Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.11.2017., 19:20   #41
Možda se netko sjeti napraviti onu smjesu od brašna i vode za lijepiti plakate pa onda premazati valjkom ili kistom po tapecirungu. Trebalo bi držati.
črni is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2017., 19:32   #42
ma kaj se sekirate..meni počelo malo pomalo...prvo po sredini pa se na kraju ko baldahin spustio na sve putnike...lijepo izvadio i bacio plahtu.
uzrok - spužva koja se počela mrvit. sad sam bez toga.
ima neka firma u ZG traže 600kn (svjedoci kažu da izgleda kao da je auto iz tvornice onda). meni puno a nije od presudne važnosti za komfor.
radije sam uložio u nove amortizere danas!
ex conn is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2019., 12:58   #43
razmišljam da sve skupa skinem, očistim i na krov zalijepim karbonsku foliju... kaj mislite o tome, jeli tko probao?
technotronic is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2019., 13:07   #44
Quote:
technotronic kaže: Pogledaj post
razmišljam da sve skupa skinem, očistim i na krov zalijepim karbonsku foliju... kaj mislite o tome, jeli tko probao?
kako misliš sakriti žice od osvjetljenja i sve neravnine na krovu? zvuči interesantno u teoriji, ali nisam siguran u krajnji estetski dojam. također će ti i razina buke biti nešto viša zbog manje izolacije
iznervirani is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2019., 16:55   #45
Seljo ćun!

Poslano sa mog HUAWEI VNS-L21 koristeći Tapatalk
__________________
Pare pokreću svijet, ljude i nogomet..... Parama mo´š kupit sve al nemo´š kupit raju.....
Nalc is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2019., 21:43   #46
"pravi" auti ni nemaju cijeli ovaj komunisticki krov nego neke druge povrsine umjesto njega
MMachéte is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2019., 22:23   #47
Quote:
flint kaže: Pogledaj post
Dakle, identičan problem, samo sam jedan dan osjetio da me nešto dira po kosi, i u roku mjesec dana mi je baldahin visio iznad glave.

Ugl, nakon par telefonskih poziva tapetarima, (cijene za retapeciranje: 600,00 kn + filozofiranje), okrenuo sam se youtube-u.

Sam svoj majstor postupak je uglavnom ovakav:

1) skinuti sve ručke, držače vizira, odmaknuti plastične obloge (na mom autu sam morao skidati i pojaseve za to), odspojiti krovno svjetlo, i na kraju polako izvući školjku kroz gepek (ovo je ujedno i najzajebaniji dio bez da potrgas nesto, definitivno two-man job)

2) odlijepiti ostatak dronjka s krova

3) sa plastičnom kefom za veš isčetkati ostatak futre sa školjke

4) e sad, tip na youtube-u je imao paint-thiner u spreju, ja nisam, samo sam sa krpom sa razrjeđivacem presao preko svega.

5) kanta neostik ljepila (kn 50) + materijal za tapeciranje (kn cca 175 - našao sam identičnu boju i materijal sa slojem spužve ispod - nemoj uzeti nešto pretanko jer ćeš teško izravnati
nabore )

6) namazati ljepilom školjku i polako prijanjati izrezani novi tekstil, (tu neki ravnaju s malom peglom, ja sam ravnao s rukama, nije mi ostalo nabora osim u jednom ćošku 1 i to tam gdje mi je zena pomagala ) ali s time da ostaviš da visi malo preko ruba.

7) kad se zalijepi, presavinuti dijelove preko ruba odrezati višak i zalijepiti i njih.


Sve skupa dva popodneva posla (ostavio sam da se suši jedan dan prije vraćanja u auto)

Stavim slike sutra ako nekog zanima (ili ne vjeruje )
Tako sam i ja uradio i bilo je odlicno.Opisao si bas onako kako treba
Gagonja is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:38.