Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija

Gastronomija Za kuhare i kuharice te one koji to žele postati
Podforumi: Eno i ino, Hrana i zdravlje, Kuhinja bez mesa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.05.2009., 18:15   #21
Quote:
peroperica kaže: Pogledaj post
kakav philips? pa moulinex ima duguuu tradiciju multipraktika i od kada znam za sebe svi su to imali a sada imam i ja
Pretpostavljam da se voziš u Benz-u, kupuješ samo Motorolu a ovaj post si poslala s Minivaca. Mislim, svaka čast tradiciji ali tehnologojia izrade multipraktika je dostupna i Bušmanima
dajrakije is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2009., 10:48   #22
Quote:
bubica kaže: Pogledaj post
Ako je neki dobar, kojeg ćeš često koristiti, go for it! E da, jako je važno da ga imaš gdje staviti - na dohvat ruke, a ne da ti bude u kutiji, jer ako bude u kutiji koristit ćeš ga neko vrijeme, a onda ti se neće više dati izvlačiti ga, pa sastavljati, pa rastavljati, pa prati...

Ne znam kakvih sad sve ima, vjerojatno su korisni...
to je i moje iskustvo...bila san luda za multipraktikom jer ja san ga najviše namijenila kao sokovnik...
međutim kako sam ga jedina i koristila tako je stajao u kutiji i ja san sve rjeđe i rjeđe ga koristila baš zbog tog sastavljanja i pranja ...i sad je u kutiji i niko ga ne koristi..stoga izbjegavaj ga u kutiji držat!!
cura fina is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2009., 11:41   #23
Quote:
dajrakije kaže: Pogledaj post
Pretpostavljam da se voziš u Benz-u, kupuješ samo Motorolu a ovaj post si poslala s Minivaca. Mislim, svaka čast tradiciji ali tehnologojia izrade multipraktika je dostupna i Bušmanima
ne naravno, ali moulinex je odavni proizvođač aparata za pripremu hrane a osim toga što više to bolje, pa ne znam kako uopće usproeđivati brend koji ima 5 uređaja za tu namjenu i onaj koji ima 15, govorim karikirano...moulinex nema usisivače, nema brijače, nema depilatore, nema skoro ništa glačala, tostera i sličnog, nego baš uređaja za pripremu hrane...to valjda nešto znači
peroperica is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2009., 12:01   #24
Quote:
peroperica kaže: Pogledaj post
ne naravno, ali moulinex je odavni proizvođač aparata za pripremu hrane a osim toga što više to bolje, pa ne znam kako uopće usproeđivati brend koji ima 5 uređaja za tu namjenu i onaj koji ima 15, govorim karikirano...moulinex nema usisivače, nema brijače, nema depilatore, nema skoro ništa glačala, tostera i sličnog, nego baš uređaja za pripremu hrane...to valjda nešto znači
to znači slijedeće:
1. da Philips Hrvatska smatra kako je za Hrvatsko tržište nije potrebno predstaviti više od par modela multipraktika. Na ostalim većim tržištima, Philips ima gro modela multipraktika
2. da proizvođač koji može proizvoditi razne kućanske uređaje ima ili mnogo novaca za kupovinu dijelova kojie slaže pod svojim imenom ili ima mnogo tvornica za dijelove za svoje proizvode. Niti jedno od tog dvoje ne utječe i nemože ništa reći o kvaliteti samih proizvoda
3. Moulinex su Francuzi a Philips Danci. Moulinex je osnovan 1937 a doživio bankrot 2001. Philips je osnovan 1891, odlično posluje i jedan je od najvećih proizvođača elektičnih pomagala.
Meni to govori slijedeće: Philips ima dužu tradiciju, odlično poslovanje i prepoznatu kvalitetu kod kupaca.
Također za Moulinex iovako nisam čuo do pojave Mercatone-a, dok mi je Philips još od djetinjstva bio pojam kvalitetnog kućanskog aparata

eto, tek toliko da objasnim zašto bi ja prije Philips nego Moulinex...
Ges is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2009., 13:43   #25
Quote:
Ges kaže: Pogledaj post
to znači slijedeće:
1. da Philips Hrvatska smatra kako je za Hrvatsko tržište nije potrebno predstaviti više od par modela multipraktika. Na ostalim većim tržištima, Philips ima gro modela multipraktika
2. da proizvođač koji može proizvoditi razne kućanske uređaje ima ili mnogo novaca za kupovinu dijelova kojie slaže pod svojim imenom ili ima mnogo tvornica za dijelove za svoje proizvode. Niti jedno od tog dvoje ne utječe i nemože ništa reći o kvaliteti samih proizvoda
3. Moulinex su Francuzi a Philips Danci. Moulinex je osnovan 1937 a doživio bankrot 2001. Philips je osnovan 1891, odlično posluje i jedan je od najvećih proizvođača elektičnih pomagala.
Meni to govori slijedeće: Philips ima dužu tradiciju, odlično poslovanje i prepoznatu kvalitetu kod kupaca.
Također za Moulinex iovako nisam čuo do pojave Mercatone-a, dok mi je Philips još od djetinjstva bio pojam kvalitetnog kućanskog aparata

eto, tek toliko da objasnim zašto bi ja prije Philips nego Moulinex...

ti si stvarno googlao ili radiš na phillipsu? a molim te nađi mi multipraktik Philips koji se radi u Danskoj? NE, radi se u Kini kao i sve ostalo danas, pa to od kuda je on generalno uopće nema veze s kvalitetom o kojoj pričaš..FYI, radim s malim kućanskim i znam da Moulinex multipraktik dolazi iz Francuske, samo da se referiram na tu vezu Danska i Francuska, a i ovaj bankrot nema veze s vezom (prije svega priključio se grupi Tefal koja je samo dobra referenca u tom lancu), pa koliko je auto kompanija u posljednje vrijeme zatvorila vrata pa to ne znači da nećeš više taj auto kupiti...osobno nemam ništa protiv phillipsa, čak štoviše posjedujem jako puno njihovih uređaja doma (usisavač mali i veliki, peglu, sterilizatore, brijači aparat) ali za kuhinju uvijek biram MOULINEX
peroperica is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2009., 14:06   #26
Quote:
peroperica kaže: Pogledaj post
ti si stvarno googlao ili radiš na phillipsu?
guglao. mene iskreno zabole tko će što kupit i napisao u zadnjoj rečenici da je to moje mišljenje. A ako te ono smeta... pa pati
Quote:
peroperica kaže: Pogledaj post
a molim te nađi mi multipraktik Philips koji se radi u Danskoj? NE, radi se u Kini kao i sve ostalo danas, pa to od kuda je on generalno uopće nema veze s kvalitetom o kojoj pričaš..
to što se nešto radi u matičnoj zemlji firme ne garantira kvalitetu toga. Danas više-manje sve radi u kini. To ne znači da od tamo dolaze nekvalitetne stvari već da je tamo jeftina radna snaga. Drugim riječima, to što je nešto iz kine ama baš ništa ne govori o kvaliteti tog proizvoda
Quote:
peroperica kaže: Pogledaj post
FYI
ne razumijem te facebook kratice...
Quote:
peroperica kaže: Pogledaj post
radim s malim kućanskim
radiš "sa" u stilu da svaki dan s drugim kućanskim aparatom radiš jelo? ili radiš "sa" u stilu da tržiš s njima? Bitna je razlika
Quote:
peroperica kaže: Pogledaj post
i znam da Moulinex multipraktik dolazi iz Francuske, samo da se referiram na tu vezu Danska i Francuska, a i ovaj bankrot nema veze s vezom (prije svega priključio se grupi Tefal koja je samo dobra referenca u tom lancu), pa koliko je auto kompanija u posljednje vrijeme zatvorila vrata pa to ne znači da nećeš više taj auto kupiti...
ovo što si napisala je kao kad se perač prozora prozove "pojačivačem iluminacije" - i dalje radi isto posao samo se tješi drukčijim nazivom; kad bankrotiraš, onda te netko tko ima para može lako kupit. U ovom slučaju je to bio Tefal (a mogao je to bit i Elektrocentar Petek ), no to ama baš ništa ne pomaže činjenici da si bankrotirao... dakle, firma koja bankrotira - firma koja je loše poslovala - firma koja baš ne ulijeva povjerenje (barem meni). Novi poslodavac - novi kapital - moguće povećanje kvalitete (moguće ali ne nužno i sigurno povećanje kvalitete). Dakle, radije vjerujem Philipsu koji konstantno uspješno posluje (napominjem, OSOBNI stav kojim nikog ne nagovaram da kupuje Philips. Što se mene tiče, kupujte Quadro il Vivax, jefitni su! (al ja nebi nikad )
Quote:
peroperica kaže: Pogledaj post
osobno nemam ništa protiv phillipsa, čak štoviše posjedujem jako puno njihovih uređaja doma (usisavač mali i veliki, peglu, sterilizatore, brijači aparat) ali za kuhinju uvijek biram MOULINEX
e upravo to moraš shvatit i iz onoga što ja govorim: osobno nemam ništa protiv Moulinexa, no radije kupim Philips i kao zadovoljan kupac ga preporučim
Ges is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2009., 15:22   #27
Quote:
Ges kaže: Pogledaj post
guglao. mene iskreno zabole tko će što kupit i napisao u zadnjoj rečenici da je to moje mišljenje. A ako te ono smeta... pa pati

to što se nešto radi u matičnoj zemlji firme ne garantira kvalitetu toga. Danas više-manje sve radi u kini. To ne znači da od tamo dolaze nekvalitetne stvari već da je tamo jeftina radna snaga. Drugim riječima, to što je nešto iz kine ama baš ništa ne govori o kvaliteti tog proizvoda

ne razumijem te facebook kratice...

radiš "sa" u stilu da svaki dan s drugim kućanskim aparatom radiš jelo? ili radiš "sa" u stilu da tržiš s njima? Bitna je razlika

ovo što si napisala je kao kad se perač prozora prozove "pojačivačem iluminacije" - i dalje radi isto posao samo se tješi drukčijim nazivom; kad bankrotiraš, onda te netko tko ima para može lako kupit. U ovom slučaju je to bio Tefal (a mogao je to bit i Elektrocentar Petek ), no to ama baš ništa ne pomaže činjenici da si bankrotirao... dakle, firma koja bankrotira - firma koja je loše poslovala - firma koja baš ne ulijeva povjerenje (barem meni). Novi poslodavac - novi kapital - moguće povećanje kvalitete (moguće ali ne nužno i sigurno povećanje kvalitete). Dakle, radije vjerujem Philipsu koji konstantno uspješno posluje (napominjem, OSOBNI stav kojim nikog ne nagovaram da kupuje Philips. Što se mene tiče, kupujte Quadro il Vivax, jefitni su! (al ja nebi nikad )

e upravo to moraš shvatit i iz onoga što ja govorim: osobno nemam ništa protiv Moulinexa, no radije kupim Philips i kao zadovoljan kupac ga preporučim
ko je rekao da mislim da je roba iz Kine nekvalitetna? Nego ti si se pozivao na Dansku (a Philips se ne radi u Danskoj) i Francusku (a Moulinex se tamo radi), i zato to spomenuh. Ja samo želim reći da svaki brend ima nešto u čemu je dobar ili najbolji, možda je to Philips za neke uređaje ali ne za multipaktike, sorry ali to tvrdim iz vlastitog iskustva a bilo bi dobro kada bi netko ko radi s oba uređaja imao nešto za reći iz svojih iskustava ali teško je naći nekoga ko unazad 5 godina ima kakav Philips multiprak jer ga tada gotovo nije ni bilo, barem ja ne pamtim. Ono ko s autima,volvo je znan po limariji ali sigurno ima Benz nešto bolje i nešto radi čega bi uzeo baš njega.eto, nismo tu da zagovaramo brendove neg pomognemo čovjeku koji ne može odlučiti, ali brijem da je on već odustao od naše rasprave pa ću se i ja zahvaliti na (ne)pažnji
peroperica is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2009., 19:55   #28
zna tko kakav dobar multipraktik a da je ujedino i sokovnik - da dijeli vlakna na jednu i sok na drugu stranu...slusam sve prijedloge...danke
__________________
enjoy
Susjed is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2009., 20:53   #29
Quote:
Susjed kaže: Pogledaj post
zna tko kakav dobar multipraktik a da je ujedino i sokovnik - da dijeli vlakna na jednu i sok na drugu stranu...slusam sve prijedloge...danke
https://www.forum.hr/showpost.php?p=18888608&postcount=13

ima točno taj pravi sokovnik što odjeljuje vlakna na jednu a sok na drugu stranu
Ges is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2009., 22:10   #30
Quote:
Ges kaže: Pogledaj post
https://www.forum.hr/showpost.php?p=18888608&postcount=13

ima točno taj pravi sokovnik što odjeljuje vlakna na jednu a sok na drugu stranu
tnx vidio sam taj, medjutim preveliki mi je jer ima i mesoreznicu - a to mi ne treba...znas koji drugi, jednostavniji
__________________
enjoy
Susjed is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2009., 22:36   #31
ne, žalim...
ali ne kužim kak misliš "preveliki"? Dimenzijama samog aparata? inače, najveći nastavak i je taj od sokovnika, tak da nevidim kak bi multipraktik bio manji ak je nastavak za sok velik...
Ges is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2009., 14:59   #32
To ti je super stvar!Osim onog što si sama spomenula, možeš radit i čips.Juuupi!
zool is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2009., 12:24   #33
Kupila Philips multipraktik.
Sad još da skontam kako da ga što bolje iskoristim
Manch is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2009., 14:04   #34
Hoćeš, ne brini. Samo neka ti stoji na radnoj ploči. Jer što god je u kutiji pa treba vaditi i slagati da bi se koristilo, moglo bi ti se uskoro dogoditi da te ne bude volja vaditi van
ta.ja is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2009., 08:54   #35
Ja već dugo imam Electrolux AFP 850, slabo ga koristim, stvar je u tome što sam ga lijena prati
Sokovnik nisam ni isprobala
*MiNa* is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2009., 15:58   #36
Pa lakše je oprati multipraktik, nego sokovnik.

Ja nemam suđericu, ali svejedno sokovnik redovito koristim (i perem)
ta.ja is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2009., 20:36   #37
Zanima me da li je netko upoznat sa mini blenderom ili mini multipraktikom ?

Oblikom i funkcijom više naginje blenderu, blenderu koji ima nož poput multipraktika.
CocoRocha is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2009., 22:06   #38
Imam Gorenje multipraktik (iako mrzim Gorenje uredjaje, jbg dobila ga).
Elem, bucan je, gusce testo nije mogao da zamesi (za pizzu), a kad renda, poprilicna kolicina materijala se baca (tipa santim kackavalja, mrkve, ono sto ne moze da izrenda).

Sto se tice seckanja, bademe i krupnije zrnevlje samelje cas posla, no sitno, kao sto je lan (do sad se najbolje pokazao mlin za kafu), ne moze da isecka.

Imam ovaj.

Sad kujem plan da ga zamenim stapnim mikserom.
lilly53 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2010., 22:31   #39
Quote:
peroperica kaže: Pogledaj post
kakav philips? pa moulinex ima duguuu tradiciju multipraktika i od kada znam za sebe svi su to imali a sada imam i ja, ne znam točno što trebaš ali moj ima i sokovnik i cjedilo agruma i nastavak za tjesto i blender i disk za parmezan, pomfrit, mljevenje mesa....čudo od uređaja.
hej peroperica....koji je tocno tvoj model multipraktika?? moulinex ... koji?
ja ih bas sada gledam sve moguce od moulinexa koje imaju..i nemogu se odluciti...zanima me mozda fp 6031 ili fp 6011...
pa mi molim te napisi koji imas ti!
thx
noone1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2010., 14:20   #40
ja sam kupila ovaj; http://www.emmezeta.hr/bijela-tehnik...oulinex-fp653/
super je što se tiče snage i dodatih dijelova ali je nezgodan kod tih plastičnih dijelova,imam cijelo vrijeme fobiju da će puknuti i neće da radi ako nije svaki komadić plastike u svom utoru.
pa mi sad žao što nisam kupila ovaj http://corbis.hr/proizvodi/mali-kuca...tik-hr-7772-00 (jer je ista cijena u emezzeti kao i onaj gore),isti su dodatni elementi,dim. posude, samo je snaga ovog 700 W a onog gore 850 Wi zato je crveni pobijedio jer prije sam imala gorenjev(mislim 500 W) i kad je gušće tijesto "gušija se",smrdila je paljevina, pa sam ovaj put to htjela izbjeći.
__________________
MOJ ALBUM
Jolanda is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:10.