Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Fantastika (SF, fantasy, horror...)

Fantastika (SF, fantasy, horror...) We create Worlds!
Podforum: A Song of Ice and Fire

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.11.2005., 10:39   #41
hjih
 
Odgovori s citatom
Old 12.12.2005., 11:42   #42
Izgleda da se samo meni ne sviđa Lynchov film
Dark Lord is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2005., 22:21   #43
Quote:
Dark Lord kaže:
Izgleda da se samo meni ne sviđa Lynchov film
Onda valjda nisam bio dovoljno jasan što se tiče usporedbe s knjigom, film mrzim. Pogotovu ona sranja kad počnu 'njegovo ime koristiti kao oružje'
__________________
Optimist says this is the best of worlds. Pessimist believes him.
Khan is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2005., 23:47   #44
film je sranje. isto ko i "Odiseja u svemiru".
Em izbaci brdo stvari, niti ti što suvislo objasni, em su puni nekakvih kvazi dubokih misli i rečenica s tri točkice na kraju...
U pravilu me filmovi ostave živčanog (ako sam čitao knjigu) ili zbunjenog (ako je nisam čitao)

eh da, već jedno vrijeme tražim prve tri knjige jihad, crusade, battle.
Shoki is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2005., 16:10   #45
Quote:
Krava kaže:
a peta i šesta nisu prevedene kod nas (Heretics of Dune i Chapterhouse Dune).
ja sam pročitao svih 12 tojest 6 dijelova na našem jeziku (daklem prijevod polarisa iz beograda) daklem prevedeno je

odgovorno tvrdim i subjektivno
da mi je božanski car dine najbolja SF knjiga koju sam pročitao u jednom dahu a kasnije sam je još 2 puta iščitao


DINA

eh kad bi se netko sjetio ekranizirati recimo u 6 filmova kao u stilu gospodara prstenaca
Zeljko81 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2005., 18:59   #46
čk-čk-čekidaut
Shoki is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2005., 01:13   #47
dina je najbolja.
razlog zbog kojeg volim sf!
__________________
Tko pod drugim jamu kopa,
najsladje se smije!
cemo is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2006., 08:43   #48
O Dini...

Quote:
Dark Lord kaže:
Izgleda da se samo meni ne sviđa Lynchov film

Nisi jedini... film je abominacija prirode. Kad sam ga prvi put vidjela bio mi je super, ali onda sam ipak imala 7 godina i to mi je bio početak zaraze dinom. Sljedeći put kad sam ga gledala bila sam uglavnom većinu vremena zgrožena. Molim, Sting kao Feyd... Picard kao Gurney Halleck... ka-ta-stro-fa... I čija je ideja staviti blesavog Kylea McLachlana za Paula? Maj gad...
Pustinjska odijela su im crna, a pijesak bijeli, hmm kako 'neuočljivo'... jedino su im oči dobre.
Što se ne bi moglo reći za seriju, što im učiniše tamo? Zaboravili ofarbat bjeloočnice, ccc...
Exhibit A:




Ali serija je zato po meni bolja od filma (tj obadvije) čisto iz tog razloga što ne možeš napravit od Dine išta smisleno da traje samo 2 sata. Iako je i tamo bilo puno propusta.
Irulan treba bit plava, a ne smeđa ko Julie Cox. Ghanima obratno od toga, i btw ona i Leto II trebaju imat 9, a ne 16 godina... Paul treba imat crnu kosu... ma dobro, to ionako nije toliko važno za knjigu.
Veći propusti: oni Sardaukari u prvoj seriji... halo čemu bi trebali služit oni mlohavi šeširići? Hm da to će im puno pomoći u borbi...
A tek Benegesseritkinje sa onim šišmišarskim krilima na kapama, ili što već... vat d hel?

Super mi je što su uzeli glumce iz Češke za Fremene pa se primjećuje razlika u izgovoru engleskog, i to baš paše jer bi fremenski jezik trebao biti neka mješavina arapskog i slavenskog s engleskim...

Isto sam čitala knjigu na srpskom, i to mi je bilo sasvim okej jer je srpski po meni brutalniji jezik i paše mi radnji... npr "Sad ču da te ubijem..."

Oj Chani, što si ne staviš njenu sliku za av?
__________________
人の日は、草のように。野の花のように咲く。
Camaria is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2006., 18:33   #49
dugo dugo vremena se nisam kretala među ljudima koji su čitali isti žanr kao ja tako da sam uvijek sama istraživala po knjižnicama. i našla sam hrpu zanimljivih naslova...i dina spada u sam vrh. oduševljena sam njome
__________________
You Put A Hex On Me
imago is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2006., 13:14   #50
To bejb!!
__________________
人の日は、草のように。野の花のように咲く。
Camaria is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2006., 21:01   #51
Deep in the human unconscious is a pervasive need for a logical universe that makes sense. But the real universe is always one step beyond logic.

tata
sin Hebert

Brian Herbert je pisao scenarij za filmove.
ne ozbiljne knjige.
Herbert senior je radio obrnuto i zato je njegove knjige gotovo nemoguće prenijeti na film.
__________________
Saće bit bamba ramba.
Krvnik is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2006., 08:34   #52
Sjećate se kad kažu da Paul može bit na više mjesta odjednom? Wtf? Ne sjećam se da je ikad poslje to spomenuto/objašnjeno/dogođeno... točno kad je on bio na više mjesta odjednom? Teleportacija? Koji fak?
__________________
人の日は、草のように。野の花のように咲く。
Camaria is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2006., 10:23   #53
Kvizac Haderah ti znači onaj koji može da bude na više mesta odjednom.

odnosno, Pol Muad'Dib ne može fizički bit na više mesta odjednom, ali može biti u više mogućih dimenzija odjednom.

odnosno, jednostavno rečeno, Kvizac Haderah ti je onaj koji vidi sve moguće budućnosti.
recimo, ti često razmišljaš što bi se desilo da se nisi rodila, ili da dobiješ na lotu, ili da ostaneš doma i gledaš telku, ili što ćeš da dobiješ iz nekog testa koji sutra treba da pišeš.

Pol to sve zna.
i izabire budućnost koju želi. i može da utječe na sve njih. recimo, može da pogleda u budućnosti šta će da bude na pitanjima u testu i može da nauči odgovore na ta pitanja.
ili, može da vidi da će se u njegovo ime da pobiju milijarde ljudi ako ostane na vlasti, pa rađe izabire da ode kao slep čovek u pustinju, odakle se vraća kao propovednik i pokušava da uništi mit o sebi kao o Mesiji.

sestre su pokušavale da ga stvore jer su otprilike želele da predviđa budućnost za njih, ne bi li usmeravale čovečanstvo i sopstveno sestrinstvo u najboljem mogućem smeru.
ali, Kvizac im se oteo s lanca i dao im svog još goreg potomka koji ih je kontrolisao, ali ih nije uništio, jer je znao da će mnogo eona kasnije opstanak čovečanstva da ovisi o sestrama i o njihovom vodstvu.

čitao sam srpsko-hrvatski prijevod pa mi je jezik ostao...
__________________
Saće bit bamba ramba.
Krvnik is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2006., 11:08   #54
Ne moraš mi govoriti što je Kwisatz Haderach, pisala sam maturalnu radnju o tome pa mislim da ipak nešto znam. Ono što sam htjela reći je da je s lingvističkog gledišta formulacija nepravilna.
Ja sam isto čitala hrvatsko-srpski prijevod, tada naime čisto hrvatskog još nije bilo.
__________________
人の日は、草のように。野の花のように咲く。
Camaria is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2006., 11:20   #55
čini mi se da je to prevod po smislu.

dolazi iz Jevrejskog (to su oni šta su imali svoje Raštrkavanje odvojeno od svih ostalih).
uostalom, evo, pa vidi sama...
http://en.wikipedia.org/wiki/Kwisatz_Haderach

inače, nije mi jasno u kojoj si to školi mogla pisati o Kvizacu.
mene su dali da pišem samo o non fikšn autorima.

inače, volim da popričam s cunning linguistima.

__________________
Saće bit bamba ramba.
Krvnik is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2006., 11:46   #56
Quote:
Krvnik kaže:
čini mi se da je to prevod po smislu.
To sad pak nema smisla.
Inače, u gimnaziji. Inače, bila sam lukavo dijete i pisala na engleskom usporedbu knjige i serije Dune.
Fala, no, inače...
__________________
人の日は、草のように。野の花のように咲く。
Camaria is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2006., 12:04   #57
kako nema smisla, srećo Krvnikova?

nit Pol Muad'Dib, nit njegov sinek Leto ne moraju čekati budućnost da bi vidjeli što će se desiti.
mogu prečicom.
samo trebaju prizvati proročansku viziju i videti danas šta će da bude za par eona na bilo kojem mestu u bilo kojoj budućnosti.

dakle, oni mogu u isto vrijeme biti na više mjesta.
mogu u isto vrijeme biti u Sieču i biti u tom istom Sieču za par eona.
mogu u isto vrijeme biti u palati na Arakisu i biti s prvim Ribogovornicama koje odlaze u Raštrkavanje par eona kasnije.

sećaš li se Letovog zatočeništva u Jakarutuu?
kad su ga terali da pije čistu esenciju začina?
kad je gledao onu devojku koja je bila određena da ga čuva.
i u isto vreme je gledao budućnost sebe s tom istom devojkom.

on nije samo gledao tu budućnost, nego ju je i proživljavao.
nešto kao u Matrixu. osećaji, impulsi osetila i sve ostalo mu je bilo stvarno kao da je bio tamo i proživeo sve to, samo što se to u ovoj našoj stvarnosti nikada nije dogodilo.
utoliko oni uistinu mogu da budu u isto vreme na mnogo mesta.
mogu proživeti te budućnosti i ta mesta kao da su tamo.

svataš li sad kretanje bez micanja, koje se toliko puta pominje u filmu?
__________________
Saće bit bamba ramba.
Krvnik is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2006., 15:23   #58

Al nisu odjednom proživljavali više od jedne vizije, dakle nisu bili na dva mjesta odjednom.
Primjer 1: dok Paul gleda u budućnost on ne sudjeluje u stvarnom trenutku iz kojeg je krenuo, sjećaš se kad ga Chani pita: Where do you go when you go away like that?
Primjer 2: za vrijeme posljednjeg fiksa prije bitke za Arrakeen bio je toliko zadubljen da je bio u nesvjesti par tjedana. Po tvojoj teoriji on bi mogao u isto vrijeme igrati se u budućnosti i funkcionirati normalno u onome što se uzme kao točka sadašnjosti.
__________________
人の日は、草のように。野の花のように咲く。
Camaria is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2006., 18:04   #59
kako nisu bili na više mjesta odjednom?

fizički su bili na mjestu gdje su proživljavali viziju, a vizijom bi bili prisutni na bilo kojem mjestu koje bi im u tom trenutku bilo zanimljivo.

meni to zvuči kao da su bili na dva mesta istovremeno.

s tim da su na jednom bili fizički, a na drugom psihički.

da se opet poslužim Matrixom - nije li Neo u istom trenutku bio u Matrici i u stvarnom svijetu?
__________________
Saće bit bamba ramba.
Krvnik is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2006., 11:28   #60
Sad mi se nešto razjasnilo. Po tebi netko je na dva mjesta ako mu tijelo može biti na jednom a um na drugom.
Po meni je to ako mu um+tijelo=cjelina mogu biti/funkcionirati na više različitih mjesta odjednom, nešto kao kad bi se nakratko klonirao.
U redu je, oboje smo u pravu.
__________________
人の日は、草のように。野の花のように咲く。
Camaria is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:10.