Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija

Gastronomija Za kuhare i kuharice te one koji to žele postati
Podforumi: Eno i ino, Hrana i zdravlje, Kuhinja bez mesa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.11.2017., 09:22   #281
Meni je jako fino bučino ulje Finta; 110 kuna im je litra
__________________
If you can"t convice them, confuse them...
Mopsly is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2017., 09:58   #282
Potpisujem za Fintu. Najbolje koje sam do sada probala.

Ono kod OPG Moravec mi je close second (oni imaju po 90kn litra)
Magenta123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2017., 15:49   #283
Quote:
bug_lady kaže: Pogledaj post
gdje u Međimurju mogu kupiti dobro kvalitetno ulje? biloo gdje....svjesn sam da košta samo da j puno karaktera a ne suncokreta
Ja sam uzeo u Šenkovcu i super mi je.
__________________
mijenjam se
darac505 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2018., 12:31   #284
Exclamation

na izložbi u Varaždinu 26.05.2018. birana su najbolja bučina ulja SZ Hr, i ovakvi su rezultati:

ŠAMPION IZLOŽBE

Uljara Agroprom Patrčević, Hrvatska

ZLATNA MEDALJA

OPG Gorup Darinka, Hrvatska
OPG Mirjana Jezernik, Hrvatska
OPG Ivica Pozder, Hrvatska
Benjamin Šarkanj, Slovenija
OPG Zlatko Vularić, Hrvatska
Cvetka Bunderla, Slovenija
OPG Milan Grabar, Hrvatska
OPG Dragan Haramustek, Hrvatska
OPG Tamara Tkalec, Hrvatska
OPG Sara Andrić, Hrvatska

gdje potražiti neko od ovih (ili drugih naših najboljih) ulja u Zagrebu?

probala sam pronaći tu info na stranici saveza udruga proizvođača bučinog ulja, ali njima to očito nije logično objaviti.

http://www.varazdinska-zupanija.hr/n...4%8Dinog-ulja/

probala sam i preko stranice proizvodjaca, ali traze da se upit ucini preko kontakt obrasca - koji ne radi
http://www.uljara-patrcevic.hr/index...a-bucinog-ulja
tanveer is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2018., 14:05   #285
potvrđujem da Patrčević ima odlično ulje
ivica1983 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2018., 21:00   #286
Quote:
tanveer kaže: Pogledaj post
OPG Sara Andrić, Hrvatska
Mogu pogledati za ovo ulje jer sam iz Ivanica, pa i poslat postom.
__________________
Ship ahoy!
Swedish is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2018., 22:23   #287
hvala, nadala sam se pronaći prodajno mjesto u Zg, ili potaknuti da neki dućan počne držati bolji izbor naših najboljih ulja, čini mi se da bi to bilo bolje od lova po štandovima i sajmovima. nije ni da fali praznih poslovnih prostora po gradu.
tanveer is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2018., 13:48   #288
Mislim da Patrčević nema prodajnog mjesta nigdje osim na kučnom pragu jer sve ulje koje proizvede uspije prodati na taj način
ivica1983 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2018., 13:13   #289
Gdje u Osijeku ima odlično bučino ulje?
__________________
~fairytales of yesterday will grow, but never die~
Blue Dreams is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2018., 14:04   #290
Quote:
Blue Dreams kaže: Pogledaj post
Gdje u Osijeku ima odlično bučino ulje?
OPG Igor Petričević, Tompojevci, nazovi 098 996 3382 pa se dogovori gdje da ti dostavi, 100kn/L.
Kunguru is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2018., 14:21   #291
Quote:
Blue Dreams kaže: Pogledaj post
Gdje u Osijeku ima odlično bučino ulje?
Opg Biber, kupio danas na sajmu, 90kn, redovno od njih uzimam...
Tunjica is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2018., 21:40   #292
Quote:
tanveer kaže: Pogledaj post
hvala, nadala sam se pronaći prodajno mjesto u Zg, ili potaknuti da neki dućan počne držati bolji izbor naših najboljih ulja, čini mi se da bi to bilo bolje od lova po štandovima i sajmovima. nije ni da fali praznih poslovnih prostora po gradu.
Mozda je malo star post za komentar, nije da ne bih rado da mozemo kupiti dobrih proizvoda svuda gdje se okrenemo, pogotovo u centru, ali placati najam za poslovni prostor za prodaju tako neceg...imo ...tesko se mogu pokriti svi tekuci troskovi.
__________________
"Svi su jednaki, ali neki su jednakiji od drugih." © svinja Napoleon
kajpa is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2018., 22:07   #293


Dizem temu....ima li kakvih novijih saznanja gdje kupiti kvalitetno bucino ulje u Zg? Sajmovi, mozda netko ima neku kumicu na nekom placu i sl.?

Cijena?

Tnx
__________________
"If you suffer, it is because of you. If you feel blissful, it is because of you. Nobody else is responsible, only you and you alone.
You are your hell and your heaven too."
Osho
tetsi is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2018., 22:57   #294
Quote:
tetsi kaže: Pogledaj post


Dizem temu....
Već godinama kupujem bučino ulje OPG Moravec i izuzetno sam zadovoljan. To su poznati proizvođači kozjih sireva. Imaju i svoje buče. Oni ne taje da je njihovo ulje toplo prešano na 110-115 C uz udjel od 10-15% suncokretovog ulja za početak prženja. Ulje im je gusto, viskozno, na bijeloj podlozi kromoksid zeleno i izuzetno aromatično. Prodaju ga na Kvatriću i Dolcu u svojim kioscima-vitrinama gdje su i mliječni proizvodi. Pakirano je u obične plastične boce od 0,5 i 1 l pa ga je doma potrebno pretočiti u tamnu staklenu bocu. Cijena je 90 kn/l.

Ovo ljeto, na Kvatriću, u unutarnjem dijelu tržnice svoj kiosk specijaliziran isključivo za proizvode od buča otvorili su OPG Dobošić - Bučino ulje Tikvarići. Prodaju više vrsta bučinog ulja među ostalim i hladno prešano. Ne znam cijenu jer mi je hladno prešano gastronomski nezanimljivo. Salatno, miješano mi ne valja jer je preslabo. No imaju Zlatno bučino ulje koje je zaista posebno i ne bih ti to riječima znao opisati. Ono se radi na vrlo neuobičajen način. Koštice vodom zagrijavaju na 80 C i prešaju. To ulje je 100% od bučinih sjemenki bez ikakvih dodataka. Za sada probao sam ga na pečenoj hokaido tikvi, na juhi od pečene hokaidice i na raznim salatama među njima i na grah salati. U juhi i na pečenoj hokaidici ostao sam fasciniran dok mi na svježim salatama više odgovara Moravec. U svakom slučaju, treba ga probati. Cijena 1 l u tamnoj stalenki je 130 kn. Imaju pakiranje i na 2,5 i 5 dcl.
Pellaprat is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2018., 11:23   #295
Talking

Quote:
Pellaprat kaže: Pogledaj post
Već godinama kupujem bučino ulje OPG Moravec i izuzetno sam zadovoljan. To su poznati proizvođači kozjih sireva. Imaju i svoje buče. Oni ne taje da je njihovo ulje toplo prešano na 110-115 C uz udjel od 10-15% suncokretovog ulja za početak prženja. Ulje im je gusto, viskozno, na bijeloj podlozi kromoksid zeleno i izuzetno aromatično. Prodaju ga na Kvatriću i Dolcu u svojim kioscima-vitrinama gdje su i mliječni proizvodi. Pakirano je u obične plastične boce od 0,5 i 1 l pa ga je doma potrebno pretočiti u tamnu staklenu bocu. Cijena je 90 kn/l.

Ovo ljeto, na Kvatriću, u unutarnjem dijelu tržnice svoj kiosk specijaliziran isključivo za proizvode od buča otvorili su OPG Dobošić - Bučino ulje Tikvarići. Prodaju više vrsta bučinog ulja među ostalim i hladno prešano. Ne znam cijenu jer mi je hladno prešano gastronomski nezanimljivo. Salatno, miješano mi ne valja jer je preslabo. No imaju Zlatno bučino ulje koje je zaista posebno i ne bih ti to riječima znao opisati. Ono se radi na vrlo neuobičajen način. Koštice vodom zagrijavaju na 80 C i prešaju. To ulje je 100% od bučinih sjemenki bez ikakvih dodataka. Za sada probao sam ga na pečenoj hokaido tikvi, na juhi od pečene hokaidice i na raznim salatama među njima i na grah salati. U juhi i na pečenoj hokaidici ostao sam fasciniran dok mi na svježim salatama više odgovara Moravec. U svakom slučaju, treba ga probati. Cijena 1 l u tamnoj stalenki je 130 kn. Imaju pakiranje i na 2,5 i 5 dcl.
Odlicno, hvala....to se zove iscrpan i temeljit odgovor

Ja ga ugl koristim za hladne salate i juhe...a buce spremam na 100 nacina, od juha, do kiflica i rolada

A i ovaj kozji sir ne zvuci uopce lose...
__________________
"If you suffer, it is because of you. If you feel blissful, it is because of you. Nobody else is responsible, only you and you alone.
You are your hell and your heaven too."
Osho
tetsi is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2018., 17:55   #296
Quote:
Pellaprat kaže: Pogledaj post
Za sada probao sam ga na pečenoj hokaido tikvi, na juhi od pečene hokaidice i na raznim salatama među njima i na grah salati. U juhi i na pečenoj hokaidici ostao sam fasciniran dok mi na svježim salatama više odgovara Moravec.
pellaprat stavi si bučino ulje u krumpir salatu!
__________________
Confluence of sounds
manchild is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2019., 07:20   #297
Bok društvo

kako mi, po ovom vremenu i zimi, nema ljudi od kojih uzimam bučino ulje, trebao bi preporuku za isto na Dolcu.
Ima ih nekolicina po štandovima, ali nekak ne vjerujem nikome sa tim fensi flašama i naljepnicama bla bla...a ne da mi se uzet samo da nekaj uzmem i da platim 80-90kn nekaj kaj mi ne valja ili nije TO.
Pa eto...Dolac isključivo, molim ako netko zna
__________________
Mjesto rođenja: Zemlja, Rasa: čovjek, Politika: sloboda, Religija: ljubav
chillout23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2019., 07:43   #298
Quote:
chillout23 kaže: Pogledaj post
Pa eto...Dolac isključivo, molim ako netko zna
samo tri posta iznad imaš odgovor

Quote:
Pellaprat kaže: Pogledaj post
Već godinama kupujem bučino ulje OPG Moravec Prodaju ga na Kvatriću i Dolcu
Opal Zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2019., 07:46   #299


hvala na brzini

Sad vidim da spominje i toplo i hladno prešana ulja meni treba samo za salate i nikaj više...koje je bolje? Iskreno, nemam pojma kakvo je ovo koje uzimam inače, ali je savršene teksture i okusa, tako da su ga uz mene počeli uzimati i još neki ljudi kojima sam preporučio i dobivam(o) ga po 70kn/1l
__________________
Mjesto rođenja: Zemlja, Rasa: čovjek, Politika: sloboda, Religija: ljubav
chillout23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2019., 10:18   #300
Quote:
chillout23 kaže: Pogledaj post


hvala na brzini

Sad vidim da spominje i toplo i hladno prešana ulja meni treba samo za salate i nikaj više...koje je bolje? Iskreno, nemam pojma kakvo je ovo koje uzimam inače, ali je savršene teksture i okusa, tako da su ga uz mene počeli uzimati i još neki ljudi kojima sam preporučio i dobivam(o) ga po 70kn/1l
Napisao sam da je hladno prešano, bez obzira na visoku nutricionističku vrijednost, meni gastronomski nezanimljivo jer ima vrlo blagi okus. To nije okus bučinog ulja na koji smo navikli. Probaj pojesti sirovu i prženu bučinu košticu i biti će ti jasno o čemu govorim. Kupi Moravca po 90 kn/l, nećeš pogriješiti.
Pellaprat is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:49.