Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Blisko politici

Blisko politici Teme povezane s politikom koje ne spadaju pod ostale podforume

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.10.2017., 20:25   #41
Quote:
dk1 kaže: Pogledaj post
ja uopće nisam ljubomoran na hercegovca koji je ostavio leđa po bauštelama pa kupio video rekorder 10 godina prije prosječnog hrvata....
ali jako sam ljubomoran na onoga koji je u titinoj državi studirao agronomiju u novom sadu ( specijalnost šećerna repa) pa u franjinoj dobio sve šećerane u vlasništvo.
kako, zašto? zar nema nitko drugi u ovoj državi da zna napraviti šećer od šećerne repe? postoji li oblast u kojoj hercegovci nisu najbolji stručnjaci?
kako to da se njihov talent, sposobnost ispoljava samo u hrvatskoj?
u bih-šipak, njemačkoj-šipak, americi-šipak
Tuđman, predsjednik, koji je kriv za privatizacijsku pljačku je Zagorac, krivi su Hercegovci, Sanader, premijer, koji je opljačkao državu je Dalmatinac, Hercegovci su krivi
Mesić, predsjednik, koji je po potrebi i ustaša i partizan, kojem je ček "ispao iz džepa" je Slavonac, Hercegovci su krivi.

Gle, gore sam već napisao i ponovit ću, kad se ima nekoga na piku tražit će se bilo što kao dokaz, a lista grijeha je unaprijed sastavljena.

A u BiH je upravo Hercegovina najrazvijeniji kraj
vojvo is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2017., 20:27   #42
Quote:
vojvo kaže: Pogledaj post
Tuđman, predsjednik, koji je kriv za privatizacijsku pljačku je Zagorac, krivi su Hercegovci, Sanader, premijer, koji je opljačkao državu je Dalmatinac, Hercegovci su krivi
Mesić, predsjednik, koji je po potrebi i ustaša i partizan, kojem je ček "ispao iz džepa" je Slavonac, Hercegovci su krivi.

Gle, gore sam već napisao i ponovit ću, kad se ima nekoga na piku tražit će se bilo što kao dokaz, a lista grijeha je unaprijed sastavljena.

A u BiH je upravo Hercegovina najrazvijeniji kraj
pa trebala bi biti najrazvijenija u europi, kakvi talenti tamo rastu...
dk1 is online now  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2017., 21:13   #43
Quote:
u prolazu kaže: Pogledaj post
A ja bi rekao da su najkvalitetniji primjerci homo balkanikusa oni koji kenjaju po tudjim automobilima.
Moja šefica je "kupila" skupi auto tako da joj ga je pola platila firma. Kojoj je gazda član obitelji, a direktor ljubavnik. Ona smatra da se ima pravo praviti važna jer vozi "bolji" auto od drugih. Za mene je ona prototip balkanske kume i serem joj se na njen ponos.

Da si ga je zaradila znanjem, radom, sposobnošću i poštenjem, ja bih joj prva rekla svaka čast.

Inače, nije Mercedes. 😀
__________________
Hazen: "Kad vola stavis u palacu, ne postane on kralj nego palaca postane stala".
shtefy is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2017., 21:57   #44
Quote:
dk1 kaže: Pogledaj post
ja uopće nisam ljubomoran na hercegovca koji je ostavio leđa po bauštelama pa kupio video rekorder 10 godina prije prosječnog hrvata....
A mobitel?

Quote:
dk1 kaže: Pogledaj post
ali jako sam ljubomoran na onoga koji je u titinoj državi studirao agronomiju u novom sadu ( specijalnost šećerna repa) pa u franjinoj dobio sve šećerane u vlasništvo.
kako, zašto? zar nema nitko drugi u ovoj državi da zna napraviti šećer od šećerne repe? postoji li oblast u kojoj hercegovci nisu najbolji stručnjaci?
kako to da se njihov talent, sposobnost ispoljava samo u hrvatskoj?
u bih-šipak, njemačkoj-šipak, americi-šipak
Nema.
Zapravo s obzirom na pasivnost lokalnog stanovnistva...i generalnu sklonost cesanja jaja i cekanja da im sve padne sa neba ( citaj da im drzava pokloni )
....ja sam izrazito zacudjen koliko zapravo malo ti Hercegovci kontroliraju u Hrvata.
__________________
Uostalom...smatram da ZAMP treba pohapsiti.
u prolazu is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2017., 22:00   #45
Quote:
shtefy kaže: Pogledaj post
Moja šefica je "kupila" skupi auto tako da joj ga je pola platila firma. Kojoj je gazda član obitelji, a direktor ljubavnik. Ona smatra da se ima pravo praviti važna jer vozi "bolji" auto od drugih. Za mene je ona prototip balkanske kume i serem joj se na njen ponos.

Da si ga je zaradila znanjem, radom, sposobnošću i poštenjem, ja bih joj prva rekla svaka čast.

Inače, nije Mercedes. ��
Samo sto si ti gore spomenula da je svatko tko vozi malo bolje auto seljak.

Znas sto...ja sam bio potpuno isti kao ti.
Mislio sam da je vozenje neke polovne karampane znak dobrog ukusa i "gradjanstva"....a onda me jednom davno firma poslala u Njemacku "na zapad"..
gdje sam vidio da je tamo najnormalnija stvar voziti solidno auto i da je problem oduvijek bio u meni...i da sam ja ubiti taj koji je balkanski choban koji si nemoze priustiti normalno auto pa je jalan na one koji mogu.
__________________
Uostalom...smatram da ZAMP treba pohapsiti.
u prolazu is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2017., 22:27   #46
Quote:
u prolazu kaže: Pogledaj post
A mobitel?

Nema.
Zapravo s obzirom na pasivnost lokalnog stanovnistva...i generalnu sklonost cesanja jaja i cekanja da im sve padne sa neba ( citaj da im drzava pokloni )
....ja sam izrazito zacudjen koliko zapravo malo ti Hercegovci kontroliraju u Hrvata.
znači, izabrani narod teorija?
dk1 is online now  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2017., 22:32   #47
Quote:
dk1 kaže: Pogledaj post
znači, izabrani narod teorija?
Ma kakav izabrani narod.

Oni koji se ne mogu osloniti na drzavu ce uvijek biti poduzetniji oni koji su se debelo uhljebili i koji jedino sto znaju je cekati da im sve padne sa neba.
Nema to veze sa porijeklom...vec druga generacija hercegovaca je isti k... kao i ostali Hrvati...znaci cmizdre i kukaju kako bi im sve netko trebao pokloniti.
__________________
Uostalom...smatram da ZAMP treba pohapsiti.
u prolazu is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2017., 22:38   #48
Quote:
Novi233 kaže: Pogledaj post
Bilo je uvijek. Samo nije dolazilo do izražaja. Znaš, kao žena, gospođa ima jednog muža, a kurva well..., ou pick a number, ako me shvaćaš.

Na koncu, gradska heroina je međunožjem spasila grad od uništenja. (ali ajd, barem je bila iskrena), za razliku od ondašnjih a i današnjih riječana.
tesko da cete meni koji sam rodjen na susaku govoriti o rijeci i rijecanima...
margaretha geertruda zelle...
takve zene ulaze u legendu...
sta bih ja dao da je neka dala pa da smo se razdijelili bez rata...

nacijonalizam iskrivljuje percepcije...
moje djetinjstvo je bilo jako lijepo...hrvati,slovenci,talijani,bosanci,srbi...
igrali smo se zajedno...i razumjeli...i uvazavali...
postovali smo razlicitosti,koje su nas vise vezale a manje razdvajale...
ucili smo jedni od drugih...
ti ljudi su i danas isti...
to sto se u mome gradu vise ne prica isti jezik i sto me na korzu prepoznaje mali broj ljudi,je demokracija...
a nekad nije bilo tako...
oni koji se osjecaju rijecani,znaju sta je rijeka...
izdrzala je mnoga samaranja i pokusaje podjele...
rugate se stvarima koje nikada necete moci razumijeti...
__________________
divim se zalasku svoje pameti
zalazak pameti is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2017., 22:43   #49
Quote:
u prolazu kaže: Pogledaj post
A mobitel?

Nema.
Zapravo s obzirom na pasivnost lokalnog stanovnistva...i generalnu sklonost cesanja jaja i cekanja da im sve padne sa neba ( citaj da im drzava pokloni )
....ja sam izrazito zacudjen koliko zapravo malo ti Hercegovci kontroliraju u Hrvata.
ili ste slabo informirani ili sarkasticni...
lokalno stanovnistvo je negdje vani,kao i ja sam uostalom...
cista fizika...
tijelo uronjeno u vodu istisne jednaku kolicinu vode svome volumenu...

nekim novim ljudima je 91.data prilika...
nisu je iskoristili...a da su se okoristili,pa to znaju vrapcici na grani...

ne postoji pokret otpora...lokalci ne broje krvna zrnca...
__________________
divim se zalasku svoje pameti
zalazak pameti is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2017., 23:08   #50
Quote:
zalazak pameti kaže: Pogledaj post
ili ste slabo informirani ili sarkasticni...
lokalno stanovnistvo je negdje vani,kao i ja sam uostalom...
cista fizika.....
To je ok.
Oni koji nisu sposobni uspjeti tu moraju svoju srecu pronaci tamo gdje mogu. Kako reces...cista fizika!

Ja sam to isto prosao...kako nisam bio sposoban uspjeti u svom vlastitom kraju morao sam se seliti u Zagreb...da sam i tu zajeba i ja bi negdje vani.

Quote:
zalazak pameti kaže: Pogledaj post
ne postoji pokret otpora...lokalci ne broje krvna zrnca...
O broje itekako.....kako ono... "mobiteli, mercedesi, bijele carape" ...samo sto svoje brojanje trose na jal.
__________________
Uostalom...smatram da ZAMP treba pohapsiti.
u prolazu is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2017., 00:18   #51
Quote:
u prolazu kaže: Pogledaj post
To je ok.
Oni koji nisu sposobni uspjeti tu moraju svoju srecu pronaci tamo gdje mogu. Kako reces...cista fizika!

Ja sam to isto prosao...kako nisam bio sposoban uspjeti u svom vlastitom kraju morao sam se seliti u Zagreb...da sam i tu zajeba i ja bi negdje vani.


O broje itekako.....kako ono... "mobiteli, mercedesi, bijele carape" ...samo sto svoje brojanje trose na jal.
bio sam sposoban 10 godina,a onda me razvalili...pokrali...
previse emotivno za forum...

probao vani i zadovoljan...ispunjen zivot...upoznao neke nove svjetove...

mobiteli nisu statusni simbol...
mercedes je dobar auto za poslovne ljude...
bijele carape su znak raspoznavanja...nije da je to izmisljotina lokalaca...
__________________
divim se zalasku svoje pameti
zalazak pameti is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2017., 00:33   #52
Quote:
u prolazu kaže: Pogledaj post
Sto je netko uspjesniji i sto vise odskace od prosjeka to ga se vise mrzi....na zapadu zidove, u nas Hercegovce a u aziji Kineze.


Ti Hercegovci su valjda 50 godina prije ostatka stanovnista iselili po zapadu i nakon toga poceli sa tog zapada donositi razne predmete koji domorodci nisu posjedovali .....prvo razne mercedese, bmw, pa su onda poceli graditi vece kuce od ostatka puka, da bi na kraju medju prvima donijeli i mobitele.
Nije slucajno da je lokalno stanovnistvo sve te stvari proglasilo "primitivnim"...ukljucujuci i mobitele.


Time je samo pokusavalo zamaskirati vlastitu zaostalost.
Hahaha, za početak nećemo židove i hercegovce stavljati u isti koš jer ih se ne voli iz različitih razloga.
O uspješnosti hercegovaca pak dovoljno govori njihov zaostali krš iz kojeg bježi tko stigne a baš sve čega su se uhvatili u hrvatskoj nosi žig kriminala ili propasti. Eventualno sa židovima imate zajednički neolitski plemenski mentalitet, nemogućnost asimilacije i zazor od običnih poštenih poslova
Hercegovcima je sposobnosti dolaska na neku čelnu funkciju obrnuto razmjerno uspješno i transparentno obavljanje istog-empirijski potvrđeno
Goc-369 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2017., 09:54   #53
Quote:
u prolazu kaže: Pogledaj post
Samo sto si ti gore spomenula da je svatko tko vozi malo bolje auto seljak.

Znas sto...ja sam bio potpuno isti kao ti.
Mislio sam da je vozenje neke polovne karampane znak dobrog ukusa i "gradjanstva"....a onda me jednom davno firma poslala u Njemacku "na zapad"..
gdje sam vidio da je tamo najnormalnija stvar voziti solidno auto i da je problem oduvijek bio u meni...i da sam ja ubiti taj koji je balkanski choban koji si nemoze priustiti normalno auto pa je jalan na one koji mogu.
Možeš mi citirati to gdje piše "svatko"?

A ostalo je neki tvoj traljavi konstrukt da se izvučeš iz dreka u koji si se sam uvalio. Auto je stvar, kupiš ga kad možeš, kakvog možeš i kakvog trebaš za neku svoju svrhu. A cijena i marka te ne čine ni boljim ni gorim čovjekom. Ali ako ga kupiš samo zato da pokažeš selu da možeš, onda jesi krkan i tu nema pomoći.

A ovo za Njemačku (i općenito Zapad) si malo promašio. Ili si se kretao među gastarbajterima.
__________________
Hazen: "Kad vola stavis u palacu, ne postane on kralj nego palaca postane stala".
shtefy is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2017., 12:34   #54
Bih li pretjerao ako bi vas usporedio s pajasenom?
Apsolutno nitko ne bi imao ništa protiv vas da se držite svog staništa i radite ondje što vas volja. Ali kad kao invazivna vrsta prijeđete u tuđe, abnormalno se namnožite i uništavate eko(nomski) sustav a od vas nema neke vajde jer smrdite po mačjoj mokraći, dajete puno dima i trujete zemlju-onda ne čudi što izazivate takvu averziju!?
Goc-369 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2017., 12:48   #55
Quote:
Goc-369 kaže: Pogledaj post
Hahaha, za početak nećemo židove i hercegovce stavljati u isti koš jer ih se ne voli iz različitih razloga.
O uspješnosti hercegovaca pak dovoljno govori njihov zaostali krš iz kojeg bježi tko stigne a baš sve čega su se uhvatili u hrvatskoj nosi žig kriminala ili propasti. Eventualno sa židovima imate zajednički neolitski plemenski mentalitet, nemogućnost asimilacije i zazor od običnih poštenih poslova
Hercegovcima je sposobnosti dolaska na neku čelnu funkciju obrnuto razmjerno uspješno i transparentno obavljanje istog-empirijski potvrđeno
Ja nisam Hercegovac...

Ali vidim da je rijec o snalazljivim i sposobnim ljudima..za razligu od ovih tvojih mlitavaca...
__________________
Uostalom...smatram da ZAMP treba pohapsiti.
u prolazu is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2017., 13:37   #56
Moji mlitavci su držali croatiu proper i sačuvali hrvatsko ime (dok su tvoji preci bili u turskom ili talijanskom vlasništvu), dali najvećeg vođu antifašističkog pokreta u europi (dok su tvog motikama zatukli seljaci na ličkom polju), u jugoslaviji izgradili najjače industrijsko središte (koje su tvoji uništili)
Pitam se tko je ovdje snalažljiv i sposoban, pajasenu
Goc-369 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2017., 13:37   #57
Quote:
zalazak pameti kaže: Pogledaj post
tesko da cete meni koji sam rodjen na susaku govoriti o rijeci i rijecanima...
margaretha geertruda zelle...
takve zene ulaze u legendu...
sta bih ja dao da je neka dala pa da smo se razdijelili bez rata...

nacijonalizam iskrivljuje percepcije...
moje djetinjstvo je bilo jako lijepo...hrvati,slovenci,talijani,bosanci,srbi...
igrali smo se zajedno...i razumjeli...i uvazavali...
postovali smo razlicitosti,koje su nas vise vezale a manje razdvajale...
ucili smo jedni od drugih...
ti ljudi su i danas isti...
to sto se u mome gradu vise ne prica isti jezik i sto me na korzu prepoznaje mali broj ljudi,je demokracija...
a nekad nije bilo tako...
oni koji se osjecaju rijecani,znaju sta je rijeka...
izdrzala je mnoga samaranja i pokusaje podjele...
rugate se stvarima koje nikada necete moci razumijeti...

Kokane, pričaš s riječanom, fetivim.
Iz mog iskustva Rijeka je najbolje usvojila onu dubrovačku maksimu "sa svakim lijepo s nikim iskreno", tako, da u Rijeci, uopće nije bitno što ti netko kaže u facu, bitno je ono što se kaže u četiri zida. A to ne izlazi iz ta četiri zida.
To je realna istina. Odvujek bila i ostala. Obersnolova konfetična multikulturalnost je samo to, šareni konfet.
__________________
----
Novi233 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2017., 14:21   #58
Quote:
Goc-369 kaže: Pogledaj post
Moji mlitavci su držali croatiu proper i sačuvali hrvatsko ime (dok su tvoji preci bili u turskom ili talijanskom vlasništvu), dali najvećeg vođu antifašističkog pokreta u europi (dok su tvog motikama zatukli seljaci na ličkom polju), u jugoslaviji izgradili najjače industrijsko središte (koje su tvoji uništili)
Pitam se tko je ovdje snalažljiv i sposoban, pajasenu
Ajoj pa ti si zagorac!!!
__________________
Uostalom...smatram da ZAMP treba pohapsiti.
u prolazu is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2017., 14:28   #59
Quote:
u prolazu kaže: Pogledaj post
Ja nisam Hercegovac...

Ali vidim da je rijec o snalazljivim i sposobnim ljudima..za razligu od ovih tvojih mlitavaca...
što se ne snađu u hercegovini? njemačkoj? australiji?
zašto se snalaze isključivo u hrvatskoj?
dk1 is online now  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2017., 14:32   #60
Quote:
dk1 kaže: Pogledaj post
što se ne snađu u hercegovini? njemačkoj? australiji?
zašto se snalaze isključivo u hrvatskoj?
Aha...sve su pune socijalne sluzbe po njemackama i australijama hercegovaca.
Snadju se oni i tamo....ali nigdje nemaju slabiju i anemicniju konkurenciju nego u Hrvatskoj.
__________________
Uostalom...smatram da ZAMP treba pohapsiti.
u prolazu is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:51.