Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika

Politika Najstariji zanat na svijetu
Podforumi: Parlamentarni izbori 2024. Politička scena, Europska unija, Svijet, Blisko politici, Rat u Ukrajini

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.07.2013., 13:44   #2001
Kako rade tako će i završiti.
__________________
"U šarmantnoj pozi moderni poganac —Najmio ga stranac, da nam metne lanac.Taj klatež, što o pravdi blebeće —On za korist tuđu laže, kleveće."
SKIDAJTE MARASOVCU BAN
Panonicus is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2013., 15:56   #2002
ODBOR ZA MEDIJE ODLUČIO
Radman spašen, dobio tri tjedna za očitovanje!

Saborski Odbor za informiranje, informatizaciju i medije dao je glavnom ravnatelju HRT-a Goranu Radmanu rok od tri tjedna da se očituje o zahtjevu Nadzornog odbora HRT-a za njegovim razriješenjem. Za takvu odluku glasali su članovi odbora iz vladajuće većine, suzdržan je bio predsjednik odbora Laburist Branko Vukšić dok su HDZ-ovi članovi odbora napustili sjednicu prije glasanja


Beus: Neka Radman pozove zaposlenike da prestanu potpisivati peticiju

Na sjednici Odbora za medije HNS-ov Goran Beus Richembergh osvrnuo se i na peticiju podrške Radmanu koja se potpisuje među zaposlenicima HRT-a.
'Nadam se da će se s time prestati jer se to može shvatiti kao vrsta pritiska. Neka Radman pozove da se prestane potpisivati peticija jer će time napraviti štetu i sebi i drugima', rekao je HNS-ovac.


Već na samom početku sjednice vladajuća većina odbila je u dnevni red uvrstiti zahtjev Nadzornog odbora HRT-a za razriješenje glavnog ravnatelja HRT-a Gorana Radmana.

'Minimum političke, pa ako hoćete i ljudske korektnosti bilo bi da se sasluša i druga strana. Dakle, idemo u nekakava radikalna rješenja i osim ovih zaključaka koje smo dobili nemamo drugo ništa', kazao je na samom početku sjednice SDP-ov Šime Lučin zatraživši da se s dnevnog reda skine zahtjev za Radmanovim rješenjem.

Iz HDZ-a je odmah stiglo upozorenje da su poznate sve informacije koje se tiču Radmana. 'Imate nalaz Povjerenstva za sukob interesa, imate nepopunjenu imovinsku karticu i ne vidim što bi novo po tom pitanju trebali saznati. Nema potrebe da zavlačimo stvari. Svi znamo da stanje nije dobro, da je program loš, da se događaju afera za aferom, da imamo sukob interesa, nepopunjene imovinske kartice. Ne kažem da je tu samo problem u glavnom ravnatelju, problem je i u vama kolege (op.a. članovi vladajuće većine) zato što smo se doveli u ovakvu situaciju. I ako to i dalje budemo odgađali da stvari sakrijemo po tepih, to nikome ne koristi, a ponajmanje građanima i javnosti koji HRT plaćaju', kazao je HDZ-ov Jasen Mesić.

Međutim, Lučin je kazao da nitko ne želi 'ništa sakriti pod tepih'. 'Možda će se nešto sakriti pod tepih ako ne saslušamo drugu stranu', kazao je Lučin.

Iako se spekuliralo da se na sjednici odbora neće pojaviti HNS-ov Goran Beus Richembergh koji je prošli tjedan na Facebooku napisao da Radman treba dati ostavku, on se ipak pojavio. Kazao je da i dalje stoji kod toga da je Radman trebao dati ostavku jer 'bi i on na njegovom mjestu to učinio'.

'Smatram da su stvorene okolnosti i da će daljnji rad Radmana biti iznimno otežan ukoliko se ne povuče s tog mjesta. Da je Radman pozvan i da se danas odazvao ne bih imao problema s dnevnim redom kojeg je predložio predsjedavajući, no kao i moji kolege iz SDP-a smatram da se o tako važnom pitanju kao što je razriješenje ne može razgovarati bez onih o kojima se radi, bez da mu se da prilika da se očituje na zaključke NO i na pojašnjenja NO', kazao je HNS-ovac, dodavši da se Odbor za medije prilikom odlučivanja mora voditi svim informacijama.

Kazao je kako ga više od programa restrukturiranja brine program HRT-a 'koji rapidno pada', podsjetivši pritom i da je Programsko vijeće HRT-a odbilo programsku shemu. Beus smatra da je rok za očitovanje pošten prijedlog, ali i pritom napomenuo da unatoč tome što Sabor u ponedjeljak prestaje zasjedati, Vlada može donositi odluke za vrijeme dok parlament ne zasjeda.

Kod vladajućih je pokušala urgirati i HDZ-ova Sunčana Glavak, podsjetivši da se očitovanje druge strane nije tražilo kada se smjenjivala bivša ravnateljica HINA-e Smiljanka Škugor Hrnčević, ali i bivši ravnatelj HRT-a Josip Popovac. 'Ovakvim načinom se produbljuje kriza na našem najvećem javnom servisu jer NO je postupio prema zakonu kojeg ste vi tako zdušno branili i govorili da će on napraviti red na HRT-u. Danas ste u sukobu sami sa sobom. Kakavu poruku šaljemo javnosti? Šaljemo poruku da ljudi ne trebaju poštivati zakon', kazala je Glavak.

Kakva se poruka šalje pokušao je rastumačiti i Jasen Mesić. 'Može se biti u sukobu interesa i može se nepotpuno popunjavati imovinske kartice, može se ići kontra zaključka NO kojeg je izabrala saborska većina. Dakle, sve se može ako informativni program štima i ako je informativni program složen onako da podržava Vladu. I sve ćemo progutati i sve ćemo oprostiti. Pa ako treba čekati jesen i Božić i drugu godinu, sve ćemo to oprostiti, samo da nam informativni program izvještava onako kako izvještava', rekao je Mesić, pokušavajući objasniti zašto vladajuća većina ne želi raspravljati o Radmanovoj smjeni.

Mesić je u ime HDZ-a predložio da se u ponedjeljak sazove nova sjednica i da se do tada Radman očituje no vladajući to nisu prihvatili, pa su HDZ-ovi članovi odbora napustili sjednicu.

Nakon njihovog izlaska Lučin je predložio da Radman dobije tri tjedna za očitovanje, no to je razbijesnilo predsjednika odbora Branka Vukšića. Iako nema ništa protiv da se Radman očituje, Vukšić je kazao da su činjenice poznate - postoji odluka Povjerenstva za odlučivanje o sukobu interesa, sam Radman je priznao da nije prijavio imovinu u Sloveniji i press konferencija na kojoj je novinare nazvao 'zlom' bila je javna.

'Gospodin Beus je govorio da je atmosfera u kojoj Radman radi nemoguća, ali tu atmosferu je stvorio gospodin Radman sam. Ova tri tjedna u kojima se on mora očitovati, to znači da ćemo mi krajem rujna tek raspravljati o tome. Poznajem stanje na HRT-u i kažem vam, imat ćete na svijesti kaos koji se stvara na HRT-u', kazao je Vukšić.

http://www.tportal.hr/vijesti/hrvats...citovanje.html
DJTcro is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2013., 18:09   #2003
Ovoliko gnjusobe je teško provariti.
Dno dna.
__________________
"U šarmantnoj pozi moderni poganac —Najmio ga stranac, da nam metne lanac.Taj klatež, što o pravdi blebeće —On za korist tuđu laže, kleveće."
SKIDAJTE MARASOVCU BAN
Panonicus is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2013., 18:46   #2004
Quote:
Panonicus kaže: Pogledaj post
Ovoliko gnjusobe je teško provariti.
Dno dna.
Tako vam i treba. EU nema nadležnosti nad hrvatskim javnim servisom. To Kukurikavci znaju i zato postavljaju svoje kadrove. Imaju i pravo.
Desnica je na medijskom planu toliko jadna i šugava, da ih popovi trebaju štiti (Miklenić i Šola).
A vi desničari kmečite i kukajte, jer se niste uspjeli izboriti za svoju televiziju.... Sami ste krivi...

Zadnje uređivanje DJTcro : 11.07.2013. at 19:02.
DJTcro is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2013., 19:08   #2005
Quote:
DJTcro kaže: Pogledaj post
...
A vi desničari kmečite i kukajte, jer se niste uspjeli izboriti za svoju televiziju....
Kak to misliš? Još jednu, ali desnu, javnu TV, koju bi isto financirali svi građani RH? Podsjeti me, kad je to bila opcija, pa se "desničari nisu uspjeli izboriti" za nju?

Iako - da, imaš pravo. Desničari su seronje koji su, želeći se umiliti "gospodarima svemira", poštedili i peruškom mazili kadrove koje je trebalo metlom pomest na medijsko smetlište. Pa su od flasteraša dobili ono što je svatko s imalo razuma jedino mogao i očekivati.
__________________
Danas nema Drugoga kao izrabljivača koji nas tjera na rad i iskorištava. Danas sami sebe samovoljno izrabljujemo i pritom vjerujemo da se ostvarujemo. Danas se ostvarujemo na smrt. Optimiziramo se na smrt. U tom kontekstu nikakav otpor ni pobuna, nikakva revolucija nisu mogući.
Byung-Chul Han - filozof, kulturni teoretičar
Špranja is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2013., 19:11   #2006
Sola nije svecenik...

Pokrenut je postupal protiv Karoline Vidovic Kristo, poradi istupanja na nekim javnim tribinama u Njemackoj...

Zasto se ne pokrene potupak protiv Ace Stankovica i Zoke Jovanovica Sprajca poradi istupanja u prilog pederske parade?
__________________
Francisco Román Alarcón Suárez, 21 de abril de 1992, Benalmádena, Málaga, mejor conocido como Isco...
Smislio sam potpis, možda nije za javnost,
al jebala vas vaša rodna ravnopravnost
IscoAlarcon is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2013., 19:20   #2007
Quote:
DJTcro kaže: Pogledaj post
Tako vam i treba. EU nema nadležnosti nad hrvatskim javnim servisom. To Kukurikavci znaju i zato postavljaju svoje kadrove. Imaju i pravo.
Desnica je na medijskom planu toliko jadna i šugava, da ih popovi trebaju štiti (Miklenić i Šola).
A vi desničari kmečite i kukajte, jer se niste uspjeli izboriti za svoju televiziju.... Sami ste krivi...
Pretpostavljam da si mi ti izbrisao upis o "nedodirljivom detetu Partije",a sada pišeš ovo. Koga ti zafrkavaš?

HRT je televizija svih nas,tj.svi ju plaćamo,ali koristite ju samo vi ljevičari.

Nije to ništa novo,tako je to svugdje u svijetu i ne samo po pitanju televizije.
Humphrey is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2013., 19:21   #2008
Quote:
Špranja kaže: Pogledaj post
Kak to misliš? Još jednu, ali desnu, javnu TV, koju bi isto financirali svi građani RH? Podsjeti me, kad je to bila opcija, pa se "desničari nisu uspjeli izboriti" za nju?

Iako - da, imaš pravo. Desničari su seronje koji su, želeći se umiliti "gospodarima svemira", poštedili i peruškom mazili kadrove koje je trebalo metlom pomest na medijsko smetlište. Pa su od flasteraša dobili ono što je svatko s imalo razuma jedino mogao i očekivati.
Pa imali su nekoliko šansi televizijske koncesije dati svojim ljudima. No nisu to uradili. Zato sada imamo kanale DomaTV i RTL2, koji nisu ništa novog uveli u tv tržište osim repriza.

Tko HDZu smeta da od HRT2 napravi konzervativni javno-privatni kanal, koji bi dobivao recimo 100 milijuna kn godišnje od preplate?

Zadnje uređivanje DJTcro : 11.07.2013. at 19:33.
DJTcro is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2013., 19:21   #2009
Quote:
IscoAlarcon kaže: Pogledaj post
Sola nije svecenik...

Pokrenut je postupal protiv Karoline Vidovic Kristo, poradi istupanja na nekim javnim tribinama u Njemackoj...

Zasto se ne pokrene potupak protiv Ace Stankovica i Zoke Jovanovica Sprajca poradi istupanja u prilog pederske parade?
Moderator ti je već dao odgovor, HRT je njihova televizija,a na njihovoj televiziji njihova pravila.
Humphrey is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2013., 19:23   #2010
Quote:
IscoAlarcon kaže: Pogledaj post
Sola nije svecenik...

Pokrenut je postupal protiv Karoline Vidovic Kristo, poradi istupanja na nekim javnim tribinama u Njemackoj...

Zasto se ne pokrene potupak protiv Ace Stankovica i Zoke Jovanovica Sprajca poradi istupanja u prilog pederske parade?
Bivši svećenik.

Ne znam zašto. Možda zato što gospoda imaju zaštitu od civilnih udruga i HNDa.
DJTcro is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2013., 19:35   #2011
Zašto HRT u najavi ignorira najveće uhićenje za zločine nad Hrvatima u zadnjem desetljeću?

Sad je bila vijest, ali ovo je ipak prvorazredni događaj
__________________
.
Michael Collins is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2013., 19:39   #2012
Quote:
DJTcro kaže: Pogledaj post
Tako vam i treba. EU nema nadležnosti nad hrvatskim javnim servisom. To Kukurikavci znaju i zato postavljaju svoje kadrove. Imaju i pravo.
Desnica je na medijskom planu toliko jadna i šugava, da ih popovi trebaju štiti (Miklenić i Šola).
A vi desničari kmečite i kukajte, jer se niste uspjeli izboriti za svoju televiziju.... Sami ste krivi...
Ovaj post ću sačuvati.
Za podsjećanje u budućim vremenima.
Dali smo prigodu pokajanja i normalnog rada.
Iznevjerili su to.
Odgovarat će.
__________________
"U šarmantnoj pozi moderni poganac —Najmio ga stranac, da nam metne lanac.Taj klatež, što o pravdi blebeće —On za korist tuđu laže, kleveće."
SKIDAJTE MARASOVCU BAN
Panonicus is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2013., 19:42   #2013
Quote:
DJTcro kaže: Pogledaj post
... Ova tri tjedna u kojima se on mora očitovati, to znači da ćemo mi krajem rujna tek raspravljati o tome. Poznajem stanje na HRT-u i kažem vam, imat ćete na svijesti kaos koji se stvara na HRT-u', kazao je Vukšić.

http://www.tportal.hr/vijesti/hrvats...citovanje.html
A placa ide
GO ide
Ma ljudi, tko to sve more platit

A zanimljivo je kako se krsenje i nepostivanje zakona, te uzurpiranje javne TV smatra uspjehom!?
Jos se pita zasto desnicari nisu uzurpirali javni servis naroda u RH
__________________
"Life", said Marvin, "Don't talk to me about life"
I ja bih marasovca nazad
Grugru is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2013., 19:47   #2014
Quote:
Humphrey kaže: Pogledaj post
Pretpostavljam da si mi ti izbrisao upis o "nedodirljivom detetu Partije",a sada pišeš ovo. Koga ti zafrkavaš?

HRT je televizija svih nas,tj.svi ju plaćamo,ali koristite ju samo vi ljevičari.

Nije to ništa novo,tako je to svugdje u svijetu i ne samo po pitanju televizije.
Nisi me potpuno shvatio.

Nisam ti ja ništa izbrisao i nisam ti ja adresa gdje bi se tužio što trebaš gledati ovakvo kadroviranje na Prisavlju.

Evo kod desnice omraženi Šprajc je sada postao, slušaj, šef Informativnog medijskog servisa, koji će kontrolirati informativni program HTVa, Hrvatskog radija i NMHRTa.
Ako vam Šprajc toliko smeta, što ne biste lijepo digli Vaše stražnjice i mirno prošetali do Prisavlja?

Samo mi ide to Vaše gunđanje na živce, od koje nemate nikakve koristi.

Zadnje uređivanje DJTcro : 11.07.2013. at 20:35.
DJTcro is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2013., 19:50   #2015
Quote:
Panonicus kaže: Pogledaj post
Ovaj post ću sačuvati.
Za podsjećanje u budućim vremenima.
Dali smo prigodu pokajanja i normalnog rada.
Iznevjerili su to.
Odgovarat će.
Jel se to ljutiš na mene? Ovo što pišem je krajnje dobronamjerno.
DJTcro is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2013., 19:56   #2016
Quote:
DJTcro kaže: Pogledaj post
Vidim nisi me potpuno shvatio. Ne zastupam ja ni ljevicu ni desnicu.
Samo mi ide to Vaše gunđanje na živce.

Nisam ti ja ništa izbrisao i nisam ti ja adresa gdje bi se tužio što trebaš gledati ovakvo kadroviranje na Prisavlju.

Evo kod desnice omraženi Šprajc(-Jovanović) je sada postao, slušaj, šef Informativnog medijskog servisa, koji će kontrolirati informativni program HTVa, Hrvatskog radija i NMHRTa.
Ako vam Šprajc toliko smeta, što ne biste lijepo digli Vaše stražnjice i mirno prošetali do Prisavlja.
Nitko ovdje ne gunđa. Već ukazuje na totalnu politizaciju HTV-a.
Šetnja do Prisavlja košta,barem nas sa istoka, a nema joj svrhe.
__________________
"U šarmantnoj pozi moderni poganac —Najmio ga stranac, da nam metne lanac.Taj klatež, što o pravdi blebeće —On za korist tuđu laže, kleveće."
SKIDAJTE MARASOVCU BAN
Panonicus is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2013., 19:57   #2017
Quote:
DJTcro kaže: Pogledaj post
Jel se to ljutiš na mene? Ovo što pišem je krajnje dobronamjerno.
Gdje pronalaziš ljutnju.
Najavljujem budućnost, blisku.
__________________
"U šarmantnoj pozi moderni poganac —Najmio ga stranac, da nam metne lanac.Taj klatež, što o pravdi blebeće —On za korist tuđu laže, kleveće."
SKIDAJTE MARASOVCU BAN
Panonicus is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2013., 20:00   #2018
Quote:
Panonicus kaže: Pogledaj post
Nitko ovdje ne gunđa. Već ukazuje na totalnu politizaciju HTV-a.
Šetnja do Prisavlja košta,barem nas sa istoka, a nema joj svrhe.
Pa dobro, zar desne stranke nemaju infrastrukturu, da mirno i dostojanstvo prošetaju do Prisavlja? Čemu služi stranačka mladež?

Što bi falilo, da recimo stranačka mladež HDZa, HSSa, Hrasta, HSPa i HSP ASa samo sa hrvatskim zastavama prošetaju kroz Prisavlje? To bi im bilo bolje, nego da kucaju pluseve i minuse na portalu 24sata ili Večernjeg....
DJTcro is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2013., 20:01   #2019
Quote:
Michael Collins kaže: Pogledaj post
Zašto HRT u najavi ignorira najveće uhićenje za zločine nad Hrvatima u zadnjem desetljeću?
Zato jer to nije vijest za HRT koja zaslužuje da ide u najavi.

I kolega moderator je u pravu, Sanader/Kosor HDZ je imao i škare i sukno i mogao prekrojit, raskrojit, rastrojit, ustrojit, postrojit - kako god - uredit javnu TV po svojem ukusu, ali nije nego se dopuštalo kako je netko primjetio flasteraše da i u njihovom mandatu rade isto što rade i sada ali uz političku potporu i mutnog ali ideološki podobnog ravnatelja.

Kad kukarače sjašu s vlasti, ako ima mrvu inteligencije Karamarko će počistit HRT ne s metlom nego ognjem i mačem
Samwell Tarly is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2013., 20:01   #2020
Quote:
DJTcro kaže: Pogledaj post
Tako vam i treba. EU nema nadležnosti nad hrvatskim javnim servisom. To Kukurikavci znaju i zato postavljaju svoje kadrove. Imaju i pravo.
Desnica je na medijskom planu toliko jadna i šugava, da ih popovi trebaju štiti (Miklenić i Šola).
A vi desničari kmečite i kukajte, jer se niste uspjeli izboriti za svoju televiziju.... Sami ste krivi...

Ne brini, kad pobijedimo na sljedećim izborima, čistke na HRT-u biti će strašne. Nadam se kako će Karolina Vidović - Krišto biti nova ravnateljica i znati prepoznati koji kadrovi su ideološki podobni za rad na hrvatskoj javnoj televiziji.
Ustrajanje ljevice na zaštiti Radmana će nam jako olakšati taj posao, imat ćemo dobar povod za smjene i reforme na HRT-u.
Kanzas is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:38.