Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.09.2013., 11:58   #81
Quote:
Daxo kaže: Pogledaj post
Nije se dugo čekalo, ako je vjerovati službenim stranicama GEN-i spustili već danas cijene dodatno: http://www.jeftinastruja.hr/jeftina-struja/cjenik

Još se čeka odgovor RWE-a na sve to... kažite vi da je to malo, ali u odnosu na prvu cijenu govorimo, u mojem slučaju, ako se prebacim još i na Slovence preko 300kn na godišnjoj razini. Nije svota za bacit, ako nekome je neka proslijedi višak na tekući
Odlično! Baš sam dobila njihov pristupni paket i nisam ga stigla vratiti poštom pa nisam bila ziher jel će se to odnositi i na mene, ali evo, sad će se odnositi jer tek danas šaljem poštom. JEEJIII
kishakishica is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2013., 13:47   #82
RWE ti je konkurentan jedino uz ugovor na 3 godine.

Ne hvala, meni se nikakvi ugovori na potpisuju.

Ako odlučim odhebat Gen-i, mogu kad hoću.

A "rušenje rvacke firme" neču napravit ja, nego oni sami:

http://www.jutarnji.hr/hep-zeli-prod...novih/1110913/

Najžalosnije je da će šefovi dobiti A6ice,a oni koji barem nešto rade i dalje će se voziti u Fiat Unu i R5, na terenu u Ladi Nivi za kojom otpadaju dijelovi ili pretpotopnom Defenderu. Trebali bi im novi Unimogovi i Land Rover Defenderi, da malo pocnu odrzavat mrezu koja je u rasulu. A ne da stranacki uhljebi voze svoje dupe unutra...

Potom Sanader i slični koji su prali pare preko aluminija u Mostaru itd...

Osim toga, ionako ja ostajem u HEP distribuciji, kao i svi mi. Placam mrezarinu i dalje.

Struja je ionako iz Bih, nisam ukinuo nijedno mjesto na proiyvodnji struje, odrzavanju dalekovoda itd...Oni tamo grade nove centrale, a mi cemo u iducih 5 godina morati ugasiti barem pola kapaciteta termocentrala radi dotrajalosti. A onda kad padne kisa bit ce struje, kad ne, uvoz. Ove godine je uvoz manji radi volje klimatskih promjena, pretprosle nije bilo struje iz hidrocentrala, pa je uvoz bio preko 50%. Vuk Hamovic i ekipa.

Djubrad jedna, dizali cijene, a sad spustaju, ma je li

Oni se voze u A6icama a ja da to placam. Idi na posao svojim autom.

Vidjam ih cesto kako kupuju usred radnog vremena sluybenim autom po 200 litara Lowenbraua u Vrutku, pijanice i neradnici!

Ovo o otkupu HEPa nema veze, ako stranac kupi cijene nece rasti. Mogle bi i pasti ako otpuste 3000 uhljeba iz administracije i stare pijendure iz odrzavanja. Kad je Tcom kupio HT, cijena nije rasla jer je dosla konkurencija. A oni su srezali radnu snagu i natjerali lijencine da rade, ako neces, na cestu! Sad sam u Amisu, nemaju ni ured za poslovne korisnike, dodje covjek meni doma potpisat ugovor, u subotu u 8 navece, za 125 kn mjesecno. Bori se za svakog korisnika, imam broj mobitela za 0/24 ako sta treba. A imam jos ureda, kad je netko posten i ne vara prebacim sve na njega i preporucim 10orici da isto prijedu tam. Kolege znaju da ako sam ja negdje musterija ili korisnik da je najjeftinije.

A GenI nema love za kupit hep, oni su samo trgovci. RWE bi mogao.

Radim na trzistu i bljuje mi se od 300 000 svetih krava u Vladi, Saboru, drzavnim firmama, opcinama, zupanijama, agencijama i sl. Gule ovaj napaceni narod.

Trebalo bi Vladu privatizirati. Radje bi da nas Kinezi okupiraju, radio bi cinovnik za 300$ i isao biciklom na posao.

P.S. Treba stavit digitalno brojilo, na "starima" ti naplate jalove energije vise nego treba, racun mi je odma pao 5% Gamad lopovska ne bazdari nikad.

Al zato gdje imam svoje interno brojilo bazdare da je milina, svake godine odkad sam im poslao prigovor pred tuzbu.
__________________
"If Chuck Norris were to be reincarnated as a car, he would be the Land Rover Defender."
Volvo 850 R. Bork Bork Bork

Zadnje uređivanje Felicius : 17.09.2013. at 14:20.
Felicius is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2013., 15:49   #83
Quote:
kishakishica kaže: Pogledaj post
Inače podržavam isti stav, ali u slučaju HEP-a i brojnih "ugodnih iskustava" i sponzorstava HEP-a mamićevu Dinamu, neradnika koje tamo osobno poznajem, objavljujem javno i na sva zvona DA ĆU SA VELIKIM ZADOVOLJSTOM PODRŽATI PROPAST HEPA! I bit će mi izrazita čast i zadovoljstvo i poziavam sve koji ne žele sponzorirati Dinamo preko HEP-a da mi se pridruže! Mater im lopovsku, neradničku, neefikasnu, lijenu ljubim!
ja bih vrlo rado ostao na hepu kada bi hep bio poštena firma s poštenim vodstvom i radnicima, bez problema bih platio ovih 10ak posto više jer slovenci mi općenito nisu u lijepom sjećanju radi svih ucjena pred ulazak u eu i naravno 'krađe' domaćih proizvoda i njihove zaštite u svoju korist.

no što je je, slovenci su lijepo sve pošteno razložili u ugovoru, stavili sve što me zanimalo u njega, dodatno sam potražio pojašnjenja i dobio ih, dobio sam i detaljan izračun struje, tako da je zasad sve po špagi i to mi se sviđa.

s obzirom da je hep u banani, diže cijene isto ko i svi domaći lihvari, iako eto ima hrpu prostora za spuštanje cijena, vrlo drage volje ću prihvatit konkurentsku utakmicu i bit ću na geniju sve dok se nešto u hepu ne promijeni a on ostane u hr rukama. ako se to desi, vraćam se na hep, ali čisto sumnjam da bude jer kao što svi predviđaju, predviđam i ja, ovo je samo potez da se hep rasčetvori kao i svaku veliku hr firmu, končar, hž itd, pa onda proda u dijelovima.
NMT is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2013., 23:43   #84
Quote:
kishakishica kaže: Pogledaj post
Inače podržavam isti stav, ali u slučaju HEP-a i brojnih "ugodnih iskustava" i sponzorstava HEP-a mamićevu Dinamu, neradnika koje tamo osobno poznajem, objavljujem javno i na sva zvona DA ĆU SA VELIKIM ZADOVOLJSTOM PODRŽATI PROPAST HEPA! I bit će mi izrazita čast i zadovoljstvo i poziavam sve koji ne žele sponzorirati Dinamo preko HEP-a da mi se pridruže! Mater im lopovsku, neradničku, neefikasnu, lijenu ljubim!
Ja sam 101% za Hajduk i Sibenik,ali.....ostajem pri HEPu.
__________________
Sunt facta verbis difficiliora
Offshore is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2013., 12:35   #85
Ajd da još sponzoriraju mladež koja bi za siću osvojila medalje, tipa naši džudaši. Sami si plaćaju odlazak na natjecanja. Ili kao RWE kluba mladih rukometaša.

jasno, odma iskoristit za reklamu, kao što rade banke pomažući domove za nezbrinutu djecu i sl-poklome valjda manje od 0.1% profita, ali se kao korisnik bolje osjećaš, a i lijepa je gesta.

Maminju baš fali para...

Ovo treba sponzorirat, još jedan razlog zašto je jedino Gen-I ili RWE opcija za mene, a ne gamad iz Hep-a:

http://www.gen-i.si/novice-in-mediji/novice/29

http://regionalexpress.hr/site/more/...dar-iz-labina/

Oprostite modovi na OT, ali morao sam usporedit i ljudsko lice konkurencije, tj onih strana koje ga imaju.
__________________
"If Chuck Norris were to be reincarnated as a car, he would be the Land Rover Defender."
Volvo 850 R. Bork Bork Bork
Felicius is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2013., 18:23   #86
Što je to BROJ OBRAČUNSKOG MJESTA, meni na računu ništa ne piše (imam samo račun ne i one gluposti gore to bacim)?
madmax17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2013., 19:59   #87
To je tamo gdje se struja očitava.

A račun možeš primati na drugu adresu.
__________________
"If Chuck Norris were to be reincarnated as a car, he would be the Land Rover Defender."
Volvo 850 R. Bork Bork Bork
Felicius is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2013., 12:33   #88
Stiglo danas 5 računa od Gen-I.

Sve skupa sam uštedio skoro soma kn, a još jedan račun čekam.

Naplatili su mi pdv i naknadu za opskrbu. Svaki račun 50ak kn, a da je bila i struja bilo bi 200tinjak svaki.

Akcija mjesec besplatne struje još traje!

Do kraja 10. mjeseca, mislim.

Najdraže mi je bilo kad sam jutros izvadio od Hep-a obavijest da je uspješno provedena zamijena dobavljača struje. I vlastoručni potpis nekog aparatčika na njemu

Taj cijeli dan valjda samo gubi klijenta

P.S.

sam račun je čist i jasan, lijepo piše naziv tko plaća, adresa brojila itd... Hep je uvijek imao pogrešan naziv tvrtke.

Pa sam morao pogađati za što mi je stigao račun.
__________________
"If Chuck Norris were to be reincarnated as a car, he would be the Land Rover Defender."
Volvo 850 R. Bork Bork Bork
Felicius is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2013., 14:15   #89
Zna li netko kako ce se obracunavati zajednicka potrosnja u zgradi sad kad nisu vise svi na HEPu? Prije bi taj dio dosao na obracunu za struju - onoliko koliko je potroseno podijeljeno jednako na sve stanove (lift, rasvjeta). Sto sad kad neki predju nekom drugom, hoce li HEP slati samo taj dio zajednicke potrosnje na obracunu?
Lei is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2013., 18:06   #90
Quote:
Lei kaže: Pogledaj post
Zna li netko kako ce se obracunavati zajednicka potrosnja u zgradi sad kad nisu vise svi na HEPu? Prije bi taj dio dosao na obracunu za struju - onoliko koliko je potroseno podijeljeno jednako na sve stanove (lift, rasvjeta). Sto sad kad neki predju nekom drugom, hoce li HEP slati samo taj dio zajednicke potrosnje na obracunu?
Pa zajednička potrošnja nema veze s tvojim stanom. Trebala bi cjela zgrada otiči kod nekog da se zajednička potrošnja prebaci kod drugog švercera struje..
koka36 is online now  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2013., 22:28   #91
Quote:
koka36 kaže: Pogledaj post
Pa zajednička potrošnja nema veze s tvojim stanom. Trebala bi cjela zgrada otiči kod nekog da se zajednička potrošnja prebaci kod drugog švercera struje..
pa da, zato me i zanima hoce li hep onda slati uplatnice samo s tim dijelom zajednicke potrosnje ili kako...
Lei is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2013., 00:30   #92
Quote:
Lei kaže: Pogledaj post
pa da, zato me i zanima hoce li hep onda slati uplatnice samo s tim dijelom zajednicke potrosnje ili kako...
pa naravno da bu slao uplatnice na predstavnika stanara. Zajednička potrošnja ima svoju vuru i svoje mjesto troška...
koka36 is online now  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2013., 09:34   #93
Quote:
Felicius kaže: Pogledaj post
Stiglo danas 5 računa od Gen-I.

Sve skupa sam uštedio skoro soma kn, a još jedan račun čekam.

Naplatili su mi pdv i naknadu za opskrbu. Svaki račun 50ak kn, a da je bila i struja bilo bi 200tinjak svaki.
Samo pitanje, 50 kuna po računu za kućanstvo ili firmu?
__________________
Perfection
Pistons4ever is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2013., 22:32   #94
Quote:
Pistons4ever kaže: Pogledaj post
Samo pitanje, 50 kuna po računu za kućanstvo ili firmu?
I jedno i drugo, jer sam prešao i osobno i poslovno na Gen-I.

Obzirom da su bili godišnji, računi su bili skoro isti, inače mi je u uredu 3x veći nego doma.

Bubnuo sam 50ak kn, negdje je 30ak, negdje 60ak. Poanta je da imam doma 5 računa za 8. mjesec od Gen-Ia, već sam ih platio.

Na svakome mi piše koliko struje sam potrošio, mrežarina, pdv na struju...

Na dnu raćuna, prije salda, piše mi minus i iznos za struju. Saldo je mrežarina i PDV, struju sam dobio besplatno.

Dakle, PDV na struju koju dobiješ džaba moraš platit.
__________________
"If Chuck Norris were to be reincarnated as a car, he would be the Land Rover Defender."
Volvo 850 R. Bork Bork Bork
Felicius is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2013., 16:50   #95
Quote:
Felicius kaže: Pogledaj post
I jedno i drugo, jer sam prešao i osobno i poslovno na Gen-I.



Na svakome mi piše koliko struje sam potrošio, mrežarina, pdv na struju...

Na dnu raćuna, prije salda, piše mi minus i iznos za struju. Saldo je mrežarina i PDV, struju sam dobio besplatno.

Dakle, PDV na struju koju dobiješ džaba moraš platit.
Ali zar nije da se mrežarina (prijenos i distribucija) plaćaju HEP-u, kakve ovi imaju veze s tim
__________________
Perfection
Pistons4ever is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2013., 18:15   #96
Quote:
Felicius kaže: Pogledaj post
Dakle, PDV na struju koju dobiješ džaba moraš platit.
Vidiš ovo je zanimljivo, prošli tjedan na njihovoj facebook stranici vidio sam upit o tome da li će se morati platiti PDV na besplatnu struju tj. kWh i odgovor je bio da neće. Napisali su da će se PDV morati platiti samo za naknade koje se nalaze na GEN-I računu, za opskrbu i za obnovljive izvore energije.
Ico_Zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2013., 20:37   #97
Quote:
Ico_Zg kaže: Pogledaj post
Vidiš ovo je zanimljivo, prošli tjedan na njihovoj facebook stranici vidio sam upit o tome da li će se morati platiti PDV na besplatnu struju tj. kWh i odgovor je bio da neće. Napisali su da će se PDV morati platiti samo za naknade koje se nalaze na GEN-I računu, za opskrbu i za obnovljive izvore energije.
U pravu si. Bolje sam pogledao račune, piše mi "osnovica PDV", iznos mi je samo to sve drugo, osim struje. Ona ne ulazi u osnovicu za obračun PDV-a.

Tako da na cca 30ak kn ide 8 kn PDV-a.

Od Hepa i dalje dobivam račune za mrežarinu.
Pobrkao sam je sa ovom naknadom za uslugu, šta već, što ide Gen-Iu.
__________________
"If Chuck Norris were to be reincarnated as a car, he would be the Land Rover Defender."
Volvo 850 R. Bork Bork Bork
Felicius is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2013., 21:22   #98
Jel misli GEN -I uvesti jedinstvenu uplatnicu,a ne da se dobiva i taj dodatni račun od hepa?
prečko jug is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2013., 21:58   #99
Quote:
Felicius kaže: Pogledaj post

Od Hepa i dalje dobivam račune za mrežarinu.
Pobrkao sam je sa ovom naknadom za uslugu, šta već, što ide Gen-Iu.

To već da.

Firme geni-ju u 1. mjesecu plaćaju: 1. naknadu za opskrbu (35 kn), 2. naknada za obnovljive izvore energije (pola lipe po kWh), 3. trošarina (ovisno o poslovnoj ili neposlovnoj upotrebi) i pdv na sve to.
Kućanstva plaćaju u 1. mjesecu. 1. naknadu za opskrbu (7,40 kn), 2. naknada za obnovljive izvore energije (pola lipe po kWh) i pdv na te iznose.

@ prečko jug, to vjerojatnije ovisi o HEP-u pošto postoji zakonski rok od 6 mjeseci kad ovi to moraju dopustiti da sve bude na 1 računu, znači tek početkom 2014.
__________________
Perfection
Pistons4ever is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2013., 22:33   #100
Quote:
Pistons4ever kaže: Pogledaj post
To već da. to vjerojatnije ovisi o HEP-u pošto postoji zakonski rok od 6 mjeseci kad ovi to moraju dopustiti da sve bude na 1 računu, znači tek početkom 2014.
Isto i sa hebenim T-comom, prešao sam na Amis i ukinuo T-com. I sad nemam interneta u jednome uredu jer im je rok 45 dana ili tako nešto da se to prespoji...

Srećom da danas svi imaju na smartphonima internet, za računovodstvo ga treba jako malo.
__________________
"If Chuck Norris were to be reincarnated as a car, he would be the Land Rover Defender."
Volvo 850 R. Bork Bork Bork
Felicius is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:56.