugim roditeljem ili ga je ostvarivalo u opsegu manjem od onoga određenog sudskom odlukom zbog manipulativnog ponašanja roditelja s kojim djeca stanuju.

Na tematskoj sjednici saborskog Odbora za ravnopravnost spolova o »Ravnopravnom roditeljstvu» raspravljalo se i o raspodjeli vremena koje bi dijete trebalo provesti s jednim i drugim roditeljem nakon narušenog partnerskog odnosa kao i o sudjelovanju djece u sudskim postupcima.


http://www.novilist.hr/Vijesti/Hrvat...a_refresh=true
sunshinestar is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2017., 16:34   #924
Mene cudi da feministice, koje se bore za egalitarnost, nije uznemirio clanak da vlada kani potrositi 400 milijuna kuna zajednickog novca na zaposljavanje iskljucivo jednog spola.

http://www.poslovni.hr/hrvatska/prog...00-zena-329583
ZloPrase is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2017., 16:35   #925
Quote:
thortwins kaže: Pogledaj post
Jesi li ti?

I zašto predmijevaš da je taj kojem se obraćaš u stvari muškarac?

danas je moderno biti "non-binary gender fluid".
Ili u prijevodu - kad mi paše da sam žensko, osjećam se žensko... i obrnuto.
To je tako cool.

Evo, već se može naslutiti veliki porast broja trans osoba čim ponovo počne ova vojna obuka...

Nisam, jer nemam potrebne psihofizičke karakteristike koje se traže od jednog vatrogasca.

Citirani forumaš ima rodno neutralni nick i sliku muškarca na avataru, tako da pretpostavljam da je muškog spola. Ako sam u krivu, forumašica će me ispraviti.
__________________
#HoldMyRakija
Leteća is online now  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2017., 16:44   #926
Quote:
ZloPrase kaže: Pogledaj post
Mene cudi da feministice, koje se bore za egalitarnost, nije uznemirio clanak da vlada kani potrositi 400 milijuna kuna zajednickog novca na zaposljavanje iskljucivo jednog spola.

http://www.poslovni.hr/hrvatska/prog...00-zena-329583
Kao što kaže u članku:

Quote:
Cilj je, dodala je, omogućiti pristup zapošljavanju ženama koje su u nepovoljnom položaju na tržištu rada s naglaskom na žene starije od 50 godina, žene s najviše završenom srednjom stručnom spremom, žene s invaliditetom, žene žrtve trgovanja ljudima, liječene ovisnice, žene žrtve obiteljskog nasilja, beskućnice.

Dakle, riječ je o socijalnom programu kojem je cilj uključivanje ugroženih osoba u tržište rada. Doista ne znam zašto u to nisu uključeni i muškarci.

Zašto se liječeni ovisnici, beskućnici i rehabilitirani obiteljski nasilnici ne bi također mogli baviti brigom o starijim osobama, mogu samo nagađati. Moja pretpostavka je da je to zato što se radi o tipično "ženskom" poslu - mnoge žene odlaze u Italiju raditi kao njegovateljice, no ne znam ni za jednog muškarca koji je to učinio.

Ako bi ti to išta značilo, mogu se založiti za uvođenje rodnih kvota, kako muškarci ne bi bili diskiriminirani u tom segmentu jer smatram da su muškarci i žene jednako sposobni za mijenjanje pelena starijim osobama.
__________________
#HoldMyRakija
Leteća is online now  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2017., 19:07   #927
Quote:
Leteća kaže: Pogledaj post
Dakle, riječ je o socijalnom programu kojem je cilj uključivanje ugroženih osoba u tržište rada. Doista ne znam zašto u to nisu uključeni i muškarci.
Ne znam ni ja, interesantno mi je. I ne mogu se sjetiti ijednog socijalnog programa ikada igdje ikakvog a da bi eksplicitno bio dostupan iskljucivo muskarcima. Mozes li ti?

Stajaznam, beskucnici su skoro iskljucivo muski, program pomoci ali samo *muskim* beskucnicima.

Kao da bi takvo nesto bio skandal, jel. Brzo primijecen i osujecen od svevidece i sveznajuce pravobraniteljice, npr.
ZloPrase is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2017., 19:39   #928
Quote:
ZloPrase kaže: Pogledaj post
Ne znam ni ja, interesantno mi je. I ne mogu se sjetiti ijednog socijalnog programa ikada igdje ikakvog a da bi eksplicitno bio dostupan iskljucivo muskarcima. Mozes li ti?

Stajaznam, beskucnici su skoro iskljucivo muski, program pomoci ali samo *muskim* beskucnicima.

Kao da bi takvo nesto bio skandal, jel. Brzo primijecen i osujecen od svevidece i sveznajuce pravobraniteljice, npr.
Najjache je od svega sto ekipa uopce ni ne shvaca da je rijec o diskriminaciji. To znaci da nije problem u ovom programu, vec je problem puno dublji...sistematskiji.
__________________
Uostalom...smatram da ZAMP treba pohapsiti.
u prolazu is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2017., 20:21   #929
Quote:
ZloPrase kaže: Pogledaj post
Ne znam ni ja, interesantno mi je. I ne mogu se sjetiti ijednog socijalnog programa ikada igdje ikakvog a da bi eksplicitno bio dostupan iskljucivo muskarcima. Mozes li ti?

Stajaznam, beskucnici su skoro iskljucivo muski, program pomoci ali samo *muskim* beskucnicima.

Kao da bi takvo nesto bio skandal, jel. Brzo primijecen i osujecen od svevidece i sveznajuce pravobraniteljice, npr.
I meni je to blesavo. Mislim da je za to kriv 'victim feminism' koji žene automatski doživljava kao slabije i ugrožene. Socijalna pitanja bi trebalo rješavati kao socijalna pitanja, bez diskriminacije po spolu, čak i ako je riječ o tzv. 'pozitivnoj diskriminaciji'.
__________________
#HoldMyRakija
Leteća is online now  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2017., 21:27   #930
Quote:
Leteća kaže: Pogledaj post
I meni je to blesavo. Mislim da je za to kriv 'victim feminism' koji žene automatski doživljava kao slabije i ugrožene. Socijalna pitanja bi trebalo rješavati kao socijalna pitanja, bez diskriminacije po spolu, čak i ako je riječ o tzv. 'pozitivnoj diskriminaciji'.
Eto, jer da ja dodjem i zahtijevam da me se tretira kao slabijeg gdje mi koristi, jaceg gdje mi koristi, i jednakog gdje mi koristi...reklo bi se da mi je cilj...suprotno od ravnopravnosti.
ZloPrase is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2017., 21:30   #931
Quote:
ZloPrase kaže: Pogledaj post
Eto, jer da ja dodjem i zahtijevam da me se tretira kao slabijeg gdje mi koristi, jaceg gdje mi koristi, i jednakog gdje mi koristi...reklo bi se da mi je cilj...suprotno od ravnopravnosti.
Zakasnio si. Prijave za lažne branitelje više se ne primaju.
__________________
#HoldMyRakija
Leteća is online now  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2017., 23:47   #932
hm, dojma sam da se ovdje svi slazemo. Dali ima tko kakav argument "pro" ovom programu zaposljavanja zena?
__________________
Uostalom...smatram da ZAMP treba pohapsiti.
u prolazu is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2017., 10:11   #933
Quote:
ZloPrase kaže: Pogledaj post
Ne znam ni ja, interesantno mi je. I ne mogu se sjetiti ijednog socijalnog programa ikada igdje ikakvog a da bi eksplicitno bio dostupan iskljucivo muskarcima. Mozes li ti?

Stajaznam, beskucnici su skoro iskljucivo muski, program pomoci ali samo *muskim* beskucnicima.

Kao da bi takvo nesto bio skandal, jel. Brzo primijecen i osujecen od svevidece i sveznajuce pravobraniteljice, npr.
Ma, jasno je zasto je to tako u Hrvatskoj. Naprosto zato sto je ovo patrijarhalna drzava u kojoj se jos uvijek poslovi dijele na "muske" i "zenske", pa onda rad u starackim domovima spada u "zenske poslove". Ista je stvar i sa dodjelom skrbnistva nad djecom po defaultu majkama.. U pravosudu inace rade ljudi koji uopce nisu educirani o rodnoj ravnopravnosti, a dobar dio takvih je i u Centrima za socijalnu skrb. Ministrica obitelji nikada ne zove osobe koje se profesionalno bave edukacijom i znanstvenim projektima o rodnoj ravnopravnosti ni u jedan projekt ili akciju ministarstva oko nekog pitanja vezanog uz to podrucje, nego uglavnom zove neke osobe iz odredenih udruga, od koji su prilicno zastupljene one vezane uz U ime obitelji, Željko Markić i slicne likove. Sto onda ocekivati od takve politike u smislu osuvremenjivanja rodnih odnosa na trzistu rada?

A pravobraniteljica cesto vise vodi brige o svojoj tastini nego da se konzultira s nekim tko poznaje to podrucje bolje od nje... Sta ces, u Hrvatskoj je inace tastina najbitnija stvar u politici, pa nam se zato I dogadaju nakaradni potezi...
north wind is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2017., 13:51   #934
Quote:
north wind kaže: Pogledaj post
Ma, jasno je zasto je to tako u Hrvatskoj. Naprosto zato sto je ovo patrijarhalna drzava u kojoj se jos uvijek poslovi dijele na "muske" i "zenske", pa onda rad u starackim domovima spada u "zenske poslove". Ista je stvar i sa dodjelom skrbnistva nad djecom po defaultu majkama.. U pravosudu inace rade ljudi koji uopce nisu educirani o rodnoj ravnopravnosti, a dobar dio takvih je i u Centrima za socijalnu skrb. Ministrica obitelji nikada ne zove osobe koje se profesionalno bave edukacijom i znanstvenim projektima o rodnoj ravnopravnosti ni u jedan projekt ili akciju ministarstva oko nekog pitanja vezanog uz to podrucje, nego uglavnom zove neke osobe iz odredenih udruga, od koji su prilicno zastupljene one vezane uz U ime obitelji, Željko Markić i slicne likove. Sto onda ocekivati od takve politike u smislu osuvremenjivanja rodnih odnosa na trzistu rada?

A pravobraniteljica cesto vise vodi brige o svojoj tastini nego da se konzultira s nekim tko poznaje to podrucje bolje od nje... Sta ces, u Hrvatskoj je inace tastina najbitnija stvar u politici, pa nam se zato I dogadaju nakaradni potezi...
Meni se više čini da ti "poslovi" uopće nisu postojali - jer da jesu, netko bi ih već radio - nego su ih ad-hoc izmislili i onda dekretom dodijelili samo jednom spolu. Jednako tako su mogli izmisliti i neke "tipično muške" poslove, štajaznam, čišćenje ulica, ambrozije, nošenje cigala, whatever i dodijeliti ih onda muškim nezaposlenima. Recimo razvažanje tih nezaposlenih žene po "teško dostupnim i ruralnim područjima", kud ćeš bolje.

E ali bilo bi frke i pitanja tko to žene smatra nepodobnima kad bi izišao oglas "pozivaju se isključivo muškarci na poslove čišćenja ambrozije".

Jedini "argument" koji navode, kako žene među nezaposlenima čine 58% ne objašnjava zašto se na njih troši više od 58% takvog novca.

Al nek su oni kreteni, glupo se troši državni novac na sto načina. Upada u uči što pravobraniteljici, B.A.B.E.-ma, CESI-ju i inim potpuno nepristranim i strahovito osjetljivima na sve rodne neravnopravnosti, koji rade karijeru i bukvalno su im rodne neravnopravnosti "kruh i putar" - ovakva crno-bijela sitnica od skoro pola milijarde kuna nekako promakne.

I to nije prvi put, to je jedan u nizu primjera besplatnih tečajeva, poslova, povoljnijih uvjeta kreditiranja, ovo-ono - s preduvjetom da je osoba žensko.

Nijedno jedino hebeno ništa nikad nigdje nisam vidio, ono - ni čačkalicu, a da se nudi samo muškarcima. Bila bi to diskriminacija, jel, grozimo se toga.

Zadnje uređivanje ZloPrase : 28.07.2017. at 14:19.
ZloPrase is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2017., 14:43   #935
netko ovdje fan Christine Hoff Sommers ili Laci Green?
BlaireWhiteFan is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2017., 15:17   #936
Quote:
BlaireWhiteFan kaže: Pogledaj post
netko ovdje fan Christine Hoff Sommers ili Laci Green?
Ne. Zašto o misliš?
north wind is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2017., 20:17   #937
Quote:
north wind kaže: Pogledaj post
Ne. Zašto o misliš?
to su jedne od najpopularnijih kritičkih feministica trećeg i četvrtog vala, iako je Laci Green tek nedavno pocela biti kritična prema onome sto se dogada sve vise i jace u feministckim krugovima
BlaireWhiteFan is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2017., 21:07   #938
Quote:
BlaireWhiteFan kaže: Pogledaj post
to su jedne od najpopularnijih kritičkih feministica trećeg i četvrtog vala, iako je Laci Green tek nedavno pocela biti kritična prema onome sto se dogada sve vise i jace u feministckim krugovima
Prva je liberalna feministica, a druga uopće nije baš neka feministica, nego prije proponentica sexualne edukacije i prilično površna u tumačenju feminizma.

Zadnje uređivanje north wind : 28.07.2017. at 21:20.
north wind is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2017., 21:24   #939
Quote:
BlaireWhiteFan kaže: Pogledaj post
netko ovdje fan Christine Hoff Sommers ili Laci Green?
Christina ima dobru youtube seriju videa The factual feminist, to volim pogledat, kao i njena predavanja
nisam fan Laci, ni sad kad je navodno "progledala"
Exene is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2018., 20:27   #940
Kako feminizam i feministice gledaju na nejednaku zastupljenost studenata po spolovima?

Prema podacima za 2015. od ukupno upisanih studenata u institucijama visokog skolstva, 56% je pripadalo jednom spolu, a ako se uzmu u obzir samo fakulteti na sveucilisnim i strucnim studijima, taj postotak raste na 59%
https://www.dzs.hr/Hrv_Eng/publication/2015/SI-1546.pdf

Od ukupnog broja studenata koji su diplomirali te godine, brojke su slicne, oko 60% od ukupnog broja su osobe jednog spola.
https://www.dzs.hr/Hrv_Eng/publication/2016/SI-1570.pdf

Jel to premalo, previse, ili je to neki sweet spot?
 
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:56.