Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Blisko politici

Blisko politici Teme povezane s politikom koje ne spadaju pod ostale podforume

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.10.2017., 00:04   #41
Quote:
Imbrek kaže: Pogledaj post
Ključ opstanka i razvoja društva je ljubav prema Bogu, narodu i Domovini. To za neupućene ne znači da se drugi narodi mrze. Nipošto! Već se treba truditi s njima graditi suživot. Ako se to ne dogodi, onda svatko ide svojim putem.
Naravno, međunarodna zajednica u BiH ipak vodi glavnu riječ, ali ono što mi možemo napraviti jest rasti u zajedništvu Hrvata. To nam onda nitko neće moći oduzeti.

Domoljublje odnosno domovinski odgoj je vrlo bitan i primjećujem da ga mnogi nažalost nisu dobili niti su ga tijekom života stekli. Zato bi bilo dobro da se on uvede u hrvatske škole.
Ne obracam se izricito tvom komentaru.

To je tako jadno da jadnije ne moze biti. Cijela oblast tzv. Balkana je upropascena; ne moze da se mjeri ni sa jednim krajem Evrope; valjda i sa mnogim krajevima svijeta. Mentalno, karakterno, privredno...ma sta god hoces. Ali oni i dalje jasu bas na tom konju.

Svaka cast. Mjere u teskoj bijedi kvadrature naroda. Narodi bi se i dalje klali. Ljudi moji, kakva zatucanost. To je samo za plakati...

A da ne govorimo o tome dalje da netko iz takvih krajeva pripada srednjoevropskoj kulturi. Od svega toga nista.
Ravell is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2017., 00:33   #42
Quote:
Samo jako! 1994 kaže: Pogledaj post
zapravo nije. srbi su iz ničega dobili pola bih, alija iz ničega drugih pola. tuđman je mijenjao hrvatsko za hrvatsko...i washington i dayton su faktički kapitulacija gdje nama u bih nisu dani ni osnovni alati za dugoročni opstanak a kamoli za neki prosperitet i razvoj.
kao strana koja je najbolje stajala 95. je jedina strana u minusu i kako stvari stoje jedina optužena za agresiju
zakurac general, zakurac političar, da je umjesto srbije bila neka malo sposobnija država tipa mađarska ili austrija pregazili bi nas ko plitak potok a hrvate bi svijet optužio za agresiju
Tuđman je 95. dobio rat.
Imao je fBiH koja je bila hrvatsko-bošnjačka, u obećanoj uniji s Hrvatskom.
Dakle dobio je pola BiH.
To što su njegovi nasljednici to raspačkali je priča za sebe.
__________________
Hold Infinity in the palm of your hand
And Eternity in an hour
Wikiceha is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2017., 00:43   #43
Quote:
Wikiceha kaže: Pogledaj post
Tuđman je 95. dobio rat.
Imao je fBiH koja je bila hrvatsko-bošnjačka, u obećanoj uniji s Hrvatskom.
Dakle dobio je pola BiH.
To što su njegovi nasljednici to raspačkali je priča za sebe.
...a Gotovina je imao cijenu oko vrata. Znali su koliko vrijedi najveci narodni heroj Hrvata u novijoj povijesti. Pitanje je koja cijena je bila da pljackaju Hrvatsku a da narod to ne primjeti, jer im EU vratila da ga slavi.

Zna se na sta pali hrvatski narod, a sve okolo zaboravi.
Ravell is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2017., 00:49   #44
Quote:
Wikiceha kaže: Pogledaj post
Tuđman je 95. dobio rat.
Imao je fBiH koja je bila hrvatsko-bošnjačka, u obećanoj uniji s Hrvatskom.
.
oprosti ali ovo je tako traljav pokušaj kamufliranja izdaje da mi je čudno kako ti uopće u ovo vjeruješ.


zamisli da je ista stvar urađena s dubrovnikom i pričom o budućoj konfederaciji s crnom gorom ili vukovarom i budućom konfederacijom sa vojvodinom i vidiš koji je to šupljak.
Samo jako! 1994 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2017., 01:15   #45
Quote:
Ravell kaže: Pogledaj post
Ne obracam se izricito tvom komentaru.

To je tako jadno da jadnije ne moze biti. Cijela oblast tzv. Balkana je upropascena; ne moze da se mjeri ni sa jednim krajem Evrope; valjda i sa mnogim krajevima svijeta. Mentalno, karakterno, privredno...ma sta god hoces. Ali oni i dalje jasu bas na tom konju.

Svaka cast. Mjere u teskoj bijedi kvadrature naroda. Narodi bi se i dalje klali. Ljudi moji, kakva zatucanost. To je samo za plakati...

A da ne govorimo o tome dalje da netko iz takvih krajeva pripada srednjoevropskoj kulturi. Od svega toga nista.
Oprosti, ne znam o čemu ti pričaš.
Polazna i završna točka BiH, po njenom Ustavu, da je to država 3 konstitutivna naroda. To znači da svaki od ta tri naroda ima pravo na samoodređenje. Ako meni ne vjeruješ raspitaj se kod drugih što to znači "konstitutivni narod".

Znači, niti jedan od tih triju naroda nema pravo onom drugom određivati sudbinu. Sve se temelji na zajedničkom dogovoru.
Ukoliko bošnjački političari preglasavanjem, neustavno izabiru jednom konstitutivnom narodu njihovog predstavnika, ukoliko provode svoju politiku negirajući jednom narodu postojanje s tvrdnjom da u BiH ne žive Hrvati već "Bošnjaci katolici" onda što se čudiš da je odnos između dva naroda vrlo nepovoljan. Teško je voliti nekog tko ti negira tvoje postojanje, smatra te građaninom drugog reda, nepoštuje tvoja ustavna prava i još ti predbacuje da si ti kriv zbog svega navedenog. Baš krasno, jel' da.

Svoje nezadovoljstvo adresirao si na krivu stranu. Jer (pretpostavljam da si Bošnjak) trebao bi se angažirati kod svojih političara da se poštuje hrvatski narod i njegova ustavna prava pa će onda biti i budućnosti za ovakvu BiH.
Imbrek is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2017., 10:10   #46
Quote:
Wikiceha kaže: Pogledaj post
A ako se BiH bude raspala poput Juge, normalno je da Hrvati uzmu svoj dio.
To je scenarij kojeg ne želim, jer mi se ne da gledati "malu Veliku Srbiju" ili "malu Tursku" u blizini Zagreba, ali ako nejde drugačije.
BiH Hrvatima je cilj pripojiti njihove krajeve RH. To znači podjela BiH, odnosno Srbija na Uni.
Ako želimo spriječiti da se Srbija proširi do Une, onda moramo prestati podržavati BiH Hrvate. Dakle, žrtvovati ih za naš interes.
Ne možeš biti protiv podjele BiH i istovremeno podržavati one kojima je upravo podjela cilj.
tibokca is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2017., 10:35   #47
Quote:
Imbrek kaže: Pogledaj post
Oprosti, ne znam o čemu ti pričaš.
Polazna i završna točka BiH, po njenom Ustavu, da je to država 3 konstitutivna naroda. To znači da svaki od ta tri naroda ima pravo na samoodređenje. Ako meni ne vjeruješ raspitaj se kod drugih što to znači "konstitutivni narod".

Znači, niti jedan od tih triju naroda nema pravo onom drugom određivati sudbinu. Sve se temelji na zajedničkom dogovoru.
Ukoliko bošnjački političari preglasavanjem, neustavno izabiru jednom konstitutivnom narodu njihovog predstavnika, ukoliko provode svoju politiku negirajući jednom narodu postojanje s tvrdnjom da u BiH ne žive Hrvati već "Bošnjaci katolici" onda što se čudiš da je odnos između dva naroda vrlo nepovoljan. Teško je voliti nekog tko ti negira tvoje postojanje, smatra te građaninom drugog reda, nepoštuje tvoja ustavna prava i još ti predbacuje da si ti kriv zbog svega navedenog. Baš krasno, jel' da.

Svoje nezadovoljstvo adresirao si na krivu stranu. Jer (pretpostavljam da si Bošnjak) trebao bi se angažirati kod svojih političara da se poštuje hrvatski narod i njegova ustavna prava pa će onda biti i budućnosti za ovakvu BiH.
Imam ja druge muke u zivotu. Ali i kapiram sta vas muci. To je uzas u kojem krugu vi rotirate.

Prvo bi valjalo da nadjemo zajednicki niveau razgovora. Nije da tvrdim da je moj vrh, a tvoj dno dna. I nadam se da to ne prihvacas kao ironiju ili cinizma sa moje strane. Nije mi to cilj.

Vidis, ali tebi se svasta pricinjava. Ne razumijem se skoro u nikakve deatalje sto se tice Bosnjaka, Bosanaca, Hrvata, Srba u BiH. To me puno i ne zanima. Samo vidim da natezanju na tom prostoru nema kraja. Zato bolje reci ne zelim vise da cujem sta se tamo radi. Da te zaboli glava.

Za malo je falilo da sam se rodio u Njemackoj, gdje sam odrastao. Uostalom moj rodni kraj, koji je vec nastao biti sinonim emigracije, cine Hrvati, Srbi, Cesi i Madjari, pa nadje se i koji Svabo.

Radi neznanja sebi uopste ne uzimam za pravo da se mijesam puno na ovoj temi. Ali je ocigledno da za BiH nema rijesenja. Na tom prostoru usadjeni su interesi i novac velikih igraca. A sve dok se takvi ne odricu svojih interesa od neke svjetlije buducnosti tamo nema nista.

U slucaju da se to jednog dana dogodi, prvo bi politicare, koje vas vrte u krug na cijeloj teritoriji bivse YU,, trebale odgajati i nadzirati da rade u interesu svih naroda. Ali kome ja to pricam, kad je forumasima refleksno i na prvu ruku najbitnije kome koje selo pripada i u rano jutro googlaju saopstenje njihovog vodje o stanju nacije.
Ravell is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2017., 10:44   #48
Quote:
Danchy55 kaže: Pogledaj post
A kada kažeš da je Tuđman htio podijeliti BiH svi se zgražaju i osuđuju odakle ti takve velikosrpske laži (htio je, itekako je htio, dogovor sa Slobom, jer kada se dogovore Srbi i Hrvati na Balkanu ostali šute, a njima, muslimanima eto zemljica Bosna), a ovdje skoro da nema napisa koji ne zagovara raspad i podjelu iste.

Imam jedno pitanje: je li vi to lažete radi nacionalnih interesa, kada je dopušteno obmanjivati, ili u vašem svemiru tvrdnja "Mi smo za BiH kao državu" i tvrdnja "BiH treba podijeliti" savršeno koegzistiraju kao logične i koherentne tvrdnje?

Na koncu, koja je suštinska razlika takve ideje podjele od RSK?
"Dogovor sa Slobom" je mit koji nije utemeljen niti na jednom jedinom cvrstom dokazu iz prakse. Sve sto imamo u vezi toga su price tipa rekla-kazala, cuo sam od ovog ili onog, cuo sam od kumice na placu, prica se po kvartu, pisalo je u Ferealu i slicno. U svih ovih 25 godina jos se nije pojavio niti jedan dokaz koji bi potvrdio tu teoriju.

S druge strane, sve cinjenice na terenu, citava kronologija i svi dogadjaji upucuju upravo na suprotno - nikakvog dogovora nije bilo, a cak i ako je bilo nekakvog pokusaja istog, on je propao i prije nego je poceo otvoreni napad JNA i srpskih snaga na Hrvatsku.

Zadnje uređivanje John_Wayne : 12.10.2017. at 11:03.
John_Wayne is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2017., 11:46   #49
Quote:
Ravell kaže: Pogledaj post
...a Gotovina je imao cijenu oko vrata. Znali su koliko vrijedi najveci narodni heroj Hrvata u novijoj povijesti. Pitanje je koja cijena je bila da pljackaju Hrvatsku a da narod to ne primjeti, jer im EU vratila da ga slavi.
Zna se na sta pali hrvatski narod, a sve okolo zaboravi.
?
Quote:
Samo jako! 1994 kaže: Pogledaj post
oprosti ali ovo je tako traljav pokušaj kamufliranja izdaje da mi je čudno kako ti uopće u ovo vjeruješ.
zamisli da je ista stvar urađena s dubrovnikom i pričom o budućoj konfederaciji s crnom gorom ili vukovarom i budućom konfederacijom sa vojvodinom i vidiš koji je to šupljak.
Dubrovnik i Vukovar su dio same RH, za HB nas je zeznuo Tito (manje-više razlika je banovinska granica).
To Tuđmanove smrti je federacija bila pola-pola, jbg.
Quote:
Smotani2 kaže: Pogledaj post
Zagorje i Međimurje, tele moje.
Ne pratiš dovoljno na nastavi.
Bilo bi dobro da nam se pridruže Istrijani i Riječani.
Pa da vidimo od čega ćete i koga vi, Domoljubi, živjeti.
:ka va:
:m ig:
Znaš onu priču, s ovim se zalažeš za cijepanje RH, što je kažnjivo zakonom
S obzirom da ne voliš RH, nije ni čudno kako ne voliš njene državljane, ni u njoj, a ni izvan nje.
Meni moja znanja omogućuju posao bilo gdje na svijetu, za razliku od tebe koji je studirao što ono točno?
Kad se priča o crkavanju od gladi.
Quote:
tibokca kaže: Pogledaj post
BiH Hrvatima je cilj pripojiti njihove krajeve RH. To znači podjela BiH, odnosno Srbija na Uni.
Ako želimo spriječiti da se Srbija proširi do Une, onda moramo prestati podržavati BiH Hrvate. Dakle, žrtvovati ih za naš interes.
Ne možeš biti protiv podjele BiH i istovremeno podržavati one kojima je upravo podjela cilj.

Ne.
BiH Hrvatima je cilj urediti BiH kao državu da ih nitko ne preglasava i da imaju ista prava kao i ostala dva naroda.
Da ih prestanemo podržavati (a do sada nije baš bilo podrške s naše strane) kroz neko vrijeme bi imali "tursko"-srpsku BiH.
Dakle, ne samo Srbiju na Uni, nego i "Turkmenistan" na brdima oko Dubrovnika.
To je naš interes?
Quote:
Ravell kaže: Pogledaj post
U slucaju da se to jednog dana dogodi, prvo bi politicare, koje vas vrte u krug na cijeloj teritoriji bivse YU,, trebale odgajati i nadzirati da rade u interesu svih naroda. Ali kome ja to pricam, kad je forumasima refleksno i na prvu ruku najbitnije kome koje selo pripada i u rano jutro googlaju saopstenje njihovog vodje o stanju nacije.
Izvan ovog prostora si, ali svejedno soliš pamet?
Ma bravo
Quote:
John_Wayne kaže: Pogledaj post
"Dogovor sa Slobom" je mit koji nije utemeljen niti na jednom jedinom cvrstom dokazu iz prakse. Sve sto imamo u vezi toga su price tipa rekla-kazala, cuo sam od ovog ili onog, cuo sam od kumice na placu, prica se po kvartu, pisalo je u Ferealu i slicno. U svih ovih 25 godina jos se nije pojavio niti jedan dokaz koji bi potvrdio tu teoriju.
S druge strane, sve cinjenice na terenu, citava kronologija i svi dogadjaji upucuju upravo na suprotno - nikakvog dogovora nije bilo, a cak i ako je bilo nekakvog pokusaja istog, on je propao i prije nego je poceo otvoreni napad JNA i srpskih snaga na Hrvatsku.

Imamo samo osobu s velikim obrvama koja je htjela srušiti Tuđmana na sve načine, pa je krenula u širenje očitih laži, odnosno srpske propagande.
__________________
Hold Infinity in the palm of your hand
And Eternity in an hour
Wikiceha is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2017., 11:56   #50
Quote:
peggy-nely kaže: Pogledaj post
Manite se gluposti, jaka BiH je u interesu i RH i Hrvata u BiH, ali nacionalizam je prejak da bi bilo pameti. Jel nam treba još jedna srpska država na granici?
Kritiziraš nacionalizam, a onda sama sve začiniš sve sa jednom nacionalističkom retoričkim pitanjem treba li još jedna srpska država na granici. Jaka BIH ne može biti jaka bez bošnjačkog udjela, a jesi li se onda pitala treba li ti onda jaka bošnjačka država na granici?
__________________
Svijet neće biti uništen od strane zlih ljudi, već od strane onih koji gledaju i ništa ne poduzimaju!
zeljko_ri is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2017., 13:05   #51
Quote:
splitman30 kaže: Pogledaj post
Kakve dozvole za oluju,kakvi bakrači.. o čemu ti pričaš.
Vodio je mudru i uspješnu politiku i pomiri se s tim.
Mileni ostavi se stvari koje ne znaš i ne razumiješ......
__________________

“Religion was invented when the first con man met the first fool.” Mark Twain
kumek is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2017., 13:33   #52
Quote:
John_Wayne kaže: Pogledaj post
"Dogovor sa Slobom" je mit koji nije utemeljen niti na jednom jedinom cvrstom dokazu iz prakse. Sve sto imamo u vezi toga su price tipa rekla-kazala, cuo sam od ovog ili onog, cuo sam od kumice na placu, prica se po kvartu, pisalo je u Ferealu i slicno. U svih ovih 25 godina jos se nije pojavio niti jedan dokaz koji bi potvrdio tu teoriju.

S druge strane, sve cinjenice na terenu, citava kronologija i svi dogadjaji upucuju upravo na suprotno - nikakvog dogovora nije bilo, a cak i ako je bilo nekakvog pokusaja istog, on je propao i prije nego je poceo otvoreni napad JNA i srpskih snaga na Hrvatsku.
Nažalost to je mit i najveća Tuđmanova greška. Nakon što je Alija odbio ponude za vojnom suradnju u Splitu '92. Franjo se trebao dogovoriti s Karadžićem podijeliti BiH i odjebat Muslimane, a ne sa Srbima krenuti u opći rat u BiH i pri tom naoružavati Muslimane, obučavati im brigade na tlu RH i zbrinjavati njihove izbjeglice.
__________________
Pojest',popit' crew
ajme33 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2017., 13:37   #53
Quote:
splitman30 kaže: Pogledaj post
Tuđman i RH su najzaslužniji što BiH uopce postoji.Sjetimo se samo da dok su četnici ravnali hrvatsko Ravno u popovom polju Alija Izetbegovic kaze da to "nije njihov rat".
Kao da je Ravno na Marsu i da ga se to ne tiče.
Upravo je RH zbrinula stotine tisuce BiH izbjeglica po obali,upravo je preko RH išla sva pomoć BiH,upravo je RH pomogla Bihaću da ne postane nova Srebrenica,upravo je RH doprinijela zavrsetku rata u BiH vojnom pobjedom nad cetnicima (nekoliko km pred Banja Lukom) u skladu sa splitskim BiH-RH sporazumom.
Upravo su Hrvati bili kljucni glas na referendumu za samostalnu BiH.

I nakon svega,nakon sve te pomoci,nakon zbrinjavanja stotina tisuca izbjeglih i ranjenih po bolnicama i hotelima RH,nakon svih ulozenih ljudskih zivota u pobjedi nad velikosrpskim osvajacem koliki bezveznjakovic moras biti da popijes velikosrpsku pricu o tome da su Milosevic i Tuđman bili frendovi i dijelili BiH?
Moras biti poprilicno veliki bezveznjakovic da povjerujes u tu pricu, s obzirom na to da sve cinjenice sa terena govore upravo suprotno.
John_Wayne is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2017., 13:38   #54
Quote:
ajme33 kaže: Pogledaj post
Nažalost to je mit i najveća Tuđmanova greška. Nakon što je Alija odbio ponude za vojnom suradnju u Splitu '92. Franjo se trebao dogovoriti s Karadžićem podijeliti BiH i odjebat Muslimane, a ne sa Srbima krenuti u opći rat u BiH i pri tom naoružavati Muslimane, obučavati im brigade na tlu RH i zbrinjavati njihove izbjeglice.
Krasno bi to završilo...srećom nije bio toliko lud.....
__________________

“Religion was invented when the first con man met the first fool.” Mark Twain
kumek is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2017., 13:59   #55
Quote:
John_Wayne kaže: Pogledaj post
Moras biti poprilicno veliki bezveznjakovic da povjerujes u tu pricu, s obzirom na to da sve cinjenice sa terena govore upravo suprotno.
Molim,o kakvim to činjenicama govoriš?
O tome kako bošnjaci svojim glasovima biraju hrvatskog predstavnika.
O tome kako se Hrvatima konstituivnom narodu zabranjuje javni tv kanal na svom jeziku?
O tome kako Bosnjak nekoliko dana pred izbore mjenja nacionalnost i pretvara se u Hrvata iako je do tada bio Bosnjak samo kako bi popunio kvotu Hrvata na izborima?
Krasne cinjenice. Sto bi tek bilo da nisu konstituivni narod strah me i zamisliti.
splitman30 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2017., 14:01   #56
Quote:
kumek kaže: Pogledaj post
Mileni ostavi se stvari koje ne znaš i ne razumiješ......
Javio se tko?
Strucnjak za chemitralese ljude gustere i ostale teorije zavjere..
splitman30 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2017., 14:14   #57
Quote:
splitman30 kaže: Pogledaj post
Javio se tko?
Strucnjak za chemitralese ljude gustere i ostale teorije zavjere..
Mislim da si se ti izgubio u silnim postovima koje pišeš......a u svima sve isto....
__________________

“Religion was invented when the first con man met the first fool.” Mark Twain
kumek is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2017., 14:46   #58
ontopic

Hrvatima samo treba omogućiti da koriste svoja zakonska i Ustavna prava, pravo na TV na svojem jeziku i pravo da si sami biraju predsjednika.

offtopic
Quote:
Smotani2 kaže: Pogledaj post
Zagorje i Međimurje
...

Pa da vidimo od čega ćete i koga vi, Domoljubi, živjeti.
Izrezao sam uvredu koju si uputio forumašu.

Evo ti karta pa prouči malo malo BDP po županijama
https://www.dzs.hr/Hrv_Eng/publicati...s/image002.jpg

Ali ajd mi molim te objansi po čemu je sjeverna Hrvatska posebna?

Krapinsko-zagorska županija, 5. najsiromašnija u Hrvatskoj, je 15% siromašnija od Osječko-baranjske.

Dubrovačko-neretvanska je 15% bogatija od Varaždinske.

A Međimurska i Varaždinska maltene imaju isti BDP kao Osječko-baranjska.

Dakle, iako si u pravu da Varaždinska i Međimurska imaju malo manju nezaposlenost i malo više živu ekonomiju, oni u BDP-u ništa natprosječno ne sudjeluju.
__________________
.
Michael Collins is online now  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2017., 15:13   #59
Quote:
Wikiceha kaže: Pogledaj post
Ne.
BiH Hrvatima je cilj urediti BiH kao državu da ih nitko ne preglasava i da imaju ista prava kao i ostala dva naroda.
Da ih prestanemo podržavati (a do sada nije baš bilo podrške s naše strane) kroz neko vrijeme bi imali "tursko"-srpsku BiH.
Dakle, ne samo Srbiju na Uni, nego i "Turkmenistan" na brdima oko Dubrovnika.
To je naš interes?
Očito ne znaš kako diše većina BiH Hrvata. Krajnji cilj im je biti dio RH (prvo uspostaviti treći entitet, a zatim raditi na njegovom pripojenju RH).
RH nije u interesu da je Srbija na Uni, dakle treba podržati one koji su za cjelovitu BiH, a to su istinski samo Bošnjaci. Bolje i da je cijela BiH “Turkmenistan“, nego da imamo Srbiju na Uni.
tibokca is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2017., 15:16   #60
pripojenje hrvatskoj ne dolazi u obzir zbog srednje bosne. večernji list je prije desetak godina proveo anketu u hercegovini bili se priključili rh, bez srednje bosne. tri četvrtine ispitanika je bilo protiv.

bh hrvati su za hercegbosnu u sklopu BiH

Quote:
Wikiceha kaže: Pogledaj post
?


To Tuđmanove smrti je federacija bila pola-pola, jbg.
federacija pola-pola a bez izborne jedinice tj bez mogućnosti političkog pluralizma, u srednjebosanski kao mješoviti kanton nisu ušle hrvatske općine koje graniče s njim nego su ubačene u bošnjačke kantone, kontra slučajeva nema.
hnž kao drugi mješoviti kanton maltene u granicama velikomuslimanske operacije neretva 93...

znači ili jako glup predsjednik ili izdajnik...ja bi prije rekao ovo drugo jer je gotovo čitav rat jeo aliji iz ruke

Quote:
Michael Collins kaže: Pogledaj post
ontopic

Hrvatima samo treba omogućiti da koriste svoja zakonska i Ustavna prava, pravo na TV na svojem jeziku i pravo da si sami biraju predsjednika.
mislim da je za dugoročni opstanak najbitnija stvar kontrola vlastitog novca i politički pluralizam u vidu izborne jedinice.

predsjednik s ovlastima manjim od kolindinih i televizija su kozmetičke pizdarije

Zadnje uređivanje Samo jako! 1994 : 12.10.2017. at 15:29.
Samo jako! 1994 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:24.