Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.10.2011., 15:17   #21
Quote:
ornella kaže: Pogledaj post
Što misliš jel se isplati pogledati.....inače mi imamo kuću (doduše 25 km od zd) pa ne trebam sve seliti...onako stan mi treba za zimsli period da ne vozim tri puta u Zadra umjesto ja jednom......

A tiz....provjereno??????.... meni je lik pokazivao 3ss u onoj zadnjoj izgrađenoj zgradi i držao se 1900 eura...samo što sam ja stvarno ostala razočarana za tu lovu.
čula sam neki dan. 1550 ako odmah platiš. oni su u komi,to znam iz pouzdanog izvora.

odi pogledat stan obavezno. ja i muž smo visoki jako i trebamo puno mjesta pa smo zato odustali. ako ti jedna kupaona nije minus, i mini kuhinja,

dalo bi se uvalit stol u dnevni, iako je i on relativno malen.
Blackie is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2011., 15:24   #22
:)

ma mene najviše brine ovo jedno kupatilo (u kući svako ima svoje)...i tu bi vjerovatno vadila kadu van....kad obiđem javim ti.

Inače tiz-ovi stanovi jesu veći, ali me odbija što ima malo stanara i vjerovatno su režije velika stavka.
__________________
ornella
ornella is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2011., 15:42   #23
Quote:
ornella kaže: Pogledaj post
ma mene najviše brine ovo jedno kupatilo (u kući svako ima svoje)...i tu bi vjerovatno vadila kadu van....kad obiđem javim ti.

Inače tiz-ovi stanovi jesu veći, ali me odbija što ima malo stanara i vjerovatno su režije velika stavka.
meni malo stanara nije minus

aj javi, baš me zanima kako je to prošlo
Blackie is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2017., 16:59   #24
evo da malo dignem temu iz mrtvih..zna li itko kakva je sada situacija sa novogradnjom u zadru tj. ima li preporuke za neki stan
chosen is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2017., 18:41   #25
Dosta malih zgradica, 6-8 stanova, je u izgradnji.Cijena ovisi o lokaciji, a opremanje i stil gradnje vrlo slično.Za kvalitetu gradnje moraš obilaziti dok se gradi jer kad je završeno i ušmikano ne kuži se dok nije jača kiša.
Od većih objekata- bivša Tvornica kruha je na čekanju.Trebaju srušiti ovaj dio što su sagradili jer je ona poplava uništila temelje i nosive grede.Euroherc je odbio isplatiti osiguranje pa se ide na sud.
Ima još i visokogradnja kod bivšeg Bagata, pola stanova za sindikate pola komercijala.
Inače onaj potop je otkrio da dosta novogradnje ima problema sa hidroizolacijom i oborinskim vodama.
Big chill is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2017., 02:01   #26
Gledam u zadnje vrime oglase pa bi treba uskoro krenit zvati prodavatelje..U bivšoj tvornici kruha su rasprodani svi stanovi one kvadrature koju ja tražim(cca 40m2),ex bagat također osim jednog za koji je cijena 2000e m2 što mi je previše..prve 3 zgrade na ex bagatu su imale cijenu 1650m2 ako me sijećanje dobro služi..Inače uređuje se teren do ove 2 nove zgrade pa pretpostavljam da bi tu mogli počet gradit također 2 nove uskoro..a ove manje zgrade od nepoznatih investitora i izvođača me uvik bilo strah uzimat ali morat ću i to uzet u obzir kad nema baš neke ponude..
chosen is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2017., 08:44   #27
Ispod crkve na Belafuži se isto počinje graditi 90- tak stanova(Lignum).Ali mene bi zvona crkve vjerovatno izludila.
Malih zgradica ima dosta kvalitetnih, pogotovo ako će investitor ili netko njegov živjeti u njima.
Možeš sudjelovati prilikom izgradnje da ti pregradne zidove stave kako hoćeš,sanitarije,pločice,parket koje sam izabereš (razliku sam doplatiš).
Rizik je da platiš unaprijed.

Zadnje uređivanje Big chill : 09.11.2017. at 09:16.
Big chill is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2017., 21:00   #28
Kod malih zgradica obratite pažnju na mikrolokaciju. Većina ih je na Plovaniji, koja je urbanistički kaos.
Povezano s time, postoji problem sa odvodnjom oborinskih voda. Što se jako dobro vidjelo prije 2mj kod poplave.

Trebalo bi potražiti kombinaciju investitor-izvođač koji su već napravili neke objekte da se vidi kako to izgleda nakon 2-3god.
Zatim ciljati na stan koji je u izgradnji, da vidiš kvalitetu radova i materijala. Npr, na Plovaniji, 2 zgrade jedna do druge, jedna ima punu betonsku ploču druga Fert.
Pa onda deblina izolacije, način grijanja (uglavnom klima,ali neki imaju dimnjake + šupa, a neki nemaju). Ako nemaš dimnjak, a tanja izolacija i lošija orjentacija= zimi osvježavajuća atmosfera u stanu.

Npr, ako zgrada nema predviđen dimnjak, vjerovatno bi mogao dogovoriti i doplatiti izgradnju ako ga želiš. Ako je stan gotov, kasno je za dogradnju dimnjaka.

Recimo ja bi obratio pažnju i na planiranu vanjsku stolariju. U pravilu se ugrađuju profili jeftinijih razreda. Česta je i ugradnja najjeftinijeg stakla (koje nema low-e premaz) i mislim da niti ne zadovoljava današnje standarde i pravila, al to nitko ne provjerava.
baustelac99 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2018., 15:51   #29
U Zadru se mali stanovi u novogradnji prodaju i rezerviraju i prije nego se počne sa gradnjom, tako da treba biti sreće.

Što je sa projektom stambenog naselja na Mocirama,kad bi moglo krenuti u realizaciju?
vannia is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2023., 11:19   #30
Pozz,trenutno sam u fazi kupnje stana,da li netko ima iskustva sa investitorom Trigon d.o.o (vlasnik Zorzi Paro Vidulin)u Zadru?
Gogy1007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2024., 15:28   #31
Thumbs up Zadar - Stanovi na Poluotoku

Gospodo - molim vase misljenje/savjete na bilo koje od pitanja dole:

Vec neko vrijeme gledam da kupim stan u gradu na obali (da zivim tamo ne da izdajem) i do sada mi se najvise svidja Zadar. Ali, sa ustedjevinom i kreditom jedva mogu da priustim stan i cijene samo idu gore (bar na oglasima, ne znam koja cijena je realizirana).

1. Od ljudi koji zive u Zadru - kakvo je vase misljenje o zivotu u Zadru kada se usporedi u drugim vecim gradovima HR..posebno o zivotu mladje porodice sa djecom tijekom i poslije turisticke sezone?

2. Procitao sam da Zadar postane "ghost town" poslije turisticke sezone - nije mi se cinilo tako u prolazu - sto vi mislite a posebno o poluotoku?

3. Stanovi na poluotoku su tipicno preko 4k/kvadratnom metru - da li je zaista to realizirana cijena? Posto su vremena kakva jesu i treba mi stan, da li 3k/metru kao ponuda ima sanse?

4. Da li u Zadru ima kvart u kojem ima sve dostupno citavu godinu i da ima slicne karakteristike kao poluotoka (restorani, kafici, ljudi citavu godinu)?

Hvala!
MrBananko is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2024., 23:21   #32
Vjerovatno jedini kvart u Zadru di nebi tija živiti je poluotok (Ljeti prenapučen, bučan i za normalan obiteljski život jako loš, dok zimi nema ničega)
Zadar nije velik i sve ti je sa autom u 10-15 minuta. Kvartovi kao voštarnica, relja i višnjik su u biti centar grada i sve ti je pješke dostupno u 5 minuta hoda.
freses is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2024., 13:03   #33
Quote:
freses kaže: Pogledaj post
Vjerovatno jedini kvart u Zadru di nebi tija živiti je poluotok (Ljeti prenapučen, bučan i za normalan obiteljski život jako loš, dok zimi nema ničega)
Zadar nije velik i sve ti je sa autom u 10-15 minuta. Kvartovi kao voštarnica, relja i višnjik su u biti centar grada i sve ti je pješke dostupno u 5 minuta hoda.
Hvala - jedan od razloga sto hocu da budem u centru/blizu centra i ljudi je da pokusam da izbjegnem imati auto i da koristim javni prevoz..tako da unutar grada ili pjeske ili autobusom...i ovi kvartovi sto si naveo su u toj kategoriji. Procitao sam da dolazi vlak nazad u Zadar i to je za mene pozitivno jer ide u tom smjeru...jos samo tramvaj hvali!
MrBananko is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2024., 19:33   #34
Poluotok izbjegavaj iz više razloga. Inače svaki od tih većih ZD kvartova ima sve što ti treba za život tijekom cijele godine.
Ja sam na Brodarici i mogu samo preporučiti. I Petrići, Mocire. Živo cijele godine. Poluotok, Borik, Diklo, da, van sezone je pusto.
mack1 is online now  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2024., 02:29   #35
Quote:
mack1 kaže: Pogledaj post
Poluotok izbjegavaj iz više razloga. Inače svaki od tih većih ZD kvartova ima sve što ti treba za život tijekom cijele godine.
Ja sam na Brodarici i mogu samo preporučiti. I Petrići, Mocire. Živo cijele godine. Poluotok, Borik, Diklo, da, van sezone je pusto.
Hvala - iz tvog iskustva - da li su ljudi koji zive tu pretezno sa korjenima iz Dalmacije/Zadarskog podrucja ili ima ljudi od svukuda?

Svugdje pise da je mnogo mladjih ljudi odselilo iz RH i da se to nastavlja, ali interesantno bi bilo znati da li ima migracije iz ostalih djelova u Zadar, jer izgleda da je broj stanovnika blizu sto je bio 2001 (mala promjena izmedju 2021 i 2001, ukupno ima oko 70000 stanovnika)
MrBananko is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2024., 10:36   #36
U ZD dolaze ljudi sa svih strana (i ja sam "od svukuda"), mada je većina stalnog stanovništva lokalna ili na različite načine vezana na taj grad i njegovu okolicu (opet "lokalna"). Mlađa populacija (za mene to su tu negdje do oko 30 godina starosti) je već šarolika i tu ima poprilično dolazaka pošto je velika potražnja za radnicima.
Mada, to je za kvartove koji su meni poznati.
S tim da se to odnosi na stariju gradnju. Ovo što se novo gradi danas i u zadnjih recimo 10-tak godina (u urbanističkom smislu to su katastrofa zgrade), čini mi se da to kupuju pretežno došljaci.
ZD je trenutno jako IN grad i ponuda i promet nekretninama uopće su ogromni. Recimo oko 5% stanova na njuškalu su iz ZD. Koji ima manje od 2% stanovnika u HR. Zato je teško naći stan za manje od 3 tEUR po kvadratu.
mack1 is online now  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2024., 11:24   #37
Quote:
mack1 kaže: Pogledaj post
U ZD dolaze ljudi sa svih strana (i ja sam "od svukuda"), mada je većina stalnog stanovništva lokalna ili na različite načine vezana na taj grad i njegovu okolicu (opet "lokalna"). Mlađa populacija (za mene to su tu negdje do oko 30 godina starosti) je već šarolika i tu ima poprilično dolazaka pošto je velika potražnja za radnicima.
Mada, to je za kvartove koji su meni poznati.
S tim da se to odnosi na stariju gradnju. Ovo što se novo gradi danas i u zadnjih recimo 10-tak godina (u urbanističkom smislu to su katastrofa zgrade), čini mi se da to kupuju pretežno došljaci.
ZD je trenutno jako IN grad i ponuda i promet nekretninama uopće su ogromni. Recimo oko 5% stanova na njuškalu su iz ZD. Koji ima manje od 2% stanovnika u HR. Zato je teško naći stan za manje od 3 tEUR po kvadratu.
Ovo je na naki nacin trend u zapadnoj Evropi tako da se moglo i ocekivati za Zadar - sada novi kupci stanova imaju ~30-40+ godina jer se treba duze raditi da se ustedi malo i isto tako brak i djeca se odgadjaju dok se ne stabilizuje posao/stambeno pitanje (to su sada "mladi" ljudi). Sa rastom cijena nekretnina mislim da ce biti sve vise i vise ljudi sa vana koji imaju relativno visoka primanja (mali broj ljudi u RH) i lokalno stanovnistvo ce polako da se se izgura sa najpozeljenijih lokacija (oni koji naslijede nekretnine ce prodati i kupiti nesto jeftinije u okolici, sto je i logicno, a novogradnja ce pretezito ici ljudima sto to koriste za turizam/vikendicu/investicije sa primanjima iz inozemstva). Bice samo problema kada iskoci neka kriza i ljudi pocnu da gube poslove (prvo sto se prestane placati su kreditii za stvari sto bas i nisu osnovne za zivot...kao sto su vikendice/stanovi za odmor)
MrBananko is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:22.